dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 57
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 1139
  1. #341
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Akurat Ekontech kompletnie olał moje zapytanie ofertowe, więc im podziękuję.
    Oj, to dziwne. Aczkolwiek ja konwersowałem w 2014/2015, jednak odpowiadali na największe moje głupotki. Może do SPAMu poleciałeś, albo zwrotka do Ciebie poleciała do Twojego SPAMu.

    Ps. Jeśli zakładasz w przypadku prądu inwestycję na poziomie 3k zł (bufor z grzałką), to załóż grzanie 100% w 2T. Jeśli bez bufora, to załóż po prostu same grzałki w cenie maks. 1000 zł (choć są AFAIR tacy na forum, co za 500 zł grzałki mają). Aha, do PC GW też raczej założyłbym nie mniej niż 20 tys. zł. a raczej bliżej 22. Na pełną kotłownię na PC GW nie dostałem mniejszej wyceny niż 32 tys. zł brutto (oczywiście nie kiwając własnym palcem).
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 17-03-2017 o 08:14
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #342
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Co konkretnie jest nie tak z tymi pompami?
    Przede wszystkim to są chińczyki i mają "zawyżone" moce, bo moc nominalna (w sensie np. na allegro) jest podawana AFAIR dla A20W35 (powietrzne) i A10W35 (gruntowe), dlatego wydają się być tanie na pierwszy rzut oka. Ale jak poszukać odpowiedniej (dla gruntowej A0W35), to już tanie nie są. Przedstawiciela na PL, niejakiego CNC pompy obecnego na forum, już za to "rugałem" nie raz -- niestety stwierdził że tak podaje producent, to i on tak podaje -- a w ogóle doborem odpowiedniej pompy powinien się zajmować instalator a nie klient. Kompletny bezsens, bo producent tego klientom nie sprzedaje a z karty można wyczytać bardziej "poprawne" dane dla naszego klimatu zimowego.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 17-03-2017 o 08:31
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #343
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Faktycznie prąd żeby się opłacał, to dom musi być poniżej 30kwh/M2 rocznie. No i pompa Sebastiana to raczej wynalazek. Aha. Skąd Ci tyle kasy za CWU wyszło? Moja rodzina 4 os. zuzyła 1600 kWh od 10 lipca do dzisiaj, czyli cały rok to około 650zl.

    A pompę meeting sobie daruj. Niedawno gość sprzedawał na adadżjo i tak ją piękne opisał że nawet byś za darmo nie chciał.
    przepraszam bardzo może moja pompa nie ma naklejki na obudowie ze znaną marką, ale działa i to bardzo przyzwoicie To że nie kosztuje więcej niż 5 tys euro nie czyni jej wynalazkiem, a wręcz przeciwnie, te co tyle kosztują powinny być traktowane jak wynalazki. W tych pompach nie ma nic takiego co by powodowało że tyle kosztują...

    Meeting działa, hałasuje, ma średni COP 3 i w sumie nic po za tym. Lepiej dołożyć i kupić Polską PC która ma większą wydajność i chociaż pompki obiegowe w sobie.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  4. #344
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    przepraszam bardzo może moja pompa nie ma naklejki na obudowie ze znaną marką, ale działa i to bardzo przyzwoicie To że nie kosztuje więcej niż 5 tys euro nie czyni jej wynalazkiem, a wręcz przeciwnie, te co tyle kosztują powinny być traktowane jak wynalazki. W tych pompach nie ma nic takiego co by powodowało że tyle kosztują...
    Zgadzam się. To urządzenia proste jak konstrukcja cepa i takie mają pozostać. Proste i tanie. Im prostsze, tym łatwiej naprawić, im tańsze, tym taniej się naprawia.

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Meeting działa, hałasuje, ma średni COP 3 i w sumie nic po za tym. Lepiej dołożyć i kupić Polską PC która ma większą wydajność i chociaż pompki obiegowe w sobie.
    Ale jak już napisałem, ten słaby COP wynika zazwyczaj ze złego doboru mocy przez KLIENTA (bo przecież dobór mocy powinien robić wszystko najlepiej wiedzący instalator). Jak się dobrze dobierze moc (oczywiście kosztem wyższej ceny), to powinna te standardowe 4 wyciągnąć. Czy jest głośna to nie wiem, nie miałem przyjemności.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #345
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Zgadzam się. To urządzenia proste jak konstrukcja cepa i takie mają pozostać. Proste i tanie. Im prostsze, tym łatwiej naprawić, im tańsze, tym taniej się naprawia.
    jestem tego samego zdania.

    Ale jak już napisałem, ten słaby COP wynika zazwyczaj ze złego doboru mocy przez KLIENTA (bo przecież dobór mocy powinien robić wszystko najlepiej wiedzący instalator). Jak się dobrze dobierze moc (oczywiście kosztem wyższej ceny), to powinna te standardowe 4 wyciągnąć. Czy jest głośna to nie wiem, nie miałem przyjemności.
    Ja miałem przez jakiś czas meetinga i nie chciał bym go na dłuższy czas, ten COP 4, oczywiście średni to on raczej nie wyciągnie przez całą zimę, tak też wynika z opinii paru użytkowników. Tutaj u samorobów tomdts ma meetinga to mógłby coś powiedzieć, tyle że bez ciepłomierza to takie wróżenie z fusów.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  6. #346
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Oj Sebastian weź się nie obrażaj. Oryginalną plakietkę też można załatwić razem z używaną oponą od Stara, więc uszy do góry.
    Mnie bardziej chodzi o to, że taka pompa to jest tania jak sobie ją samemu zrobisz, ale oryginalne już z plakietką w komplecie to inna półka cenowa.

  7. #347
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Ja miałem przez jakiś czas meetinga i nie chciał bym go na dłuższy czas, ten COP 4, oczywiście średni to on raczej nie wyciągnie przez całą zimę, tak też wynika z opinii paru użytkowników. Tutaj u samorobów tomdts ma meetinga to mógłby coś powiedzieć, tyle że bez ciepłomierza to takie wróżenie z fusów.
    "Markowe" (znaczy np. ecopol) przy A0W35 (czyli powiedzmy dla zimy) też mają COP3 (tak wynika z tabel producentów).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #348

  9. #349
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał thoreg Zobacz post
    Racja, mój faul, źle poprzednio pokrzyżowałem w tabelce.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  10. #350
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Taką oto stolarnię sobie urządziłem - jednak piła posuwna to to fajna sprawa. Zwłaszcza jak jest prosta - pewnie kiedyś sobie taką sprawię




    I po całkiem nieprzyzwoitym siłowaniu się w pojedynkę z dachem (125x150 + papa = 30-40kg) i wrzuceniu go na chałupkę, wreszcie kibelek stanął w całej okazałości. I nie, nie będę go ocieplał tym styropianem




    Nie mam zamiaru dotknąć tego dachu i mam nadzieję, że pod wpływem słońca papa ładnie opadnie i zrobi małe okapy.

    Co mam do poprawy: "ościeżnica", do której są przymocowane zawiasy jest mocno chybotliwa. Podłożę tam kantówkę, którą też przykręcę do drugiej kantówki narożnikowej. A skoro w marcu murowania nie będzie to nie będę się spinał i skończę kibelek w wolnej chwili.

  11. #351
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Tylko nie zabrudź tego kibelka...no, wiesz czym
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  12. #352
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Dzisiaj "skończyłem" wiercenie fundamentów pod kotwienie prętów na słupy.

    Pytanie moje jest zasadnicze: czemu nikt mi nie powiedział (), że pręt fi16 tak naprawdę ma 18mm? Bo 16mm to ma rdzeń i dochodzi jeszcze po 1mm z obu stron na żeberka

    No i gówno nie dziury - 160zł za wiertło fi18mm pod SDS-MAX, a i tak będę musiał jechać jeszcze raz i wiercić i gibać na boki z nadzieją, że wejdzie. Albo zeszlifuję żeberka na prętach. Bić na chama nie chcę, bo otwory są ok 4cm od brzegu fundamentu.

    Poza tym wykopałem dziurę w kibelku i nawet z niej skorzystałem
    Ostatnio edytowane przez ggdh ; 21-03-2017 o 21:27

  13. #353
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    I jeszcze jedna dość istotna sprawa: niedaleko kolegi, od którego kupiłem deski na szalunki, jest domek dość podobny do naszego. Nie jest to Andromeda, ale ogólna koncepcja jest taka sama: po lewej stronie domu dach wysoki 4-spadowy, nad wejściem daszek / wykusz bez okna, a na prawo dach przechodzi w 2-spadowy (z tym, że w tamtym domku są dwa garaże i nad nimi dach jest wysunięty do przodu).

    Zabrałem żonę, aby się przyglądnęła i stwierdziła, że ten daszek nad drzwiami to jakaś pomyłka jest. I że rezygnacja z lukarny była jak najbardziej wskazana.

    Za wyjątkiem łuku nad wejściem, front będzie wyglądał tak:


  14. #354
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Wreszcie już tak naprawdę skończyłem te pręty na słupy żelbetowe. Gibanie wielkim wiertłem nic nie daje, bo na długości wiertła nie ma żadnej krawędzi tnącej. Znalazłem wiertło 22mm, niby duże, ale mocno styrane i ze złamaną jedną stroną dzyndzla na końcu, który faktycznie wierci w betonie. Ostatecznie miało ono bardziej w granicach 20mm, więc idealne. Jedna tuba kotwy Tytana starczyła mi na 12 otworów, więc nawet nieźle. No i jedna ważna rzecz: kompresor do przedmuchania otworów to absolutna konieczność. Zrobiłem mały test na chudziaku wyciskając odrobinę mazidła na beton i na paprochy. Różnica tak jak logika podpowiada: na betonie smarowało się jak masło, a na paprochach zwijało się pod palcem.






    No i historii kibelka ciąg dalszy - mam wrażenie, że za bardzo przy nim móżdżę i robię z igły widły

    Doszedłem do wniosku, że na budowie towarzystwo będzie raczej męskie (żona już zapowiedziała, że do tego kibelka nie wejdzie...), do tego na 100 przypadków pewnie 99 będzie na stojąco. Postanowiłem, że będzie skowyrnie - pół siedziska będzie podnoszona i opuszczana tylko w przypadku "dwójki". Nie będę musiał patrzeć na zaszczaną deskę


    Nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekać do soboty. Od 6 na budowie, a w mojej sytuacji pieluchowej będzie to niezłe wyzwanie

  15. #355

    Domyślnie

    Przypomnij jaki masz fundament, monolit czy bloczek? Bo Takie kotwienie to chyba ma sens przy monolicie prawda? Bo w przypadku bloczków już po ptokach racja?

    PS. Może zrobisz test na wyrwanie jednego z prętów? Ew gdzieś w mniej znaczącym miejscu lub bloczku betonowym? Lewarek lub jakaś długa dźwignia a może jakaś mała koparka/ podnośnik o znanym udźwigu?


    Pozdrawiam
    Karol

  16. #356
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Monolit. Tych 12 prętów nie będę ruszał na pewno, a że nabrałem obrzydzenia do dużej Milwaukee to nie będę na razie jej dotykał

    Możesz poszukać na necie testów kotew - fajna jest chyba od Hilti (o niej dyskutowałem w tym dzienniku z jednym z użyszkodników), gdzie do pojedynczej kotwy podwiesili samochód osobowy. Wniosek jest taki, że jak się to zrobi porządnie, czyli odpowiednio głęboko + wyczyści otwór, to tam naprawdę jest MOC. Ograniczeniem jest wytrzymałość betonu. Widziałem na YT testy, gdzie kotwa wyrywała "stożek" betonowy z litego bloku. Było to chyba porównanie siły kotwy z wyczyszczonym otworem i zapapranym urobkiem z wiercenia.

  17. #357
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Tą papę pod słupami będziesz wycinał (podejrzewam, że jakbyś miał zamiar wycinać, to zrobiłbyś to przed wklejeniem starterów, ale chciałem się upewnić), czy masz zamiar zostawić?

    Nie posiadam wiedzy fachowej, ale na czuja wydaje mi się, że lepiej połączyć słup z ławą bezpośrednio (bez warstwy papy, która się "zgniecie").
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 27-03-2017 o 21:53

  18. #358
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Oczywiście, że papę zostawię. Zespolenie nowego słupa ze starym fundamentem i tak będzie liche, a tak to chociaż ograniczę podciąganie wilgoci. Słup będzie trzymany na miejscu przez zbrojenie (jak na załączonych obrazkach) i przewiązania w ścianach co 2-3 warstwy pustaków.

  19. #359

  20. #360
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał idanic Zobacz post
    czesc
    Uhm... ok. Cześć


    NUDA. Nie mam co wrzucać, a pogoda jest jaka jest szkoda marnować, bo dzisiaj mieliśmy 18*C...

    Z kibelkiem jak pisałem tak zrobiłem - brakuje jeszcze skobelków na zewnątrz i wewnątrz no i deski kibelkowej:






    I tak - WIEM, nikt nie potrafi nawet zbliżyć się do mojego profesjonalnego podejścia do wycinania dziur w siedziskach...


    Chciałem również przedstawić wszystkim mojego nowego przyjaciela:




    Kosztował mnie całe 260zł z dwoma 2.0Ah aku i bardzo się zżyliśmy. Zwłaszcza, że cały kibelek zbudowałem na jednym ładowaniu pojedynczego akumulatorka. Myślę, że za taką cenę to ciężko lepiej trafić. O ile inne ich elektronarzędzia trzymają taki stosunek cena/jakość/użyteczność to może skuszę się na pilarkę ręczną - w tej której używam nie stwierdzono równoległości między tarczą i stopą / prowadnicą

Strona 18 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony