dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    Guest

    Domyślnie ogrzewanie podłogowe i ścienne raz jeszcze............

    Mam pytanie dotyczace ogrzewania podlogowego: czy wtedy wchodzi w gre tylko podloga kamienna??? i jak sprawdza sie ogrzewanie scienne???????? dodam, ze chcielibysmy te dwa rodzaje ogrzewania zastosowac u nas w domu.

    pzdr

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    I mam jeszcze jedno pytanie do uzytkownikow ogrzewania sciennego: czy to prawda ze slychac caly czas przeplywajaca wode???

  3. #3
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    a kto ci takich rzeczy naopowiadał?

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    ci, ktorzy maja tkie ogrzewanie w domu

  5. #5
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    nie tylko napiszę że smiem twierdzić, że nie, ale kategorycznie stwierdzam że nie, chyba że ktoś skopał instalację

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Rozumiem, ze masz takie ogrzewanie. Dzieki za te odpowiedz, bo zaczynalismy sie niepokoic.
    A powiedz mi jak sie sprawdza?????

  7. #7
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    żeby była pełna jasność ja to robię ale klienci są zadowoleni

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    zastanawiamy się, czy można takie rozwiązanie zastosować jako jedyne ogrzewanie w domu przy zastosowaniu pompy ciepła. jak wstępnie przeliczyć ilość metrów ogrzewania w ścianach w stosunku do metrażu pomieszczenia? Dodatkowym problemem jest to, że w salonie będą duże okna i cała podłoga będzie z drewna. Co więcej oboje lubimy ciepło i nie znosimy jak pomieszczenie jest niedogrzane.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    czy drewniana podłoga wyklucza ogrzewanie podłogowe??

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie drewniana podłoga

    .... drewniana podłoga nie wyklucza ogrzewania podłogowego.

    Jednak ze względu na wyższe opory cieplne drewna, podłoga taka musi być przystosowana do ogrzewania podłogowego (producent oznacza swoje produkty przystosowane do ogrzewania podłogowego, grubość, sposób kładzenia - pływająca) jak również wyliczenia potrzebnej mocy ogrzewania muszą uwzględniać, że podłoga będzie drewniana.

  11. #11
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    wracając do ogrzewania ściennego powinnaś mieć zrobiony projekt a jeżeli nie projekt taki typowy to chociaż obliczone zapotrzebowanie na ciepło budynku oraz do tego dobrane ogrzewanie ścienne stosownie do zapotrzebowania na ciepło danego pomieszczenia. doskonale może się sprawdzić w salonie pod jednym warunkiem, nie może byc zainstalowane na ścianach które znajdują się naprzeciw okien z prostego powodu, jest to ogrzewanie które prawie w 100% grzeje przez promieniowanie i promienie podczerwone które grzeją dopiero wtedy gdy natrafią na przegrodę będą wypromieniowywane na zewnątrz bo zwykłe szyby nie stanowią dla nich przeszkody. pompa ciepła jeżeli pokryje zapotrzebowanie na ciepło budynku jak najbardziej może być źródłem ciepła dla budynku, tym bardziej że ogrzewanie ścienne należy do ogrzewań niskotemperaturowych,
    co do drewnianej podłogi to nie polecam można stosować na podłogówce specjalne rodzaje parkietu klejonego z kilku warstw drewna, ale o to musisz spytać fachowca od podłóg, drogo

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz. I mam jeszcze jedno pytanie, poniewaz wiem ze zajmujesz sie tym: czy moglbys polecic mi firme robiaca takie projekty i ogrzewania w warszawie??? chyba, ze Ty w warszawie te dzialasz.......
    pzdr

  13. #13

    Domyślnie

    www.termonica.com
    Tu popatrz ja mam zamontowane ale jescze nie odpalone bo nie mam pompy wiec sprawdzane na piecu elektrycznym - super szybko i przyjemnie polecam

    Jasiu

  14. #14

    Domyślnie

    mam pytanko, czy jest jakaś firma w okolicy trojmiasta, mająca ogrzewanie ścienne oparte na ciepłowodach,

  15. #15

    Domyślnie

    Jasiu1881
    a jakie są koszty instalacji ogrzewania ściennego w stosunku do grzejników?
    jak to jest z wbijaniem kołków w taką ciepłą ścianę?
    ile ścian się orurkowuje w pomieszczeniu i do jakiej wysokości?
    dla mnie temat zaiste ciekawy- podłogówka mi odpada, ponieważ chcę mieć drewno na polepie a nie wierzę w bajki, że drewno można na podłogówkę. No i córa alergik, i żona powoli też a za chwilę i ja...
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafgam

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    179

    Domyślnie Re: ogrzewanie podłogowe i ścienne raz jeszcze............

    Mam ogrzewanie ścienne (oraz podłogówkę) od ponad roku - bardzo sobie chwalę: ma zalety podłogówki-niskotemperaturowe zasilanie (ja mam gazowy kondensat) i małą bezwładność=możliwość szybkiego sterowania temperaturą pomieszczeń. Podłogówki mam w łazienkach i w salonie na dole, ścienne - we wszystkich mniejszych pokojach.

  17. #17

    Domyślnie

    rafgam,
    może ty mi odpowiesz na pytania wyżej?
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  18. #18

    Domyślnie

    wyciągam do góry i krzyczę na puszczę:
    Hop, Hooop!!!
    Jasiu1881, rafgam!!! gdzie jesteście?!
    dlaczego wypięliście się z forum?
    wasze informacje są szczególnie cenne bo rzadko spotykane.
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Katerhasser a masz juz firme, ktora bedzie robila u Ciebie takie ogrzewanie???

  20. #20
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    moniś, przekopiowałem Ci mój post na ten temat
    jest droższe od podłogówki, ale nie za bardzo, zależy to od zastosowanych materiałów i przyjętych rozwiazań. można je zrobić z miedzi bezpośrednio na budowie lub stosując półfabrykaty (registry, ciepłowody) można także zrobić z alupexu podobnie jak z miedzi albo na budowie albo registry, można wreszczie zrobić z PE z tym że w tym wypadku potrzebny jest albo wymiennik, albo całość z materiałów antykorozyjnych. lub zastosowanie odpowiedniego inhibitora korozji, (PE nie posiada bariery antydyfuzyjnej tak jak PEX i dlatego przepuszcza tlen do instalacji), jeżeli chdzi o stosowanie tego typu ogrzewania to ma poza ceną prawie same zalety: równomierny rozkład temperatur, ze względu na wyższe temperatury pracy zajmuje mniejszą powierzchnię, może być stosowany na przegrodach posiadających mniejszy współczynnik przenikania ciepła niż przy podłogówce a to oznacza, że może być stosowany w budynkach starszych które są modernizowane, nie zajmuje miejsca grubość tynku od 1-3 cm w zależności od zastosowanych materiałów, przy zastosowaniu na ścianach wilgotnych powoduje ich osuszenie i likwidację grzyba jeżeli jest, latem w zależności od systemu może być stosowany jako instalacja chłodząca. i funkcjonuje bardzo dobrze, sprawdzone. robiłem coś takiego.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony