dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 28
Pokaż wyniki od 541 do 558 z 558
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawloslaw

Kod pocztowy
    51-620

Domyślnie

Jeszcze mógłbyś pomyśleć nad tez Promatem (Promatec-t), tylko cena to cos kolo 130zł/m2.

Ja bym nie kombinował i wzial twarda wełne. Każdy z trzech powyzszych materiałów powinieneś bez problemu kupić poprzez Hydrosolar czy Bims. W materiałach ogniochronnych mocne powinne być tez hurtownie wentylacyjne typu np. ANG Wentylacja.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MeArek

Domyślnie

A ja to bym słabej zaprawy użył i nie kombinował. Komin buja się każdy jak ma odpowiednią wysokość.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    annatulipanna

Domyślnie

No to i ja się przywitam Właśnie dobrnęłam do końca Twojego dziennika i trafiłam na moje wątpliwości odnośnie komina. Ale u mnie już poszedł w górę. A wygląda to tak:

Między ścianą, a kominem ma pozostać pusta przestrzeń. Na to idzie tylko siatka i tynki. W przejściu przez strop dali styropian. No i zabiliście mi ćwieka, czy tak można, czy nie? Ekipę mam zaufaną, także większych obaw nie mam. No ale...

Tak czy siak, dziennik przyjemny w odbiorze, także będę zaglądać. Pozdrawiam i trzymam kciuki za dalsze postępy. Powodzenia!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00329a.jpg
Wyświetleń:	270
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	391371   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00323a.jpg
Wyświetleń:	270
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	391372   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00327a.jpg
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	391373   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00303a.jpg
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	391374   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00349a.jpg
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	391375  

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ggdh
    Kod pocztowy
    39-300

Domyślnie

Witaj!

Temat drążę, bo ktoś zasiał taką właśnie myśl... a że nie znam się na budowlance to jestem mało asertywny

W poniedziałek wybiorę się w tour po składach budowlanych w poszukiwaniu wełny 2cm. Na środę jestem wstępnie umówiony na pomiar więźby, więc w temacie przykrycia coś się ruszyło.

Wreszcie kończę te nieszczęsne deski. Trzeba było nie być chytrym i komuś za to zapłacić

Chałupa osiąga swój ostateczny kształt:

Kod pocztowy
    39-300

Domyślnie

annatulipanna, wrzuć zdjęcia jak już będziesz mieć dach i komin wyprowadzony ponad niego. No i jak i czym go obłożycie?

Mam plan po weekendzie wziąć się za jego murowanie i idealnie "Łukasz Budowlaniec" wrzuca filmy z wyciągnięcia komina ponad dach i jego obłożenia stuktonitem

annatulipanna

Domyślnie

Heh... powoli Cię doganiam z budową Ładnie to wszystko u Ciebie wygląda. Ja czekam na wieniec z niecierpliwością.
    Zdjęcia staram się wrzucać na bieżąco w moim DB, także zapraszam
    A temat komina i jego wykończenia ponad dachem jeszcze nie ustalony. Jejku, kiedy ja to wszystko ogarnę?? Jak tylko coś ustalę z moim majstrem, podzielę się nowinami

annatulipanna

Domyślnie

Co do styropianu zastosowanego u mnie w przejściu komina przez strop, zagrożenia podobno nie ma. Ja mam komin z izolowanym wkładem wewnątrz, także nie będzie się on nagrzewał do ryzykownych temperatur.

Kod pocztowy
    39-300

Domyślnie

Ja na razie nawet nie planuję nic wkładać do komina i robię go tylko na zaś, żeby za 10 lat nie żałować jak zmieni się moda/potrzeby także pewnie też by styro starczył. Chociaż wełna już czeka.

Jutro mam zamiar skończyć te przeklęte deski, a o 16.00 ma być fachura pomierzyć więźbę (miał być dzisiaj, ale fotel dentystyczny był ważniejszy, bo ciężko u nich z terminami)

Domyślnie

Budujesz komin na zapas? Ja wybudowałem na zapas tylko jego fundament, na zapas ztobię też otwór w stropie na komin ale samego komina nie stawiam (tzn mówię o tym w kotłowni bo kominek w salonie pozostaje bez zmian).

PS. Też się męczę z deskami tyle, że mam odwrotne zadanie, zakładam deskowanie pod strop. Na razie sam wieniec. Z zewnątrz osb22 a wewnątrz deska 32mm. Dziś raczej skonczę wieniec nad garażem i zacznę robić stelaż dla deskowania. Masz jakieś wskazówki czego nie robić przy szalowaniu by potem się nie meczyć z rozbieraniem?

Pozdrawiam
    Karol

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Kod pocztowy
    89-600
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

Domyślnie

Oszczędzaj gwoździe. nie wszędzie musi byc przybita deska do podpory.

Kod pocztowy
    39-300

Domyślnie

Dobra rada. U mnie w niektórych miejscach, zwłaszcza przy korycie do wystającej belki w salonie, gwoździe były co 20cm, takie 100mm. Rozebrać to była jakaś masakra.

Poza tym przy rozbieraniu nie rób tego na autopilocie. Patrz i obserwuj jak pracuje szalunek - mam na myśli stropowy, bo wieniec to sama przyjemność była rozłożyć. Jak dajesz szpilki gwintowane, a chyba tak, to szukaj jak największych podkładek.

A w ogóle to jak będę budował następny dom to użyję wkrętów

Domyślnie

Spójrzcie do mojego dziennika, chodzi Wam o te podpory, które już zrobiłem tak? (właśnie uploaduje fotki)
    Myślałem że wcale się desek nie przybija. Właśnie po to by łatwiej to rozebrać.
    Do tej pory nie wbiłem żadnego gwoździa, aa nie, sorki mam dwa pod słupem trzymające kliny.

Pozdrawiam
    Karol

Kod pocztowy
    39-300

Domyślnie

Gdzieś przeczytałem, że nie łączy się zaprawą pustaków kominowych układanych obok siebie (2x went. + 2x spalin.)?

Prawda li to? Na ten tydzień zaplanowałem stawianie. Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo chrzcimy Młodego no i trochę z tym latania.

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Kod pocztowy
    89-600
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

Domyślnie

Też to czytałem i nie łączyłem. Komin dalej stoi w niezmienionej formie.

Kod pocztowy
    39-300

Domyślnie

Mam nadzieję ruszyć z kominem jutro, ale coś czuję, że nie będzie na to czasu - w niedzielę chrzcimy Młodego i trochę latania za tym jest.

Moje dylematy dotychczasowe rozwiane (dylatacja), ale pojawiły się nowe:

W salonie zaznaczyłem środek szerokości ściany, na której będzie potencjalny kominek. Na pewno na razie nie będziemy go robić i o ile jakiś będzie - co już chyba wspominałem - damy elektryczny (w co wątpię). Jeżeli kominek będzie na środku to i wylot spalin powinien być na środku.

Ten sam środek ściany po drugiej jej stronie, czyli w kotłowni wychodzi mi tak, że trafię na przewód spalinowy (pionowa deska wyznacza dokąd sięga otwór w stropie na komin). No i teraz mój dylemat, ale pewnie taki z niego dylemat, jak z koziej pupy trąbka, że nie wiem czy zostawić tak jak na poniższym zdjęciu, czyli pustak spalinowy po lewej i wentylacyjny po prawej? Dlaczego? Bo jak dam wentylacyjne z prawej (czyli odwrotnie niż na zdjęciu poniżej) to będzie mi łatwiej puścić nimi rury od solarów + kable od paneli, jak te się w końcu pojawią (ponownie: o ile, ale chcę być przygotowany). Jak dam spalinowe po lewej to znowu rozminę się z wylotem od kominka. Czy robiąc zabudowę kominka w salonie mogę sobie ot tak poprowadzić wylot o np. 40cm w lewo? No bo na logikę to tylko kwestia kolanek na rurze spalinowej.

Poza tym jak czasem kiedyś będę musiał zmienić system ogrzewania (a nuż wykopią mi studnię na działce obok i wodę będę miał 5m poniżej kolektora od PC ) to chcąc zawiesić kocioł kondensacyjny nad odpływem do skroplin (czyli po lewej stronie komina) nie będzie problemem poprowadzić rurę spalinową na prawą stronę komina, gdzie będą przewody spalinowe?

Aha, pozycja komina jeszcze się zmieni, bo chcę / muszę go dać bardziej na prawo - chcę obok niego puścić zbiorcze od podłogówki na poddasze + rurę od odkurzacza centralnego - na razie sama instalacja, o samym odkurzaczu pomyślę jak już wszystko się ogarnie.

Chyba robię to po niemiecku, czyli typowe overengineering and overthinking

Domyślnie

Wierz mi, chciał bym Ci pomóc ale cholera nawet nie zrozumiałem dokładnie w czym problem - może to efekt zmęczenia po pracy + późnej pory
    Także ten, sorki że nic nie wnoszę a jedynie przez chwilę będziesz miał złudne wrażenie, że odpalając fm zobaczysz odpowiedź na swoje pytanie. Zadam za to Ci swoje - też jakieś kominy muszę przewidzieć, ewentualny w kotłowni (spalinowy + 1 ew 2 kanały wentylacyjne) oraz tak myślę, raczej, chyba, na pewno komin w salonie = kominek (spalinowy + 2kanały wentylacyjne = jeden podłącze do garażu póki nie powstanie pierwszy komin -> oby na zawsze, a drugi do ew wietrzenia spiżarni pod schodami). Chciałbym mieć kominy z wkładami ceramicznymi. Wydają mi się pewniejsze.
    1) U siebie będziesz miał wkłady?
    2) Gdzie szukać kominów? Kiedyś słyszałem, że schiedel jest jednym z lepszych - orientowałeś się jak to obecnie wygląda?

PS. Chrzcij, chrzcij malucha Ja mam wrażenie, że 'niedawno' najmłodszego chrzciłem a tu za max 2ms kolejne się narodzi. Oj czas leci a budowa się ślimaczy. Ciągnę druty... (tzn zbrojenie części garażowej stropu).

Pozdrawiam.

Kod pocztowy
    39-300

Domyślnie

Na razie nie będę nic wkładał do kominów spalinowych, bo nie planuję żadnych spalin

Robię go na zaś, bo nie wiem co będzie w przyszłości i nie chcę pruć połowy domu i dachu jakby się czasem okazało, że jednak komin potrzebny. Tak szczerze to w ogóle nie biorę pod uwagę paliw stałych jako medium do CO, jedynie do kominka jak już będę stary i zgnuśniały. Tak po prawdzie to może i niepotrzebnie robię aż 2 przewody spalinowe, bo rurę z komina kondensacyjnego to nawet bym zmieścił w przewodzie wentylacyjnym. No ale jak już kupiłem to mam

Przeczytałem ponownie mój poprzedni post i faktycznie nie jest jasne "osochozi" - też jestem padający na twarz. Ogólnie to chyba miałem na myśli czy dać priorytet pustakom wentylacyjnym, bo ich zastosowanie jest możliwe w ciągu następnych kilku lat (aby puścić rurki od solarów i kable od paneli PV) czy pustakom spalinowym, aby nie komplikować późniejszego podłączenia kominka / kotła kondensacyjnego (o ile któryś z nich się u mnie by pojawił).

EDYTA:

A jeśli chodzi o kominy to faktycznie rozważałem Schiedla, ale tylko do kominka. Do grzania gazem potrzebujesz komina z nierdzewki o średnicy 80mm (tak mniej więcej), a nie kanału ceramicznego. Tyle zrozumiałem z moich poszukiwań

Widzę, że ślepy prowadzi kulawego w kwestii kominów
    Ostatnio edytowane przez ggdh ; Wczoraj o 23:13

Kod pocztowy
    39-300

Domyślnie

A zapytam jeszcze o zaprawę murarską, bo zacząłem szukać i mętlik:

- na komin jakie dać proporcje? Chodzi mi po głowie M7, czyli 1:4 + woda aż osiągnie konsystencję.

MOŻE BYĆ?

Strona 28 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia