dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 38
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 757
  1. #41

    Domyślnie

    Cześć!!!
    Energetyk już dał odpowiedź, wodociągi i kanalizacja też, jeszcze gazownia i już dajemy projekt do projektanta. Czyli tak jak mówiłem biurokracja bedzie przeciągała terminy wbicia pierwszej łopaty do bólu! No ale zawsze trochę do przodu. Pogoda na razie dopisuje. Teraz bedziemy sie głowić z czego budować. I tu jest problem. Liczymy na prawo i lewo ale pewnie decyzja zapadnie w ostatniej chwili. Myślę że pogoda nie dam nam popracować dłużej niż do momentu zalania stropu nad piwnicą. Oby tyle udało się zrobić to będzie sukces. Projektant będzie mordował się z tydzień , a później jeszcze ze trzy w urzędzie. Październik jak nic!!!
    PZDR.
    Tomek

  2. #42

    Domyślnie buduje ktos Tytan z ............

    Witam...

    chyba Was pocieszę - nie macie ta źle, szybciutko dają Wam odpowiedź - u nas już wiem, że będzie się przeciągać do 4-6 miesięcy użeranie się z urzędasami (znajomym tyle to zajęło).
    A co do pogody - już ją dla Was zaklinam będzie piękna i słoneczna.

    Pozdrawiam
    Beata
    P.S.
    Napisz, jaka decyzja co do materiału... U nas Ytong (bo chyba taki proponują w projekcie) odpada (za drogo wychodzi).

  3. #43

    Domyślnie

    Witam
    Pirwszy raz piszę na tym forum, więc mam lekką tremę .
    Bardzo się cieszę że piszecie o TYTANIE , mojej Żonce bardzo spodobał się ten projekt.Ja teraz siedzę i szukam różnych informacji na jego temat.
    Jeżeli jest to możliwe to bardzo prosiłbym o podanie przybliżonej ceny wybudowania tego domku .
    Pozdrawiam
    Królik

  4. #44

    Domyślnie

    Dzięki za zaklinanie pogody!!! Na pewno się przyda. Wczoraj projektant stwierdził, że postara się załatwić wszystko do końca września!!!
    Czyli pierwszy tydzień października wbicie łopaty!! Oby!!!
    15 już tuż, tuż!! Trzymamy kciuki za Was i za grypę, na którą zapadnie radny i nie pojawi się na przetargu z kieszenią wypchana , a propos Naszymi pieniędzmi!!
    Co do materiału to jeszcze się wachamy!
    Pozdrawiam.
    Tomek.


    Parafawel!
    Witaj!
    Domek jest piękny! Jeśli mi nie wierzysz to zapytaj Beaty!!! Ona Ci to wyjaśni. Ja na razie czekam na pozwolenie na budowę. Mam projekt i wstepnie liczę koszty ale ile kosztuje dom tak naprawde nie wiemy. To wszystko zależy od Ciebie, od materiałów, których użyjesz, ekipy, która Cię skasuje. Kosztorysy budowlane z datą z tamtego roku liczone są na ok 230 tyś. Ale tam jest sporo rzeczy do zmiany, technologie, które można zastąpić tańszymi a porównywalnie dobrymi a czasami lepszymi.
    Na razie przyzwyczajcie się do Waszego nowego pięknego domu!
    PZDR. Tomek.

  5. #45

    Domyślnie

    Parafawel!
    Witaj!
    Domek jest piękny! Jeśli mi nie wierzysz to zapytaj Beaty!!! Ona Ci to wyjaśni. Ja na razie czekam na pozwolenie na budowę. Mam projekt i wstepnie liczę koszty ale ile kosztuje dom tak naprawde nie wiemy. To wszystko zależy od Ciebie, od materiałów, których użyjesz, ekipy, która Cię skasuje. Kosztorysy budowlane z datą z tamtego roku liczone są na ok 230 tyś. Ale tam jest sporo rzeczy do zmiany, technologie, które można zastąpić tańszymi a porównywalnie dobrymi a czasami lepszymi.
    Na razie przyzwyczajcie się do Waszego nowego pięknego domu!
    PZDR. Tomek.[/quote]


    Piękne dzięki za odpowiedż . Rozumiem że mogę spokojnie startować do tego projektu z kaską w okolicach trzech stówek?!
    Królik

  6. #46

    Domyślnie

    Cześć!!!
    Jeśli trzy stówki masz w swojej domowej skarbonce to śmiało możesz zaczynać. Myślę, że nawet na jakieś wydumane rzeczy powinno Ci wystarczyć. Niemniej jednak wszystkie elementy tego domu i technologie trzeba analizować. Tak na ślepo nie ma co wierzyć projektantom. Ja mam silną ekipę pomocników, tzw. "fachowców". Teść i ojciec są budowlańcami więc czasami mam kogo spytać o radę.
    PZDR.
    Tomek.

  7. #47

    Domyślnie

    Witam

    Mam nadzieję że jak już zaczniesz to będziesz dzielił się swoimi spostrzeżeniami na forum w tym temacie.Chętnie z nich skorzystam i myślę że nie tylko ja, bo z tego co widzę to kilka osób ma chrapkę na Tytanka.
    W tej chwili z Żonką jesteśmy na etapie finalizowania zakupu działki pod Krakowem, więc do rozpoczęcie budowy jest jeszcze daleka droga.
    Pozdrawiam
    Paweł
    Królik

  8. #48

    Domyślnie

    Staramy dzielić się tutaj wszystkimi pomysłami, także mozesz na nas liczyć. Beata jeszcze nie buduje a juz ma ciekawe pomysły. Z niektórych ja już skorzystałem oddając projekt do projektanta. szkoda że ludzie budują a nie odzywają sie na łamach Naszego forum. Mam nadzieje że my to nadrobimy! Prześledź nasze forum. Sa tu już pewne ustalenia, których w czasie analizowania projektu sie doszukaliśmy. Bedziesz miał pogląd na pewne sprawy, a przy okazji uzbroisz sie w cierpliwość przy załatwianiu formalności.
    PZDR.
    Tomek

  9. #49

    Domyślnie

    W cierpliwość na pewno będzie trzeba się uzbroić, chociaż mam cichą nadzieję , że troszkę szybciej pójdzie załatwianie bo gmina ma plan zagospodarowania przestrzennego.
    A jak zdecydujemy się na 100% wejść w Tytanika,to na pewno bedę dzielił się z Wami spostrzeżeniami i korzystał z Waszych.
    pozdrawiam
    Paweł
    Królik

  10. #50

    Domyślnie buduje ktos Tytan z ............

    Cześć chłopaki!

    sorki, że dopiero teraz... ale przetarg tuż tuż...
    widzę, że mamy nowych chętnych
    Cytat Napisał tomek_ST
    Domek jest piękny! Jeśli mi nie wierzysz to zapytaj Beaty!!! Ona Ci to wyjaśni.
    Tak- domek jest przecudny, możesz mi uwieżyć. Ja go wprawdzie jeszcze nie buduję, ale już go bardzo kocham i nie zrezygnuję. Zwróć uwagę na te stylowe balkoniki, piękne tarasy, przestrzeń, "babcine" zakamarki, kominek pod zadaszeniem, piękny salonik... wykorzystany każdy kąt.
    Ten domek ma po prostu duszę.
    Starzy forumowicze milczą o swoich postępach, ale jak nie chcą się chwalić, to poradzimy sobie bez nich. Już teraz będzie nas troje (mówią, że co dwie głowy to nie jedna, a co dopiero trzy... )

    Paweł - pochwal się jakie Ty masz pomysły na Tytana, a co do kaski, to tak jak już wspomniał Tomek - koszty zależą od Ciebie, a to znaczy, że można niektóre zminimalizować. Z Twoją pulą ja bym się wcale nie bała zaczynać zmagań z Tytanem Śmiało!

    Pozdrawiam
    Beata

  11. #51

    Domyślnie

    Witam
    Beatko (moja Żonka ma tak samo na imię) czy Wy będziecie budować w okolicach Oświęcimia?
    A jeżeli chodzi o koncepcje zmian w projekcie to szczerze powiem że to dział Beaty. ?Jeszcze konkretnie się nie zastanawiała , ale jak tylko coś wymyśli na pewno dam znać.
    Pozdrawiam Paweł
    Królik

  12. #52

    Domyślnie buduje ktos Tytan z ............

    Cześć Paweł!

    Tak, będziemy budować w Oświęcimiu, a to całkiem niedaleko od Krakowa, tylko Tomek za daleko nam uciekł, ale wcale mu się nie dziwię- tamte okolice są prześlicznie...

    Pozdrawiam
    Beata

    P.S.
    A wiesz, że Beata oznacza szczęśliwa?!

  13. #53

    Domyślnie

    Witaj Beatko
    Nie wiedziałem ale moja Żonka też nie wiedziała.
    Jak już zaczniecie budować to będę chciał się wprosić do Was na budowę.
    Jutro mamy podpisywać umowę warunkową na zakup działki, potem wysyłka zapytania do Opola i "już" po 40dniach odpowiedż i podpisanie aktu notarialnego.
    Przed chwilą dostałem kosztorys na "TYTANA" właśnie go drukuję, będzie trzeba go sobie na spokojnie przeglądnąć.
    Pozdrawiam
    Paweł

    p.s.A co tam u ciebie Tomku?
    Królik

  14. #54

    Domyślnie buduje ktos Tytan z ............

    Cześć chłopaki

    no to Tomek zajął się już chyba fundamentami i z nami "szarakami" nie będzie chciał rozmawiać tak jak Olivka czy Vikor... hahaha (oczywiście to żart- Tomek chyba się za to nie gniewasz?!)
    Co do zaproszenia na budowę... jak tylko będziemy mieli tę naszą działeczkę i wszystko pójdzie zgodnie z planami, to już w 2006 może się uda wbić pierwsze sztychy....)) ale zapraszamy już teraz.

    A jak tam wyszła kalkulacja Tytana? Chyba nie rezygnujecie?!
    Uwież mi, że z tą kwotą, którą dysponujecie możecie śmiało wystartować!
    Pozdrawiam
    Beata

  15. #55

    Domyślnie

    Witaj
    No właśnie tak siedzę , przeglądam i troszkę zaczynam być zszokowany, bo ta kalkulacja którą mi przysłali jest bez instalacji wod. kan. gaz czyli dom w stanie sorowym zamkniętym.
    Ale napewno we trójkę damy radę
    A co z twoją działką
    Pozdrawaim
    Królik

  16. #56

    Domyślnie

    Cześć Tytanowcy!!!
    Siedzę cicho ale fundamentów nie stawiam. Tak jak Wam mówiłem biurokracja, więc cierpliwie czekamy. Projekt mam u projektanta, który nanosi poprawki i oczywiście adaptuje projekt do warunków terenowych działki. Poza tym dorysowujemy piwnice więc projektant musi doprojektować strop nad piwnicą, schody itd. Poza tym wrysowuje zmiane okien i zmienia schody wewnątrz domu.
    Niestety to wszystko trwa. Czy kosztorys, który macie jest szczegółowy czy podstawowy? Mam obiecane pozwolenie na koniec wrzesnia ale raczej liczę na początek października.
    PZDR
    Tomek

  17. #57

    Domyślnie

    Witaj Tomku
    Szczerze powiem że nie wiem, ale chyba szczegółowy bo jak wydrukowałem to zajął 28 stron
    Powiedz mi czy masz zamiar budować tak jak w projekcie z blozckow ytong?
    Pozdrawiam
    Królik

  18. #58

    Domyślnie

    To z czego postawić ściany zewnetrzne jest teraz naszym głównym problemem. Zastanawiamy się nad tym i robimy kalkulacje. Ytong jednowarstwowo wychodzi ok. 15 tys. no i koniec. Tylko cieniutko tynk zewnętrzny i amen. Zastanawiam się jeszcze nad silką + 12 wełna badź styropian, czyli dwuwarstwowo. są opinie że dobrze gdyby w pierwszym roku stały mury w drugim robić docieplenie. Ale jeśli ściana dwuwarstwowa to nie wiem czy nie lepiej zamiast inwestować w silke to pojechać po prostu z pustak. Taniej a efekt z dociepleniem podobny.
    Generalnie jeśli chcesz szybko buduj z Ytonga. Po położeniu jednej warstwy masz ocieplenie z głowy! Koszty rbocizny na pewno Ci się zmniejszą! Jest jeden warunek. Firmę, którą weźmiesz musi mieć perfekcyjnie opanowany Ytong!!! Klocki są bardzo łatwe do układania , bo technologia na pióro i wpust jest dobra. Jeśli jednak firma bedzie się uczyła bo Twój domek jest drugim albo trzecim... to masz jak w banku że Ci schrzanią robotę i zmarnują Twoje pieniądze.
    PZDR

  19. #59

    Domyślnie

    W tej chwili , tak jak Ciebie , pochłoną nas papiery i załatwianie pozwoleń a potem zaczną się przemyślenia co do technologii budowy tzn. z czego budować.
    Czy kosztorys który dostałeś razem z projektem zawiera ceny instalacji wod. kan. gaz?
    Pozdrawiam
    Królik

  20. #60

    Domyślnie

    Paweł!!!
    Powiem Ci szczerze, że wogóle nie zwracałem na to uwagi. Po pierwsze kosztorys dołączony jest z tamtego roku, po drugie majster i tak bedzie robił trochę inaczej, więc na pewno ceny ostateczne wyjdą w trakcie. Myślę że w tych całych instalacjach pojawią się zmiany, więc dlatego dzisiaj nie należy zawracać sobie głowy tym kosztorysem. NP: pojawi się podłogowe ogrzewanie. Poza tym ja nie robię ogrzewania na gaz. Przynajmniej dzisiaj go nie planuję. Jeszcze jedno . Ceny dzisiaj a jutro będą się różniły. Mam nadzieje że w dół. Myślę że trzeba będzie polegać na kosztorysach przygotowywanych na bieżąco i zestawieniach materiałów, które przed etapami robót będziemy przygotowywać.
    PZDR

Strona 3 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony