dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 57
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 1139
  1. #781

    Domyślnie

    Powiem tak:
    czyszczenie mojej pięknej, gładkiej posadzki na poddaszu nie było żadnym kłopotem. Tynkarze mają takie specjalne zdzieraki do posadzek i czyszczą tym zabrudzone podłogii. Gorzej było z posadzką na parterze. Mam płytę fundamentową robioną, jako docelowa posadzka. Płyta nie jest tak równa, jak wylewka na poddaszu, do tego ma mnóstwo zbrojenia rozproszonego wystającego z betonu, które tworzy, taką włochatą szczecinę na powierzchni. Z tą podłogą było gorzej, ale to nie jest jakaś koszmarna robota. Sama trochę pracowałam tym zdzierakiem I jednak to praca dla faceta, ale to nie jest wielki problem
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  2. #782
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    W takim razie nie będę się spinał z tymi tynkami. Hydraulik ma zrobić jak mu się powie. Poza tym to zaoferował się do ułożenia podłogówki za 10PLN/m2, ale już sam nie wiem czy z styro czy bez. Tak czy tak mam czas, więc sam będę sobie dłubał.

    Projekt podłogówki zamówiony - może dla niektórych zbędny wydatek, ale chcę wiedzieć co i jak, a nie metodą prób i błędów.

  3. #783

    Domyślnie

    To jak już będziesz miał projekt (niech zgadnę, od asolta ) to napisz proszę jak bardzo on się różni od Twoich przemyślen czy tam względem standardów hydraulików. Napisz też jakie to da Ci oszczędności tzn czy ten projekt Ci się zwróci. OZC tez juz masz tak?

  4. #784
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Jakoś nawet mi nie przyszło do głowy zastanowić się czy mi się projekt zwróci chociaż może już mi się zwrócił, bo już się rozglądałem za rozdzielaczami z grupą pompową.

    OZC oczywiście mam i dalej ciężko mi ogarnąć, że wyszło 30kWh\m2\rok

  5. #785
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Jakoś nawet mi nie przyszło do głowy zastanowić się czy mi się projekt zwróci chociaż może już mi się zwrócił, bo już się rozglądałem za rozdzielaczami z grupą pompową.

    OZC oczywiście mam i dalej ciężko mi ogarnąć, że wyszło 30kWh\m2\rok
    Prawdopodobnie bedzie sprzegło i jedna pompa, a rozdzielacze zwykłe bez grupy pompowej, byc moze bedzie bez sprzegła i pompy, wyjdzie z obliczen.

  6. #786

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    OZC oczywiście mam i dalej ciężko mi ogarnąć, że wyszło 30kWh\m2\rok
    A co?? Za dużo Ci wyszło, czy za mało??
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  7. #787
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Absurdalnie mało.

  8. #788
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Nuda znowu! Na budowie nic, strych niby prawie skończony, ale jakoś mnie tam chwilowo nie ciągnie... Więc siedzę. I myślę. I coraz to głupsze rzeczy mi do głowy przychodzą.

    Np. wymiennik spiralny pionowy do pompy ciepła. Skoro woda płytko, a w zimie nawet bardzo płytko, to czemu by nie zrobił studni kręgowej, powiedzmy 4m głębokości (2.5m wody) i nie dał tam wymiennika?

    1) temperatura stała cały rok ok 8°C - na ile to prawda?
    2) czy pompa ciepła będzie w stanie zamrozić tyle wody zakładając, że nie będzie wymuszonej wymiany? A jakby dał tam wodę z góry jakaś pompką?
    3) jak przeliczyć długość wymiennika spiralnego pionowego na wymiennik spiralny poziomy?
    4) niestety pompa typu woda-woda odpada, bo podskórna to rdzawka i bym musiał najpierw ją uzdatnić, żeby wpuścić do pompy.


    No i trochę bardziej przyziemna kwestia: instalacja elektryczna. Sami zrobimy, ale na co zwrócić uwagę? Jakieś haczyki? Co zrobić na "zaś"? Jakieś ciekawe rozwiązania, o których chłopaki w firmie niekoniecznie słyszeli?

  9. #789

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Absurdalnie mało.
    Powiem Ci, że jak tak sobie zerknęłam jeszcze raz na Twój projekt, to jestem w szoku, że masz lepszy wynik ode mnie

    Napisz, jakie założenia przyjąłeś do obliczeń OZC.

    Może powinnam jeszcze raz policzyć OZC, z dokładnymi danymi U okien, drzwi, z pianą PUR zamiast wełny na dachu, wyszłoby pewnie nieco lepiej. No i jeszcze zlikwidowałam 2 okna dachowe, a dołożyłam jedno pionowe
    Chociaż, ja też swój wynik EAH:31,1kWh/(m2•rok) uważam za dobry.
    No ale ja mam jednak PF, zwartą bryłę i brak garażu.
    No nic, pozostaje mi tylko pogratulować, tak dobrego wyniku Tylko pamiętaj, że to tylko liczby na papierze i żeby uzyskać taki wynik w realu, trzeba się nieźle nagimnastykować
    O ile to w ogóle możliwe??
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  10. #790
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Ściany 25cm Termoton + 20cm 0.031. Chyba nie podałem, że pierwsza warstwa pustaków zasypana perlitem.
    Dach podałem gorszy niż faktycznie będzie, ale jedno mniej okno.
    Okna ciut gorsze niż faktycznie zainstalowałem.
    Podłoga to teraz 20cm EPS chyba 0.038, na to chudziak i teraz 10cm czegoś pod wylewki będzie kładzione.


    Asolt będzie mi robił projekt podłogówki, a do tego chyba jeszcze raz trzeba przeliczyć OZC z uwzględnieniem zmian, które zaszły po drodze

    A wynik lepszy, bo 230m2 podłóg przy trochęe większej kubaturze.

  11. #791
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Obiecana "relacja" z układania podłogi strychu. Chociaż chyba tego relacją nazwać nie powinienem


    Najpierw sobie rozrysowałem układ jętek, a przypominam, że strych będzie pod kopertą, a nie dwuspadowym, więc jętki nie są równiutko jak krokwie, ale w kilku rzędach. Wszystko zwymiarowane z uwzględnieniem 5cm na grubość jętek. Później już tylko wybieranie desek o długości takiej, aby powstawało jak najmniej odpadów - ostatecznie tylko 1 taczki ścinek takich od 10 do 40cm, więc chyba nieźle

    Zdjęcie kiepskie, bo ciemno było:


    I efekt jest taki - też słabo widać


    Nad faktycznymi schodami na poddasze będą rozkładane schody strychowe, a otwór gdzie teraz wystaje drabina będzie zakryty na sam koniec - to jedyne wygodne miejsce, gdzie mogłem ją przystawić.
    Jak już ocieplę skosy, a na stryszku będzie 15cm wełny między krokwiami, to wtedy dam pionowe deseczki od podłogi stryszku do tych belek ponad nią, wyjdzie tego ok 18mb deseczek 60cm. Na wełnę folia paroizolacyjna i płyty GK bezpośrednio na krokwie (można tak? ).

  12. #792

    Domyślnie

    No i ładnie. Mnie też to czeka ale zastanawiam się czy nie lepiej zrobić podłogę stryszku po ociepleniu wełną poddasza? Nie będzie przypadkiem łatwiej kłaść wełnę od góry?

    Pozdrawiam
    Karol

  13. #793
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Mając podłogę nie muszę się martwić, że będę miał sam szczyt na 5m wysokości do ocieplenia

  14. #794

    Domyślnie

    aa, czyli nie ocieplasz do stopodachu czy jak tam to się zwie tylko do kalenicy na pełną grubość ocieplenia? Ja zamierzam ocieplić dach/ stropodach ok 30cm wełny a od tego stropodachu (czy tam podłogi strychu/ sufitu poddasza) dać co najwyżej 5-10cm wełny między krokwie.

  15. #795
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Nie, nie całą grubość wełny. Sufit/strop nad poddaszem użytkowym będzie miał tyle wełny na ile pozwolą jętki, czyli 20cm. Natomiast skosy ponad tym sufitem/stropem, czyli np na strychu, będą ocieplone między jętkami za pomocą 15cm wełny.

    Czyli reasumując cały dach (skosy), będą miały 15cm wełny między krokwiami aż po same kalenice, sufit/strop będzie miał 20cm wełny między jętkami, a skosy poddasza użytkowego jeszcze dodatkowo 15cm wełny podkrokwiowo. Na to folia paroszczelna i GK.

    Teraz dosłownie w tej chwili przyszło mi do głowy, że tam gdzie mam dach dwuspadowy, czyli w dwóch częściach domu, jak już ocieplę skosy do kalenicy i sufit między jętkami to będę miał wielki problem się tam wczołgać jakby zaszła taka potrzeba (kuna, szerszenie itp.). Jest tam pewnie mniej niż 1m między jętkami a kalenicą. Muszę tam wrzucić po dwie deski, żebym miał na czym się oprzeć podczas czołgania, bo pełzanie po samych jętkach, gdzie jeden fałszywy ruch i mam nogę wiszącą z sufitu w sypialni, nie do końca mi pasuje...

  16. #796
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    W międzyczasie zleciłem Małżowince zapoznanie się z tematem pokrycia podłogi - muszę zdecydować co i gdzie, bo te informacje potrzebne są do projektu podłogówki.

    Otóż znalazła panele winylowe, których wcześniej nie brałem w ogóle pod uwagę, bo:

    - 2017 rok, PRL to przeszłość tak jak i gumoleum,
    - 3-5mm podłoga?


    Im więcej o nich czytam to tym bardziej się do nich przekonuję:

    + dobre na ogrzewanie podłogowe, bo mają niezłe właściwości przewodzące,
    + tańsze niż podłoga dębowa / dobra deska 2/3-warstwowa,
    + jak najbardziej do ułożenia samemu,
    + wytrzymałość mechaniczna wyższa niż drewna,
    + wizualnie ciężkie do odróżnienia od drewna (w mojej obecnie ulubionej restauracji jest podłoga "drewniana", ale jakaś taka ciut inna w dotyku. Jest ciepła, a podłogówki nie ma, bo naokoło są grzejniki)

    Ale:
    - wymagają idealnego podłoża (muszę sprawdzić czy wszystkie czy tylko te klejone do wylewki)



    Macie z nimi jakieś doświadczenia?

  17. #797

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Macie z nimi jakieś doświadczenia?
    Klej do nich dosyć drogi. Niestety po 2,5 roku zastosowany przeze mnie klej (Osakryl z Majstra) zaczął puszczać. Może jest to związane z tym, że szlichta która była pod spodem (jakieś 6-7mm) popękała (ja jej nie robiłem).
    Ostatnio kleiłem te panele na płytę OSB. Rzeczywiście podłoże musi być równe. Nie wiem jakie chcesz kleić, ale wiem, że są takie łączone na pióro-wpust. Ja niestety musiałem takie na styk. Największy problem to utrzymać prostokątność. Przy większych powierzchniach może być trudno i zaczną się tworzyć szczeliny.

  18. #798
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Ano właśnie, z tym klejeniem może być problem, ale chyba bym raczej się nastawiał na CLICKi, jakiś cienki podkład pod nie. Gdzieś przeczytałem, że panele są wycinane laserowo i bardzo dobrze trzymają wymiary. Zawsze można dać krzyż pisakiem na środku pokoju od jakiegoś lasera i układać od środka do ścian, łatwiej by zgubił szczelinę.


    Oczywiście nie chcę robić takich paneli w całym domu, myślałem o poddaszu, a o pokojach dziecka (dzieci) na pewno.

  19. #799

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Ano właśnie, z tym klejeniem może być problem, ale chyba bym raczej się nastawiał na CLICKi, jakiś cienki podkład pod nie. Gdzieś przeczytałem, że panele są wycinane laserowo i bardzo dobrze trzymają wymiary. Zawsze można dać krzyż pisakiem na środku pokoju od jakiegoś lasera i układać od środka do ścian, łatwiej by zgubił szczelinę.


    Oczywiście nie chcę robić takich paneli w całym domu, myślałem o poddaszu, a o pokojach dziecka (dzieci) na pewno.
    Jaki podkład? Wtedy jak je przykleisz? Wymiary trzymają. Bardziej chodzi o to, że jak już zaczniesz, tak musisz potem kolejne kleić, właściwie nie ma miejsca na "zgubienie" czegoś. Ważne, żeby zaczynając dobrze zablokować pierwsze położone, żeby do nich dociskać. Ja układałem nie za dużo maks 10m2 w jednym kawałku. Chociaż w sumie jak się dobrze zacznie, to potem już idzie. Tylko tak jak pisałem, kleiłem na styk (pewnie trudniejsze), a nie na click.

  20. #800
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    No podkład, bo to byłyby te nie na klej, ale na pióro-wpust. Dla samoroba zdecydowanie lepsza opcja niż klejenie.

    Poza tym ludzie narzekają, że na klej to podłoga nic nie amortyzuje i czuć w piętach a nawet te kilka mm podkładu powinno pomóc jak i przy panelach zwykłych.

    Nie znam się, tak tylko sobie gdybam

Strona 40 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony