dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 13
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 256
  1. #1

    Domyślnie ŻYWICA EPOKSYDOWA na podłodze, posadzka z żywicy - wątek zbiorczy

    Bardzo mi się podobają podłogi z żywicy epoksydowej. Podobno są cieplejsze od terakoty i tańsze od parkietu. Pomyślałam sobie, że fajnie byłoby mieć taką samą podłogę w połączonych ze sobą przedpokoju, salonie i kuchni. Czy ktoś może podzielić się doświadczeniami jak się na takiej podłodze żyje? Czy żywicę można łączyć z parkietem (opcja żywica w kuchni i przedpokoju, parkiet w salonie)? I może macie namiary na firmę która takie podłogi kładzie?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    mam taka podlogę i sobie chwalę
    ceny - od 60 do 180zł /m2
    łączyc mozna - w ten sam sposob co plytki zachowując dylatacje
    zajrzyj w watek z moim mieszkaniem
    http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=34906
    namiar przesylam na priv

  3. #3

    Domyślnie

    Wielkie dzięki.
    Mieszkanie masz rewelacjne. Czy możesz zdradzić jak łączyłeś kątowniki w rogach i na rogach? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić.
    Powaliło mnie na kolana oświetlenie w Twoim domu. Ja jakos sobie nie mogę z tym poradzić. Pewnie do zaplanowania oświetlenia u siebie wynajmę profesjonalistę.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    janna, poczytaj wiecej w tamtym watku - dosc duzo wyjasnialem, lacznie z tym o co pytasz

  5. #5

    Domyślnie Kto ma żywicę epoksydową na podłodze?

    Witam
    Chciał bym zrobic sobie podłogę z jakiegos płynu (np. żywicy) żeby podłoga była przezroczysta i nie pękała.
    Czy ktoś może spotkał się z czymś takim?
    Prosze o radę.
    Pozdrawiam
    Przepiura

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie Re: Podłoga żywiczna

    Cytat Napisał Przepiura
    Witam
    Chciał bym zrobic sobie podłogę z jakiegos płynu (np. żywicy) żeby podłoga była przezroczysta i nie pękała.
    Czy ktoś może spotkał się z czymś takim?
    Prosze o radę.
    Witaj
    Takie posadzki istnieja nie od dzisiaj. Samemu zrobic nie jest trudno, lecz maly blad moze kosztowac Cie moc ciezkich do usuniecia szkod i strat. Posadzki zywiczne, wylewane sa monochromatyczne jak i ze "wzorem" /np. konfetti, "mazy" - przepraszam mixy /oraz przezroczyste, wylewane na uprzednio przygotowane wzory /np. na parkiet, siatki, faktury/. Zywica ze swojej wlasnosci jest dosyc maloelastyczna i twarda a wiec krucha/peka/ albo tez elastyczna i miekka/latwo sie rysuje/.Wynika to z proporcji uzytego utwardzacza do ilosci zywicy - wszystkie tego typu srodki sa dwuskladnikowe. Tego typu rozwiazania stosuje sie w miejscach uzytecznosci publicznej i na "przemyslowce".Sa to wowczas zywice twarde i posadzka pod zywica musi byc b.dobrze przygotowana np. moze to byc jastrych plywajacy lub posadzki sezonowane a nastepnie klejone i malowane.Do zywic najczesciej doklada sie dodatkowo mocny wypelniacz np. granulat np kamienia lub tworzywa szt. Nie polecam przezroczystych w miejscach zwiekszonego ruchu - lustrzana powloka szybko staje sie matowa.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam
    Wiesz może gdzie takie coś mógł bym kupić?
    Pozdrawiam
    Przepiura

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przepiura
    Witam
    Wiesz może gdzie takie coś mógł bym kupić?
    Pozdrawiam
    Przepiura
    Zobacz na
    http://www.bautech.pl
    http://www.promis.net.pl
    http://www.eurostep.com.pl
    http://www.peran.com.pl/index.php?p=8&s=1
    z systemu tej ostatniej f-my korzystalem , niezle jakosciowo , trzyma do dzisiaj
    zajrzyj jeszcze tutaj
    http://www.dsp-posadzki.pl
    polecali mi koledzy po fachu, chociaz dawno temu korzystalo sie bezposrednio ze stoczni ,pracowni szkutniczych i wyrywalo gierkowska , reglamentowana, czysta zywice epoksydowa
    pozdrawiam

  9. #9
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    a mozna polozyc taka zywice na bardzo stara, bardzo zniszczona i przez to bardzo malownicza klepke w mieszkaniu?

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    topkat

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    2

    Domyślnie beton+zywica

    Poszukuje wiadomosci na temat wylewanej podlogi,pokrytej zywica...Czy ktos sie moze na tym zna??? Bede bardzo wdzieczna za jakies ogolne informacje,producentow,ceny,etc.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylwia_JA

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Podłoga- żywice epoksydowe

    Czytałam wcześniej mały artykulik w prasie o możliwości zastosowania na podłogi zamiast paneli, klepek, płytek etc., tak zwanych żywic epoksydowych. Od tego czasu próbuję znaleźć producenta, ceny itp. ale nigdzie nie udało mi się dowiedzieć czegoś sensownego. Sam pomysł brzmi ciekawie, niemniej jednak może ktoś byłby w stanie mi coś na ten temat wyjaśnić i wyraźnie powiedzieć czy jest nad czym w ogóle się zastanawiać, dziękuję z góry, będę bardzo wdzięczna za każdą podpowiedź

  12. #12
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  13. #13

    Domyślnie

    I bardzo się rysuje i matowi. Opowiadał mi znajomy architekt, ze był świadkiem jak piękna i błyszcząca nowiutka posadzka z żywicy epoksydowej położona w jakimś klubie po hucznej imprezie inaugurującej stała się matowa i porysowana i nadawała się praktycznie do wymiany. Ale mnie również się podoba, szkoda, że platonicznie

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    mam u siebie taką na części podłogi - Technifloor. mam ją ponad 2 lata i nie narzekam na żadne zarysowania czy tez wymatowienia - wszystko zalezy od rodzaju wykończenia takiej posadzki. Ceny od 70 do nawet 200zł/m2
    pozdrawiam
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  15. #15

    Domyślnie

    robercie, jak musi byc przygotowane podloze zeby mozna bylo zrobic taka powierzchnie ?
    Mam betonowe schody do przyziemia, obecnie pomalowane olejna ... a ze przyziemie bedzie spelniac teraz tez funkcje bardziej uzytkowe niz dotychczas, to chcialam te schody zrobic jakos tak "ciekawiej" i wlasnie chodzi za mna ta zywica epoksydowa.
    Czy wystarczy zedrzec tylko ta olejna, czy cos wiecej beda musieli robic zeby to polozyc ?

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    na pewno nie może to być pękająca cienka wylewka...
    żywica może ściągnąć taką i zwinąć w rulonik
    nie robi się samopoziomów itp.
    u mnie wszelkie uszkodzenia były naprawiane przez wykonawcę specjalną masą (nazwy niestety nie pamiętam) - później kilka wartw żywicy z zasypywaniem piaskiem kwarcowym, na wierzch lakier.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek
    na pewno nie może to być pękająca cienka wylewka...
    żywica może ściągnąć taką i zwinąć w rulonik
    nie robi się samopoziomów itp.
    u mnie wszelkie uszkodzenia były naprawiane przez wykonawcę specjalną masą (nazwy niestety nie pamiętam) - później kilka wartw żywicy z zasypywaniem piaskiem kwarcowym, na wierzch lakier.
    Moze to byc nawet i popekana, cienka wylewka , jednak koszt przygotowania podloza bedzie dosyc spory.Sa systemy do takich lichych podlozy tez.
    Masz racje mowiac , ze nie nie robi sie samopoziomow ale nie robi sie jedynie samopoziomow ze zwyklej masy samopoziomujacej czy samowyrownujacej. Mozna natomiast wykonac samopoziomowanie ze szpachli samopoziomujacej. Grubosc warstwy nawet do 40mm.
    Z piaskiem kwarcowym najlepiej zachowuje sie na betonie samopoziomujaca szpachla anhydrytowa np AFS 561 /Sopro/
    Systemow przygotowania do polozenia posadzki zywicznej jest kilka i kazdy powinien zalezec od jakosci i rodzaju podloza jakie chcemy pokryc taka posadzka.
    Beton i nawet zelbeton moze byc spekany i pracujacy na szczelinach , tu nie ma przeciwskazan - wiadomo jednak , ze im gorszej jakosci podloze tym drozszy efekt koncowy. Duzo takze zalezy od tego gdzie taka posadzka ma byc.
    Inaczej trzeba przygotowac posadzke w garazu, basenie a inaczej w domu.
    Dobrze do wszystkich przygotowywanych podlozy stosowac takze preparaty gruntujace i podkladowe - np preparaty typu GD czy HE, ktore nie tylko poprawiaja jakosc podkladu ale takze trwalosc przyszlej posadzki.
    Odpowiednio przygotowane podloze nawet na schodach pozwala polozyc ozdobne zywice epoksydowe/konfetti, groszek itp/, ktorych jakosc jest porownywalna z niezla plytka ceramiczna.

  18. #18

    Domyślnie

    Dziekuje pieknie Te moje schody betonowe sa w dobrym stanie, nie ma pekniec, wykruszen itp w miejscach "chodzacych" gdzie sie olejna juz starla, wyglada jak beton lakierowany.
    Poczatkowo byla mowa o stopnicach drewnianych, ale jak zobaczylam ze ten wyslizgany beton tak ladnie wyglada, to myslelismy zeby usunac tylko olejna, przeszlifowac i pociagnac lakierem. Ale wlasnie gdzies w necie widzialam taka posadzke zywiczna i zastanawialam sie czy mozna na schody tez cos takiego zrobic.

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    godzio

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    czy ktos zna może jakąś dobro firme od żywic w Warszawie? Chce własnie coś takiego zrobić u siebie w mieszkaniu,

    Potrzebuje tez jakiś informacji w jakiej kolejności to robic bo sa różne opinie.

    Pozdrawiam
    b

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Wymagania na beton to 1,5 N/mm2 = beton B15, i usunięte mleczko cementowe - najlepiej na drodze śrutowania albo piaskowania (mają byc otwatre pory betonu, szlifowanie tego nie zapewnia).
    Ponadto wilgotnośc poniżej 4%.
    A poza tym bez ograniczeń.

    Żywice to tego robią Organika Sarzyna (najtańsze , niekoniecznie najlepsze), PCI/Conica, Sika, Deiterman itd. Najlepiej wziąć przez nich rekomendowanych wykonawców. Oni dbają o reputację dla swoich materiałów, a kładzenie żywicy jest łatwo spartolić.[/url]

Strona 1 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony