dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 57
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 1139
  1. #521
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    No i tzw. dupa. Nie udało mi się znaleźć niczego zdatnego na dylatację o grubości 1cm: wełny takiej nie ma, a najcieńsza ma 2cm (komin by wystawał 1cm poza fundament). Skończy się na jakimś EPSie, no bo nie mam innych opcji.

    POMÓŻTA!

  2. #522

    Domyślnie

    Może aerożel? Maty mają akurat 1cm grubości.
    Wprawdzie jest to drogie, ale Ty zdaje się nie potrzebujesz tego wiele.

  3. #523
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Faktycznie niewiele, bo ok 7.5m2 max.


    OK - doczytałem ceny i jestem na nie 130zł netto / m2 / 5mm gr? To pewnie z 200zł/m2/10mm. No 1400zł za dylatację to raczej nie zapłacę

  4. #524

    Domyślnie

    Rok temu za 1cm płaciłem około 188 pln/m2 netto. No nie jest to tanio, ale czasem jak nie ma innych rozwiązań, to trzeba płacić :/

  5. #525
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    No nie, aż tyle to nie ma mowy, żebym zapłacił - trochę zdrowego rozsądku jeszcze mi zostało. Niby EPS/XPS nie powinien być stosowany jako dylatacja komina, ale pewnie na nich się skończy. Niektórzy w ogóle murują komin do ściany, a dają tylko dylatację przez strop. I żyją

  6. #526

    Domyślnie

    Ja bym z EPS/XPS nie ryzykował, maksymalna temperatura ich wykorzystania to 80/75 stopni.
    Nie wiem do jakiej temperatury się nagrzeje Twoja obudowa komina, ale swego czasu byłem na kilku pożarach jako ratownik w OSP i powiem Tobie, że nie wyglądało to ciekawie :/

  7. #527

    Domyślnie

    A wełna alu lamella?

  8. #528
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pawloslaw
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-620
    Posty
    82

    Domyślnie

    Właśnie pomyślałem o alu lamela. Nawet 2cm się podda, bo to miękkie jest. Nie rozumiem tylko czemu musi być 1 cm a nie 2 cm? I o co chodzi z tym że komin będzie wystawał 1cm? Jakie to ma znaczenie?

  9. #529
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    No właśnie nie wiem czy to ma znaczenie przecież ja się nie znam na budowlance

    Taką wełnę alu to będą mieć na zwykłych składach budowlanych czy to trzeba w jakichś sklepach p-poż.?

  10. #530
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pawloslaw
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-620
    Posty
    82

    Domyślnie

    "Wełna skalna rockwool"....


    W każdym budowlanym kupisz - weź płyty z wełny prasowanej gr. 20 mm. Według mnie ten 1 cm nie ma żadnego znaczenia, ale może jakiś ekspert od aptekarstwa się wypowie że jest inaczej

  11. #531

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    No właśnie nie wiem czy to ma znaczenie przecież ja się nie znam na budowlance

    Taką wełnę alu to będą mieć na zwykłych składach budowlanych czy to trzeba w jakichś sklepach p-poż.?
    No to wez kup płytę mgo 1 cm

  12. #532
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Weź Ty mi jeszcze znajdź w jakimś składzie budowlanym

  13. #533
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pawloslaw
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-620
    Posty
    82

    Domyślnie

    Jeszcze mógłbyś pomyśleć nad tez Promatem (Promatec-t), tylko cena to cos kolo 130zł/m2.

    Ja bym nie kombinował i wzial twarda wełne. Każdy z trzech powyzszych materiałów powinieneś bez problemu kupić poprzez Hydrosolar czy Bims. W materiałach ogniochronnych mocne powinne być tez hurtownie wentylacyjne typu np. ANG Wentylacja.

  14. #534
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MeArek
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Posty
    143

    Domyślnie

    A ja to bym słabej zaprawy użył i nie kombinował. Komin buja się każdy jak ma odpowiednią wysokość.

  15. #535

    Domyślnie

    No to i ja się przywitam Właśnie dobrnęłam do końca Twojego dziennika i trafiłam na moje wątpliwości odnośnie komina. Ale u mnie już poszedł w górę. A wygląda to tak:











    Między ścianą, a kominem ma pozostać pusta przestrzeń. Na to idzie tylko siatka i tynki. W przejściu przez strop dali styropian. No i zabiliście mi ćwieka, czy tak można, czy nie? Ekipę mam zaufaną, także większych obaw nie mam. No ale...

    Tak czy siak, dziennik przyjemny w odbiorze, także będę zaglądać. Pozdrawiam i trzymam kciuki za dalsze postępy. Powodzenia!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00329a.jpg
Wyświetleń:	549
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	391371   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00323a.jpg
Wyświetleń:	549
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	391372   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00327a.jpg
Wyświetleń:	548
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	391373   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00303a.jpg
Wyświetleń:	550
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	391374   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00349a.jpg
Wyświetleń:	548
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	391375  

    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  16. #536
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Witaj!

    Temat drążę, bo ktoś zasiał taką właśnie myśl... a że nie znam się na budowlance to jestem mało asertywny

    W poniedziałek wybiorę się w tour po składach budowlanych w poszukiwaniu wełny 2cm. Na środę jestem wstępnie umówiony na pomiar więźby, więc w temacie przykrycia coś się ruszyło.

    Wreszcie kończę te nieszczęsne deski. Trzeba było nie być chytrym i komuś za to zapłacić

    Chałupa osiąga swój ostateczny kształt:





  17. #537
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    annatulipanna, wrzuć zdjęcia jak już będziesz mieć dach i komin wyprowadzony ponad niego. No i jak i czym go obłożycie?

    Mam plan po weekendzie wziąć się za jego murowanie i idealnie "Łukasz Budowlaniec" wrzuca filmy z wyciągnięcia komina ponad dach i jego obłożenia stuktonitem

  18. #538

    Domyślnie

    Heh... powoli Cię doganiam z budową Ładnie to wszystko u Ciebie wygląda. Ja czekam na wieniec z niecierpliwością.
    Zdjęcia staram się wrzucać na bieżąco w moim DB, także zapraszam
    A temat komina i jego wykończenia ponad dachem jeszcze nie ustalony. Jejku, kiedy ja to wszystko ogarnę?? Jak tylko coś ustalę z moim majstrem, podzielę się nowinami
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  19. #539

    Domyślnie

    Co do styropianu zastosowanego u mnie w przejściu komina przez strop, zagrożenia podobno nie ma. Ja mam komin z izolowanym wkładem wewnątrz, także nie będzie się on nagrzewał do ryzykownych temperatur.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  20. #540
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Ja na razie nawet nie planuję nic wkładać do komina i robię go tylko na zaś, żeby za 10 lat nie żałować jak zmieni się moda/potrzeby także pewnie też by styro starczył. Chociaż wełna już czeka.

    Jutro mam zamiar skończyć te przeklęte deski, a o 16.00 ma być fachura pomierzyć więźbę (miał być dzisiaj, ale fotel dentystyczny był ważniejszy, bo ciężko u nich z terminami)

Strona 27 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony