dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1139

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Dostałem parę wycen na okna, co mnie cieszy nie celuję w okna pasywne, bo mnie nie stać. Te kilka ofert, które dostałem mieszczą się w przedziale od 10500 do 12000 za okna w większości o 0.6<U<0.8, z czego jeden producent się wybija - MS OKNA ze Słupska. Pewnie na niego się zdecyduję. Mam czas do 23 lutego na podjęcie decyzji.

    Abyście mieli pojęcie za co te 11ooo ciężko zarobionych złotówek wołają, to wyliczę Wam co i jak u mnie będzie. I do tego parametry okien, które najprawdopodobnie u mnie zawitają:

    (3x) 1500x1500, jedna kwatera, U=0.71
    (1x) 1800x1500, fix, jedna kwatera, U=0.62
    (1x) 2900x1800, fix, dwie kwatery, U=0.63
    (2x) 1800x2300, okna balkonowe, U=0.73

    Ciepłe ramki, montaż szczelny na foliach paro-szczelnych i -przepuszczalnych. Jest chyba jeszcze dopłata do ciepłego parapetu. Chyba się zdecyduję na niego. Dochodzi jeszcze kwestia rolet, które chcę bardzo po paru latach spędzonych w Germanii. Tam to standard i ciężko na początku po powrocie do Polski było ogarnąć spanie w niecałkowitej ciemności. Aż kupiliśmy do mieszkania rolety wewnętrzne, które są prawie w 100% szczelne.

    Niby tylko 7 okien. Ale ponad 20m2 szyb. W pierwszej chwili ogarnął mnie niepokój, że będzie w chałupie ciemno, ale nie będzie źle. Dochodzi jeszcze 4.8m2 szyb dachowych. Będzie OK. Musi być

    Temat styropianu został poruszony: ceny "galopują".

    Byłem w jednej hurtowni i mogę mieć 031 grafitowy z Enerporu (Kielce) za 203zl/m3. Może 1 lub 2 zł mniej przy 40m3 i dostawie do mnie prosto z zakładu. No ale to jest 40m3. Gdzie mam to niby trzymać? Miałem na firmie 24m3 EPS100 na podłogę i bardzo komplikowało to operowanie na placu. Gadałem jeszcze z ojcem i mi mówił, że jak w domu ocieplał i styro leżał przez 3 tygodnie, w lecie, raczej suchym, to w większości opakowań dolna płyta była zeżarta przez gryzonie a jakbym sam kupił teraz to pewnie z 6 miesięcy będzie musiał poleżeć.

    Chyba sobie odpuszczę i dołożę ten tysiąc złotych jak już będę wiedział na czym stoję.
    Ostatnio edytowane przez ggdh ; 16-02-2017 o 23:10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony