dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 57
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 1139
  1. #281

    Domyślnie

    O kurde, nawet nie sądziłem, że można mieć takie zdanie o lukarnach u mnie są dwie. Są to są - ogólnie ładnie wygląda projektu moim zdaniem chociaż sam dach może i ciekawie by wyglądał bez nich. Ehh kurde muszę o tym pomyśleć :d

    Pozdrawiam
    Karol

  2. #282
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Hehe no po prostu mi sie nie podobaja. A jak niektorzy robia takie z plaskim dachem to w ogole chyba architekt przysnal podczas rysowania
    Taka lukarna to wieksza rzezba przy konstrukcji, ciezej z izolacja, paroizloacja jedyne co to faktycznie mozna podejsc do okna nie walac w nie glowa i same okna tansze ale obrobki takiej lukarny to z nadmiarem zrekompensuja.
    To tylko moje zdanie, ja prosty czlowiek jestem

  3. #283
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Widać, że jesteśmy z tego samego sortu

  4. #284
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Na forum "co drugi" buduje dom pasywny. Ludziom się wydaje, że dając 30cm dobrego styro na ściany osiągną taki poziom. Albo, że dodadzą jeszcze 2cm i mostki zostaną zniwelowane. Ja staram się zbudować dom pasywny ale jakoś mało w to wierzę. Wiem, że gdy wszystkie przegrody będą spełniały wymagania NF15 to wciąż za mało.
    Zbudowałem nieduży, prosty dom z poddaszem na planie prawie kwadratu; dach dwuspadowy. Wcześniej wchłonąłem całą wiedzę "forumową". Wzorem był dla mnie forumowicz j-j. W dużej mierze budowałem sam. Dbałem o każdy szczegół izolacji (no prawie). Okna montowałem w płaszczyźnie ocieplenia. Fundamenty ocieplałem z obu stron po 15cm; na ścianach 25cm białego styro; dach 40-45cm wełny; podłoga 30cm styro; kołki do styro zatykałem zatyczkami styropianowymi (wtedy nie było gotowych); okna 3-szybowe z usztywnieniem z ciepłą ramą; rekuperator z 100cm wymiennikiem. Itd, itd. i co? Zużycie szacunkowe powyżej 45kWh/m2/rok. Nie spodziewałem się wprawdzie domu pasywnego ale liczyłem na więcej. Myślę, że kluczem była szczelność i kominek.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  5. #285
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Ja to w ogóle w domy pasywne nie wierzę. Po co je budować skoro i tak je trzeba lekko bo lekko ale ogrzewać. Ja nie mam pasywnego, w sumie nie nawet NF40 a za ogrzewanie za cały sezon nie zapłacę więcej niż 400 zł. Bartek nie celuję tu w Ciebie, ale Ci którzy budują domy pasywne to albo śpią na kasie albo nie są zbyt rozsądni jeżeli już wydawać pianiądze to lepiej zbudować dom zeroenergetyczny, który w ogóle nie potrzebuje źródła ciepła. Wydatek na pasywność zwróci się pewnie po 30 latach albo i więcej, dla idei można, tylko po co ? Bo to nie tylko izolacje, ale i okna, drzwi, instalacje CWU, WM itp - mnóstwo kryteriów których nawet dopłata do NF15 nie pokrywała.
    Wg mnie każdy powinien robić tak aby koszty utrzymania domu go nie zjadły, dlatego trzeba liczyć OZC aby wiedzieć ile się zapłaci za CO i dążyć do tego aby wykonać jak najlepiej założenia projektowe.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  6. #286

    Domyślnie

    Tak cichutko sobie czytam co piszecie i dochodzę do hipotezy, ze ciezko jest zrobyc dotacje dla nf40 a ta dla nf15 pewnie jest niemal nierealna i nieopłacalna... a wydawało mi sie, że na forum "co drugi" z jednej lub drugiej korzysta

    Pozdrawiam
    Karol

  7. #287
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    A może widzieliście, chyba sprzed tygodnia, film na MuratorTV na youtubie, gdzie właścicielka domu "pasywnego" opowiada m.in. o kosztach ogrzewania.

    Nie. Ich dom nie wyszedł im jako pasywny mnóstwo technologii napchane, jeszcze więcej pieniędzy. Na co?

  8. #288
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Ja po postach Przemka dochodzędo wniosu że trzeba zakasać rękawy i wszysto od początku do końca robić samemu, powoli i dokładnie albo stać nad ekipą wykonawczą jak Faraon z batem. A parametry, cm, lamdy deklaracje i inne szmery bajery to dopiero potem.

    Ps.
    Znam osobiście człowieka co ma pasywniaka i dostał dotację NF15. Powiedział "NIGDY WIECEJ!"

  9. #289
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Piątek:
    - A dzień dobry, Marian z tej strony. Nie przyjdziemy w sobotę, bo spierdoliłem się z rusztowania i trochem poobijany.


    ...

  10. #290
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    To perlit dojedzie.

    Dom pasywny to nie tak hop siup, no i zyski z tego marne, a już dopłata to 100% ściema. Natomiast ciepły dom warto zrobić, ale tak całkiem uczciwie da się w tej samej cenie - zamiast kotłowni izolacja.

  11. #291
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Trzeba mierzyć w bardzo ciepły, żeby wyszedł chociaż ciepły.
    Jak nie będzie staranności i myślenia to osiągnie się dom standardowy.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  12. #292
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    To perlit dojedzie.

    Nie ma tego złego, nie?

    Wczoraj urobiłem się jak koń na planie westernu: załadowałem i wyładowałem (w sumie to we dwóch) dwa Iveco pełne desek szalunkowych. Sam nie wiem ile tego było. Powietrze ze mnie uszło i już nie dałem rady zrobić kibelka.

    Jak coś to w Liroyu są płyty OSB 12mm po 37zł sztuka...

  13. #293
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Ja najbardziej dotychczas urobiłem się przy jednym z najlżejszych materiałów budowlanych...przy rozładunku XPS'a
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  14. #294
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Dobrze, że szalunków od fundamentów nie transportowałeś. Ja z żoną przewieźliśmy w jedną stronę (6 kursów Transitem), zmontowali, rozmontowali, wyczyścili, pomalowali olejem i odwieźli (znów 6 kursów Transitem). Był też jeden pomocnik, ale sobie przypomniał po jednym popołudniu, że ma chore plecy i tyle go widzieli. No, ale to i tak lepsze niż murować z bloczków.
    A rozładunek styropianu to podstępny skurwysyn. Podchodzisz na lajcie, że to takie przyjemne, a na końcu trzeba zmieniać mokre majtki i nawet się żonie nie pożalisz, bo wstyd.

  15. #295
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie



    Czytałem twoje perypetie z "akrami" i od razu przestałem brać je pod uwagę.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  16. #296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    ...No, ale to i tak lepsze niż murować z bloczków.
    Człowiek uczy się całe życie Drugi raz w/w błędu nie popełnię

  17. #297
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Na razie cisza - pewnie murarz się kuruje. W międzyczasie zanabyłem drogą kupna deski na szalunki. DWA IVECO desek na szalunki. Ręce miałem do ziemi. Ale było warto, bo nie przepłaciłem.

    Taka ładna sterta




    Poza tym to taka historia:




    Jakby to ująć...? Kupiłem 20 worków kaszy jaglanej

  18. #298
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Wracając do wspomnianego kibelka: jak to było u was? Bo czytam i czytam i dochodzę do wniosku, że nie mogę wykopać po prostu dziury pod budką, bo mam za płytko wodę. Cała okolica może walić + pewnie nic tam przez parę lat nie urośnie. Myślałem wkopać tam beczkę. Koszt znikomy, trochę spokoju. Pewnie szambowozem by po to przyjechali, jak już się zapełni...

  19. #299

    Domyślnie

    Kopiesz dziurę 50cm i już. Ta wodą która się pokazuje wysoko to woda podskórna i nikt jej nie pije.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  20. #300
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Planowałem postawić kibelek w rogu działki najbardziej oddalonym od budynku i sąsiada, czyli 2m od rowu. Żeby mi czasem siki rowem nie popłynęły...

    Poza tym ot tak odchodów prosto w glebę to puszczać chyba nie wolno. Będzie beczka. Zwłaszcza, że to całe 30zł.

Strona 15 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony