dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 83
  1. #41
    Guest

    Domyślnie

    Łeeee, cos zle

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Zyga


    no własnie,cos zle


    a ja mam czarną agrowłókninę.i kore na to.Zobacze jak to bedzie z tymi chwastami

  3. #43

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego mi nie wczodzi.Może teraz..
    Czciałem Wam pokazać ogródek inny niż wszystkie.Jestem u Was pierwszy raz i nawet tu jest dość sporo osób i dużo mnie interesujących tematów związanych z działką.No to spróbuję ją teraz pokazać.
    http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=638&w=21485703

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyga5
    Nie wiem dlaczego mi nie wczodzi.Może teraz..
    Czciałem Wam pokazać ogródek inny niż wszystkie.Jestem u Was pierwszy raz i nawet tu jest dość sporo osób i dużo mnie interesujących tematów związanych z działką.No to spróbuję ją teraz pokazać.
    http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=638&w=21485703
    Dosyć ciekawe ... a jest w ogódku zwykła trawa ?
    Jak ja oddzielasz od ściezek ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  5. #45

    Domyślnie A próbował ktoś ściółkę z trocin ?

    A próbowął ktoś z Was ściółkę z trocin ? Mam tego trochę (olchowe), bo obrabiam sztachety na ogrodzenie - i zastanwiam się czy nie wrzucić ich pod tujki, tylko że nie zbyt ładnie to będzie przez pewien czas wyglądać.

  6. #46

    Domyślnie

    Spokojnie możesz wrzucać trociny .
    Możesz je zmieszac z trawą z kosiarki przez co szybciej sciemnieją
    Trawa poza tym dostarczy azotu który zabierają z gleby trociny .

  7. #47

    Domyślnie

    Do Tomasza. W ogródku mam również trawkę /5x3m/ ale symbolicznie na opalanie..Oddzielona jest też tymi kamieniami granitowymi tylko wkopanymi niżej/prawie równo z trawą i ziemią.
    Z pozdrowieniami Zygmunt

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar ArTgrEEn
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    apropo's geowłókninny...moja klientka zażyczyła sobie wykonanie nasadzeń na geowłókninie z tym że nigdy jeszcze nie używałem tego typu materiału i wstyd sie przyznać ale nie wiem jak stosować geówłókniny, jaki to jest koszt, gdzie ją dostać itd.
    Ale zacznijmy może od tego jak się wykonuje tego typu nasadzenia na geowłókninie od samego początku. Rozumiem ze geowłókninę stosuje sie pod warstwę żyznej gleby tak?
    proszę o jakiś szybki kurs

  9. #49

    Domyślnie

    Raczej odwrotnie. Ja agrowłókninę kładłam na ziemię potem nacinałam wkładałam rośliny (czytaj sadziłam rośliny) głównie iglaki a następnie przysypywałam korą. Z tego co wiem to niektórzy wykorzystują agrowłókninę do sadzenia truskawek i robią tak jak ja z iglakami tylko że nie przysypują korą. POZDROWIENIA.
    Ostatnio płaciłam za mb agrowłókniny o szerokości 3,2 m - 5 zł.

  10. #50

    Domyślnie

    ..moja klientka zażyczyła sobie wykonanie nasadzeń na geowłókninie...
    Uważam to za bezsens - ale skoro klientka zażyczyła sobie.... i płaci

    ...
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar ArTgrEEn
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    to samo jej powiedziałem
    dzięki za info

  12. #52

    Domyślnie

    Mamy agrowłókninę (czarną), a na niej kamyczki.
    Utrudnia to nieco sadzenie roślin, ale zasadniczo zmniejsza ilość chwastów. Wiem co mówię, bo mam też spore rabaty bez agrowłókniny, wysypane grubą warstwą kory - dla rozmaitości i urody ogrodu.

    Otóż jeśli chodzi o ilość chwastów oraz łatwość ich usuwania, nie ma porównania. Na kamyczkach i agrowłókninie wysiewają się wprawdzie chwasty, ale nie mają się jak porządnie ukorzenić i wyrywa się je dwoma paluszkami. Od dołu NIC nie ma szans się przebić, mimo że sporo kłączy perzu i innego dziadostwa w ziemi zostało.
    Na korze też się chwasty wysiewają, ale wyrwac jej już trudniej, a na dodatek, mimo starannego motyczenia przy przygotowaniu rabat, wybijają chwasty rozrastające się podziemnymi rozłogami (perz, skrzyp).

    Reasumując, z moich doświadczeń wynika, że agrowłóknina ma sens. Ale na pewno nie ma sensu obsypywać jej korą, bo ją natychamiast zwieje! Albo sama kora na gołej ziemi, albo agrowłóknina plus kamyczki.
    Wybór - wygląd (kwestia gustu), koszt (kora górą), łatwość utrzymania (agrowłóknina + kamyczki zdecydowanie lepiej).

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinus
    Uważam to za bezsens - ale skoro klientka zażyczyła sobie.... i płaci
    A to ciekawe dlaczego to jest bezsens? Mam u siebie duże połacie pokryte geowłókniną i na to drobny kliniec lub żwir. Myślę też o użyciu czarnej geowłókniny na dużej skarpie dla ułatwienia utrzymania w stanie wolnym od chwastów.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał magmi
    Reasumując, z moich doświadczeń wynika, że agrowłóknina ma sens. Ale na pewno nie ma sensu obsypywać jej korą, bo ją natychamiast zwieje! Albo sama kora na gołej ziemi, albo agrowłóknina plus kamyczki.
    Wybór - wygląd (kwestia gustu), koszt (kora górą), łatwość utrzymania (agrowłóknina + kamyczki zdecydowanie lepiej).
    magmi - z wszystkim się z Tobą zgadzam za wyjątkiem tego że nie ma sensu dawać na agrowłóknine kory - ja mam kore i nic nie zwiewa....no może przesadziłam że nic...czasem coś zwiewa ale jeśli warstwa kory jest gruba (ok.10cm) to moim zdaniem jest OK
    na rabatach kwiatowych zrezygnowałam z kory bezpośrednio na ziemię - mam samą ziemię...i czekam kiedy rośliny pokryją mi całą ziemię
    pozdrawiam

  15. #55

    Domyślnie

    A my mamy "kamyczki" - drobny keramzyt - bez agrowłókniny i żałujemy (chytry traci dwa razy). Przebijają chwasty aż miło. Były kilka razy pielone i pryskane jakimś zajzajerem - i znów rosną, teraz głównie perz, mlecze i skrzyp. Czy te naturalne zasoby kiedyś się wyczerpią i to mi przestanie rosnąć?
    Natomiast same "kamyczki" jako podsypka pod drzewka wyglądają bardzo ładnie, nie powiem

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    magmi - mam takie samo zdanie jak Ivo - agrowłóknina + kora ma sens. Mam tak wokół domu. Nie zauważyłem problemów ze zwiewaniem. Może u mnie za słabo wieje
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  17. #57

    Domyślnie

    Bastek! Rzuciałam kiedyś trociny u siebie. Tragedia. Ściągnęłam nornice z całej okolicy. Było im tam cieplutko, milutko i mnozyły sie na potęgę. Korytarzy było póżniej więcej iz gleby. Jak wkładałam wąż z wodą żeby zalać te korytarze, to przez 15 minut woda niegdzie nie wypływała na zewnątzr. Ze trzy lata potem z tymwalczyłam, bo trocin tak łatwo nie wygranęłam! Może zrobiłam jakiś błąd, ale nie zamierzam ryzykować ponownie!

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał _bogus_
    magmi - mam takie samo zdanie jak Ivo - agrowłóknina + kora ma sens. Mam tak wokół domu. Nie zauważyłem problemów ze zwiewaniem. Może u mnie za słabo wieje
    Popieram u mnie podobnie. Może dlatego że krawędzie miejsc w których jest agrowłóknina + kora mam zabezpieczone takim obrzeżem plastikowym i podmórówką płotu (z jednej strony) lub obrzeżem koski i podmurówką płotu (z drugiej strony).

  19. #59

    Domyślnie

    Agrowłuknina + kora .
    Ta pierwsza powoduje zatrzymanie wegetacji chwastów.
    Kora natomiast gromadzi wilgoć potrzebną do wrostu iglaków.
    To jedyne sensowne rozwiązanie.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  20. #60

    Domyślnie

    Ivo, Bogus, nie wiem w takim razie, może za mało tej kory sypaliśmy?
    Ale nie, jednak to nie to!
    W zeszłym roku, jak przyszedł wielki wiatr w listopadzie i zimowe zawieje, to nam tę akrowłókninę kilka razy powyrywało spod kostki betonowej (rozłożenej tu i ówdzie dla przytrzaśnięcia). Oczywiście była już obsadzona! Wielkie płaty agrowłókniny poowijały się wokół krzewów, a po korze zostało tylko wspomnienie... Dopiero przysypanie na wiosnę solidną warstwą kamyczków radykalnie rozwiązało problem.

    Więc chyba jedyny słuszny wniosek jest taki, ze to kwestia lokalizacji. Bo my rzeczywiście na wichrowym wzgórzu mieszkamy... jak o tym wielokrotnie przy różnych okazjach pisałam .

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony