dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 57
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 1139
  1. #121

    Domyślnie

    Ja u siebie rozpatruję 3 opcje na gładkie ściany: ekipa tynkuje, ja kładę gotowy tynk np goldband, ja kleję płyty karton-gips. Jednak nie porównywałem jeszcze kosztów.


    Jak koszty dwóch ostatnich metod będą zachęcacjące to może przetestuję dla porównania w jakimś pomieszczeniu. Myślę, że BK bo grubszym przytarciu spokojnie wystarczy w pomieszczeniach gospodarczych czyli tu mozna zaoszczedzić.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  2. #122
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Płyty samemu to ponad połowa oszczędności w porównaniu z tynkami CW przez ekipę.

  3. #123
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Też u siebie planuję budowę z BK i zamiast tynków klejone po całości pacą zębatą płyty GK

  4. #124
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    A co z tynkowaniem takiej ściany? Bo na logikę jak jest ona dużo bardziej płaska i równa to i tynkowanie powinno być łatwiejsze. Dzisiaj mi Teść powiedział, że jak sam budował x lat temu i BK to była egzotyka, często tynki odparzały. Wyobrażam sobie, że teraz nie ma z tym problemu. Jak to wygląda od strony praktycznej? Do ogarnięcia samemu
    porównywałem swego czasu ceny (niestety dawno i nie pamiętam) ale już wtedy z różnicą ie chciałbym sam myśleć o tynkowaniu. Mówię o tynku cementowo wapiennym. U znajomych zrobili fachowcy to powiem CI że z moimi wymaganiami to jest super zaj... i nie wiem czy bym w ogóle myślał nawet o gipsie tam.
    Jak płyty karton/gips to coś tam niby dochodzi izolacji jeszcze (bo jak zostawisz pustkę między płytą a ścianą) więc niektórzy na to jeszcze zwracają uwagę. Jak ktoś lubi szlifować ... to czemu nie

  5. #125

    Domyślnie

    Cena miedzy porothermem dryfix a solbetem 600 jest bardzo mala. Jak sie dobrze trafi z winebeegerem (albo zle z solbetem) to taniej wypadnie ceramika. W dryfixie piana jest w cenie. Wiec dlaczego tak malo osob chce budowac z porothermu? Jak ekipa to kasuja niby wiecej bo ceramika kaleczy ale czy ta azlifowana rowniez...? No a jak samemu to w bk latwiej chciazby bruzdy robic ale czy to takie decydujace? Nawet gdyby robic same bruzdy tudzien/dwa tygodnie to i tak mieszkac bedziemy w domu latami a moze i do konca...

  6. #126
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Ucichło, pogody nie ma, nuda. Tak sobie myślę, że o wielu szczegółach budowy, technikach, trikach mogę czytać całą zimę, a i tak pewnie coś mi umknie. I przyszło mi do głowy zapytać czy poradniki budowlane dostępne na allegro są coś warte? Mogę pytać tutaj, ale często na odpowiedź trzeba poczekać. Można też wertować forum szukając w dziennikach lub działach odpowiedzi.

    Oglądałem na yt filmy Pawła Durskiego. Warto sobie taki poradnik sprawić? Majątku nie kosztuje, a może faktycznie pozwoli zaoszczędzić parę złotych.

  7. #127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yasiek
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Rycerska Dolina
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cóż, poradniki mogę polecić, kupiłem wszystkie, akurat nie Durskiego, tylko Goldmanna. Nie raz zasypiałem oglądając, i choć postawiłem dom w całkiem innej technologi twierdzę, że rady tam zawarte są bezcenne.

  8. #128

    Domyślnie

    Goldman ma fajniejsze, chcialbys sie wymienic?

  9. #129
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yasiek
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Rycerska Dolina
    Posty
    125

    Domyślnie

    Raczej je sobie zostawię, dobrze jest mieć to pod ręką

  10. #130

    Domyślnie

    To mi przegraj a ja Ci przegram Durskiego. Na yt jego filmy mnie bardziej zaciekawily ale juz wcale tak duzo wiecej na plytach dvd nie ma. Generalnie to dobry material i nie zaluje jakos ze to kupilem.

  11. #131
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Chłopaki, załatwcie to poza tematem... Bo wiecie: piractwo

  12. #132
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Akcja brama:

    - tymczasowa "stolarnia"


    - noc mnie zastała, więc siatka na następny dzień



    Tak sobie zacząłem kombinować z kalkulatorem w dłoni i nijak mi nie wychodzi, że "opłaci" mi się murować samemu. Więcej mogę zarobić niż wydać na ekipę, więc chyba sobie odpuszczę a skoro sobie odpuszczę murowanie samemu to chyba jednak zostanie ceramika jak na początku postanowiliśmy z KierBudem.

  13. #133

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Tak sobie zacząłem kombinować z kalkulatorem w dłoni i nijak mi nie wychodzi, że "opłaci" mi się murować samemu.
    Też będę robił z ceramiki ale właśnie SAM, na 99% użyję dryfixa, mam już pierwszą wycenę na 5,5zł sztuka.
    Ekipa budując z ceramiki inkasuje sobie odpowiednio więcej niż za zwykły BK, możesz podać swoje wyliczenia po których stwierdziłeś, że lepiej aby murowała ekipa a nie sam?

  14. #134
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Nie mogę, bo nie widzę potrzeby, aby ktoś mi zaglądał do portfela w piątek okaże się czy mam murarza czy nie - ma się na wtedy określić. Napisze ile sobie zażyczył, a wnioski wyciągniesz sam...

  15. #135

    Domyślnie

    No przecież nie chodzi tu o zagladanie komukoolwiek do portfela Moze źle sie wyrazilem, chodzilo mi wlasnie o koszt murarza i czas w jakim on swoją pracę wykona.

    Sam jestem na etapie skręcenia szpilkami szalunku ław, potem tylko powiązać zbrojenie w narożnikach i układanie betonu - na sobotę. Potem we wtorek właśnie chcę ściągnąć murarza z jego pomocnikiem do bloczków. 1200 sztuk wycenił na 1500 zł i 3 dni pracy. Ma agregat i małą betoniarke. Obecnie na działce nie mam żadnych mediów a zwłaszcza tych najważniejszych - prądu i wody...
    Dla mnie owe 1500 zl za jego 3 dni pracy to sporo ale sam pewnie tydzien bym te bloczki kładł ( trochę tata mi by pewnie pomógł) no i boję się o kręgoslup.
    Za to do ścian chcę raczej sam bo dryfix mnie kręci

  16. #136
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Witam kolegów
    Ja osobiście myślę, że kładłbyś sam dłużej niż tydzień, zależy też jak palety z bloczkami są po organizowane, bo noszenie ich zajmuje czas też. Ja jak kładłem na początek ok. 50sztuk/wyjazd to huk, 1200szt w 3 dni w pojedynkę, no nawet z pomocnikiem to nie lada wyzwanie moim zdaniem, ciekawe jak chłopaki będą organizować pracę. Cel ambitny jest, teraz będzie wykonanie.

    PS. czasami to jak się człowiek nanosi, to i murować się nie chce. U mnie pierwsze bloczki to jak "krew z nosa", generalnie ściana fundamentowa samemu, to i mury już łatwiej pójdą, pozdrówko
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 18-11-2016 o 05:32
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  17. #137
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Dzisiaj wieczorem mam dzwonić odnośnie ceny, ale o tempie murowania już rozmawialiśmy. Usłyszałem, że od stanu zero do "gotowe na ekipę od dachu" zejdzie 2 miesiące, o ile nie zdarzy się coś nieprzewidzianego (miesiąc deszczu, choroba). Myślę, że samemu to byłoby raczej niewykonalne w tym czasie. Do tego proces uczenia się wszystkiego, poprawek, noszenia (mam nieidealne stawy).

    Przeprowadziłem ciekawą rozmowę w składzie budowlanym, kiedy pojechałem zapytać o cenę pustaków. "MAX" to, "MAX" tamto, a nagle facet mnie się pyta czemu ten MAX? Trochę mnie zatkało, bp jakoś mi się w głowie utarło, że jak ceramika to właśnie MAX - tegoż też zasugerował KierBud. Pytam się co z nim nie tak. A facet mówi, że MAX to taki raczej sporo kompromis, gdzie priorytetem jest cena. Wyliczył mi, że same cegły będą kosztować 47zl/m2. Pytam jak nie MAX to co? Porotherm, Thermoton i ich odpowiedniki mniej firmowe. Pytam czemu: łatwiej murować, ale przed wszystkim o wiele cieplejsza ściana. O ile? Ciężko stwierdzić, bo dla ściany z MAXa np Weinberger nawet nie podaje współczynnika, bo jest taki słaby! Cena? 56zl/m2, czyli na cały dom wejdzie może 2k pln więcej. Do przeżycia.

    I tu rodzi się problem: murarz, z którym rozmawiam jest startej daty i może tylko umieć murować na grubą zaprawę. Okaże się wieczorem.
    Ostatnio edytowane przez ggdh ; 18-11-2016 o 10:42

  18. #138
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Z murarzem wygląda to tak, że za ściany nośne na parterze i strop z Akcermanów zażyczył sobie 8ooo zł. Do tego dojdą działówki za kolejne ok 3k. Całość ~11ooo zł. Powiedział, że powinno to potrwać 2-2.5 miesiąca.

    I stąd wnioskuję, że mi się nie opłaca murować samemu, bo:
    - zarobię w firmie ile zarobię (mam mocno nielimitowany czas pracy + sporo z domu),
    - żona będzie siedzieć w domu z małym rozdartym gżdylem, a ja muszę być mobilny, żeby jeździć mierzyć (geodezja),
    - skoro żona nie będzie zawieszać działalności ze względu na dziecko to na tego murarza zarobimy raz dwa,
    - będę miał więcej czasu nacieszyć się swoim Pierwszym

    Co do cen samych materiałów:
    - wychodzi mi ze SketchUpa, że będzie niecałe 160m2 na parterze + ~25m2 na poddaszu, zaokrąglimy na 180m2

    180m2 x 16szt/m2 = 2880 sztuk np. Porothermu 30 P+W E3
    2800 x 3.50zł = 10800zł

    Znalazłem oferty po 3.20zl/szt bez transportu, ale mam zakład Weinerbergera 37km od miejsca budowy, więc może będzie się dało ustalić jakąś przyzwoitą cenę.

  19. #139

    Domyślnie

    Nie tanio ale chyba tak to wlasnie wyceniają, u mnnie scian jest znaczaco wiecej wiec i cena odpowiednio wyzsza by byla.

    Aktualna oferta na dryfix 25 to 5.25zl sztuka bez hds, tzn duzy samochod z wlasnym rozladunkiem. Cena z hds to 5.5zl, piana w cenie. Jak widzicie te ceny? Niedawno w leroy merlin byly te pustaki po 5zl przy calym samochodzie, kilka tyg temu a teraz sa zdaje sie grubo ponad 6zl

  20. #140
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    A orientowałeś się w cenach w swojej okolicy? Bo ja dostałem ofertę od firmy, tyle, że oni by też zapewnili materiały. I samą robociznę (z 3-ma kominami, których nie będzie) wycenili na 24ooo zł. Więc nie uważam, że 11k to jest drogo

Strona 7 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony