dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Meldunek na nowy dom

    mam pytanie czy musze miec odbior domu zeby sie zameldowac poniewaz slyszalam ze teraz jest nie potrzebny , gmina nie chce mnie zameldowac jestem w kropce!

  2. #2

    Domyślnie

    My zameldowaliśmy się przed miesiącem, a dom nie jest jeszcze oddany, ale też nie mieszkamy w nim jeszcze.
    Zależy to od gminy, bo najpierw musisz uzyskać zaświadczenie o nadaniu numeru Twojej posesji i z tym zaświadczeniem, jeśli nie ma innych przeciwwskazań, będziesz się mogła zameldować.
    Może nie ma w gminie planu zagospodarowania przestrz., może przy Twojej ulicy będą mogły powstać inne domy i nie ma w planie zaprojektowanych dla nich numerów?..... nie wiem, co może być tego przyczyną... a może po prostu - co kraj(czyt. gmina), to obyczaj.
    pozdr.
    'Niech się martwią cwaniacy, o naiwnych zadba Bóg'

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie, mnie też interesuje odpowiedź na to pytanie, więc wyciągam temat
    ________________________________________
    Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło !!!
    GG 92925

  4. #4

    Domyślnie

    juz raz o ty pisałam
    ale mogę się powtózryć
    z mojego doświadzcenia wiem, że w nietóych gminach odbiór potrzebny w innych nie

    mnie np. udało sie zasmeldować w domu BEZ instaacji i wszystko gra

    tzreba zaptać w konkretnym urzędzie , tzn . twoim

    zawsze musi być nadany ostateczny ( nie tymczasowy) nr domu

    jeżeli nie masz odbioru to musisz udowodnić, że jest budynek ja dałam zaswiadczenie, z uyrzedu kt. nadaje nr , że działka zabudowana

    w razie potzreby moge temat rozwinąć
    co do nadawania nr domu i tego jak sprawa wygl. z pkt wodzenia prawnego - tzn. że konieczne jest pewnego rodzaju obejście prawa

  5. #5

    Domyślnie Re: Meldunek na nowy dom

    czy musze miec odbior domu zeby sie zameldowac

    Z prawnego punktu widzenia to gmina nie powinna Ciebie zameldować.
    Ale co kraj (czyt. gmina) … .
    Znam przypadki meldowania przez gminy w szczerym polu.

    Informuję, że za nielegalne użytkowanie budynku mieszkalnego jednorodzinnego kara od 1 stycznia 2005r. wynosi 10 000 zł., które można otrzymać od PINB.

    Można zgłosić zakończenie część domu do użytkowania (do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego) i z pozwoleniem na użytkowanie zgłosić się do meldunków.

    W sprawie zgłoszenia częściowego budynku więcej informacji w Twoim PINB. Na pewno przyjdą na kontrolę przed wydaniem decyzji.
    ****Grześ****

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony