dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 38
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 757
  1. #1

    Domyślnie projekt TYTAN pracownia DOBRE DOMY

    CO SADZICIE O TYTANIE Z PRACOWNI DOMUS ,PROSZĘ O SZCZERE UWAGI

  2. #2

    Domyślnie buduje ktos Tytan z ............

    http://www.dobredomy.pl/?id_project=...age=4&lustro=1

    jakie sa opinie Was o tym domku

    dla mnie to rezygnacja z pokoju na dole i powiekszenie salonu
    i rezygnacja z jednej lazienki u gory.
    co jeszcze byscie zmienili

  3. #3

    Domyślnie

    Cześć! My chcemy budować ten domek, ale powiększamy pom.gosp. kosztem łazienki (tam będzie WC tylko)., i skracamy ścianę dzielącą salon od komunikacji. Reszta zostaje. Acha i jeszcze przenosimy garderoby koło łazienki do wiatrołapu. Gdzie budujecie?

  4. #4

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Olivka

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    jaka cisza w temacie....
    Czy ktoś faktycznie buduje tytana...?

  6. #6

    Domyślnie

    Nic na to nie poradzę, że ludziom się nie chce gadac. Być może już zrezygnowali z tego projektu. A Ty nie jesteś przekonana do ORIONA, czy jeszcze rozważasz inne ?

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Olivka

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    W koncu wiemy czego chcemy, podjelismy męską decyzje...wybralismy TATANA
    Co prawda chcemy troszke wprowadzic zmian ale nie będą one jakies wielkie, na pewno zmienimy troche góre, powiekszamy jedna frontowa sypialnie, dwie musimy troche zmiejszyc kosztem wspólnej garderoby.
    2 łazienki zostają przy czym jedna będzie powiększona.
    Na dole nic nie bedziemy zmieniac oprócz dodania drugiego garazu.
    Myśle ze za 2 m-ce zaczynamy walke z tytanem

    Vikor- na jakim jesteście etapie? myslicie nad projektem czy moze juz zaczeliscie budowe?

  8. #8

    Domyślnie

    No wreszcie się doczekałam kogoś, kto chce budować ten domek. My jesteśmy na etapie papierowym , który nie wiadomo jak długo potrwa (w urzędach). Zakupuliśmy projekt i dokonaliśmy zmian kosmetycznych, tj. podniesienie góry o jeden bloczek, zmiana kształtu okien itp. O środku nie mówie , bo to pewnie jeszcze się zmieni a na razie nie wymaga akceptacji. Obecnie mamy duży problem, bo nie możemy się zdecydować z czego budować ( w projekcie jest YTONG). Pozdr. Ps. Gdzie budujecie ?

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Olivka

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    witaj Vikor

    Ciesze sie równiez ze przynajmniej Wy budujecie tytana:
    My będziemy budowac z maxa a ocieplac bedziemy styropianem.

    Macie moze jakis wstepny kosztorys budowy?

    My jestesmy na etapie kupowania działki poza Łodzią, działeczka jest śliczna...1000m2 a na niej dużo choinek.
    Jest kwiecień a my święta Bożego Narodzenia chcemy już spędzic w nowym domku...czy nam sie to uda..? zobaczymy..

    Bardzo byśmy chcieli zobaczyc zbudowanego tytana na żywo, nie wiecie gdzie takie cudo stoi??

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Cześć Olivka!! 1. Kosztorys był w koplecie wraz z projektem i z tego co sprawdziliśmy jest dosyć prawdziwy, poza tym, że raz są przewidziane w nim elementy raz najdroższe a raz najtańsze. 2. Zbudowanego Tytana niestety nie zobaczymy, bo z tego co nam powiedziano w biurze arch. jest to projekt nowy - z listopada. Uderzająco podobny do niego jest natomiast projekt Apolonia z Archipelagu
    (http://www.archipelag.pl/domek.php?K...500&ProjID=283 ) i takie domki już stoją i można o nich poczytać (albo zobaczyć na "żywo" z tego co pamiętam jeden w Przemyślu. Pozdr.

  11. #11

    Domyślnie buduje ktos Tytan z ............

    Cześć Tytanowcy
    ja wprawdzie jestem na etapie marzeń o własnym domku, ale... kto wie, może Was jeszcze dogonię... No, teraz tak już poważnie- na razie z mężem mamy w planach zakup działki (już jest upatrzona, ale czeka nas przetarg, bo to gminne), ale później będziemy chcieli jak najszybciej zamieszkać w tym wyśnionym edenie. Tyle tylko, że obawiam się, że to "coś" nas przerośnie finansowo-tutaj na ziemię sprowadza mnie mąż. Ale do rzeczy- upatrzony był projekt domku GLX 19 i mój mąż chce przy nim pozostać, a ja wypatrzyłam najpierw Librę, a później Tytana i... Tytana pokochałam! Wprawdzie już widzę, że nie pozostanie bez małej "kosmetyki", ale to jest to! Potrzebuję wsparcia, żeby męża przekonać. Pomóżcie błagam! Już wiem, że Vikor jest bardzo blisko nas, bo w Tychach... Proszę, czy jesteś w stanie podać mi kosztorys, jaki Tobie wyszedł? Wtedy może mąż "zmięknie" w swojej decyzji...
    Pozdrawiam Wszystkich

  12. #12

    Domyślnie

    Cześć Betus !!! Jak widzisz zbyt wielu amatorów Tytana jak na razie nie ma. O naszym wyborze tego projektu zadecydowało ostatecznie ułożenie działki względem stron świata. Niestety na tmat kosztorysu niewiele Ci pomogę, bo mąż zabrał go ze sobą ale z tego co pamiętam nie jest tak źle - nie jest to przecież zbyt duży dom. Na pewno dużym ciężarem jest dach ale pewnie i tak wszystko okaże się "w praniu". Życzę wytrwałości. Ps. Też nam się podobała Libra oraz Apolonia z Archipelagu notabene bardzo podobna do Tytana. Pozdr. Vikor

  13. #13

    Domyślnie buduje ktos Tytan z ............

    Witam ponownie
    U mnie również ze względu na ułożenie działki względem stron świata Tytan jest dużo bardziej praktyczny, a do tego w porównaniu z Librą nie ma tej nieszczęsnej ubikacji przy kuchni (co mi sie nie bardzo tam podobało).
    Według mnie ma dużo bardziej funkcjonalnie rozwiązane wnętrze.

    Jeżeli chodzi o Tytana, to mam jeszcze takie pytanie - nie wiem, czy ten grill pod zadaszeniem jest praktyczny- na razie wydaje mi się, że tak... czy możesz mi cos na ten temat napisać?
    Na razie pomysł takiego umiejscowienia przypadł mi do gustu...

    Napiszcie jak tam Wasze postępy przy realizacji projektu...

    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Cześć!!! niestety na temat przydatności zewnętrznego grilla będę mogła Ci powiedzieć pod koniec przyszłego roku najwcześniej. Na razie jesteśmy na etapie fundamentów, więc niewiele wiem jak sprawdzi sie teoria w praktyce. Podobnie jest zresztą z wieloma innymi elementami domu, których przydatnośc okaże się po wybudowaniu np. trzy balkoniki (z których przważnie ludzie rezygnuja), długi wąski korytarzyk w jednej z łazienek na górze itp. Trzymaj się .Pa

  15. #15

    Domyślnie buduje ktos Tytan z ............

    Witam
    z tego, co piszesz wnioskuję, że Wy nie myślicie na razie nad małą "kosmetyką" w projekcie.
    Ja na razie przekonuję męża, że ten korytarzyk będzie suszarnią, a balkoniki to cały urok tego domku i z nich bym nie chciała rezygnować. Nie wyobrażam sobie tego domku bez nich.
    Jedyne zmiany, które mi się już nasuwają, to
    na dole: rezygnacja z drzwi balkonowych w gabinecie na rzecz okna, niewielkie zmniejszenie salonu i poszerzenie gabinetu (chcę mieć tam kiedyś taką mini bibliotekę),
    a na górze: rezygnacja z łazienki 2/4 i zrobienie w jej miejsce garderoby dla pokoju 2/5 (to nic, że tam komin- jakos się wieszaki wkomponuje), a gaderobę 2/6 "dodać" do pokoju 2/7. Wtedy też zrezygnuję z trzech okien dachowych w garderobach i już zmniejszę koszty (o wykończenia tej jednej łazienki i tych trzech okien)...

    Ale to na razie tylko moje marzenia...

    Jedyne, co się dzisiaj wystarałam, to wyznaczenie terminu przetargu tej upatrzonej działki - dopiero na 15 września. A później mam nadzieję, że już pójdzie z górki i Tytan powstanie też u nas...
    Pozdrawiam, pa.

  16. #16

    Domyślnie buduje ktos Tytan z ............

    buuuu chyba wszyscy wyjechali na wakacje...
    Librowcy tak się chwalą swoimi postępami w budowach, a tutaj złowroga cisza... oj, chyba to niedobrze mi wróży...

    Tytanowcy - odezwijcie się, jakie u Was są postępy i czego należy się obawiać (oprócz wysokich kosztów dachu) i piszcie, jak sobie radzicie z kłopotami. Bez Waszej pomocy nie namówię męża na ten projekt i będę musiała się zgodzić na GLX 19...
    a ja Tytanka kocham prawie tak, jak mojego męża - może dlatego tak obawia się tej konkurencji...?
    Teraz wyjeżdżam na tydzień na Słowację, ale po powrocie nie dam Wam żyć!
    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie Re: buduje ktos Tytan z ............

    Cytat Napisał betus
    Witam ponownie
    U mnie również ze względu na ułożenie działki względem stron świata Tytan jest dużo bardziej praktyczny, a do tego w porównaniu z Librą nie ma tej nieszczęsnej ubikacji przy kuchni (co mi sie nie bardzo tam podobało).
    Według mnie ma dużo bardziej funkcjonalnie rozwiązane wnętrze.

    Jeżeli chodzi o Tytana, to mam jeszcze takie pytanie - nie wiem, czy ten grill pod zadaszeniem jest praktyczny- na razie wydaje mi się, że tak... czy możesz mi cos na ten temat napisać?
    Na razie pomysł takiego umiejscowienia przypadł mi do gustu...

    Napiszcie jak tam Wasze postępy przy realizacji projektu...

    Pozdrawiam

    Grill na zewnatrz jest pewnie tylko bajerem ale ze swojej strony moge dodać że znajomi maja taki kominek na tarasie i kiedys jak bylo chłodniej rozpalili ogień i imprezka całkiem fajnie sie odbyła!!! Na pewno dodaje to uroku, a palić to się pewnie pali w nim raz na rok.

  18. #18

    Domyślnie Re: buduje ktos Tytan z ............

    Cytat Napisał betus
    buuuu chyba wszyscy wyjechali na wakacje...
    Librowcy tak się chwalą swoimi postępami w budowach, a tutaj złowroga cisza... oj, chyba to niedobrze mi wróży...

    Tytanowcy - odezwijcie się, jakie u Was są postępy i czego należy się obawiać (oprócz wysokich kosztów dachu) i piszcie, jak sobie radzicie z kłopotami. Bez Waszej pomocy nie namówię męża na ten projekt i będę musiała się zgodzić na GLX 19...
    a ja Tytanka kocham prawie tak, jak mojego męża - może dlatego tak obawia się tej konkurencji...?
    Teraz wyjeżdżam na tydzień na Słowację, ale po powrocie nie dam Wam żyć!
    Pozdrawiam

    Witam!! W prawdzie jeszcze nie zdecydowaliśmy się w 100% na TYTANA ale yak...99%. Nie daj sie meżowi namowić na glx19!!! Tytanik jest słodki i ciepły, mojej zonie sie podoba no i łączy dużo cech libry,virgo i manueli. Poza tym w tej jego konserwatywnej bryle jest coś takiego .... domowego. Naprawde nie daj sie!! GLX 19 wysiada. Jest surowy. Jak zakupimy projekt, a bedzie to na dniach dam znać. W tym czasie namawiaj!!!

  19. #19

    Domyślnie buduje ktos Tytan z ............

    Witaj Tomku_ST
    hmm nie wiem, czy mój wymarzony Tytanik nie zostanie w sferze marzeń
    Jak już mąż powoli daje się przekonać do niego (chociaż dalej koronnym argumentem są finanse), to z kolei z działką są kłopoty... właśnie czekamy na odpowiedź z gazowego odnośnie odległości od gazociągu, który przechodzi przez 1/3 działki, która zamierzamy kupić. W najgorszym przypadku może okazać się, że max. długość domu może być 8 metrów! Na szczęście przetarg jest dopiero 15 września i nie wpłaciliśmy na nią jeszcze wadium, więc mamy szansę się z niej wycofać... bo ja z Tytana nie zrezygnuję.
    A co do grilla, to wiem, że nie tak często się z niego skorzysta (chociaż tegoroczne lato nas nie rozpieszcza i chyba ten pomysł pod zadaszeniem przy takiej pogodzie się sprawdzi...), ale chodzi mi o to, czy nie "okopci się" za bardzo elewacja i jak się zachowa tłuszczyk z tych naszych dań (czy nie bedzie za bardzo na nia pryskał)...?

  20. #20

    Domyślnie buduje ktos Tytan z ............

    Tomek_ST jeszcze jedno, zapomniałam zapytać, gdzie będziecie budować Waszego Tytanka?

Strona 1 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony