dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adso

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    okolice Trójmiasta
    Posty
    52

    Domyślnie łączenie paneli podłogowych z tarakotą...

    Witam, opowiedzcie proszę o swoich doświadzczeniach z wykończania wnętrz.
    Jak Wam sprawdza się to rozwiązanie- łączenia paneli lub parkietu z terakotą?

    mam otwartą przestrzeń na salon i jadalnie i planowałem wstępnie ułożenie samej terakoty. ale ostatnio chodzi mi po głowie pomyśł zrobienia wstawek z paneli w celu urozmaicenia powierzchni podłogi.

    zaznaczam że na omawianej przestrzeni mam zamontowane wodne ogrzewanie podłogowe.

    pozdro.

  2. #2

    Domyślnie

    Taki uklad mam zamair zrobic w kuchni. Terakota tam gdzie sie gotuje a panele w czesci jadalnej. Kupujesz specjalna listwe laczeniowa do polaczenia takich metarialow, prosta lub taka z mozliwoscia wygiecia(kupilem w castoramie 2,5m za 18PLN)

  3. #3

    Domyślnie

    Dobry pomysł. Na pewno efekt będzie o niebo lepszy niż same płytki . ja mam takie połączenie i jestem zadowolony. Co prawda nie mam podłogówki ale to raczej nie ma wpływu na panele. takie połączenia można robić na wiele sposobów. Najbardziej efektowne są z wykoaniem łuków i krzywizn. Można to w bardzo prosty sposób wykonać za pomocą specjalnyw listew dopasowywanych do kształtu zakrzywienia, których jest mnóstwo rodzajów.

    Pozdr. Marcin

  4. #4

    Domyślnie

    A czy istnieje możłiwość połaczenia paneli z terakotą bez listwy ? NA niektórych obrazkach w internecie widać takie połączenia. U mnie panele będą stykać się z paskiem dekorów (listw) z terakoty, listwa aluminiowa czy mosiężna przykryłaby kawałek dekoru i efekt byłby już trochę posuty. Może można przerwę czymś zafugować , albo ostatecznie listwę nałożyć tak aby zachodziła tylko na panel i na samą krawędż płytki, tylko czy listwa nie zacznie się wypaczać a kurz i piach nie będzie się gromadził pod tą listwą ?
    Jaka musi być namniejsza dylatacja pomiędzy terakotą a panelami, żeby się nie wybrzuszyły ?

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał czytelnik
    A czy istnieje możłiwość połaczenia paneli z terakotą bez listwy ? NA niektórych obrazkach w internecie widać takie połączenia. U mnie panele będą stykać się z paskiem dekorów (listw) z terakoty, listwa aluminiowa czy mosiężna przykryłaby kawałek dekoru i efekt byłby już trochę posuty. Może można przerwę czymś zafugować , albo ostatecznie listwę nałożyć tak aby zachodziła tylko na panel i na samą krawędż płytki, tylko czy listwa nie zacznie się wypaczać a kurz i piach nie będzie się gromadził pod tą listwą ?
    Jaka musi być namniejsza dylatacja pomiędzy terakotą a panelami, żeby się nie wybrzuszyły ?

    w środek można wsadzić korek - są takie specjalne listwy, one nie zasłonią ci terakoty

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Niektórzy w szparę pomiędzy podłągą (drewnianą, panelu) a terakotę wkładają wycięte paski z korka o odpowiedniej grubości i szerokości (zależne od szpary). Następnie to przecierają drobnym papierem ściernym.

  7. #7

    Domyślnie

    A ja dwa lata temu szparę pomiędzy parkietem a gresem wypełniłam... silikonem w kolorze brązowym (odcień prawie taki sam jak podłogi- olejowany merbau). Wygląda cudnie, sprawuje się super. Początkowo myślałam o korku ale mnie wystraszono, że z czasem się wykruszy. Polecam wszystkim silikon (tylko musicie mieć artystę, który go "artystycznie" położy) Żadne tam listwy- brrrr, ohyda. Żeby były najładniejsze zawsze zepsują efekt.

  8. #8

    Domyślnie

    Żadne tam listwy- brrrr, ohyda. Żeby były najładniejsze zawsze zepsują efekt.
    Są specjalne listwy dylatacyjne kładzione większą częścią pod okładzinę podłogową.
    Na wierzchu widać tylko cienki pasek substancji kompensującej !!!!

    Owszem silikon jest OK, ale niech mi ktoś znajdzie gościa od płytek, który powycina je w idealnych kształtach łuku, aby szczelina silikonu miała równą szerokość na całej długości !!??!!
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    w tym wątku troszkę o tym bylo:
    http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=33388

  10. #10

    Domyślnie

    Może można przerwę czymś zafugować , albo ostatecznie listwę nałożyć tak aby zachodziła tylko na panel i na samą krawędż płytki, tylko czy listwa nie zacznie się wypaczać a kurz i piach nie będzie się gromadził pod tą listwą ?
    Jaka musi być namniejsza dylatacja pomiędzy terakotą a panelami, żeby się nie wybrzuszyły ?
    Cześć!
    Sam stoję przed podobnym problemem (właściwie to już go rozwiązałem), tzn. w salonie na obrzeżach płytki, (pod oknem balkonowym i przed kominkiem szerzej), a w środek parkiet. Oczywiście chciałem uniknąć szpecących listew, u brata tak właśnie jest - łączenie korkiem po łuku - nic się nie wykrusza, a i korek wygląda nieźle. Problem jest taki, że jeśli podłoga jest pływająca (np. panele nie klejone do posadzki) to listwy się nie da uniknąć (wg. mojego parkieciarza musi być więcej dylatacji, i podłoga musi być trzymana od góry żeby się nie podnosiła na krawędziach). Natomiast wystarczy przykleić panele (parkiet lub panele które dają taką możliwość), i można zastosować korek zamiast listw. Ja wybrałem duo - parkiet ze względu na grubość i prostotę montażu - bez cyklinowania i lakierowania.
    Pozdrawiam - Tomek

  11. #11

    Domyślnie

    xavi No ja takich artystów znalazłam. Wyszło idealnie, po łuku i równiusieńko. Zawsze można też się pokusić o komputerowe przycinanie płytek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony