dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomten

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-554
    Posty
    1

    Domyślnie budowa na zgłoszenie

    witam, powołując się na Prawo Budowlane : [B]"3. W zabudowie jednorodzinnej, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271-273, dopuszcza się: 4) sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych."
    mogę wybudować podpiwniczony budynek gospodarczy o wymiarach 5.4x5.4m i wysokości 2.9m(płaski dach) w rogu działki czyli w granicy dwóch działek sąsiadujących?(działki niezabudowane)
    Działka 1200m2 , szerokość nie przekracza 16m z domem jednorodzinnym.
    Chodzi mi o budowę na zgłoszenie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomten Zobacz post
    witam, powołując się na Prawo Budowlane :
    ............mogę wybudować podpiwniczony budynek gospodarczy o wymiarach 5.4x5.4m i wysokości 2.9m(płaski dach) w rogu działki czyli w granicy dwóch działek sąsiadujących?
    Chodzi mi o budowę na zgłoszenie.
    Problem jest w tym: PB art.29.1.2:
    wolno stojących parterowych budynków gospodarczych w tym garaży, altan oraz przydomowych ganków
    i oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych
    obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;
    Brak jest w PB definicji "budynku parterowego", o którym mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1 lit. a i pkt 2, jednakże utrwalone w języku polskim oraz w budownictwie i orzecznictwie, potoczne rozumienie słowa "parter" tłumaczyć trzeba jako pierwszą kondygnację nadziemną, stanowiącą poziom, na którym znajduje się główne wejście do budynku.

    Mając na uwadze powyższe, budynek podpiwniczony może być uznany jako budynek 2 kondygnacyjny (w większości urzędów tak to interpretują)- czyli nie może być budowany na zgłoszenie.

    Oczywiście przy założeniu, że podpiwniczenie ma więcej niż 2m wysokości.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony