dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ArtAnna

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    5

    Red face Stare belki sufitowe

    Witam,
    Nie mam skąd wziąć starych belek, które mogłabym użyć pod sufit.
    Wiem że są dostępne w handlu sztuczne belki, z lekkiego materiału, łatwe w montażu, ale mi chodzi o prawdziwe drewno.
    Czy zakup nowych belek drewnianych i przetrzymanie ich w ogrodzie przez zime to dobry pomysł? Czy to da wogóle jakiś efekt ? Ile czasu po tym mam suszyć takie drewno przed pomalowaniem?
    A może jest jakiś inny sposób postarzenia drewna?
    Proszę o podpowiedź.
    Dziękuję
    Anna

  2. #2

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ArtAnna

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zachodniopomorskie, a dlaczego pytasz?

  4. #4

    Domyślnie

    Są firmy, które wykonują pod wymiar belki z drewna-również postarzane.Nie są pełne ale puste w środku ,przez co są znacznie lżejsze, a przekrój w kształcie litery U ułatwia ich montaż. Poszukaj w necie na pewno coś znajdziesz. Można też spróbować zlecić wykonanie w zakładzie stolarskim, choć pewnie nie każdy się tego podejmie.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ArtAnna

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał UZOON75 Zobacz post
    Są firmy, które wykonują pod wymiar belki z drewna-również postarzane.Nie są pełne ale puste w środku ,przez co są znacznie lżejsze, a przekrój w kształcie litery U ułatwia ich montaż. Poszukaj w necie na pewno coś znajdziesz. Można też spróbować zlecić wykonanie w zakładzie stolarskim, choć pewnie nie każdy się tego podejmie.
    OK, dziękuję

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adam117

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piechowice
    Kod pocztowy
    58-573
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, oczywiście, że belki powinny być drewniane. Pomimo, że teraz zrobione to muszą wyglądać na autentycznie stare. Tego się nie zrobi żadnymi malowaniami czy bejcowaniem bo zawsze będzie efekt negatywu. . Prawdziwa stara belka ma swój kolor, patynę, wyraźne ślady ręcznego heblowania, spękania itp. Robiłem i mogę zrobić takie belki, chętnie opowiem więcej tel. 757612397 i wyślę zdjęcia.
    Adam

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hadex - Składy budowlane
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Kod pocztowy
    44-268
    Dzielnica
    ul. Łąkowa 2
    Posty
    55

    Domyślnie

    Pani Anno, nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale poszukuje Pani belek, które będą sprawiały wrażenie starych i które stanowić mają ozdobny element sufity nadający pomieszczeniu klimatu.

    Zakup nowych belek i przetrzymywanie ich przez jeden sezon w ogrodzie nic nie da, ponieważ belki zzielenieją, a drewno się powykręca. Moim zdaniem najlepiej byłoby rozejrzeć się po okolicy, być może gdzieś rozbierany jest stary drewniany budynek i udałoby się dogadać z właścicielem. Oryginalnych, drewnianych, postarzonych belek niestety w sklepach jeszcze nie spotkaliśmy.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ArtAnna

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hadex - Centrum budowlane Zobacz post
    Pani Anno, nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale poszukuje Pani belek, które będą sprawiały wrażenie starych i które stanowić mają ozdobny element sufity nadający pomieszczeniu klimatu.

    Zakup nowych belek i przetrzymywanie ich przez jeden sezon w ogrodzie nic nie da, ponieważ belki zzielenieją, a drewno się powykręca. Moim zdaniem najlepiej byłoby rozejrzeć się po okolicy, być może gdzieś rozbierany jest stary drewniany budynek i udałoby się dogadać z właścicielem. Oryginalnych, drewnianych, postarzonych belek niestety w sklepach jeszcze nie spotkaliśmy.
    Tak dokładnie. Chodzi mi o taki efekt.
    http://www.domosfera.pl/wnetrza/51,9...26327.html?i=2

    A tu atrapy dostepne w marketach, ale mi nie o to chodzi.
    http://www.tafa.pl/oferta/belki.htm

    Dziękuję za odpowiedź. Chyba rzeczywiście muszę pojeździć po wioskach i uratować stare drewno przed spaleniem w piecu.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ArtAnna

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hadex - Centrum budowlane Zobacz post
    Pani Anno, nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale poszukuje Pani belek, które będą sprawiały wrażenie starych i które stanowić mają ozdobny element sufity nadający pomieszczeniu klimatu.

    Zakup nowych belek i przetrzymywanie ich przez jeden sezon w ogrodzie nic nie da, ponieważ belki zzielenieją, a drewno się powykręca. Moim zdaniem najlepiej byłoby rozejrzeć się po okolicy, być może gdzieś rozbierany jest stary drewniany budynek i udałoby się dogadać z właścicielem. Oryginalnych, drewnianych, postarzonych belek niestety w sklepach jeszcze nie spotkaliśmy.
    Dziękuję za odpowiedź, czy może Pan zamieścić zdjęcia?
    Zastanawiam się też jak by wyglądał transport? Ja jestem z zachodniopomorskiego. Jaką długość maksymalnie można przewieźć kurierem. Chociaż wiem, że PKP też przyjmuje przesyłki, raz już coś odbierałam w ten sposób.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adam117

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piechowice
    Kod pocztowy
    58-573
    Posty
    2

    Domyślnie stare belki

    oto screen belek produkowanych przez naszą firmę.
    Na e-mail mogę przesłać więcej zdjęć.
    mój e-mail: [email protected]
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	str.3.jpg
Wyświetleń:	442
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	223773  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony