dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 57
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1139
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Myślę, że nic złego Ci się nie stanie. Ja wybrałem EPS 100 ze względu na dużą grubość, ale przy kilkunastu centymetrach będzie i EPS 80.

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Styropian wybrany, będzie albo Genderka albo TermoOrganika EPS100. Wyjdzie tego 24m3 przy grubości 2x10cm.

    Jeszcze jedna kwestia: chudziak. Co determinuje czy go dawać czy nie, bo jakiejś jasne zależności nie znalazłem po przeglądnięciu kilkudziesięciu (może...) dzienników. Jedni dają, inni nie dają.

    Np artix1 w swoim energooszczędnym "Bursztynie" nie dawał. Przemek - dawałeś.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Chudziak to wyłącznie stabilne podparcie, więc jeśli jest Ci potrzebne, to warto zrobić. Na przykład stemplowanie sufitu i wykonanie ujemnej strzałki ugięcia bez chudziaka byłoby bardzo trudne, a tak można wbić klina i ustawić jak trzeba, bez ryzyka że na koniec strop będzie pofalowany. Ekipy też lubią chudziaki, bo zwyczajnie łatwiej ustawić rusztowanie na betonie niż na piasku.
    Niemniej jednak nie jest to żaden wymóg i można dawać styropian bezpośrednio na zagęszczonym i wypoziomowanym piachu. Szczególnie przy braku stropu szedłbym właśnie w tym kierunku.

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Zaraz zaraz. Chyba ja mylę pojęcia, bo pisząc chudziak miałem na myśli beton lany na piasek i pod styropian. A na to wszystko dopiero zazbrojona wylewka, żeby osiągnąć krawędź ścian fundamentowych. Pewnie się da, ale trudno mi sobie wyobrazić stawianie ścian (to chyba o to chodziło z rusztowaniem), gdy w środku dalej błoto

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ja sobie wyobrażam z łatwością. Spoko. Zaufaj sobie i będzie dobrze.

  6. #46

    Domyślnie

    Właściwa wylewka nie musi być zrównana z poziomem ścian fundamentowych. Zwykle do tego poziomu leje się chudziak a dopiero na to ocieplenie ale wcale nie mówię ,że ten pierwszy sposób jest zły. Tu masz przedstawione obie opcje:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ocieplenie-problem.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	58,2 KB
ID:	363296

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MeArek
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cren212 Zobacz post
    Właściwa wylewka nie musi być zrównana z poziomem ścian fundamentowych. Zwykle do tego poziomu leje się chudziak a dopiero na to ocieplenie ale wcale nie mówię ,że ten pierwszy sposób jest zły. Tu masz przedstawione obie opcje:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ocieplenie-problem.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	58,2 KB
ID:	363296
    Tylko trzeba wiedzieć-ustalić sobie wcześniej poziom zero żeby z wysokością nie przecholować.

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Zgadza się. U mnie poziom zero to jest +13cm nad krawędzią fundamentów. Albo coś źle odczytuję.

    Tak czy tak przed ważniejszymi decyzjami będę wszystko konsultował z kim trzeba.

    U mnie będzie pospółka na 30cm poniżej ścian fundamentowych: 20cm styro, 10cm wylewka.
    Ostatnio edytowane przez ggdh ; 05-08-2016 o 23:54

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Zgadza się. U mnie poziom zero to jest +13cm nad krawędzią fundamentów. Albo coś źle odczytuję.

    Tak czy tak przed ważniejszymi decyzjami będę wszystko konsultował z kim trzeba.

    U mnie będzie pospółka na 30cm poniżej ścian fundamentowych: 20cm styro, 10cm wylewka.
    To w takim układzie aby osiągnąć poziom zero na wysokość 13cm ponad ściany fundamentowe będziesz musiał dać pewnie kiedyś na chudziak z 5cm styropianu 6,5 wylewki i 1,5cm na warstwe podłogi.

    Nie bardzo czaje to dawanie styropianu pod chudy beton i to aż 20cm. Ja bym wylał chudy 8 cm niżej ścian fundamentowych, na to izolacja z papy termozgrzewalnej później 5cm styro w którym rozprowadzasz wodę,następnie 10cm styro,układasz podłogówkę, 5cm wylewki i powiedzmy 1cm podłogi. Takim sposobem osiągasz swój poziom "0". Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Nie mylisz się, ale to jest jedna z opcji.

    Czy szanowne Samoroby mają sposób na określenie czy pospółka jest JUŻ dobrze zagęszczona? Bo dzisiaj kopałem trochę w środku przy fundamentach i podłoże nie stawiało mi jakiegoś zauważalnego oporu. Łopata wchodziła jak w masło. Tyle, że łopata jest mało miarodajna.

    Inne sposoby?
    Ostatnio edytowane przez ggdh ; 09-08-2016 o 19:11

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomasz P.
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    259

    Domyślnie

    Wbij pręt fi 12 w grunt. Nie powinien sie wbić głębiej niż 5-10 cm.

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Ale ręcznie i naciskać ciężarem ciała?

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Powiem tak. Jeśli to stało i w to lał deszcz, to już zadaszone bardziej nie siądzie.

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Czyli po wykopaniu kanalizacji i wyrównaniu pod styro, wystarczy zagęścić kopane i powinno być ok.

    A co z jeżdżenie skoczkiem zaraz przy ścianie fundamentowej? Czy lepiej zrobić sobie ubijak ręczny i nie ryzykować?

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar greatbuilder
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cren212 Zobacz post
    To w takim układzie aby osiągnąć poziom zero na wysokość 13cm ponad ściany fundamentowe będziesz musiał dać pewnie kiedyś na chudziak z 5cm styropianu 6,5 wylewki i 1,5cm na warstwe podłogi.

    Nie bardzo czaje to dawanie styropianu pod chudy beton i to aż 20cm. Ja bym wylał chudy 8 cm niżej ścian fundamentowych, na to izolacja z papy termozgrzewalnej później 5cm styro w którym rozprowadzasz wodę,następnie 10cm styro,układasz podłogówkę, 5cm wylewki i powiedzmy 1cm podłogi. Takim sposobem osiągasz swój poziom "0". Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.
    A ja mam pytanie odnośnie tej izolacji poziomej.
    Ty piszesz o papie termozgrzewalnej.
    Artix1 w swoim wątku przywołanym kilkanaście postów wyżej na chudziak przykleił jakąś cieniutka piankę i dał folię budowlaną.
    Ktoś mi kiedyś polecał dać 2 warstwy folii, żeby był poślizg i mogły niezależnie pracować warstwy chudziaka i to co powyżej bez ryzyka podarcia folii (folia dużo bardziej podatna na darcie niż papa).
    Jeszcze inaczej mówił mi przedstawiciel handlowy Izohana. Klarował, że żadna z pap termozgrzewalnych nie ma atestu higienicznego na stosowanie wewnątrz pomieszczeń, a rzekomo mazidła z Izohana mają, chociaż jak sprawdzałem to nigdzie w ich atestach higienicznych nie było to napisane.

    Osobiście na dzień dzisiejszy skłaniam się ku pomysłowi Artixa, bo mój chudziak jest również nierówny, chociaż nie jest z B37 więc może coś podszlifuję.

    Czy wy szanowni też mieliście takie zagadki przy izolacji podłogi na gruncie?
    Ostatnio edytowane przez greatbuilder ; 10-08-2016 o 23:07 Powód: korekta literówek i pomyłki

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Czyli po wykopaniu kanalizacji i wyrównaniu pod styro, wystarczy zagęścić kopane i powinno być ok.

    A co z jeżdżenie skoczkiem zaraz przy ścianie fundamentowej? Czy lepiej zrobić sobie ubijak ręczny i nie ryzykować?
    Chyba tak. Ja tylko pojeździłem po wierzchu nasypu średnią zagęszczarką, a potem zostawiłem na 3 miesiące. Lało wtedy przez cały miesiąc, więc już tak zostawiłem, choć mam wsypane ponad metr piasku.

    Cytat Napisał greatbuilder Zobacz post
    Czy wy szanowni też mieliście takie zagadki przy izolacji podłogi na gruncie?
    A po co to izolować? Jeśli tylko jest wyżej niż działka, to jaki to ma niby sens? Żeby zabezpieczyć się przed podciąganiem wystarczy dać folię, a żeby zabezpieczyć folię przed podarciem należy dać pod spód ze 3cm styropianu. Choć szczerze powiedziawszy nie ma to sensu najmniejszego.

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar greatbuilder
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ok, dorzucam do puli opcji wariant bez izolacji bo rzekomo nie potrzeba (trochę jakbym słyszał leniwą ekipę co im sie robić nie chce). Poza tym podtrzymuje moje pytanie.

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Udało się w poniedziałek ogarnąć folię kubełkową:






    Jako, że kupiłem folię o szerokości 150cm, starczyło jej na wywinięcie na fundament - będzie dodatkowa ochrona izolacji.


    Co do pospółki: wczoraj u nas nieźle popadało, więc dzisiaj postanowiłem pomachać łopatą w jeszcze wilgotnym piasku. W międzyczasie zrobiłem test z prętem fi 12 i trochę mi witki opadły: pręt ręką wepchnąłem na 25cm. No ki ch.j? 5 czy ileś lat to leży, deszcz na to pada, i takie kwiatki? Już zacząłem planować wywalenie tego w cholerę i wepchnąłem łopatę trochę głębiej. Efekt był taki:






    Około 35-40cm pod krawędzią ściany fundamentowej jest INNY piasek - dużo bardziej brązowy niż to beżowo-wyblakłe-niezagęszczalne dziadostwo na powierzchni. Pręt w ruch i co? 2cm wgłąb i boląca ręka. Jest dobrze. Z wierzchu i tak wywalę nadmiar beżowego dziadostwa, żeby zrobić miejsce na styro i wylewkę. Wyrównam, zagęszczę i do przodu!

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    No przeta gadam Ci.

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    No przeca słucham Cię

Strona 3 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony