dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie takie lampy-razem?

    Witam, nie mogę znależć wątku podobnego, więc poproszę o opinie.
    Szukam obecnie lamp /zwisów do salonu, mnie się podobają takie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31933d19-2134-4a67-a22e-9e5330c9c25a.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	8,3 KB
ID:	361244

    a mężowi takie: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ed35caa4d8304c439201fd375f83d2f6.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	29,0 KB
ID:	361245

    czy takie zestawienie w jednym pomieszczeniu nie za bardzo się gryzie? ( mam miejsce na dwie lampy, w odleglosi ok 2 m od siebie)

    Pomóżcie proszę, muszę coś wybrać na już

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nic nie podpowie? Bardzo prosze, kazda opinia dla mnie jest ważna, a sama nie bardzo znam się na urządzaniu. Chciałabym dobrze się czuć w swoim domu, a z doświadczenia wiem, że jak już coś załozymy/powiesimy, to zostanie na zawsze.. nie ukrywam, że ogranicza mnie budżet, stąd musze pogodzić to, co bym chciała, z tym, na co mnie stać

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nikt nie odpowie, nie widząc wnętrza, stylu mebli.
    Moim zdaniem 2 m to zbyt blisko na tak odmienne lampy

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na przykładzie:

    tutaj dwie różne lampy, dośc blisko siebie:


    ale mają wspólne elementy - kolor stali, kuliste elementy

    A tutaj różne lampy, przy czym jadalniana pełni rolę ozdobną, zaś lampy nad kanapą zlewają się z sufitem, aby nie konkurowały formą:

  5. #5

    Domyślnie

    Według mnie to przesada. Osobno obydwie mają swój urok i są bardzo fajne ale nie w takiej bliskiej odległości bo to zupełnie inna bajka.
    Sama mam blisko lampę nad stołem z lampą główna w salonie i naprawdę długo myślałam nad nimi żeby nie przesadzić i mimo, że do salonu bardziej podobały mi się inne wybrałam prostszą formę bo nad stołem dałam ozdobne. Może ta pierwsza do sypialni skoro Tobie się podoba a w salonie zostanie pomysł męża.

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję, o takie konkretne odpowiedzi mi chodziło, bo ja strasznie niezdecydowana jestem ostatnio Czyli jedna z lamp powinna być bardziej neutralna, i chyba ta bliżej ściany z telewizorem ..pasowałby mi plafon jakiś jak na drugim zdjęciu ,które wkleiła Elfir. Styl trudno mi określić, lubię raczej proste formy. Na razie w pokoju nie ma nic- tylko pomalowane ściany na kolor szary jasny.
    A powiedzcie mi jeszcze proszę, czy jeśli dam np.jasny abażurowy plafon, to ta druga lampa może być innego koloru, bardziej wyrazista i dłuższa, np. czarna jak ta loftowa?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    plafon w kolorze sufitu i wówczas nad stołem dowolna lampa.

    W tej chwili dobierasz lampy do pustego pokoju.
    Jeśli masz w głowie spójny projekt pokoju - nie ma problemu. W przeciwnym razie kusisz los tym, że lampy nie zgrają ci się zakupionymi meblami. Będziesz miała jeszcze jakieś loftowe, druciane elementy, do których ta lampa mogłaby nawiązywać?

  8. #8

    Domyślnie

    No cóż, chyba masz rację, Elfir, raczej kuszę los. Nie mam ii raczej nie planuję innych elementów typowo loftowych, jedynie metalowa opaska wokól kominka zamiast kamiennej. Teraz jak o tym wspomniałaś , to widzę, że to chyba nie najlepszy pomysł jednak

    A taki zestaw?:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ramko-plafon-lima-e27-3x60w-66186-opal-mat.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	9,8 KB
ID:	361614 (przed tv) + Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7369.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	28,4 KB
ID:	361617 (nad kanapę)

    a nad stół
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p-luminex-zyrandol-alumi-black-white-6223.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	361618

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja bym jednak kupowała lampy jak już będziecie się meblować.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja bym jednak kupowała lampy jak już będziecie się meblować.
    Też tak myślę lampy to trudny wybór i taka kropka nad i.

    Blacha koło kominka srebrna czarna miedziana?

  11. #11

    Domyślnie

    opaska jest czarna , wloty tez czarne podluzne. Hmm, czyli nie mam co się spieszyć z kupnem, a chciałam wykorzystać , że Pana od wykończeniówki mam jeszcze, potem będzie problem z wieszaniem. W pokoju nie będzie wiele mebli, stolik, kanapa- myślę, że niestety jakaś rogówka.
    Dziękuję Wam za rady , dałyście mi do myślenia tak czy siak

  12. #12

    Domyślnie

    Dobrze, że nie kupiłam bo już mi się zmieniło

    Dzisiaj przyjechał stół i krzesła:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13823272_1050292008358663_143573_n.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	51,3 KB
ID:	362043
    kolor buk podobny do podłogi, krzesła szare

    podłoga, gdzie będzie stał stół jest taka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SURAZO-1.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	55,5 KB
ID:	362044

    a lampę chcę taką:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5e591e31ff405f64bb9ff70a5ccc3ce3.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	362045

    Widziałam ją wczoraj na zywo, i choć nigdy nie lubiłam takich połączeń metau ze złotem/miedzią- to przemówiła do mnie.. i strasznie mi się spodobała.

    Czy w takim zestawieniu mogłaby być?

    obok w kuchni chciałam lampę ze szklanym kloszem, znalazłam takie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	74313.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	362046Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lampa-wiszaca-factory-klosz-szklany-do-kuchni-salonu.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	9,9 KB
ID:	362047

    I drugie pytanie: Czy taka szklana będzie pasowała do tych czarno-złotych? Z góry dziękuję za rady

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak, będzie.

    Przy jasnych meblach i podłodze dobrze jest dać czarne elementy, które nadadzą wyrazistości. Możesz pomyśleć też o czarnych karniszach na zasłony czy czarnych elementach na meblach

  14. #14

    Domyślnie

    łuu-huu, to super
    tym bardziej, że znalazłam ją taniej niż regularna cena. I to będzie jedyna , na którą wydam więcej niż zaplanowałam, a staram się kupować jednak lampy do 150-200 zł maks. Szukałam na forum inspiracji w wersji rozsądnej cenowo i natknęłam się na Twój dziennik Elfir, i u Ciebie właśnie zobaczyłam kilka fajnych rzeczy, które nie kosztują nie-wiadomo-ile a są naprawdę fajne.

    Dziękuję za rady, czarne karnisze nawet mi do głowy nie przyszły ale może faktycznie warto bo meble jednak tez planuję jasne, drzwi są w kolorze podłogi..Hmm, muszę nad tym pomyśleć!

    I nieodmiennie znów powraca temat lampy nad kanapę..Bo przed tv chyba dam , o której opinię prosiłam w wątku oświetlenie- z zuma line, taki plafon. Tylko co do niego będzie pasować?


  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak. Jest kompletnie neutralny.

  16. #16
    Banned
    faazer

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    pomorze
    Kod pocztowy
    80-170
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Boguśka Zobacz post
    łuu-huu, to super
    tym bardziej, że znalazłam ją taniej niż regularna cena. I to będzie jedyna , na którą wydam więcej niż zaplanowałam, a staram się kupować jednak lampy do 150-200 zł maks. Szukałam na forum inspiracji w wersji rozsądnej cenowo i natknęłam się na Twój dziennik Elfir, i u Ciebie właśnie zobaczyłam kilka fajnych rzeczy, które nie kosztują nie-wiadomo-ile a są naprawdę fajne.

    Dziękuję za rady, czarne karnisze nawet mi do głowy nie przyszły ale może faktycznie warto bo meble jednak tez planuję jasne, drzwi są w kolorze podłogi..Hmm, muszę nad tym pomyśleć!

    I nieodmiennie znów powraca temat lampy nad kanapę..Bo przed tv chyba dam , o której opinię prosiłam w wątku oświetlenie- z zuma line, taki plafon. Tylko co do niego będzie pasować?

    Bardzo ładna lampa, lubię takie proste i uniwersalne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony