dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Fuszerka? Panele.

    Witam serdecznie,

    chciałam Państwa zapytać o ocenę wykonanych przez fachowca prac.
    Pan uważa (nie oglądając uchybień), że "panele były złe" a on kładł je samodzielnie i wszystko było dobrze. Dodam, że takie podniesienie laminatu jak na pierwszym zdjęciu występuje tylko z jednej strony paneli. Tzn. pan fachowiec kładł panele od okna do drzwi, a uszkodzenia na panelach występują tylko od strony drzwi. Stąd moje podejrzenie, że panele były nieumiejętnie położone. Dodatkowo (co widać na jednym zdjęciu, ale występuje to w kilku miejscach) panele odchodzą od listwy, uginają się.
    W związku z tym pojawia się moje pytanie: czy słusznie "się czepiam" czy to tylko wytwór mojej wyobraźni?

    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00102.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	361556 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00104.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	361557 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00107.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	361558 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00111.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	361559 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00114.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	361560

  2. #2

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Wcześniej była tam stara wykładzina, nie było robionej wylewki. Pod spodem fachowiec zostawił jedną warstwę (wyglądało to jak guma pocięta w kwadraty), na to został położony podkład pod panele 5mm. Folia nie została położona. Jedna osoba, która to widziała, stwierdziła, że najprawdopodobniej fachowiec zbyt mocno dobił panele.
    Czy jest to możliwe?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuza2 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź.
    Wcześniej była tam stara wykładzina, nie było robionej wylewki. Pod spodem fachowiec zostawił jedną warstwę (wyglądało to jak guma pocięta w kwadraty), na to został położony podkład pod panele 5mm. Folia nie została położona. Jedna osoba, która to widziała, stwierdziła, że najprawdopodobniej fachowiec zbyt mocno dobił panele.
    Czy jest to możliwe?
    Podłoże pod panele musi być stabilne i równe 2mm/2mb łaty kontrolnej. Jeżeli on liczyłł, że wyrówna 5mm podkładu pod panele nierówności, to akurat się przeliczył... Są tacy co wypełniają nierówności gazetami z podobnym efektem. Jak inwestor też powinnaś przeczytać instrukcję montażu. Tam są napisane wymagania wobec powierzchni podłoża...
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sirehorn

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam,
    Na moje oko folia tutaj nie ma nic do rzeczy w kwestii zawiniętego laminatu (no chyba, że takie wady pokazały się po dłuższy okresie ok. pół roku).
    Jeśli podłoże nie było równe, a panel był cienki (7mm, 8mm) to na pewno zamek nie dawał się łatwo złożyć więc fachura musiał użyć dobijaka i siły i takie teraz mamy tego efekty.....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony