dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 57
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 1139
  1. #601
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post
    A nie zastanawiałeś się nad panelami fotowoltaicznymi?
    Weszła nowa ustawa - można produkować prąd latem, zimą odbierać na ogrzewanie.
    Koszt - myślę - byłby podobny lub mniejszy od pompy ciepła, a prostsza instalacja, bez kolektora gruntowego, bez dużego baniaka i rur w kotłowni itd.
    zapodasz jakiś link, bo tego nie śledzę a na szybko nic konkretnego nie znalazłem? nie jest bilansowana przypadkiem sama energia bez przesyłu?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  2. #602

    Domyślnie

    Informacje na przykład tu:
    http://www.fotowoltaika.net/ustawa-o-odnawialnych-zrodlach-energii-oze.html

    W cenie samej pompy ciepła na portalu alle..ro można nabyć elektrownię 10kW, z montażem. Do tego zakłada się ogrzewanie podłogowe elektryczne, które kosztuje grosze w porównaniu z podłogówką wodną. Kable grzejne mają gwarancję 25 lat, bo nie mają 'części ruchomych', czyli wody płynącej w kilometrze rurek PEX. Same panele również mają wieloletnią gwarancję - w przeciwieństwie do pompy ciepła.

    Z takiej elektrowni 10kW można odebrać z sieci 8 MW w okresie zimowym, co powinno dać efekt podobny jeśli chodzi o rachunki jak pompa ciepła.

    Zaznaczam - sam mam pompę ciepła, ale teraz po spadku cen paneli, drugi raz bym nie montował. Chociażby dlatego, że szkoda mi miejsca w kotłowni.
    Ostatnio edytowane przez maciejzi ; 05-08-2017 o 07:41



  3. #603
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Nad PV jak najbardziej myślę, o ile będzie kolejna tura dopłat w gminie. Dobrze, że mi przypomniałeś, bo mieliśmy jakoś w sierpniu sprawdzić w gminie czy czasem z puli, którą właśnie teraz rozstrzygają nikt się nie wycofał. I czy aby czasem nie dało by się wskoczyć na jego miejsce. Bardzo dawno temu, czyli pewnie w zimie dyskutowaliśmy w moim dzienniku m.in. o grzaniu prądem i jakoś mi wyszło, że jednak pompa ciepła. Rozważę jeszcze raz wszystkie opcje, bo chyba do tego nie podchodziłem w ten sposób, żeby rozważyć kupno paneli za tyle ile by kosztowała PC.


    __________________

    Byłem zamówić pomiar okien i jakoś w środku następnego tygodnia powinienem zamawiać. Zaskoczyli mnie tym, iż inny producent zaczął produkować okna z tego samego profilu (Salamander) i ma lepsze ceny. Mają zrobić mi konkretną wycenę, ale wstępnie wyszło nam ciut taniej - akurat tyle, żeby zrobić montaż na taśmie isobloco one. W czasie rozważań doszliśmy do wniosku, że o ile chce wysunąć okno na zewnątrz te 2 czy 3 cm, to wytnie się szpalety, da w to miejsce styrodur i lekko wysunie się go poza lico muru, aby taśmą przylegała sobie na całej szerokości profilu.

    I jeszcze jedna kwestia wyszła w czasie rozmowy: parapet XPS brac jedno- czy dwustronny? Różnica w cenie pewnie symboliczna, a na całości to już w ogóle pomijalna.

  4. #604
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Dach może w połowie następnego tygodnia... bo przez ostatni tydzień pracowali jedną dniówkę przez pogodę, ale dalej mam obiecane, że do końca sierpnia będzie...

    Zobaczymy. A może nie. To już ten moment jak się odechciało budowy? Chyba jeszcze nie

  5. #605
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Uwierzycie jak napiszę, że dach jeszcze nie zaczęty?

  6. #606

    Domyślnie

    W takim przypadku hym zamówił drewno na wymiar wg projektu dachu z kazdym zamkiem/ zaciosaniem itd w tartaku. Na yt Łukasz budowlaniec mowil o duzym tartaku przy okazji wiązarów i oni robią też całą wieźbę wg projektu a na budowie skladasz klocki lego. Pewnie jeszcze taniej to wyjdzie niz majster a szybciej. Co o tym myslisz? Tartak zdajesie Burkietowicz.

    Pozdrawiam
    Karol

  7. #607
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Za późno, aby cokolwiek nowego zaczynać i nie znajdę ekipy do wykonanie tego. Jestem skazany na tych orłów biznesu Rozmawiałem z szefem we wtorek chyba i powiedział, kończą jeden dach i ja jestem następny, więc albo piątek (dzisiaj) albo w poniedziałek. Gdzieś już to - wielokrotnie - słyszałem...

  8. #608
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Tylko płać na sam koniec. A może też ich potem z kasą tak przeczołgać.

  9. #609
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Niestety, ci od więźby będą podwykonawcą firmy od pokryć dachowych, z którymi będę podpisywał umowę. Nie każdy wykonawca z nimi ma to ugadane i nie każdy weźmie materiały na 8%.
    Ostatnio edytowane przez ggdh ; 18-08-2017 o 23:15

  10. #610
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Emocje opadły - będę miał dach trochę później niż planowałem, świat się nie zawali tak czy tak dach właśnie powstaje i to w tej chwili jest najważniejsze. Dodam jeszcze, że znalazłem prawdziwych fachowców przez duże F - naprawdę znajdą się na rzeczy i nie ma mędrkowania nad problemami.

    Okazało się, że chałupa nie do końca na jednym z naroży trzyma wymiary i jakoś murarzom nie do końca wyszedł kąt prosty na szczęście to nie apteka i cieśle odpowiednio skorygowali (minimalny) błąd na murłatach. Inaczej w kopercie połacie by się nie do końca idealnie spotkały. Jako, że zostawię więźbę do wyschnięcia, będę też miał czas na wykończenie ściany szczytowej.

    I tu moje pytanie: jak to robiliście? Patrzę w Internetach i co strona to inne rozwiązanie. Na obecną chwilę nastawiam się na wymurowanie skosów za pomocą BK, bo ceramiki tak dokładnie nie dotnę, nawet piłą szablastą. Ivdo jakiej wysokości murować? Do dolnej krawędzi krokwi? Krokwie o ile pamiętam 16cm, więc tyle bym tam włożył styropianu. A może zrobić na okrągło i dać 20cm jak na elewacji? Dodam, że oczywiście na samej ścianie krokwi nie będzie. Najbliższa jest odsunięta na zewnątrz na 20cm, czyli tyle ile będzie izolacji na murze.

    I jeszcze pytanie czy mój plan jest prawidłowy, czyli czy daje się styropian do samego poszycia czy też zostawić pustą przestrzeń i w momencie ocieplania poddasza dojechać wełną od środka do izolacji zewnętrznej?

    Zdjęcia wkrótce.

    Ktoś coś?
    Ostatnio edytowane przez ggdh ; 24-08-2017 o 23:44

  11. #611

    Domyślnie

    Cześć ggdh
    Zerknij sobie w mój dziennik - strona 11. Tam jest co nieco o ścianach szczytowych względem konstrukcji dachu. Bez poprawek się nie obyło, ale dobrze, że błąd został dostrzeżony Ja bym dzisiaj zostawiła 20 cm na ocieplenie ściany szczytowej od góry.

    Co do prawidłowości Twojego planu, to u mnie styropian elewacyjny idzie do samej membrany (strona 18 ), a od środka na ścianę szczytową pójdzie piana PUR w trakcie izolacji dachu.

    Ja bym jeszcze odsunęła nieco krokwie od ściany zewnętrznej. O ile może wcisną tam styro na styk, to już klejem i siatką raczej go nie zaciągną do samej góry.

    Pozdrawiam
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  12. #612
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    annatulipanna, widziałem, dzięki!

    Sobie kombinuję jak to zrobić i w kilka minut wymyśliłem to:


    (Jak nie widać to klik prawym myszy i "otwórz w nowym oknie" w pełnym rozmiarze)


    Tak to się robi? Bo muszę szybko podjąć decyzję mając na poddaszu dźwig cieśli Po co mam nosić po schodach dobrych kilkaset kilogramów bloczków?

    Żeby to sobie wymurować zrobię sobie "przykładełko", tak aby utrzymać poziom -4.0cm od dolnej płaszczyzny krokwi (4cm różnicy między 16cm krokwi i 20cm styro planowanego jako ocieplenie na szczytowej klejonego na piankę).
    Ostatnio edytowane przez ggdh ; 25-08-2017 o 20:02

  13. #613
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Tak jest u mnie. Mam tylko przerwę między styropianu a deskowaniem ale u Ciebie jest membrana. Od środka na strychu też daj styro.

  14. #614
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Tzn między krokwiami?

  15. #615

    Domyślnie

    A nie powinno byc przerwy między membraną a bloczkami na chociażby 10 cm styro? Tam przecież jest mostek termiczny. Zdaje sie taką przerwę robił Łukasz budowlaniec.

    Pozdrawiam
    Karol

  16. #616
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    A przyglądnij się opisom na schemacie jeszcze raz

  17. #617
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Tzn między krokwiami?
    Na murze mam styropian i na styropianu deskowanie. A między styropianu a deskami 3 cm powietrza. Styropian chodziło mi o ścianę szczytowa od wewnatrz na strychu aby dać tam choć 5 cm styropianu.

  18. #618
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Ale na całej ścianie od środka 5cm styro? Bo chyba nie rozumiem. Najlepiej jak możesz to mi narysuj

  19. #619
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocbeat

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-217
    Posty
    96

    Domyślnie

    Chodzi o styropian od wewnątrz ściany szczytowej do pierwszej krokwi. Powstanie w tym miejscu mostek jeżeli krokiew będę przy samej ścianie.

  20. #620
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Między krokwiami jest średnio 83cm wolnej przestrzeni. Według moich obliczeń (nie pomiarów) pierwsza krokiew wewnętrzna będzie około 36cm od muru:

    830mm (między krokwiami)
    -215mm (odsunięcie pierwszej krokwi zewnętrznej od muru)
    -250mm (mur)

    =365mm (przestrzeń między murem a pierwszą krokwią w środku)


    Problem rozwiązany?

Strona 31 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony