dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 58
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 1147
  1. #121
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Wezmę pewnie Magna jeśli nie dostanę oferty na Wavina.

    W ostatnich dniach ogrodziliśmy 3 ściany siatką - kupiłem z dość grubym drutem (3,7 z otuliną) i trzeba przyznać, że rozciąganie jej i potem przewlekanie druta na takiej pogodzie do fajnych robót nie należało Jeszcze tylko pozaginanie końcówek i bedzie ok.

    Na początku od frontu też miała być siatka i żywopłot (wysoki i wąski - miał być z graba jak na pozostałych 3 ścianach.
    Pojawił się jednak pomysł z gabionami (i tak chce kupić wanne granitu wiez wezme też troche łupka granitowego).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PLOT.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	377638
    Tylko, że jak zobaczyłem, ze za 1m gabiona chcą 200zł (a potrzebuje 50m) to stwierdziłem, że bede robił je sam...W sumie zadna filozofia
    2 rzędy ocynkowanych paneli. Słupki wykorzystam te co mam na siatke tylko dospawam uchwyty na panele, do tego jakieś zaczepy by się nie porozłaziło i myśle, ze w 60zł się zmieszczę
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 05-01-2017 o 06:01
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  2. #122

    Domyślnie

    Też planuje u siebie frontowy płot z gabionów - oczywiście DIY. Jeszcze trochę czasu do realizacji i jeszcze nie sprawdzałem jak to wyjdzie cenowo, ale planowałem pogrzebać w ofertach firm robiących panele ocynkowane i z nich robić solidnie stężając w środku drutem. Widziałem gdzieś słupki zrobione z takich paneli i jednak sie ścianki powybrzuszały. Czyli panel musi być stosunkowo sztywny i gęsto wiązany.

    Ps
    Patrząc na wizualizację...Tylko brama i furtki ażurowe, reszta lita? Dość pancernie to wygląda Jaka to wysokość?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  3. #123
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    U mnie też to jeszcze odległa przyszłość ale już jakaś koncepcja się pojawia

    Dokładnie mam zamiar robić jak Ty, tylko musze wykorzystać obecne słupki - skoro już są,
    Jak się dość gęsto stęży to nie powinno wybrzuszyć - tylko trzeba jeszcze wymyślić czym stężać - może jakiś drut ocynkowany by nie rzucał się w oczy?

    Wysokość planuje standardową - ok 150cm

    Środek zasypie resztkami granitu/ łupkiem z układania podjazdu, chodników.
    Chce kupić całą wanne granitu i to co wykorzystam to wykorzystam, reszte sprzedam jak coś zostanie
    Cena u mnie na ślasku to około 360zł za tone, cena w kamieniołomie to ok 130zł + transport.200km

    Brama i furtki będą ażurowe. Ta druga furtka to miejsce na kosze na śmieci - planuje też to gabionem oddzielic od środka by nie było ich widać.

    Aha w gabionie chce zrobić dziure/okienko w którym przymocuje tabliczke z numerem domu.
    Tablica ma być duża - długa na ok 90cm i ma byc wykonana z blachy kortenowej by była "zardzewiała". Napis bedzie wycięty a od tyłu dam jakąś blache z kwasówki by się odróżniła

    Nie powinno żle wyglądać
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 05-01-2017 o 10:31
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  4. #124
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    przyszła w końcu wycena na kanalize z Wavina (tylko od 1 dystrybutora wiec porównania brak):

    1) kaczmarek: 1100zł
    2) Magna 1400zł
    3) Wavin - 1700

    Bedzie wiec opcja środkowa a wiec Magna .
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  5. #125
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Pytanie do obserwujących lub tych co przez przypadek tu trafili

    Jak macie rozwiązane ogrzewanie garażu?
    Jesli macie nie ogrzewany - to jaka temperatura teraz w nim panuje - jak na dworze -20

    Do głowy przychodzą mi możliwości:
    1) podłogówka z rurkami w płycie, tylko jak zrobie tam wylewke (musze spady zrobić do kratek) to nie bedzie za grubo betonu?
    2) rurki na ścianie jak ma hajnel - pasowała by mi ściana między domem a garażem by nie trzeba było jej ocieplać, ale tam mają być schody na strych:-/
    3) dać jakiś wielki kaloryfer - tylko czy jak zasile go wodą o takiej temp jak do podłogówki on bedzie w ogołe grzał?

    Pytam o to teraz bo jak ma być wariant 1 to musze już rurki kupić, zresztą jak 3 to też pexa moge w płycie puścić.

    Rozdzielacz do podłogówki planuje dać w ściane między salon a korytarz (akurat to centrum domu) wiec odległość między rozdzialczem a "piecem" to około 12m. Czy zasilanie garażu musze też tam podłączyć czy moge to mieć od razu podpięte pod "piec" bez rozdzielacza?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter - ostateczna wersja.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	107,0 KB
ID:	378159
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 10-01-2017 o 06:49
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  6. #126
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Ja w obecnym domu mam garaż nieogrzewany bez ocieplonej podłogi. Ściana garaż/dom odizolowana łącznie z fundamentem styropianem 15cm.
    -20 stopni na zewnątrz i +8 stopni wewnątrz garażu.

    Wg mnie kratki w garażu się nie sprawdzają. Spadek 1,5% to za mało, przynajmniej przy płytkach. Musiałoby by być bardzo dużo wody.
    W nowym garażu nie będzie żadnej kratki.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  7. #127
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Ja w obecnym domu mam garaż nieogrzewany bez ocieplonej podłogi. Ściana garaż/dom odizolowana łącznie z fundamentem styropianem 15cm.
    -20 stopni na zewnątrz i +8 stopni wewnątrz garażu.

    Wg mnie kratki w garażu się nie sprawdzają. Spadek 1,5% to za mało, przynajmniej przy płytkach. Musiałoby by być bardzo dużo wody.
    W nowym garażu nie będzie żadnej kratki.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Płyty nie odizoluje bo trzeba by zmianić cały projekt. By nie chłodziło zbytnio części mieszkalnej może daż kilka rurek w okolice wejścia z garazu do domu na całej długości i reszte w ściane?

    Zamiast kratek planowałem dać jakieś korytko wzdłuż garażu na około 4m długości i zrobić spady do środka z dwóch stron
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  8. #128
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Z tym odizolowaniem garażu od reszty domu przy płycie fund. ciekawie rozwiązał to M.A.G.

    Ja też mam kratkę na środku wzdłuż prawie całego garażu. Musi być naprawdę mokro żeby to płynęło.
    Jeśli się zdecydujesz to odprowadź wodę jakąś rurą drenarską, a nie przez kanalizację. Mogą być problemy ze smrodkiem.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  9. #129
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar drak72
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Krzyki / Brochów
    Posty
    177

    Domyślnie

    Witaj Uciu
    domek masz podobny do mojego, podobne rozwiązania, a jak doczytałem o ogrodzeniu z gabionów wypełnionych własnoręcznie tłuczniem... tak jak u mnie - w planach
    Cały czas myślę, czy na stropie położę styropian czy wełnę i na to wylewka czy płyty OSB, myślę o gryzoniach i utrudnianiu im życia na moim strychu.

    Ja w garażu planuję jedną pętlę podłogówki, nie mam jeszcze projektu, ale będzie bardzo szeroki rozstaw rurek, przecież to ma tylko trzymać garaż na plucie, a jak napisał Bartek, nawet bez tego powinno być na plusie - wtedy przykręcimy tą pętlę na rozdzielaczu i zapomnimy o niej.
    Nie wiem kto chciałby kaloryfer w garażu, chyba, żeby żona miała w co przydzwonić autem

    Pozdrawiam
    Dominik

  10. #130
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Witam w moim dzienniku choć na razie to taki "planownik" niż dziennik bo się nic nie dzieje

    W ociepleniu podłogi strychu styropian ma ten plus, że jest sztywny i planowałem, na niego położyć OSB i podłoga gotowa. Jedyne co mnie zniechęca do styro to ryzyko gryzoni:-/
    Z wełną jest ten problem, ze trzeba jakieś legary porobić by na to podłoge położyć = a legary na 30cm wysokości to spoooro drewna.


    Jesli bede miał podłogówke w garazu to też dam tyko 1 pętle - tam rozstaw co 40cm wystarczy.


    PS. Muszę dziś przeglądnąć Twoj dziennik
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  11. #131
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar drak72
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Krzyki / Brochów
    Posty
    177

    Domyślnie

    Hej,
    czytałem w którymś Muratorze )) , serio, że daje się pod spód wełnę miękką, a na wierzch twardą - to może działać, ale nie jestem pewien czy całkiem bez legarów...
    Przy styro trzeba by zrobić wylewkę i to szczelną aż do ścian, żeby "mysz się nie prześlizgnęła", nie wiem czy przy słupach więźby naokoło nie trzeba i tak dać wełny, żeby drewno oddychało? Taka mała rzecz a tyle do przemyślenia

    Zapraszam do dziennika, choć uwaga bo leję w nim dużo wody
    Pozdrawiam
    Dominik

  12. #132
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    W kwesti kanalizacji jeszcze kilka przemyślen

    a w zasadzie jej braku...
    Musze mieć szambo (oczyszczalnia z rozprowadzeniem odapda - UM twierdzi ze mam za małą działki i moje scieki beda oddziaływać na działki obok)...
    ale mniejsza z tym - zostańmy przy szambie.
    Siostra płaci ok 200zł na miesiąc za wywóz - co jest wg mnie duuuuzo.

    Kombinuje wiec jak zmniejszyć ilość scieków i wymysliłem...
    Pierwotnie miała iść główna rura 160 do szamba i od niej (pod budynkiem) miały iść odgałęzienia ze 110.
    A co jakbym do WC , pralki, zmywarki, zlewu w kuchni (nazwijmy to część A) zostawił jak zakładałem pierwotnie (j/w 160 i odnogi 110) a od wanny, prysznica, umywalki w łazience (część B) puścił osobną rurę 110?
    Tym samy zrobiłbym 2 mniejsze szamba (jedno "brudne" z A i jedno "czyste" z B)???
    Wodę z części B rozprowadziłbym drenażem po ogodzie w miejscu gdzie byłby kolektor poziomy z PC??
    Mam suchy jak pieprz piasek a tym samy poprawiłbym sobie "właściwości" gruntu do kolektora poziomego...a i pozbył większości czystych ścieków.

    Ma to jakiś sens czy nie bardzo?

    Inna rzecz - znajoma z DE ma tak rozwiązany 2 obieg wody - gdzie woda z prysznica, wanny idzie do zbiornika a potem do WC - niestety szczegółów nie znam.
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 23-01-2017 o 20:04
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  13. #133
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Zrób szczelny filtr roślinny poziomy. Wtedy nie ma żadnego kontaktu z gruntem i powierzchnia oddziaływania 30m od drenażu nie obowiązuje.

    U nas poziomy filtr będzie miał 50m2 (5x10m) i będzie 3m od granicy z drogą. Urząd początkowo nie wiedział co to jest ale moje 30 stronicowe opracowanie wystarczyło by ich przekonać i tak oto w sezonie letnim olbrzymia część wody sobie po prostu odparuje, a jej nadmiar trafi do oczka wodnego (które od 1 stycznia możesz robić nawet bez zgłoszenia)

    Ważne by dać folię/gumę EPDM

    Koszt wykonania szacujemy na 10-12k, + jakieś 200zł raz w roku by wywieźć osad.

    https://ucieczkazmiasta.pl/blog/rodz...rzep%C5%82ywie
    Ostatnio edytowane przez Konrad Podgórski ; 23-01-2017 o 22:07
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  14. #134

    Domyślnie

    Ja sie bronię przed szambem rękami i nogami.

    Ja nie mam u siebie dobrego gruntu na drenażową POŚ-kę, ale mże jakbym wykopał dostatecznie głęboko do warstwy przepuszczającej i postawił tam studnie chłonną to może udałoby się postawić jaką oczyszczalnię biologiczną.
    Najbardziej chciałbym taką:
    http://www.traidenis-pol.com/produkt...a-oczyszczalni
    ale to koszt 10tyś za samą jednostkę.
    Pewnie będę kombinował coś taniej i może coś takiego:
    http://allegro.pl/przydomowa-biologi...746052216.html
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  15. #135
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Też najlepiej bym wolał oczyszczalnie... i najlepiej ze studnią chłonną - grunt mam idealny - do tej samej studni chłonnej poszłaby woda z rynien

    Problem u mnie z miejscem (już pomijam walke z Wydz Środowiska) bo mam miec też wierconą studnie.
    Przy szambie nie ma problemu bo mam je mieć na wjeżdzie.

    Jednak przy POŚ robi się ciasno... bo studnię musiałbym zrobić przy samym domu po lewj stronie....
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	studnia.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	105,1 KB
ID:	379540
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 24-01-2017 o 12:12
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  16. #136
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Moja propozycja, masz tam spadek więc myślę że da radę wyjść na odpowiedniej głębokości w polu trzcinowym

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	attachment.php  877×513 .jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	21,7 KB
ID:	379564
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  17. #137
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Konrad dzięki za pomysł... ale to nie przejedzie bo sąsiad w pobliżu tego rogu ma studnie...
    Ogolnie u mnie albo bedzie studnia i szambo (+ ew czysta woda z prysznica/wanny do studni chłonnej)
    Albo uda mi się coś załatwić z wodociągiem - POŚ.

    Bede kombinował
    Może mi kanalizacje miasto podciągnie - jest 300m od działki.... ale to raczej marzenia
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  18. #138
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Podciągnięcie kanalizy może wyjść najtaniej. Może nie będzie trzeba kopać w drodze i zrobisz na swój koszt.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  19. #139

    Domyślnie

    Ucui przećież POŚka ze studnią chłonną nie zajmie dużo więcej miejsca od większego szamba i też może być w podjeździe!

    A czy Ty robiłeś już jakieś rozeznanie w temacie posadowienia studni? Bo ja już kiedyś wierciłem w miejscu wskazanym przez rózdżkarkę amatorkę i skończyło się podłączaniem wodociągu gminnego i płaceniem za odwiert...
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  20. #140
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Jeszcze nie porzucaj pomysłu filtru roślinnego. Cała idea jest taka że to ma być szczelne. Membrany EPDM są używane do uszczelniania oczek wodnych ale i dachów płaskich więc o ile nie jest uszkodzona to nie ma mowy o przeciekaniu do gruntu.

    Kanalizacja jest wygodna, ale to zawsze 10zł/m3 (średnio z abonamentem) których można uniknąć, w przypadku naszej rodziny 2+2 za szambo wychodziło 300zł/miesiac, po instalacji kanalizacji 110-120zł

    Po przeprowadzce i oczyszczalni hydrofitowej liczę na 200zł rocznie. No i nie trzeba wymieniać gruntu po 10 latach jak przy zwykłym drenażu
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

Strona 7 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony