dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bożena

    Zarejestrowany
    Apr 2001
    Posty
    1

    Domyślnie

    Buduję dom na zewnątrz z cegły klinkirowej, czerwonej. Bardzo prosze o pomoc w doborze koloru dachu. Pokryciem dachowym ma być blachodachówka.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja dałabym ciemny. Brązowy lub grafitowy. Jeśli położysz czerwony dach to wszystko optycznie się "zleje" i nie będzie ładnie wyglądać. jest to oczywiście kwestia gustu.
    Spójrz do czerwcowego muratora - tam pokazali różne zestawienia.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiarus

    Zarejestrowany
    Jun 2001
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ja robieelewacje z Hansena-polonia-pomerania.podzielam opinie ze dach powinien być ciemny, abu odróżniał sie od elewacji.
    w moim przypadku robię dach z brązowego robena.
    do tego dodaje cokół 0,5 m z brązowej cegły i ztej samej robie ogrodzenie.
    ostatnio pożyczyli mi u dilera Hansena płyte CD gdzie:
    1. są pokazane ciekawe i ładne elewacje klinkierowe
    2. możesz samodzielnie w projekcie zmieniać rodzaj cegły elewacyjnej i kolor dachu
    3. dużo projektów i możliwości
    moim zdaniem płyta jest THE BEST dla ludzi którzy robią elewacje z klinkieru- dużo pomysłów na elewacje z klinkieru.
    jeżli masz w pobliżu dystrybutora Hansona to zaputaj o tą płyte może będą mieli i ci pożyczą , jeżeli nie to możesz ją zamówić na stronach www Hansona . Zmojej strony ta płyta pomogła mi urozmaicić elawacje z klinkieru. Powodzenia.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    miron1

    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    3

    Domyślnie

    kolory jw. ALE zastanów się czy faktycznie chcesz tam dawać blachę ? Szkoda by było .

  5. #5

    Domyślnie

    Popieram to z blachą - do blachodachówki pasuje obleśny plastikowy Siding rodem z texańskiej stodoły (oczywiście moja opinia). Tak ładna elewacja musi mieć klasyczne pokrycie. Ja wybrałbym raczej Grafitową S-kę z Euronitu lub Brasa. Już mi się ten twój dom podoba.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Jeśli w projekcie jest blachodachówka, to nie można jej zmieniać na cięższe pokrycie, szczególnie na ciężką cementową dachówkę Brassa, bez obliczeń. A co do "plastikowego sidingu" to blacha jest materiałem bliższym natury niż beton na dachu...

  7. #7

    Domyślnie

    Nie chodzi mi o bliskość natury a wygląd. Dachówka czy to betonowa czy ceramiczna po prostu inaczej wygląda - klasycznie, tak jak klinkier. Muszę przyznać Ci rację, że zapomniałem o kwestii wagii, ale jeżeli więźba nie jest jeszcze zrobiona to nie uważam by był to problem, łatwo można to skorygować (oczywista że z architektem) a ściany na pewno wytrzymają. A twojej konkluzji z Sidingiem nie rozumiem, w każdym razie podtrzymuję, że wg mnie wygląda obleśnie, jak lalka Barbi czy Bic Mac - taka amerykańska tandetna pop kultura budowlana.

  8. #8

    Domyślnie

    Co do plastikowego sidingu masz rację, jest ochydny. Nie wiem czy widziałeś, kiedyś w wiadomościach pokazywali jak wygląda po opadzie gradu - jak ser szwajcarski...Ale jest też siding drewniany, stosowany w niektórych reginach USA i w Kanadzie. Jeśli pasuje do architektury budynku, to nie mam nic przeciwko.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony