dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Jasiu 1881
    termonica walczy?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moniś
    Katerhasser a masz juz firme, ktora bedzie robila u Ciebie takie ogrzewanie???
    Ja firmy nie mam ale wyskoczyło mi parę nazw z googli.
    kiedyś do jednej zadzwoniłem. zrobili rzekomo przez ostatnie kilka lat ok.50 instalacji ściennych ale jak poprosiłem o namiary to dostałem tylko 2. Obie działają od 2-3 lat ale jeden gośc to przyjaciel instalatora a drugi to chłopak, który ma konika na punkcie nowoczesnych rozwiązań grzewczo-instalatorskich i sam wie co najmniej tyle, o ile nie więcej niż instalatorzy na temat zw. z tym. (pochwalił się, że jego system jest najnowocześniejszy w Polsce, no może jeszcze jeden dom ma porównywalny, bądź nieco lepszy - pompa ciepła, solary, dom 200m2 z lat 80-ych ocieplonu w tamtych czasach jakimś styropianem niewiadomej jakości i pochodzenia. Sezon grzewczy kosztuje rzekomo połowę niż byłoby przy gazie).
    Tak czy owak muszę się zwrócić o wstępną ofertę. Trzeba chyba kompleksowo brać usługę z całą instalacją wod-kan. Ciekaw jestem czy ceny dalej takie chore jak 4-5 lat temu... wszystko z pompą itd. może być 40-60 tys.
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Martka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    www.palmer.com.pl

    firma z Krakowa, ale nie ma problemów z przyjazdem i montażem pod Warszawką.
    Wysłałam faxem rzuty i przekroje kondygnacji i zapotrzebowanie na ciepło (było w projekcie) w poszczególnych pomieszczeniach prosząc o wycene ogrzewania ściennego we wszystkich pomieszczeniach z wyjątkiem łazienek - tam podłogówka.

    Wycena opiewa na około 17tys PLN bez instalacji kotłowni i tynkowania. Z 7% vatem, bo poprosiłam o wycenę z montażem.
    Sama robocizna 3150 netto.
    Mozna kupić same materiały i zlecic robocicnę, ale myslę, ze wóczas wyjdzie drożej.
    Gwarancja 10 lat.

    Żeby był punkt odniesienia - mój projekt to Krzemyk, który mozna wyszukac na www archeton.pl
    Będzie nas troje i pies
    GG 5575698
    Dziennik Martki
    komentarze, dobre rady

  4. #24

    Domyślnie

    Mam ogrzewanie podłogowe, polecam podłogowe i /lub ścienne, a do tego pompę ciepła (bo wtedy będzie taaaanio grzać)
    bchmielecki

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafgam

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał katerhasser
    Jasiu1881
    a jakie są koszty instalacji ogrzewania ściennego w stosunku do grzejników?
    jak to jest z wbijaniem kołków w taką ciepłą ścianę?
    ile ścian się orurkowuje w pomieszczeniu i do jakiej wysokości?
    dla mnie temat zaiste ciekawy- podłogówka mi odpada, ponieważ chcę mieć drewno na polepie a nie wierzę w bajki, że drewno można na podłogówkę. No i córa alergik, i żona powoli też a za chwilę i ja...

    Ad 1 - ok. 15% większe (przynajmniej u mnie)
    Ad 2 - są specjalne maty termoczułe, kt. po przyłożeniu do ściany pokazują przebieg rurek z ciepłą wodą - można się zmieścić z kołkiem między nimi.
    Ad 3 - ok. 60% pow. podłogi, do wysokości 1,80 (tak mniej więcej montowali u mnie)
    pozdrawiam
    rafgam (sorry za późną odpowiedź - rzadko mam czas na forum )

  6. #26

    Domyślnie

    sorry jesli pytanie jest głupie ale mnie nurtuje:
    Czy ktoś ma ogrzewanie sufitowe ? Albo wie dlaczego sie go nie stosuje.

    Na oko same zalety i brak wad ściennego i podłogowego. Nie ogranicza powierzchnia mebli, okien. W sufit rzadko się coś wbija i ciężko je uszkodzić. Niskotemperaturowe (tak jak w podłodze - 20 parę stopni) chyba (?) nie będzie grzać w głowę.

    pozdr

  7. #27

    Domyślnie

    Wynika to z praw fizyki.
    Za daleko od człowieka (najblizej do głowy a to nie najlepiej) , ale robi sie instalacje chłodzące w systemach sufitowych bo chłod opada i jest cool w pomieszczeniu )

  8. #28

    Domyślnie

    hm...
    Klima chłodzi powietrze dlatego lepiej działa pod sufitem. Ogrzewanie powierzchniowe nie ogrzewa powietrza tylko przez promieniowanie a promieniowanie się rozchodzi tak samo i w górę i w dół.

    Jasne, że od podłogi promieniowanie ma bliżej do człowieka niż z sufitu ale od ściany ma (średnio) jeszcze dalej a jednak działa i jest stosowane.

    W pierwszej chwili wyobraziłem sobie 300W żarówkę świecącą nad głową ale mówimy o niskotemperaturowym ogrzewaniu rozłożonym na dużej powierzchni. Nic nie powinno grzać w głowę tak jak nic nie grzeje od podłogówki.

    pozdr

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Myślę, że tutaj dużo do powiedzenia ma fizyka. Ciepłe powietrze idzie do góry, a mniej ciepłe do dołu. Czyli można chłodzić poprzez sufit, a grzac poprzez podłogę. A poza tym człowiek woli jak jest mu cieplej w nogi, a w głowę może być ciut chłodniej.
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  10. #30

    Domyślnie

    "Ciepłe powietrze idzie do góry, a mniej ciepłe do dołu."

    no nie, przeciez podłogówka (i sufitowe) ogrzewają przez promieniowanie a nie przez powietrze. a promieniowaniu wszystko jedno do góry czy do dołu.

    pozdr

  11. #31

    Domyślnie

    Z tym sufitowym to nie do końca tak że się nie stosuje, tylko wtedy robi się pod sufitem grzanie/chłodzenie, i gdzieś już coś takiego widziałem, zapewne jest droższe od podłogówki !
    bchmielecki

  12. #32

    Domyślnie

    droższe - no tak, to jest przekonujący powód.
    Kleić styropian i rury do sufitu jest trudniej niż do podłogi.

    pozdr

  13. #33

    Domyślnie

    Do Zibi2
    Są to raczej panele sufitowe, z aluminium, a od "lewej" strony mają zamocowane rury i warstwę izolacyjną z pianki poliuretanowej
    bchmielecki

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony