dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: uziemienie

Domyślnie uziemienie

witajcie,
    powiedzcie mi czy obowiazkowe jest uziemienie instalacji?
    rozumie ze z skrzynki powinno cos mi isc do ziemi...

tak?

tomek

Domyślnie

W nowo budowanych i modernizowanych tak, a co do uziemienia to z grubsza tak

3. Własny dom! Najlepszy sposób na życie. Historia budowy nowego domu na starych fundamentach Jaki jest koszt remontu łazienki? Ile zapłacisz za robociznę, ile za materiały? Przemyślany dom minimalistyczny. Parterowy budynek w grafitowych barwach Koszt remontu i wykończenia podłogi. Ile trzeba zapłacić za robociznę

Domyślnie

z jakiej skrzynki - tam gdzie jest wykonane przyłącze (ZK-1 lub ZK-21) czy w tablicy rozdzielczej w domu?

Domyślnie

uziemienie ma wychodzic z skrzynki w domu?
    czy moze byc z skrzynki przyłączeniowej zlokalizowanej w granicy działki?

tomek

Domyślnie

Jaki masz rodzaj przyłącza - kablowe czy napowietrzne?

Domyślnie

u mnie w przylaczu ziemnym uziemienie jest w skrzynce w granicy tam gdzie jest zk. tak wiec w domu podlacze kable uziemienia do tego kabla ktory jest potem uziemiony w granicy dzialki i jest OK

Domyślnie

A u mnie uziemienie wychodzi ze skrzynki elektrycznej umieszczonej na ścianie domu - przyłącze napowietrzne. Z tego co wiem to jest ono obowiązkowe ( nie mówiąc o tym, że jest podłączane dla naszego bezpieczeństwa).

Domyślnie Re: uziemienie

Cytat Napisał sarwa
    witajcie,
    powiedzcie mi czy obowiazkowe jest uziemienie instalacji?
    rozumie ze z skrzynki powinno cos mi isc do ziemi...

tak?

tomek
    muszisz to ustalić z miejscowym zakładem energetycznym, czyli z tym elektrykiem który ci będzie odbierał/dawał do odbioru przyłącze instalacji.

Czy jest uziemienie potrzebne czy nie decyduje energetyka stosownie do warunków w danym miejscu.

Jeżeli chciałbyś mieć zrobione jak najlepiej to ze skrzynki w granicy działki do pierwszej rozdzielki w domu połóż bednarkę do której przyłączysz inne elementy zalecane do uziemiania np metalową instalację CO.

Dopiszę może;
    tej bednarki nie musisz wprowadzać do pierwszej rozdzielki w domu ale doprowadzić do miejsc gdzie zbiegają się instalacje i zamontować np na ścianie.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia