dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 57
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 1139
  1. #581
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    No w końcu EPS80 to ma ponad 8000kg/m2, nawet akwarium 2000L, które może kiedyś się pojawi, to będzie tylko ok 1500kg/m2. Wylewki kilkaset kg no i jakiś regał z książkami
    no to nie jest tak różowo. EPS 80 oznacza, naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym CS(10)80 ≥ 80 kPa. Czyli jak masz te 10cm i jak położysz na jednym metrze 8t to Ci się zgniecie o 1cm. Nie wiem czy ta zależność jest liniowa ale jakaś jest. Z resztą ja dla samorobów polecałbym EPS100 ze względu na to że jest po prostu wyraźnie twardszy (zależy jeszcze jakiej firmy), bo po nim się chodzi dużo, robi wodę, chodzi i chodzi i potem znowu chodzi... ale to tylko moje zdanie.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  2. #582

    Domyślnie

    Moje zdanie jest podobne. Ja nie uznaję nic delikatniejszego niż eps100. Po prostu w dotyku czuć, że 80'ka jest mega miękka a co dopiero słabsze wersje...

    Pozdrawiam Karol

  3. #583
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    A propos styro, na grupie dyskusyjnej pojawił się wątek o "spisku styropianowym". Autor stwierdził (szerząc teorię spiskową, że styropiany są miękciejsze niż producent podaje), że siadła mu posadzka. Za chwilę powtórował inny użytkownik, że też mu listwy wiszą w powietrzu. Co ciekawe ten drugi ma piwnicę, więc podłoga na gruncie mu z pewnością nie siadła. Odwiedziłem w zeszłym tygodniu znajomego, małego dewelopera, i uczulony wątkiem zacząłem zerkać po jego listwach. Okazało się, że też wiszą w powietrzu. Poruszyłem temat i znajomy także stwierdził, że to musi być wina styropianu -- ale on akurat budował w bómie budowlanym i wpakował w podłogę co akurat było bez marudzenia... Sam się po tym zacząłem zastanawiać co dać pod posadzkę.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #584
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Moje zdanie jest podobne. Ja nie uznaję nic delikatniejszego niż eps100. Po prostu w dotyku czuć, że 80'ka jest mega miękka a co dopiero słabsze wersje...

    Pozdrawiam Karol
    80 grafit w dotyku wydawała mi się twardsza od 100 białej.
    Grafit austrotherm a biały jakis market. Po chodzeniu też 80 lepiej wyglądała niż 100.
    Ale to takie moje odczucia a jak pod długotrwałym obciążeniem się zachowują to nie wiem.

  5. #585
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Grafit austrotherm a biały jakis market.
    no właśnie, austrotherm to bardzo dobry styro. Ja ostatnio kupowałem gdzieś 2cm styro na szybko i mówię że chcę twardy to mi dali, nosz kurwa to był taki shit że zwykły styro grafitowy na ścianę był wyraźnie twardszy niż ten ich twardy styropian. Miałem też styro ARBET 70, 80 i 100 i setka wyraźnie twardsza niż reszta.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  6. #586
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Byłem w lokalnym sklepie techniki grzewczej zapytać o ceny i ogólną dostępność szpargałów. Zaproponowali mi rurę Wavina po ok 2.95 zł/mb, ale przy "dużej ilości to coś uszczkniemy". Szybki kurs na Allegro i znalazłem Kan-Therm PE-RT po 2 zł/mb + koszt wysyłki 1 palety (dla 3x600m + 5x folia). Na razie zamówiłem mailem, zobaczymy co z tego będzie.

  7. #587

    Domyślnie

    Podaj proszę link do sprzedawcy. Ja widziałem swego czasu sprzedawce chyba a-term i miał mega dużo podzespołów wod-kan/co/cwu i wszystko tanio.

    Pozdrawiam
    Karol

  8. #588
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    karster, sprawdź @.

    Co tu dużo pisać: NUDZĘ SIĘ!

    Udało mi się jednak znaleźć zajęcie, które opóźniałem, jako niegodne mojej uwagi

    Było tak:






    ... ale dzięki marketowi budowlanemu LIDL:




    ... jest tak:










    Teraz mogę zabrać się za odrapywanie izolacji fundamentów, ale z tym nie powinno zejść długo.

    I jeszcze uwaga: jak byście czasem chcieli kupić listwy najtańsze na Allegro to bądźcie gotowi na to, że po jednym upalnym dniu te listwy po zamontowaniu się skurczą i końce się powyginają. Trzeba najwięcej 2cm od ich końca (o ile nie będzie fabrycznego otworu) dać gwoździa / wkręt. No i oczywiście sprzedawca Was oleje i w ogóle nie odniesie się do Waszych zastrzeżeń ot, kapitalizm po polsku

  9. #589
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anutek115

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Izbiska
    Kod pocztowy
    39-308
    Posty
    3
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, Wspominał Pan na forum o jakiejś firmie z super oknami w Mielcu. Czy mógłby mi pan jakiś namiar podać? Pozdrawiam

  10. #590
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Huhu, "Pan"... No no, awans społeczny

    Firma Termico na ul. Padykuły (tam gdzie jest salon łazienek).

  11. #591

    Domyślnie

    Co do okien to mam już dwie oferty, jedna 20 a druga 30 tys, brama garażowa fart za 5500, wisniowski 6500. Szczegóły wkrótce przedstawie w swoim db.

    Pozdrawiam
    Karol

  12. #592
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Okna z roletami? U mnie, których jest mniej, z roletami i montażem na parapetach xps i z taśmą isoblocko wyjdzie pewnie ok 15-16kPLN.

  13. #593

    Domyślnie

    Rzadko zaglądam - dlatego z opóźnieniem napiszę o kolektorze poziomym.

    Jeśli zapotrzebowanie na moc grzewczą wynosi 5,6kw, to do tego trzeba dodać moc na ciepłą wodę użytkową. Z reguły bierze się ok. 500W na jednego mieszkańca. Czyli powiedzmy przy 3 mieszkańcach łącznie około 7,1kW mocy pompy ciepła. Wiadomo, że są jakieś zyski bytowe, ale w mroźne, ciemne zimowe dni nie są one duże. Czyli potrzebujesz pompy ciepła o mocy ok. 7 - 7,5kW.

    Bedzie ona pobierać z kolektora gruntowego 75% mocy, czyli 5,6kW.

    Ogólna zasada - na 10mb wykopu z rurą spiralną przypada 1kW mocy kolektora gruntowego. Zatem potrzebujesz około 60mb wykopu.

    Rura PE32 będzie optymalna, moc (wysokość podnoszenia) pompki obiegowej pompy ciepła można sprawdzić obliczeniowo. Tzn. trzeba założyć opory kolektora i sprawdzić, jaki z grubsza będzie przepływ. Z tego można obliczyć jaka będzie różnica temperatury na wymienniku pompy ciepła. Nie należy przekraczać około 3-4 stopni na wymienniku PC. Trzeba pamiętać, że glikol jest bardziej lepki od wody i że filtr obiegowy może się przytykać z czasem, dlatego warto mieć zapas mocy pompy obiegowej.

    Ja mam 4x 150mb rury PE40, napełnione glikolem, pompka obiegowa 100W.



  14. #594
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Mniej więcej wszystko zgadza się z moimi planami. Tzn będę miał 3 wykopy po ok 16m i do tego długi powrót w osobnym wykopie (ponad 25m).

  15. #595
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post

    Jeśli zapotrzebowanie na moc grzewczą wynosi 5,6kw, to do tego trzeba dodać moc na ciepłą wodę użytkową. Z reguły bierze się ok. 500W na jednego mieszkańca.
    Z reguły sie przyjmuje 250W/osoba, 500W to dla przypadków szczegolnych np. dla małej pojomnosci zasobnika cwu

  16. #596

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Z reguły sie przyjmuje 250W/osoba, 500W to dla przypadków szczegolnych np. dla małej pojomnosci zasobnika cwu
    Fakt, pomyłka z mojej strony
    Tym niemniej warto zauważyć, że aby grzać w taniej taryfie, moc pompy trzeba trochę przewymiarować. A tym samym też kolektor gruntowy, tak jak tutaj mniej więcej



  17. #597

  18. #598
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Dziękuję za wkład w dyskusję.

  19. #599

    Domyślnie

    I to jeszcze jak wielki ;/ gimbaza/ neostrada czy co?

  20. #600

    Domyślnie

    A nie zastanawiałeś się nad panelami fotowoltaicznymi?
    Weszła nowa ustawa - można produkować prąd latem, zimą odbierać na ogrzewanie.
    Koszt - myślę - byłby podobny lub mniejszy od pompy ciepła, a prostsza instalacja, bez kolektora gruntowego, bez dużego baniaka i rur w kotłowni itd.
    Ostatnio edytowane przez maciejzi ; 05-08-2017 o 00:18



Strona 30 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony