dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hubi01

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    4

    Domyślnie Kolorystyka małego mieszkania

    Od niedawna jestem wlascicielem małego mieszkanka na poddaszu. (ciasne ale własne. Mieszkanie ma 39m2 użytkowych (około 44m2 po podłodze). Moim problemem jest to iz nie mam koncepcji jak je urządzić a juz najgorzej z dbraniem odpowiedznich kolorów tak aby mieszkanie wyglądało przytulnie i nie "klitkowato".
    Mieszkanie składa sie z kuchni (ok.5m2 z oknem) połaczonej z pokojem dziennym (15m2 z jednym oknem dachowym). Moje pytania są następujące i byłbym wdzięczny jakby ktoś portafił mi chociaż częściowo na nie odpwiedzieć:
    - ściany w pokoju dziennym maja być jasne pastelowe ale czy panele podłogowe kolor wisnia i drzwi wewnetrzne kolor czereśnia będą do tego pasowac i czy nie bedzie to za ciemna kompozycja?
    - w kuchni podłoga w jaśniejszych kaflach ściany pastelowe lecz meble taka ciemna olcha z elementami stalowymi, szafek nie bedzie za wiele ale czy tez nie będzie to za ciemno? a i na ścianie jakies jasne kafle np. cos jasny beż a moze nawet biel (blat mebli może być również jasny)

    Będe wdzieczny za wszelkie uwagi

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lancaster

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    1

    Domyślnie małe wnętrze

    Hej!!
    Tak sobie przeczytałam i myślę że wszystko jest ok, ale "kolory pastelowe" to pojęcie względne. Grunt to ich określenie (najlepiej z wzornikiem) i dobranie dokładnie do koloru stolarki ( drewna w ogóle), tak aby kolory sie nie gryzły. Czereśnia i wiśnia to ciepłe odcienie ale odradzałabym przesładzanie pomarańczami i łososiowymi odcieniami. Podobnie z olchą, która o ile dobrze pamiętam sama ma conieco pomarańczu ( chyba miodowa tak ma). Reasumując może jaka ś wanilia na ściany plus np strefy pokoju odznaczone na ścianie jakimś jej innym odcieniem. Trochre trudno powiedzieć nie widząc zdjęcia W każdym razie Pozdrawiam i zapraszam do dalszej konwersacji na temat pokoiku
    miłego urządzania

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Cześć.
    Gratulacje z pierwszego własnego M.
    Ciemne podłogi zmniejszaja optycznie, dlatego radziła bym jasne odcienie drewna - klon, brzoza,jesion,buk,sosna bielona, dąb bielony itp.także dosyć jasne kolory terakoty.A ściany jeszcze jaśniejsze - takie wariacje na temat kremowego.Mogę Ci podać konkretne kolory,ale wg nazewnictwa firmy tikurilla, bo taki mam wzornik.O ile lubisz takie delikatne kolory.Ciemniejsze barwy dla optycznego skrócenia jakiegoś pomieszczenia,albo jako dodatki,np. w tkaninach.
    Kuchnię 5 m2 zrobiła bym kolorową (pistacja,wanilia,jasny popiel,biel) albo też z jasnego drewna (np. dąb czy brzoza z IKEA,biała sosna itp.)

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hubi01

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziekuje za rady. W sumie jak mi sie uda to powinienem zrobić zdjęcia mieszkania jeszcze w stanie surowym to zdecydowanie ułatwiłoby wydanie jakiejś opini. Postaram sie to uczynić i może uda mi sie je załaczyć na formu.
    Co do kuchni (bo ta stanowi największy problem) to jest ona wymiarów około 200x260 z czego jedna ściana 200 jest skosem i jest tam okno (lukarna chyba jak sie na nie mówi czyli takie nie dachowe tylko zwykłe).
    Zastanawiam sie jak wogóle umieścic tam meble bo na takiej powierzchni raczej ciężko jest ustawić je w kształt L a już o jakimś stoliku to mozna zapomnieć.
    Kolory pastelowe o jakich mysle to wszelkie kombinacje żółtego kolor piaskowy ale w sumie wanilia tez wydaje sie interesująca. A kolor mebli to nie wiem ale chyba źle okresliłem bo to są raczej ciemne meble prawie brąz z lekkim odcieniem czerwonego (mam wzór takiej kuchni ale nie wiem jak go załączyć do tej wiadomości?).
    No mniejsza o szczególy postaram sie zrobic zdjęcia albo jakiś plan mieszkania w widoku z góry.
    Pozdrawiam serdecznie
    [/img]

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Hubio
    Napisałam Ci o tych kolorach tak ogólnie, bo nie wiem zupełnie, jaki Ty masz styl.Czy lubisz wnętrza nowoczesne, klasyczne,rustykalne,czy masz już jakieś meble,które narzucają styl i kolory , czy też masz pełną swobodę.Jaką atmosferę chcesz uzyskać?To ma być taka męska kawalerka czy przytulne mieszkanko?Co do kuchni to radzę udać się do studia kuchennego, gdzie wykonają projekt (większość producentów ma programy do projektowania własnych kuchni).Przy małej powierzchni trzeba wykorzystać każdy centymetr,czyli meble na wymiar.Powodzenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony