dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 120
  1. #101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Bilbo, pozwolisz, że się wtrącę w Twoją dyskusję z Fanem Technologii.
    IMHO nie zrozumiałeś jego wypowiedzi.
    W jego budynku ściany zewmętrzne to Thermomur, natomiast pozostają jeszcze ściany wewnętrzne - konstrukcyjne i działowe, które ma wykonane w technologii cegły wapienno-piaskowej.
    Nie ma w tym żadnej sprzeczności.
    Osiąga się podobną akumulację cieplną jak w przypadku murowanych ścian zewnętrznych w połączeniu ze ściankami działowymi z płyt g.-k.
    Co do ceny ścian zewnętrznych, to nie wydaje mi się ona wygórowana za ścianę ocieploną o współczynniku U=0,28W/(m2K).
    Dodam jeszcze jedną zaletę - grubość ścian zaledwie 25cm (mniejszą grubość można osiągnąć jedynie przy domach szkieletowych). To jak ktoś już liczył w porównaniu ze ścianą gr. 36cm dla domu 150m2 zysk min. 4,5m2 powierzchni możliwej do zagospodarowania w inny sposób.

  2. #102

    Domyślnie

    Oki-doki
    Jeżeli o to chodziło, to rzeczywiście trochę namieszałem. Może dlatego, że mój dom prawie wcale nie ma (mieć) wew. ścian nośnych
    Przepraszam

    Każdy ma co lubi... Nie odbierajcie ludziom radości z realizacji własnych marzeń...!
    Popieram!

    HenoK, nie mówię, że wygórowana ta cena, ale raczej też nie tak niska, by wymieniać ją jako super zaletę tej technologii.
    A jak to jest z tą grubością? Jeżeli buduję dom z BK 24cm plus np. 12cm styropianu to ta 'zasadnicza' grubość ściany (czyli to co jest w osiach wg projektu) ma 24cm czy 36cm ? Pytam, bo już się pogubiłem Styropian jest chyba 'na zewnątrz' muru. Tak? Bo jeżeli nie, to chyba powinienem od razu wiedzieć jaką grubością będę ocieplał. A jeżeli tak, to grubość ścian w technologii BK24cm+ocieplenie czy Porotherm+ocieplenie jest podobna jak w Poromurze.

  3. #103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał bilbo
    HenoK, nie mówię, że wygórowana ta cena, ale raczej też nie tak niska, by wymieniać ją jako super zaletę tej technologii.
    A jak to jest z tą grubością? Jeżeli buduję dom z BK 24cm plus np. 12cm styropianu to ta 'zasadnicza' grubość ściany (czyli to co jest w osiach wg projektu) ma 24cm czy 36cm ? Pytam, bo już się pogubiłem Styropian jest chyba 'na zewnątrz' muru. Tak? Bo jeżeli nie, to chyba powinienem od razu wiedzieć jaką grubością będę ocieplał. A jeżeli tak, to grubość ścian w technologii BK24cm+ocieplenie czy Porotherm+ocieplenie jest podobna jak w Poromurze.
    Nie napisałem w jaki sposób tę dodatkową powierzchnię wykorzystać. Może ona być wewnątrz budynku (większa powierzchnia użytkowa) ale też może być na zewnątrz (większa działka do wykorzystania).

  4. #104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Moim zdaniem ten argument o grubości ścian należy do słabych. Bo jeśli ja zrobię grubsze ściany i zabiorę sobie trochę powierzchni wewnątrz to widocznie tak chciałem mieć i tylko na tym oszczędzam. Natomiast jeśli pozbędę się kilku m2 działki to za bardzo nie zbiednieję. Jak dla mnie nie ma znaczenia czy mam 1004m2 działki czy tylko 1000.

  5. #105
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Moim zdaniem ten argument o grubości ścian należy do słabych. Bo jeśli ja zrobię grubsze ściany i zabiorę sobie trochę powierzchni wewnątrz to widocznie tak chciałem mieć i tylko na tym oszczędzam. Natomiast jeśli pozbędę się kilku m2 działki to za bardzo nie zbiednieję. Jak dla mnie nie ma znaczenia czy mam 1004m2 działki czy tylko 1000.
    Co do wnętrza, zgadzam się z Tobą.
    Jak ktoś ma działkę siedliskową np. 10000 m2, tym bardziej nie ma to znaczenia, ale dla małej działki (np. 400 m2) może to już mieć istotne znaczenie - zwłaszcza jak się od niej odejmie powierzchnię zabudowy domu.

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Moim zdaniem ten argument o grubości ścian należy do słabych. Bo jeśli ja zrobię grubsze ściany i zabiorę sobie trochę powierzchni wewnątrz to widocznie tak chciałem mieć i tylko na tym oszczędzam. Natomiast jeśli pozbędę się kilku m2 działki to za bardzo nie zbiednieję. Jak dla mnie nie ma znaczenia czy mam 1004m2 działki czy tylko 1000.

    Ja też nie będę rozpaczał jak z 1525m2 zrobi mi się 1521m2.
    W moim przypadku jest to warte 240pln - przeżyję.
    Może na działce o pow. 180m2 ktoś się jednak zmartwi...
    Poza tym jeżeli ktoś buduje ogromy dom, na działce gdzie 1m2 kosztuje np.500pln to oszczędności rzeczywiście mogą być spore (z tym, że wyrażone w PLN a nie procentach).

    HenoK - pozdrawiam - o! odpowiedziałeś Jezierowi, gdy kończyłem ten post - świetnie to napisałeś z tą powierzchnią na zew. / wew., pogratulować - mimo wszytko podpisuję się pod Jezierem, że argument o grubości ścian należy zaliczyć do słabych. Zwłaszcza, że jednak taka ściana BK24cm+12cmStyropian jest chyba ciut cieplejsze niż 25cmPoromur.

  7. #107

    Domyślnie

    Cześć
    mam taki domek, 170 m2 pow. zabudowy koło 130 m2 - ubiegła zima - stan surowy zamknięty - zero jakiegoś grzania - temperatura nigdy nie spadła poniżej zera - chyba o czymś to świadczy ???
    A mnoże się mylę ??
    Jeśli chodzi o tradycjonalizm ( ceramika.....itd, itp) to przytoczę taką historię:

    Kiedyś matka przyjechała do córki w odwiedziny - okazja żeby zrobić dobry obiad - córka przy matce siedzącej w kuchni bierze kurczaka, obcina mu skrzydełka, nóżki i wkłada do brytfanny ( obok kładzie obcięte rzeczy), matka pyta : dlaczedo nie wkładasz całego kurczaka ??
    córka - ty mamo zawsze obcinałaś nogi i skrzydełka
    matak - tak - ale ja miałam za małą brytfankę.

    Wypowiadacie się na tematy o których nie macie zielonego pojęcia.
    Dziadek budował z cegły, ojciec budował z cegły.......ja też będę budował .

    Babcia, jak była burza to paliła zioła w piecu - żeby piorun nie strzelił, matka też tak robiła - a wy co ??? będziecie zioła palić - a może nowoczesna technoligia wymyślona przez prazydenta USA - iu postawicie piorunochron ??

    Pozdrawiam

  8. #108

    Domyślnie

    PAJONK - ale po co się tak emocjonować zwykłymi ścianami?
    Masz takie jakie chciałeś i oto chyba chodzi.

    Poza tym - co jest tradycyjnego w BK albo Porothermie ? A co nowoczesnego w ścianie z betonu ?

  9. #109
    Fan Technologii
    Guest
    Fan Technologii

    Domyślnie Dom ze styropianu

    Bilbo napisał:
    A jak to jest z tą grubością? Jeżeli buduję dom z BK 24cm plus np. 12cm styropianu to ta 'zasadnicza' grubość ściany (czyli to co jest w osiach wg projektu) ma 24cm czy 36cm ?
    ..mam nadzieję, że to pytanie nie było na poważnie, bo gotów jestem stwierdzić, że w technologii Styrodomu ściana ma 15cm grubości..

    Jeśli chodzi o zysk na powierzchni to sprawa chyba nie wymaga aż takiego rozwodzenia się nad tysiącami m2.
    Skoro ściana 25cm jest cieńsza o 11cm od ściany 36cm, to przy wymiarach domu 10x10m jest to 4,4m2.
    Kotłownia, spiżarnia, a może garderoba? Chciał nie chciał, zawsze to dodatkowe pomieszczenie.

    Bilbo napisał:
    Hmm... trudno jak widać jako zaletę Termomuru wymieniać niski koszt. Ściany z BK albo Porothermu wychodzą raczej taniej. No chyba, że nie liczyć robocizny, gdy samemu zbuduje się dom ze steropianu.
    Nie spotkałem się jeszcze w żadnym raporcie, bądź zestawieniu kosztów 1m2 ścian, żeby ściana z BK+styropian (nie mylić ze "steropianem", ani "stereo-pianem" ) była tańsza od Thermomuru - bazuję na własnym doświadczeniu i nie wliczam w to pracy własnych rąk.

    I wreszcie:
    PAJONK - ale po co się tak emocjonować zwykłymi ścianami?
    Masz takie jakie chciałeś i oto chyba chodzi.
    Wreszcie PAJONK przerwał dyskusję, w której nikt tak na prawdę nie potrafi przyznać się, że boi się nowoczesnych i energooszczędnych technologii. Zadziwiające jest jednak to, że najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy z tematem nie mieli żadnej styczności!
    Może faktycznie nie należy ludziom odbierać radości z realizacji własnych "marzeń".

  10. #110

    Domyślnie

    Fanie Technologii, zdaje mi się, że nie zrozumiałeś powyższych kwesti natemat grubości ścian i ich docieplenia. Możliwe, że się mylę. Niech HenoK to rozsądzi

    Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby ludzie budowali sobie takie ściany.
    Powiedzcie mi tylko, bo wciąż to powtarzacie - co jest nowoczesnego w żelbetonowych ściana obłożonych styropianem?

  11. #111

    Domyślnie

    Nowatorski jest sposób budowy czy jak kto woli technologia "murowania" ścian. Ja również posiadam taki dom. Właśnie go wykańczam. Kto powiedział, że koniecznie na ścianach muszą być montowane płyty GK ?! Ja zatapiam siatkę w zaprawie gipsowej - wszystko wychodzi idealnie gładkie.
    Co do innego wątku - ja również kilka dni temu doznałem ataku wandali. Jacyś gówniarze włamali się do domu, zalali posadzkę i próbowali przekonać się o palności Thermomuru. Stopili mi około 1 m2 ściany. Stopili - gdyby ten rodzaj styropianu paliłby się dzisiaj siedziałbym u ubezpieczyciela i wył o odszkodowanie. Wbrew "górnolotnym" intencjom oprawców mojego domku TH nie zapalił się.
    Ja również podobnie jak Fan Technologii ściany zewnętrzne wykonałem z TH a wszystkie wewnętrzne z ceramiki. Moim skromnym zdaniem murowanie wszystkiego w tym systemie jest pozbawione sensu. Po co mi ocieplenie w środku domu ? A rzeczywiście poprawiam klimat i bezwładność cieplną budynku. Co do dźwiękoszczelności - jest w porządku mimo, że okna mam w stylu XI wieku (folia i deski)

  12. #112
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mar76

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    ciekawy artykol
    http://termodom.pl/inne/dom_pasywny/...z_certyfikatem
    do ocieplenia uzyto styropianu a sciany sa z keramzytobetonu i tego samego mozna uzyc do wypelnienia bloczkow styropiaowych, o zaletach keramzytu wiele juz napisano.

  13. #113
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    KaMaL

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    543

    Domyślnie

    Dach w domu pasywnym Lipińskich jest kryty kształtkami Thermodomu.

    A tak przy okazji to polecam odwiedzenie tego domku.

    Pzdr
    Kasia
    http://picasaweb.google.pl/kattek.lo

    Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli...

  14. #114
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    13perla

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    ja jestem już przekonany do systemu termomur, ale żeby budować samemu! to niestety nie.
    mieszkam w świdniku woj lubelskie i szukam wykonawców tej technilogji jak by ktoś posiadał takie informacjie to piszcie na maila.

  15. #115
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PT1972

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    5

    Domyślnie Dom ze sterpianu

    Cytat Napisał ;41611
    Witam
    Ja tu nowy, więc prosze o wybaczenie jesli popełniam jakieś błędy. Wybudowałem dom z Thermomuru. Jeszcze nie mieszkam,więc o wilgoci itp. jeszcze nie mogę się wypowiadać, ale kilka punktów przeciw mogę zanegować. Styropian z którego produkują klocki jest bardzo twardy - znacznie twardszy od zwykłego FS20 nawet, ani w transporcie ani na miejscu na budowie nie kruszył się.
    Bardzo łatwo poddaje się obróbce (wystarczy piła płatnica lub lisica). A beton wlewany do środka ma idealne warunki pielęgnacyjne (wykuwałem otwór pod okno poprawiając trochę po czasie projekt). System nie jest jednak taki idealny jak producent go opisuje. Wystarczy małe zabrudzenie zamków (zatrzasków) podczas zalewania betonem jednej warstwy bloczków a już następna warstwa nie chce się dopasować. Generalnie jednak mogę potwierdzić, że dom (w moim przypadku 260 m kwadratowych plus garaż) można postawić przy pomocy rodziny. Całość wykonałem wraz z ojcem, jedynie przy transporcie belek i pustaków stropowych, oraz więźby dachowej pomagało nam 3-4 ludzi.
    Na wiosnę mam zamiar się wprowadzić. Po sezonie grzewczym mam nadzieję że podpiszę się pod informacją, że domy tego typu są energooszczędne ).
    Pozdrawiam
    Robert
    Witam.
    Wlaśnie kończę fundament mojego domu(130m,parter+poddasze u.),teraz decyzja: BK,ceramika czy styropian? Ogrzewanie planuję gazowe+rekuperacja.Doradż,wady czy zaletystyropianu(budowa,eksploatacja)
    Pozdrawiam.

  16. #116

    Domyślnie

    witam poszukuje kogoś kto jest w trakcie budowy lub wykańczania takiego domu celem obejrzenia ponieważ planuje budowę takiego domu. info proszę na [email protected] .

  17. #117
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj. Zapraszam na budowę tel. 693380340

  18. #118

    Domyślnie

    Witam, mieszkam w takim domu od 2007 roku, same pozytywy - tu zdjęcia z budowy... http://www.fotosik.pl/u/ogniowy/zdjecia polecam !!! w domu GWC rurowy , reku, podłogówka 99 %, wentylacja mechaniczna,
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Ogniowy ; 01-08-2013 o 21:23

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał winston Zobacz post
    Witaj. Zapraszam na budowę tel. 693380340
    Witam. Całe wieki minęły od tego postu pewnie już mieszkasz w tym domu i znasz wszelkie problemy....? Prześledziłem na forum Twoje etapy budowy i proszę o kilka odpowiedzi na moje pytania względem technologii. Za kilka tygodni muszę podjąć decyzję co wybrać, a nadal mam mętlik w głowie.
    Jeśli wolisz to proszę o kontakt na priv: [email protected] Pozdrawiam

  20. #120

    Domyślnie

    Cytat Napisał PAJONK Zobacz post
    Cześć
    Wypowiadacie się na tematy o których nie macie zielonego pojęcia.
    Dziadek budował z cegły, ojciec budował z cegły.......ja też będę budował .

    Pozdrawiam
    To doskonałe podsumowanie tematu

    A teraz inny przykład. U mnie w miasteczku taki dom w tej technologii stoi już od lat 80 tych.
    Ale facet zawsze szedł pod prad.
    W roku 2014 jego syn wrecz naprzeciwko wybudował dom ….też z klocków styropianowych .
    Zapytałem go , dlaczego w tej tech.?
    Powiedział że wychował się w styropianowcu , nie widzi wad to …...
    A jego córka postawiła stacje kontroli pojazdów -ogromną ...też z klocków styro

    jak z tą brytfanną i kurczakiem .
    Generalnie małpujemy albo robimy to z czym nam się coś dobrze kojarzy.
    Takie jesteśmy wysoko zaawansowane istoty.....

    Co ma technologia do tego ?
    Albo jest spieprzona albo nie ?
    Nikt z Was nie widział spieprzonego porotherma?
    Koło mnie dwa takie się postawiły (SSO). To będzie masakra .Wiatr tam będzie hulał jak będzie chciał.
    I kto to zauważy , kto to będzie mierzył?
    Jeszcze dla zwielokrotnienia ,wentylacje mechaniczną założą
    Tak ma być powiedzą , przecież u ich rodziców też hulało.
    Tak doradził Pan instalator i tak będzie.

    Tak samo jest z przeciwnikami technologii szkieletu drewnianego . Nie bo nie.
    A pózniej stawia klocka z BK czy porothermu a druga część czyli dach jest ...w tech.szkieletu drewnianego.

    Zwolennicy silki powiedzą ,że przynajmniej dobrze się obrazki wiesza , a BK komórkowcy że lekko bloczki nosi

    A prawda jest taka że wszystko można postawić dobrze i źle

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony