dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 57
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 1139
  1. #401
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    W sumie maj już jest ale produkcja jeszcze nie ruszyła, jeszcze poczekaj cenowo będzie atrakcyjnie. Wiem że olewają bo mnie kiedyś też olali, możliwe że mają za dużo klientów i sie nie wyrabiają. Pogadaj z thoregiem on ma ta pompę i jasiek mu chyba montował, może zdradzi sekret jak do nich dotrzeć zajrzyj też do jego dziennika
    Co do instalacji to tak jak piszesz, jeszcze chyba trzeba ten elektrozawór trójdrożny dać bo w PC nie ma, podłączyć zbiornik na CWU, np taki , zgrzewając wszystko z PPerek i będzie działać. Oczywiście wczesniej musisz zrobić DZ
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  2. #402
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Właśnie wciągnąłem dziennik thorega za jednym podejściem i cała góra informacji, które mi się przydadzą.

    Dzięki!

  3. #403
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Pewnie się powtórzę, ale sprawdź czy Ty nie wpadłeś do ich spamu, albo czy oni nie wpadli z odpowiedzią do Twojego. Mnie odpowiedzieli szybko. Inna sprawa, że na dosyć indywidualną prośbę wyceny dostałem standardowy bełkocik marketingowy. Stąd znacznie lepiej wspominam kontakt z ekontechem.

    Była też niedawno (po raz kolejny) dyskusja na forum o pompach gruntowych z inwerterem. Kosztują znacznie więcej, są bardziej podatne na awarie, a sama zaleta inwertera (zmniejszanie mocy) ma się nijak do parcia na grzanie w 2T w połączeniu z ładowanie akumulacyjnym. Inwerter ma sens, gdy DZ jest powietrze, albo z jednej, albo z dwóch stron. Na szczęście niektórzy producenci dają możliwość dokupienia do gruntówki tzw. soft-startu. To niby dodany falownik, którego zadaniem jest płynne rozpędzenie sprężarki bez tego początkowego, najgroźniejszego, kopa. Potem już sprężarka działa sobie spokojnie na maksymalnej możliwej mocy.

    Ta "nowa pompa" to co to będzie?

    BTW będziesz robić studzienkę pod kolektor czy bezpośrednio rury do kotłowni?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #404
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Nie mam przepustów pod chudziakiem, więc aby zminimalizować oranie w ścianie nośnej zrobię wprowadzenie za pomocą jednej rury PE40.

    Spam sprawdziłem, nic.

  5. #405
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Czy mogę wam przedstawić Babola? Inwestor popełnił przez niedopatrzenie, a murarze na autopilocie nie zwracali na takie bzdury uwagi.

    Wspominałem, że rezygnujemy z daszku nad wejściem i robimy jedną połać nad elewacją frontową? Jest tam teraz wymurowana ścianka jak w projekcie, aby ten daszek podtrzymywać, ale całkiem możliwe, że i ona sobie poleci w niebyt - coś wizualnie mi nie pasuje i wychodzi w dachu.

    Ale ten Babol to przede wszystkim otwór nad wejściem, gdzie na logikę trzeba było zrobić normalnie strop








    Postanowiłem, że skujemy górną warstwę cegły pełnej, która posłużyła za szalunek tracony, nawiercimy wieniec (w połowie jego wysokości, więc nie powinno kolidować z jego zbrojeniem), włożymy pręty, zrobimy kratownicę i zaleje się tam płytę jak już będziemy zalewać górny wieniec. Rozmiar niewielki, bo ok 310x110cm, więc szczególnie się przy niej nie napracuję.


    Jak się nie ma w głowie, to się później nie ma w portfelu, za to ma w łapach



    Z rzeczy nie mniej ważnych to zwędziłem Małżowinie jej disto Leica i pomierzyłem co się dało. Naniosłem sobie gdzie trzeba i wyszło, że ściany trzymają wymiary - na całym domu odchyłki nie przekraczają 15mm. Inwestor jest zadowolony!

  6. #406

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    ...zwędziłem Małżowinie jej disto Leica
    Fajne to to coś. Też bym chciał ale wydane prawie 600zł na odbiornik lasera obrotowego to aż nadto na wydatki dla wygody (poziomicą wodną też idzie sobie poradzić a też taką kupiłem za cenę dużej flaszki wódki)

    Babol jak babol, byle bym większych nie popełnił Zastanawiam się czy już nie mam na koncie baboli bo położyłem normalnie pustaki na pierwszej warstwie pod drzwiami wejściowymi, drzwiami od pomieszczenia gospodarczego i zastanawiam się jak później zamontuję drzwi by ich próg nie wystawał....
    Albo kucie/ cięcie ceramiki albo ciepły montaż mowo albo w progu +10 cm do pokonania (bo pustak pierwszej warstwy wyznacza w przybliżeniu poziom 0)

    Pozdrawiam
    Karol

  7. #407
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Jak planowałem, tak zrobiłem:





    Pustaki kominowe (2x spalinowy + 2x wentylacyjny), każdego na 7mb (+ zaprawa, więc całość pewnie na 7.30m), kosztowały mnie 1410PLN z trzema paletami. Do tego 300PLN na paliwo i 72PLN na złodziei autostradowych Całość mnie wyszła niecałe 1800PLN + dzień mojego czasu. Zważywszy, że nie postanowiłem jeszcze czy będzie gaz czy PC to wolałem się jednak zabezpieczyć. No i jak już chyba pisałem może nam się w przyszłości odwidzieć i jednak zrobimy sobie kotłownię w salonie

    Pustaki spalinowe znalazłem również w Liroju - ciut drożej niż zapłaciłem za (spalinowe + wentylacyjne) u producenta


    A tak jeszcze o producencie: nie miałem pojęcia, że takie rzeczy można z betonu tworzyć (tak, wiem, mało w życiu widziałem)














    Myślę, że podczas aranżowania ogrodu weźmiemy pod uwagę takie elementy architektoniczne

  8. #408
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pawloslaw
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-620
    Posty
    82

    Domyślnie

    Też byłem mocno zaskoczony kiedy pierwszy raz widziałem te betony. Świetna sprawa, tylko trochę ciężka. U nas chyba pójdzie na taras, albo ścieżki Fajnie prezentują się też tynki dekoracyjne w rolkach:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	194504_1489122666_big.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	40,2 KB
ID:	389019

    Rozważymy to przy elewacji, bo malowanie drewna co pare lat mysle ze szybko sie znudzi



    Nie rozumiem do końca rozwiązania z babolem - w końcu będzie balkon nad wejsciem, czy po prostu daszek?

  9. #409
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    A mnie takie fałszywki nie przekonują.

    Lalka dmuchana też pięknie wygląda ale ja gustuję w naturze.

  10. #410
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pawloslaw
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-620
    Posty
    82

    Domyślnie

    Natura szybciej się starzeje niż markowa lalka

  11. #411
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawloslaw Zobacz post
    Nie rozumiem do końca rozwiązania z babolem - w końcu będzie balkon nad wejsciem, czy po prostu daszek?


    Miał być daszek nad wejściem (jak w poście nr 1), z którego rezygnujemy. Nad wejściem według projektu miała być pusta przestrzeń, z rusztem drewnianym, byle ją zasklepić. Robimy jedną połać, a przestrzeń nad wejściem będzie użytkową na poddaszu. Taki był plan. Z tym, że wszyscy zapomnieli, że tam trzeba strop zrobić

    Co do tych desek betonowych: to nie jest tania sprawa. Co jest tanie to formy na takie deski dostępne na olx jak się na takie coś zdecyduje to otworzę małą manufakturę na własne potrzeby.

  12. #412
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Pytanie czy na takich deskach nie wytrze się wzór po jakimś czasie.

  13. #413
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Dobry pytanie. Chociaż mając formę można szybko uzupełnić braki.


    Mam kilka dość zasadniczych pytań odnośnie murowania komina, bo mam zamiar to zrobić samemu:

    - dylatacja od stropu. Czy jest jakiś złoty środek ile tej dylatacji ma być? Bo wygląda na to, że u mnie będzie 5-6cm na jednym (długim) boku i duuuużo więcej na drugim (30cm?). Muszę się temu przyjrzeć i być może puszczę tam rurę zbiorczą od WM i podłogówkę na poddasze.

    - zaprawa. Taka zwykła murarska? Pamiętajcie, że na chwilę obecną to będzie tylko komin wentylacyjny, z dwoma największymi kanałami zaślepionymi od góry, żeby dodatkowo nie wychładzać ściany.

    - pierwsza warstwa. Mam ją wypełnić zaprawą do pełna jak to jest często w kominach systemowych?

    - zaprawa między kominem a ścianą? Komin ma być domurowany na stałe do ściany nośnej, która jest tylko na parterze, a na poddaszu przechodzi w działówkę?

    - otwory eksploatacyjne. Skoro nie wiem co i jak w tych kominach będzie to czy jest sens na tym etapie planować otwory?

  14. #414
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Zacząłem pracować nad skuciem warstwy cegieł pełnych i muszę przyznać, że parszywa robota: z drabiny, młotowiertarka ciężka, kurz, pył. No ale w 80% zrobione:




    Poza tym za pomocą mojej ZSKPWG (Zaawansowanej Stacji Kontroli Poziomu Wód Gruntowych) aka rura kanalizacyjna Φ50 i pręta Φ12 stwierdziłem, że woda gruntowa jest dzisiaj na głębokości ok. 110cm. Działka aż się prosi o wymiennik poziomy


  15. #415
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    ładne chwasty !, też takie mam
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  16. #416
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Ty mi lepiej doradź, co z kominem, a nie zielsko w głowie

  17. #417
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Ty mi lepiej doradź, co z kominem, a nie zielsko w głowie
    ja nic nie wiem o kominach , u siebie nie mam ani jednego i nigdy żadnego nie budowałem. Na pewno zaraz ktoś napisze co i jak.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #418
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Eeee. Zdążyłem się przyzwyczaić, że najczęściej moje pytania / wątpliwości pozostają bez odpowiedzi i dopiero jak już zrobię, jako tako wyjdzie, to zaczyna się kiwanie głowami

  19. #419
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Komin.
    Nie łączysz go ze ścianą nośną komin stoi sam.
    Dylatacja w przypadku kanałów wentylacyjnych to wystarczy chyba ok 1 cm.
    Zaprawa, ja używałem o zwiększonej wytrzymałości na ściskanie ale ile miała to nie pamiętam, po prostu na niej to było napisane, jakaś z OBI
    Zalewanie pierwszego pustaka przy wentylacyjnym nie jest wymagane, Zalewa się po to aby było na czym postawić wkład ceramiczny w dymowych.

  20. #420
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Pewnie się powtórzę, ale sprawdź czy Ty nie wpadłeś do ich spamu, albo czy oni nie wpadli z odpowiedzią do Twojego. Mnie odpowiedzieli szybko. Inna sprawa, że na dosyć indywidualną prośbę wyceny dostałem standardowy bełkocik marketingowy. Stąd znacznie lepiej wspominam kontakt z ekontechem.

    Była też niedawno (po raz kolejny) dyskusja na forum o pompach gruntowych z inwerterem. Kosztują znacznie więcej, są bardziej podatne na awarie, a sama zaleta inwertera (zmniejszanie mocy) ma się nijak do parcia na grzanie w 2T w połączeniu z ładowanie akumulacyjnym. Inwerter ma sens, gdy DZ jest powietrze, albo z jednej, albo z dwóch stron. Na szczęście niektórzy producenci dają możliwość dokupienia do gruntówki tzw. soft-startu. To niby dodany falownik, którego zadaniem jest płynne rozpędzenie sprężarki bez tego początkowego, najgroźniejszego, kopa. Potem już sprężarka działa sobie spokojnie na maksymalnej możliwej mocy.

    Ta "nowa pompa" to co to będzie?

    BTW będziesz robić studzienkę pod kolektor czy bezpośrednio rury do kotłowni?
    Tak to wszystko , co piszesz o PC inwerter grunt to prawda , dokładnie taka sama że , od ogrzewania podłogowego dostaniesz żylaków , i kurz po całej chałupie będzie fruwał aż miło .
    PC INWERTER O WIELE LEPIEJ WYKORZYSTA 2 T NIŻ ON/OF .

Strona 21 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony