dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jak prawidłowo naprawić dziury w folii dachowej?

    Witam,

    dziur się chyba nie da uniknąć - rozmawiałem z moim wykonawcą na temat ich zabezpieczenia, powiedział że to zaklei taśmą - ale dzisiaj widzę że już zaczął kłaść dachówkę - czy takie dziury zakleja się taśmą od spodu? od góry już raczej nie dojdzie. Jak to było u Was?

    Czy taśma musi być jakaś specjalna dachowa czy zwykła taśma klejąca wystarczy?

    Czy drzeć koty o każdą dziurkę czy raczej nie przejmować się drobiazgami? W końcu to nie folia paroizolacyjna tylko paroprzepuszczalna pod dachówką.
    Inwestor to brzmi dumnie....

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem dziur da się uniknąć , przynajmniej większości z tych, które zrobili na moim dachu

    Zasięgnęłam opinii kilku fachowców i zgodnie mi poradzili, żeby uszczelnić te miejsca kładąc pionowo pas folii na uszkodzony fragment, tak by ewentualna woda mogła płynąć " z włosem", czyli w kierunku, w którym są pozakładane oryginalnie położone pasy folii. Pasy folii można wkładaż przez kalenicę (jesli już jest dachówka). Jeśli dachówki nie ma, zadanie jest proste - "uszczelniający" pas folii ma się zaczynać powyżej dziury na wysokosci łaty i tam być przyczepiony do tej łaty (zszywkami).

    Nie pamiętam już dlaczego, bo dach mam już od kilku miesięcy , ale coś mi się wydaje, że z jakiegoś powodu klejenie jest niewskazane.

    U mnie uszczelniali wielkie dziury, których nie dało się nie zauważyć oraz te malutkie, które udało mi sie zobaczyć zanim położyli dachówkę. Jednak fachowcy twierdzili, ze takimi malutkimi (na milimetr, dwa, trzy) nie ma co się przejmować.

    A drzeć koty wręcz należy z takim wykonawcą, który usiłuje zbagatelizować swoje niedociągnięcia, błędy i zniszczenia dokonane na tym, za co Ty płacisz ciężkie pieniądze.

    Tifi.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja tam kupiłem razem z folią dwie rolki specjalnej taśmy naprawczej zalecanej (produkowanej??)przez producenta folii. Choć mam nadzieję ,że dziur nie porobią.

  4. #4

    Domyślnie

    czy nie było przy folii albo taśmie instrukcji czy naklejać ją od góry czy od spodu?
    Inwestor to brzmi dumnie....

  5. #5

    Domyślnie

    kup specjalnątaśmę do membran dachowych
    dziury można łatać już po ułożeniu dachówki od wewnątrz
    j23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony