dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 38 z 38
Pokaż wyniki od 741 do 757 z 757
  1. #741

    Domyślnie

    Witam,
    My mamy rozwiązanie z piecem węglowym zasypowym SAS Multi 2.0 23kW z podajnikiem na ekogroszek plus piec gazowy kondensacyjny Vaillant VC ECOTEC PLUS 246/3-5 (24kW) i to wszystko spięte do dwuwężownicowego boilera, więc CWU może być z obu systemów. Zrezygnowaliśmy z rekuperatora, mam nadzieję że nie będziemy żałować.

    Pzdr,
    Zdzisław

    Cytat Napisał pertus Zobacz post
    Witam wszystkich

    zaczynamy na wiosnę instalacje a potem tynki posadzki itd.
    Mam pytanie
    Czy ktoś stosowal u siebie do ogrzewania piec na ekogroszek 25kW a do ogrzewania cwu pompę ciepla np Viesmann vitocal 160-A??
    Do tego chcemy zamontować wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła i też nie wiem jaki typ rekuperatora . Mam ofertę 3 firm i każda proponuje co innego.

    niestety zima trzyma wszytkich poczatek kwietnia a na budowe w zasadzie nie da się nic zrobić (poza porządkami)
    Ostatnio edytowane przez immorti ; 10-05-2013 o 10:49

  2. #742

    Domyślnie

    Witam,
    Czy Ci wszyscy, którzy nadal budują wymarzone Tytanki są tak bardzo zajęci na budowach, że już tutaj nie zaglądają? My w tym roku przystępujemy do najtrudniejszego etapu: wykończeniówka. Na razie wykańczamy detale, zaraz jednak trzeba będzie się wziąć do poważniejszych robót.

    Pzdr,
    Zdzisław

  3. #743

    Domyślnie

    immorti

    rzeczywiście roboty jest dużo tym bardziej jak część prac robi się siłami własnymi ( np ścianki działowe)

    u nas lada dzień mają być okna, elektryk już pracuje a potem siec wod-kan +CO, tynki, posadzka no i może pod koniec wakacji rozpoczniemy wykonczeniówke i ocieplenie poddasza ale to wszytko będą robić fachowcy

    Do tego na zewnątrz jest do zrobienia jest odwodnienie z rynien i bednarka wokół domu ale to będziemy robić sami.

  4. #744

    Domyślnie

    My tylko część robót robimy sami a i tak roboty jest dużo. Sama koordynacja pracy fachowców już zajmuje sporo czasu. My postępujemy nadal powoli z kolejnymi etapami, płytk na balkonach skończone, kończymy detale elewacji. Gładzie i pierwsze malowanie planowane na Lipiec a potem łazienki, kuchnia, podłogi, drzwi wewnętrzne i można się wprowadzać (....gdyby to było takie proste....)

    Cytat Napisał pertus Zobacz post
    immorti

    rzeczywiście roboty jest dużo tym bardziej jak część prac robi się siłami własnymi ( np ścianki działowe)

    u nas lada dzień mają być okna, elektryk już pracuje a potem siec wod-kan +CO, tynki, posadzka no i może pod koniec wakacji rozpoczniemy wykonczeniówke i ocieplenie poddasza ale to wszytko będą robić fachowcy

    Do tego na zewnątrz jest do zrobienia jest odwodnienie z rynien i bednarka wokół domu ale to będziemy robić sami.

  5. #745

    Domyślnie

    Cytat Napisał immorti Zobacz post
    My tylko część robót robimy sami a i tak roboty jest dużo. Sama koordynacja pracy fachowców już zajmuje sporo czasu. My postępujemy nadal powoli z kolejnymi etapami, płytk na balkonach skończone, kończymy detale elewacji. Gładzie i pierwsze malowanie planowane na Lipiec a potem łazienki, kuchnia, podłogi, drzwi wewnętrzne i można się wprowadzać (....gdyby to było takie proste....)
    Witam,
    My wlasnie zakonczylismy plytki na schodach przed drzwiami wejciowymi, teraz taras.
    W miedzyczasie na dzialce wyrosly 152 drzewka, zeby chronic sie przed wiatrem.
    Nastepnym razem wrzuce pare nowych zdjec.
    Pozdrawiam i zycze wytrwalosci

  6. #746

    Domyślnie

    u nas w końcu coś ruszyło
    pod koniec czerwca zamontowalismy okna, instalacja elektryczna juz prawie zrobiona instalacje wod-kan i CO w trakcie teraz ułozymy styropian + ogrzewanie podłogowe, Tynkarze też są umówieni na poczatek sierpnia.

    Niestey patrząc z zewnatrz na dom to niewiele się zmienia ale za to odpływ finansów jest widoczny

  7. #747

    Domyślnie

    U nas zaczęliśmy gładzie w środku. Na zewnątrz zrobiona ekologiczna oczyszczalnia przydomowa, więc instalacje zamknięte. Zaczynam zbierać papiery do odbioru domu. Zastanawiamy się też nad kostką jeszcze w tym roku i będziemy mieli etap zewnętrzny zakończony. Potem już "tylko" typowa wykończeniówka wewnątrz. Tego etapu najbardziej się boję dopiero to jest drenaż finansów a nie widać tak dużych postępów jak przy poprzednich etapach Nasz domek po kostce z zewnątrz powinien już wyglądać super, ale wnętrze to dopiero wyzwanie...

    Cytat Napisał pertus Zobacz post
    u nas w końcu coś ruszyło
    pod koniec czerwca zamontowalismy okna, instalacja elektryczna juz prawie zrobiona instalacje wod-kan i CO w trakcie teraz ułozymy styropian + ogrzewanie podłogowe, Tynkarze też są umówieni na poczatek sierpnia.

    Niestey patrząc z zewnatrz na dom to niewiele się zmienia ale za to odpływ finansów jest widoczny

  8. #748

    Domyślnie

    Witam wszystkich Tytanów,
    Zrobiła się wielka cisza na forum, czy rzeczywiście wszyscy już skończyli i wprowadzili się do swoich wymarzonych domków? U nas w tym roku z mniejszym rozpędem, ale gładzie zrobione, teraz zaczynamy łazienki. W między czasie grzecznie czekamy (lekko się stresując) czekając na potwierdzenie odbioru domu z Nadzoru Budowlanego.

    a co słychać u innych?

    Pzdr,
    Zdzisław

  9. #749
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ana_bella

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam. A u mnie od samego początku budowy było pod górkę. Zaczęło się od tego że po wykonaniu wykopu pod piwnice zrobił się basen. A geologia która zleciliśmy była wprost wymarzona do budowy piwnic... Z tego powodu musieliśmy przerwać roboty i podjąć decyzję co dalej. Ale szkoda o tym pisać... Skończyło się na tym że będziemy mieli dom bez piwnic.
    Aktualnie ekipa budowlana zaczęła wykonywać dach. Mam nadzieję że do końca stycznia będzie już dachówka

  10. #750
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ana_bella

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    Nie wiem czy ktoś jeszcze zagląda na to forum, ale mam nadzieję że tak
    No i mamy już wykonany dach na naszym Tytanie oraz wymurowane ścianki działowe. Poddasze wyszło duże i przestronne (zmieniliśmy układ ścianek działowych). Natomiast parter mnie rozczarował... Postawiliśmy ściankę pomiędzy salonem i gabinetem i wyszedł mały salonik. Teraz mamy ogromny dylemat, czy zostawić go taki, czy też zrezygnować z gabinetu i zrobić duży salon.
    Może osoby, które mieszkają już w swoich Tytanach mogą nam doradzić co zrobić... Dodam jeszcze, że zmodyfikowaliśmy naszego Tytana przestawiając komin na ścianę rozdzielającą salon od hallu.
    Wygląda to następująco:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Salon + gabinet.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	68,7 KB
ID:	243047

    Proszę o opinie i pomoc

    Pozdrawiam

  11. #751

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana_bella Zobacz post
    Nie wiem czy ktoś jeszcze zagląda na to forum, ale mam nadzieję że tak
    No i mamy już wykonany dach na naszym Tytanie oraz wymurowane ścianki działowe. Poddasze wyszło duże i przestronne (zmieniliśmy układ ścianek działowych). Natomiast parter mnie rozczarował... Postawiliśmy ściankę pomiędzy salonem i gabinetem i wyszedł mały salonik. Teraz mamy ogromny dylemat, czy zostawić go taki, czy też zrezygnować z gabinetu i zrobić duży salon.
    Może osoby, które mieszkają już w swoich Tytanach mogą nam doradzić co zrobić... Dodam jeszcze, że zmodyfikowaliśmy naszego Tytana przestawiając komin na ścianę rozdzielającą salon od hallu.
    Wygląda to następująco:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Salon + gabinet.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	68,7 KB
ID:	243047

    Proszę o opinie i pomoc

    Pozdrawiam
    Witam,
    My jeszcze nie mieszkamy w naszym Tytanku II (wykańczamy teraz łazienki), ale też mieliśmy duży dylemat w kwestii salonu. Długo nie mieliśmy wymurowanej ścianki działowej między salonem a "gabinetem". W końcu poszliśmy w kierunku orginalnego rozwiązania (czyli kominek narożny oraz ścianka działowa). Salon w orginalnym wymiarze wydaje się mały, ale jest za to bardziej ustawny. Dodatkowo to tylko wrażenie małości, salon w ciągu otwartej przestrzeni z "jadalnią" oraz korytarzem wcale mały nie jest. Przy braku ścianki działowej robi się "mały hangar" i ciężko w nim coś sensownego zaaranżować. Dodatkowo chociaż jeden oddzielony pokój na parterze może okazać się bezcenny (np. jako pokój gościnny lub pokój do pracy).

    Pzdr,
    Zdzisław

  12. #752
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ana_bella

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam,
    immorti dziękuję za Twoją radę. Długo zastanawialiśmy się nad wyburzeniem ścianki działowej pomiędzy salonem i gabinetem - rozważaliśmy wszystkie za i przeciw. No i zapadła decyzja, że ściana zostanie wyburzona. Mam nadzieję, że w przyszłości nie będziemy żałować tej decyzji
    A u nas prace idą pełną parą. Mamy zrobioną elektrykę, instalacje wod-kan, instalacja co na piętrze i na parterze (instalacja co dla trzech grzejników). Teraz są wykonywane tynki.
    immorti, z tego co piszesz wnioskuję, że Twoja budowa już jest bardzo zaawansowana i aktualnie przystępujesz do wykańczania domu. Ach zazdroszczę tego etapu. Jeżeli możesz, to zamieść zdjęcia z aktualnego etapu robót. Szczególnie jestem ciekawa łazienek
    Pozdrawiam

  13. #753

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana_bella Zobacz post
    Witam,
    immorti dziękuję za Twoją radę. Długo zastanawialiśmy się nad wyburzeniem ścianki działowej pomiędzy salonem i gabinetem - rozważaliśmy wszystkie za i przeciw. No i zapadła decyzja, że ściana zostanie wyburzona. Mam nadzieję, że w przyszłości nie będziemy żałować tej decyzji
    A u nas prace idą pełną parą. Mamy zrobioną elektrykę, instalacje wod-kan, instalacja co na piętrze i na parterze (instalacja co dla trzech grzejników). Teraz są wykonywane tynki.
    immorti, z tego co piszesz wnioskuję, że Twoja budowa już jest bardzo zaawansowana i aktualnie przystępujesz do wykańczania domu. Ach zazdroszczę tego etapu. Jeżeli możesz, to zamieść zdjęcia z aktualnego etapu robót. Szczególnie jestem ciekawa łazienek
    Pozdrawiam
    Witam,
    My, jak pisałem wcześniej, najpierw zakładaliśmy salon bez gabinetu i nie wymurowaliśmy ścianki działowej. Tak też było aż do etapu instalacji i dopiero tuż przed tynkowaniem jednak zmieniliśmy zdanie. Robiliśmy sobie symulacje jak ustawić salon bez ścianki działowej i nie mogliśmy dojść do niczego sensownego. Wymurowaliśmy wtedy ściankę i zostaliśmy przy orginalnym ustawieniu. Czy będziemy żalować okaże się dopiero w etapu zamieszkania My rzeczywiście już (albo dopiero) jesteśmy w etapie wykańczania. W kwestii zdjęć niestety nie posiadam aktualnych, ale zapraszam do kontaktu na privie, będziemy ciągnąć korespondencję w ten sposób.
    Zapraszam też do mojego albumu, który niestety ostatnio się mocno zdezaktualizował:
    http://forum.muratordom.pl/album.php...hmentid=158496

    Pzdr,
    Zdzisław

  14. #754

    Domyślnie

    my też pozostawiliśmy oryginalne rozwiazanie z rozdzieleniem salonu od gabinetu. Wszystko zalezy kto co woli.
    Dawno nie zaglądałęm ale u nas też trochę się zmieniło
    już jesteśmy po tynkach, posadzkach, ociepleniu poddasza i suchej zabudowie. Teraz malujemy, łazienka na dole jest już gotowa, kładziemy płytki na parterze.
    w maju będzemy robić ocieplenie zewnętrzne i trochę porzadków na zewnątrz. Najgorsze to że nie możemy dalej dojść do porozumienia z gminą i nie ma docelowego przyłacza wod-kan ( mamy tylko tymczasowo podłaczoną wodę ze studni) a to nie pozwala przede wszystkim zamieszkać ale i urządzić terenu na zewnątrz.
    Mimo tego myśle, że do zimy pownniśmy zamieszkać.

  15. #755

    Domyślnie

    Witam ponownie wszystkich Tytanowców,
    Jak idzie budowa tym, którzy jeszcze nadal nie wprowadzili się do swoich wymarzonych domków?

    @Pertus - jak postępy?

    @ ana_bella - postaram się zamieścić zdjęcia łazieniek jak już je wykończę tak do końca.

    My w tym momencie przystąpiliśmy do ogarnięcia terenu na zewnatrz, czytaj kładziemy kostkę i nie tylko. Kolejny istotny etap przed zamieszkaniem, nie chcieliśmy wprowadzać się do domu do którego trzeba przejść przez błotko w gumiakach.

    Pzdr,
    Zdzisław

  16. #756

    Domyślnie

    wprowadziliśmy z końcem października
    Przetrzymało nas przyłącze wod-kan, jednak musieliśmy zrobić je na własny koszt, dzięki temu mamy krajobraz księżycowy przed domem (nie można było zrobić podjazdu przed połozeniem rur) i skonsumowało to nasze środki przeznaczone na zrobienie górnej łazienki.

    Mieszka się naprawdę super. Tyle przestrzeni. Pierwszej nocy spaliśmy może ze dwie godziny.
    Nie możemy przyzwyczaić się do nocnej ciszy i ciemności. Wcześniej mieszkaliśmy w mieście a teraz nasz dom jest na końcu ślepej ulicy na której nie ma oświetlenia i nawierzchni a na poczatku jest tylko jeden niezamieszkany dom. Ale o to chodziło żeby był spokój i cisza. Kwestia zmiany przyzwyczajeń.
    Teraz samemu trzeba martwić się o koszenie trawnika nie zrobi tego firma wynajęta przez wspólnotę.
    Mimo tego jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni.
    Ostatnio edytowane przez pertus ; 05-11-2014 o 20:34

  17. #757

    Domyślnie

    Cytat Napisał pertus Zobacz post
    wprowadziliśmy z końcem października
    Przetrzymało nas przyłącze wod-kan, jednak musieliśmy zrobić je na własny koszt, dzięki temu mamy krajobraz księżycowy przed domem (nie można było zrobić podjazdu przed połozeniem rur) i skonsumowało to nasze środki przeznaczone na zrobienie górnej łazienki.

    Mieszka się naprawdę super. Tyle przestrzeni. Pierwszej nocy spaliśmy może ze dwie godziny.
    Nie możemy przyzwyczaić się do nocnej ciszy i ciemności. Wcześniej mieszkaliśmy w mieście a teraz nasz dom jest na końcu ślepej ulicy na której nie ma oświetlenia i nawierzchni a na poczatku jest tylko jeden niezamieszkany dom. Ale o to chodziło żeby był spokój i cisza. Kwestia zmiany przyzwyczajeń.
    Teraz samemu trzeba martwić się o koszenie trawnika nie zrobi tego firma wynajęta przez wspólnotę.
    Mimo tego jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni.
    Gratuluję To jest najlepsza nagroda za cały trud budowlany

    My nadal czekamy na kostkę potem musimy jeszcze zrobić kilka istotnych etapów i wprowadzamy się dopiero w przyszłym roku. Też mamy domek z daleka od zgiełku, ale nie tęsknię do wielkiego miasta, mam go na codzień gdy pracuję z biura

    Pozdrawiam,
    Zdzisław

Strona 38 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony