dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 83
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Dom energooszczędny to 40kWh/m2*rok, tak? Niech będzie, że chcę mieć w domu 23stC zamiast 20stC (dT rośnie o 15%) i w ociepleniu są błędy... niechby na kolejne 15%. Zatem wyjdzie mi 40*1,15*1,15=52,9kWh/m2*rok. Dom niech ma 150m2. Czyli zużyję 150x52,9=~8000kWh na CO i następne 3000kWh na CWU. Razem mamy 11000kWh, czyli jakieś 2 tony węgla, czyli jakieś 2,5 tony peletu, czyli jakieś 1700zł.

    Gdybym chciał to grzać gazem, to zużyję 1000m3, czyli 2000zł, plus 500zł za roczny abonament. Razem 2500zł.

    Gdybym chciał to grzać tanim prądem, to zużyję 11000kWh, czyli 3300zł.

    I teraz tak. Jeśli ktoś zbuduje taki dom, to grzanie peletem/węglem się opłaca, ale to jest również koszt. Jest to dodatkowa praca, a poza tym grzanie prądem można zrobić za 7 tyś, a węglem za 15-20tyś i trzeba mieć kotłownię. I trzeba większy kredyt! Przy rocznym zwrocie nawet 1700zł (z kredytem może 1200zł), to będzie inwestycja na 10 lat (z kredytem 15), a pewnie wcześniej trzeba będzie wymienić kocioł za następne 7 tyś. Słabo...

    Według mnie lepiej zrobić cieplejszy dom, tańszą instalację (wyjdzie na zero) i grzać prądem nie za 3300zł, tylko za 2200zł, a w kotłowni zrobić spiżarkę.

  2. #22

    Domyślnie

    Witam,

    Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem ogrzewania budynku jest wykorzystanie powietrznej pompy ciepła, niż samego prądu. Pompa ciepła również pobiera do swojej pracy energię elektryczną, lecz w znacznie mniejszej ilości, ponieważ posiada wysoki współczynnik COP wynoszący nawet do 5,1. Płacąc jedynie za 1kWh możemy otrzymać aż 5,1 kWh energii. Marka Buderus posiada w swojej ofercie sprawdzone pompy ciepła typu powietrze-woda z rodziny Logatherm. Więcej szczegółowych informacji o tym produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kateg.../pompy-ciepla/
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Buderus Zobacz post
    ponieważ posiada wysoki współczynnik COP wynoszący nawet do 5,1. Płacąc jedynie za 1kWh możemy otrzymać aż 5,1 kWh energii.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    Proszę podać ile kosztuje taka pompa, ile kosztuje wymiana sprężarki do niej, przy jakich temperaturach jest ten COP 5,1 i jaki COP przy najczęściej spotykanych temperaturach w naszych warunkach.

  4. #24

    Domyślnie

    Drogi Zibuch,

    Ceny katalogowe naszych pomp ciepła, jak i również wszystkich pozostałych produktów dostępne są na stronie internetowej:
    http://www.buderus.pl/files/BUDERUS_Cennik_OZE_PL.pdf. Podany współczynnik COP 5,1 odnosi się do parametrów pracy instalacji A7/W35, natomiast przy parametrach A-7/35 urządzenie osiąga COP w granicach 2,55-2,96 (w zależności od wielkości pompy ciepła). Ceny usług serwisowych ustalane są indywidualnie przez autoryzowanych serwisantów marki Buderus. Wysokość opłat nie jest stała i zależy od rejonu w którym znajduje się budynek.
    Służę pomocą w przypadku dalszych pytań.
    Pozdrawiam,
    _____________________________________
    Konsultant marki Buderus

  5. #25

    Domyślnie

    Drogi Konsultancie marki Buderus (trzymając się już tej emfazy)

    To forum zwykłych userów, a nie słup ogłoszeniowy. Wiem, wiem macie swoje prawa na FM.
    Ale skoro już chcesz się wypowiadać, to pozwalasz również, na odpowiedź.

    I właśnie ją dostaniesz - myślę, że postawi ona firmę Buderus w (delikatnie mówiąc) średnim świetle.

    Otóż pasująca mi do budynku PC WPL AR E 11 kW kosztuje u Was 38.200 zł. netto + 8%VAT = 41.256 zł.
    Do tego montaż (a nie będzie najtańszy, bo trzeba zabezpieczyć przed zamarzaniem wodę wychodzącą z budynku do jedn. zewn.) + zasobnik.
    Skromnie licząc 47.000 zł. brutto.

    To kosmiczna cena.
    I co? Taka ma być wymowa Twojego postu?

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Buderus Zobacz post
    Drogi Zibuch,
    Podany współczynnik COP 5,1 odnosi się do parametrów pracy instalacji A7/W35, natomiast przy parametrach A-7/35 urządzenie osiąga COP w granicach 2,55-2,96 (w zależności od wielkości pompy ciepła). Ceny usług serwisowych ustalane są indywidualnie przez autoryzowanych serwisantów marki Buderus. Wysokość opłat nie jest stała i zależy od rejonu w którym znajduje się budynek.
    Konsultancie marki Buderus, Drogi. Tak samo Drogi jak Wasze Pompy Ciepła .
    Dziękują za podaną sprawność, prawdopodobnie teraz przeciętny użytkownik będzie bliższy prawdy, bo COP 2,55 to strasznie daleko od COP 5,1 (a jakby sprawdzić COP A-7/W45 to będzie pewnie mniej niż 2,0 a przecież wodę użytkową też trzeba zimą grzać). Jak to jeszcze pomnożymy przez cenę jaką podał ProStaś to koszt zwrotu inwestycji wychodzi ....... strasznie długi

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Instalacją za dużą dychę ogrzewam wodę za 55 złotych miesięcznie, a na grzanie poszło dotąd 500zł. Po co komu pompa, albo kocioł?
    Aha. I jeszcze mam klimatyzację.

  8. #28

    Domyślnie

    Witam,

    Przy podawaniu i porównywaniu cen należy wziąć po uwagę również moment, w którym zapadła decyzja o wyborze urządzenia zasilającego budynek. Jeżeli zamierzamy zastosować pompę ciepła, i decyzja taka została podjęta na etapie projektu, to możemy świadomie zrezygnować z wielu elementów, które muszą być wykonane dla innych urządzeń grzewczych np. komina (jego fundamenty i obróbki blacharskie przy przejściu przez dach, przyłącze gazowe, skład opału dla kotła stałopalnego itp.). Dopiero pełna analiza kosztów pokazuje, że różnica w kosztach wykonania instalacji z pompą ciepła, w przypadku podjęcia decyzji o jej zastosowaniu we właściwym momencie, jest w pełni akceptowalna. Natomiast wybór pompy ciepła zagwarantuje zdecydowanie niższe koszty eksploatacyjne i, co jest szczególnie istotne, mniejsze zanieczyszczenie środowiska poprzez niską emisję. Natomiast przy porównaniu dwóch pomp ciepła nie możemy opierać się jedynie na cenie zakupu. Ważnym elementem są również parametry urządzenia, sprawność oraz serwis, jaki zapewnia producent. Wybór pompy ciepła jest to inwestycja na wiele lat, więc warto zastanowić się nad wyborem sprawdzonego rozwiązania.
    Wszystkie produkty grzewcze marki Buderus cechują się wysoką sprawnością oraz wysoką jakością wykonania. Dodatkowo marka posiada sprawdzony i rozbudowany serwis oraz oferuje gwarancję do 5 lat na swoje produkty.
    Pozostaję do dyspozycji w razie pytań.

    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Przy podawaniu i porównywaniu cen należy wziąć po uwagę również moment, w którym zapadła decyzja o wyborze urządzenia zasilającego budynek. Jeżeli zamierzamy zastosować kable grzejne, i decyzja taka została podjęta na etapie projektu, to możemy świadomie zrezygnować z wielu elementów, które muszą być wykonane dla innych urządzeń grzewczych np. komina (jego fundamenty i obróbki blacharskie przy przejściu przez dach, przyłącze gazowe, skład opału dla kotła stałopalnego itp.) kosztowne odwierty czy to urządzenie ze sprężarką. Dopiero pełna analiza kosztów pokazuje, że różnica w kosztach wykonania instalacji z pompą ciepła, nawet w przypadku podjęcia decyzji o jej zastosowaniu we właściwym momencie, jest całkowicie nieakceptowalna. Mimo, że wybór pompy ciepła zagwarantuje zdecydowanie niższe koszty eksploatacyjne, należy pamiętać, że większość inwestorów buduje na kredyt i rzeczywisty koszt zakupu należy pomnożyć x2 (odsetki), co jest szczególnie istotne nawet biorąc pod uwagę mniejsze zanieczyszczenie środowiska poprzez niską emisję. Wybór pompy ciepła jest to inwestycja, która nie zwróci się nawet przez wiele lat, więc warto zastanowić się nad wyborem sprawdzonego rozwiązania.
    Ostatnio edytowane przez zibuch ; 13-01-2017 o 08:44

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    Przy podawaniu i porównywaniu cen należy wziąć po uwagę również moment, w którym zapadła decyzja o wyborze urządzenia zasilającego budynek. Jeżeli zamierzamy zastosować kable grzejne, i decyzja taka została podjęta na etapie projektu, to możemy świadomie zrezygnować z wielu elementów, które muszą być wykonane dla innych urządzeń grzewczych np. komina (jego fundamenty i obróbki blacharskie przy przejściu przez dach, przyłącze gazowe, skład opału dla kotła stałopalnego itp.) kosztowne odwierty czy to urządzenie ze sprężarką. Dopiero pełna analiza kosztów pokazuje, że różnica w kosztach wykonania instalacji z pompą ciepła, nawet w przypadku podjęcia decyzji o jej zastosowaniu we właściwym momencie, jest całkowicie nieakceptowalna. Mimo, że wybór pompy ciepła zagwarantuje zdecydowanie niższe koszty eksploatacyjne, należy pamiętać, że większość inwestorów buduje na kredyt i rzeczywisty koszt zakupu należy pomnożyć x2 (odsetki), co jest szczególnie istotne nawet biorąc pod uwagę mniejsze zanieczyszczenie środowiska poprzez niską emisję. Wybór pompy ciepła jest to inwestycja, która nie zwróci się nawet przez wiele lat, więc warto zastanowić się nad wyborem sprawdzonego rozwiązania.
    No to do dzieła. Podaj jakies sprawdzone rozwiązanie i jego całkowity koszt. podyskutujemy.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    No to do dzieła. Podaj jakies sprawdzone rozwiązanie i jego całkowity koszt. podyskutujemy.
    Czuje się wywołany.
    Moje CO to split (Gree U-Crown) zamontowany w centralnym miejscu domu + kable. Póki co split opędza mi 90% czasu grzania. Montaż własny. Koszt materiałów: 7000zł (bez sterowników pokojowych, bo ja akurat poszedłem w fibaro), rachunki miesięczne za ogrzewanie domu na poziomie 50zł/miesiąc. Dom jak w stopce.
    Aaa, CWU to zasobnik 300L z grzałką za 3000zł.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  12. #32
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Czuje się wywołany.
    Moje CO to split (Gree U-Crown) zamontowany w centralnym miejscu domu + kable. Póki co split opędza mi 90% czasu grzania. Montaż własny. Koszt materiałów: 7000zł (bez sterowników pokojowych, bo ja akurat poszedłem w fibaro), rachunki miesięczne za ogrzewanie domu na poziomie 50zł/miesiąc. Dom jak w stopce.
    Aaa, CWU to zasobnik 300L z grzałką za 3000zł.
    jednym słowem PC mówimy papa , też raczej na pewno sprawię sobie duosplita , te pompy ciepła są strasznie przeszacowane

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Czuje się wywołany.
    Moje CO to split (Gree U-Crown) zamontowany w centralnym miejscu domu + kable. Póki co split opędza mi 90% czasu grzania. Montaż własny. Koszt materiałów: 7000zł (bez sterowników pokojowych, bo ja akurat poszedłem w fibaro), rachunki miesięczne za ogrzewanie domu na poziomie 50zł/miesiąc. Dom jak w stopce.
    Aaa, CWU to zasobnik 300L z grzałką za 3000zł.
    Taaa...
    Różnica w cenie w takim razie wynosi 20tys.
    To teraz weź te 20tys. i doprowadź mój dom do twojego zapotrzebowania

    Mój dom jest szyty pod nas, a nie pod zapotrzebowanie na ciepło. A i tak rachunki mamy podobne

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    jednym słowem PC mówimy papa , też raczej na pewno sprawię sobie duosplita...
    No to się zastanów, czy mówisz pa pa czy nie

  15. #35
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    No to się zastanów, czy mówisz pa pa czy nie
    ty już na wszystko reagujesz ?

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    ty już na wszystko reagujesz ?
    Na głupotę przede wszystkim

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Taaa...
    Różnica w cenie w takim razie wynosi 20tys.
    To teraz weź te 20tys. i doprowadź mój dom do twojego zapotrzebowania
    Nie znam twojego domu. Poza tym nie chodzi o doprowadzanie "jakiegoś" domu do mojego zapotrzebowania tylko już na początku dobrze go zaprojektować.

    Dorzucę jeszcze inne zalety "lepszego" izolowania takie jak to, że żywotność izolacji jest znacznie dłuższa od jakiekolwiek pompy ciepła.
    A brałeś np. potencjalną sprzedaż domu za np. 20 lat ? Czyj dom będzie miał większą wartość ? Ten z systemem grzewczym sprzed 20 lat czy ten który ogrzejesz suszarką do włosów ?

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Mój dom jest szyty pod nas, a nie pod zapotrzebowanie na ciepło. A i tak rachunki mamy podobne
    Taaa... raczej pod pompę ciepła ....
    Prędzej ja mam dom wybudowany pod nas, bo nie jestem uzależniony od systemu grzewczego .
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Prędzej ja mam dom wybudowany pod nas, bo nie jestem uzależniony od systemu grzewczego
    i tego miłego zdania trzymajmy się

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Nie znam twojego domu. Poza tym nie chodzi o doprowadzanie "jakiegoś" domu do mojego zapotrzebowania tylko już na początku dobrze go zaprojektować.

    Dorzucę jeszcze inne zalety "lepszego" izolowania takie jak to, że żywotność izolacji jest znacznie dłuższa od jakiekolwiek pompy ciepła.
    A brałeś np. potencjalną sprzedaż domu za np. 20 lat ? Czyj dom będzie miał większą wartość ? Ten z systemem grzewczym sprzed 20 lat czy ten który ogrzejesz suszarką do włosów ?



    Taaa... raczej pod pompę ciepła ....
    Prędzej ja mam dom wybudowany pod nas, bo nie jestem uzależniony od systemu grzewczego .

    I to są właśnie te twoje głupoty.
    Po pierwsze wybudowałeś barak a nie dom.
    Po drugie u mnie jak u ciebie to samo może się zepsuć. Moja PC jest tylko trochę droższa od twojej, za to gruntówka powinna być dużo trwalsza, ponieważ pracuje na zdecydowanie łagodniejszych parametrach.
    Po trzecie ogrzewanie nadmuchowe to nie moja bajka. Zdecydowanie wolę ogrzewanie podłogowe. I nie pieprz mi głupot, że tego nie czujesz.

    Ty wybudowałeś dom pod niskie rachunki, ja pod nasz komfort. Mamy duże okna od północy i duże drzwi. Nasz dom jest od północy doświetlony i wygląda od drogi estetycznie. Twój wygląda jak barak. Miałbym coś takiego wybudować? Zdecydowanie wolę swój z takimi samymi rachunkami.
    Tak wygląda mój.
    http://projekty.muratordom.pl/projek...-i,317,0,0.htm

  20. #40

    Domyślnie

    Teraz będzie jak w piaskownicy,moj taki,a moj sraki,doradzcie człowiekowi jakąś dobra pc...
    Nie dla zbiorników bezodpływowych w nowych domach!

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony