dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 57
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 1139
  1. #161

    Domyślnie

    łatwość pracy z dryfixem (oby faktycznie tak było) przekłada się dla mnie na znaczą oszczędność czasu = pieniędzy.
    @Karster - solbet tez można murować na pianę i czerpać korzyści z tego systemu.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  2. #162
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Czy ktoś zna może pustaki ceramiczne o grubości 6cm?

    Po wielokrotnych rozmowach z kierownikiem i drugim doktoracie, tym razem z pustaków ceramicznych, postanowiłem, że jednak będzie ściana 25cm, najprawdopodobnie Owczary Termoton 25 P+W. Dostałem ofertę ze składu budowlanego oddalonego o 180km lepszą niż ze składów oferujących Leiera, którego zakład mam 55km od siebie. Nie mówiąc o Porothermie, który produkują ok 45km od miejsca mojej budowy.

    Czemu 6cm? KierBud stwierdził, że wieńce będą albo szalowane, a jak chcę szybciej i przyjemniej to można je obmurować pustakami 6cm - 18cm podparcia dla zbrojenia i samego stropu MUSI być, inaczej mi nie zatwierdzi. Myślę, że wie co mówi. Przy ścianie 30cm ogólnodostępne pustaki 8cm dałyby radę. Ale nie przy 25cm.

  3. #163
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A kto powiedział, że obmurówka musi być z ceramiki?
    Zrób z BK bo i tak na wysokość pewnie będziesz docinał chyba, że teriva to ytong będzie pasował.

  4. #164
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Szybciej i przyjemniej obmurować wieniec, niż zrobić szalunki? Ejże...
    Poza tym szalunki rozbierasz, tniesz na łaty i masz na dach. Trochę roboty i dwa złote za prąd to kosztuje, a te bloczki na obmurówkę ile?

  5. #165
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Szalunek szybciej i w sumie chyba lepiej bo później i tak obmurówkę każdy podpiera.
    A murować z ceramiki i docinać na wysokość stropu? masakra.

  6. #166
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Obmurówkę zaproponował murarz. A myślałem o ceramice, żeby nie mieszać materiałów. Ale skoro to nie problem, więc pewnie będzie BK.


    Żeby pomóc sobie z oszacowaniem ilości pustaków na ściany nośne (w projekcie mam BK 36cm) i działowe wymodziłem takie coś w SketchUpie.

    Nośne 25cm:




    Działowe 11.5cm:




    I strop Ackermana:




    W dwóch słowach: ZIMOWA NUDA.

  7. #167
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Baw sie baw. To ostatni taki czas haha

  8. #168
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Pustaki zamówione i będą u mnie w piątek rano. Przyjadą dwie naczepy z tym, że bez HDSu. Wolałem wziąć więcej palet w dobrej cenie wiedząc, że z samym rozładunkiem nie będzie problemu. Znajomy przyprowadzi swojego CATa z widłami do palet i powinno szybko pójść. Będzie stawiał to na chudziaku i wszystko powinno być ok (każde 1.2m2 powierzchni to będzie ok 750kg, więc pikuś dla EPS100, który ma ponad 10 ton/m2, żeby się odkształcił o 10%). Chcę po fundamencie rozwodzić palety za pomocą paleciaka ręcznego. Ten ma już zdecydowanie mniej zachęcający nacisk na powierzchnię. Raptem 3 kółeczka będą trzymać paletę? Chudziak ma około 10-12cm i jest zazbrojony siatką zbrojeniową.

    DA RADĘ? NIC NIE PĘKNIE?

  9. #169
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    da radę wszyscy tak robią
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  10. #170
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Krótko i na temat. Takiej odpowiedzi potrzebowałem. Jeszcze dzisiaj dowiozą mi stal, ale do firmy. Na budowie to może dostać nóg...

  11. #171
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Wczoraj przyjechała stal:



    A dzisiaj od rana było wożenie palet. Lipa, że pustaki nie przyszły na europaletach (chociaż te pewnie by swoje kosztowały), a na takich niziutkich. Na szczęście ładowarka miała widły niskoprofilowe i tylko z paleciakiem był problem. Dwie deski pod paletę i bezproblemowo je woziliśmy.

    Najpierw przebieżka w -6C:



    Potem przyjechały dwa takie:



    Kierowcy nie mogli się nachwalić operatora ładowarki. Zero zastanawiania się, zero uszkodzonych cegieł, podłoga w naczepach nietknięta. Do tego za 3h ciągłej pracy bez przestojów wziął 250PLN:



    Ojciec z bratem poratowali mnie takim ustrojstwem, bez którego byłoby kiepsko. Chudziak był zalodzony i nawet elektryczny paleciak czasem się buntował. Pod paketą widać deski, które podkładaliśmy i wyciagaliśmy na 3-4 razy, wyjeżdżając co rusz paleciakiem. Po 2 paletach opanowaliśmy i szło bez zgrzytów:



    Około 30 palet stanęło na chudziaku, a reszta obok, z tym, że pustaki na działówki są najbliżej pomieszczeń, gdzie faktycznie będą murowane. Reszta pustaków 25cm stanęła pod sąsiadem:






    Zauważyliśmy, że na fundamentach nie ma śniegu, a na chudziaku warstwa 3cm, mocno zmrożonego. Ano fundament ciągnie ciepło z ziemi, gdzie jest pewnie +5C, a chudziak pływa sobie w wanience z EPS100


    I tym akcentem kończę na ten rok:


  12. #172

    Domyślnie

    Oj jak ja chcialem tak samo zakonczyc na ten rok.... pozniej, bardziej realnie podchodzac do tematu chcialem chociaz zasypac fundament na zime a faktyczny stan na dzien dzisiejszej aktualizacji jest ukonczone nieco ponad 300 bloczkow z nieco ponad 1200 do polozenia ale jak wspomnialem w swoim temacie, jak dzis zobaczylem dwie sciany garazu na gotowo wymurowane i to bardzo rowno z poziomicą, sznureczkami i iniwelatorem to mi sie papa ucieszyla

    Wybralem( ale jeszcze nie zamowilem) dryfix rowniez z tego powodu by wykorzystać tą możliwość "murowania" od -6°C a okazuje sie, ze nawet nie bede mial takiej mozliwosci tego przetestować. Do wiosny to moze w pojedyncze cieplejsze dni (-2°C w gorę z plastifikatorem od -8°C) wymuruje wszystkie sciany a na wiosne zasypie fundament zamarzniętym piachem z wykopu.

    Ta ceramika, ktorą nabyleś jest szlifowana? Na paletach wygląda na gladką.

  13. #173
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Nie, nie jest. Zwykłe pustaki kl. 15. Przyznam, że jestem bardzo zadowolony z jakości i stanu, w jakim przyjechały. Prawie nie zostało nic na naczepach, żadnych okruchów. Z tych palet, które miałem "w rękach" zauważyłem tylko 3 pustaki, które były pęknięte (pewnie przy załadunku w cegielni ktoś nie trafił wózkiem widłowym).

    Jakbym czasem zawitał na budowę w tym roku to zrobię zdjęcie powierzchni - o ile będę pamiętał.



    Widzę, że to zdjęcie tylko poglądowe, bo pustak wygląda na sześcian. A w rzeczywistości ma 325mm długości.
    Ostatnio edytowane przez ggdh ; 23-12-2016 o 22:12

  14. #174
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Zauważyliśmy, że na fundamentach nie ma śniegu, a na chudziaku warstwa 3cm, mocno zmrożonego. Ano fundament ciągnie ciepło z ziemi, gdzie jest pewnie +5C, a chudziak pływa sobie w wanience z EPS100
    niezły mostek dlatego też nie warto izolować posadzki w nieogrzewanym garażu.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  15. #175
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Trzeba by dać jakieś pustaki ze styro albo innym perlitem w kanałach, żeby chociaż trochę odciąć. Pewnie bym to rozważył jakbym sam stawiał fundamenty...

  16. #176
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Jeszcze opiszę swoje nieciekawe doświadczenie z zamawianiem pustaków. Znalazłem ofertę na Allegro ze składu niedaleko cegielni w Owczarach. Wszystko gites, telefony, ustalanie, jeszcze wizyta u KierBuda, żeby przyklepał mój wybór. Decyzja podjęta. 3.30PLN/szt + transport - cena mi odpowiadała. Dzwonię, żeby zamówić. Facet spisuje zamówienie, tyle palet takich, tyle takich. Plus działówki i jedna paleta cegły pełnej, żeby dopełnić auto. Wszystko ustalone i mi jeszcze czyta, co sobie zanotował.

    Czyta:
    - 9 palet pustaków 11.5 na działówki,
    - 1 paleta cegły pełnej,
    - 42 palety Termotona 25 PW kl. 10.
    - koszt transportu tyle a tyle.

    (Bez przekleństw w rozmowie, tylko takie miałem odczucia)
    - CHWILA, jakiej kl. 10?
    - No bo to jest Termoton EKO.
    - Jaki k***a EKO?
    - A bo to jest to samo i kl. 15 to jest potrzebna do budynków wielokondygnacyjnych, a do jednorodzinnych to kl. 10 w zupełności wystarczy.
    - Chłopie, co ty mi tu p*e*d*lisz? Ani razu przez ostatnie 4 rozmowy telefoniczne nie padło, że to kl. 10. (W opisie aukcji później sprawdziłem, że wpisał kl. 32 )
    - No ale co to za różnica?
    - Muszę się zastanowić. Oddzwonię.


    Telefon do innego składu, gdzie ostatecznie pustaki były po 2.85PLN (promocja świąteczna!). Z transportem wyszło 3.17PLN chyba. I mi wytłumaczyli, że kl. 10 to jest odpad, który nie spełnił założeń kontroli jakości. Powinien być po 2.50PLN.

    ZAGOTOWAŁO się we mnie. Telefon. Z angielskiego to bym powiedział GTFO!

    Oszust. Jak coś to szczegóły na PM, żeby się nie naciąć.

  17. #177
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Począwszy od 12 stycznia przybył nowy inwestor i będziemy budowali we trójkę

  18. #178
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Gratuluję.

  19. #179

    Domyślnie

    No pozazdrościć, u mnie sam jestem w polu z budową. Nawet nie wiem gdzie w pobliżu w mojej miejscowości jest jakaś budowa. W kupie raźniej moze takie ekscesy jak mi sie przytrafiły by sie nikomu w kupie nie trafiły (albo każdmy po trochu... )

  20. #180
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    No pozazdrościć, u mnie sam jestem w polu z budową. Nawet nie wiem gdzie w pobliżu w mojej miejscowości jest jakaś budowa. W kupie raźniej moze takie ekscesy jak mi sie przytrafiły by sie nikomu w kupie nie trafiły (albo każdmy po trochu... )
    Chyba chodziło o potomka nie sąsiadów

Strona 9 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony