dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 191
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Witam

    Moje 3 jednostki Fujitsu AD 2006 działały podobnie.
    Do -12* potrafiły ogrzać cały dom, mimo deklarowanej skuteczności do -10.

    średnioroczny COP ~ 2,7-3.
    Na tamten czas był to wynik znakomity.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał mik37 Zobacz post
    Witaj
    Jak przebiegają testy Twojego klimatyzatora? A przy okazji chciałem zapytać o sprawę montażu jednostki wewnętrznej . Nie wiem jak Ty ale prawie wszyscy montują ja pod sufitem. Nie ukrywam że ze wzgledów estetycznych wolałbym ją gdzieś ukryć np pod parapetem albo nawet nad samą podłogą. Nie wiem jak by się to sprawdzało w praktyce i czy da sie ustawić nadmuch tak by nie wiało po nogach i równocześnie podnosiło kurz z podłogi. Jak to jest u Ciebie z regulacja nawiewu?
    Pzdr.
    Tutaj znajdziesz takie rozwiązanie:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...k%C4%99/page16
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Witam

    Moje 3 jednostki Fujitsu AD 2006 działały podobnie.
    Do -12* potrafiły ogrzać cały dom, mimo deklarowanej skuteczności do -10.

    średnioroczny COP ~ 2,7-3.
    Na tamten czas był to wynik znakomity.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Moje Gree kanałowe 3,5kW z katalogowym grzaniem do -10'C zeszłej zimy działało i dmuchało ciepłym powietrzem pod 35'C przy -24'C. A to czy ogrzeje dom czy nie to zależy jak zaizolowany .
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  4. #44

    Domyślnie

    Wracając do U crowna i innych. Najlepsze jednostki to te które szeroko modulują. Według mnie na głowę wszystko bije Toshiba Daiseikai z serii 8. Ale kosztuje swoje .

    Ale np. u mnie teraz gree kanałowy 3,5kW zjada 470W i grzeje przy -1'C 20,5 -22 'C na piętrze w pokojach i na dole 20,5-21,5. Chodzi non stop.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post

    I ostatnia uwaga in minus.
    Bardzo kiepsko rozwiązany jest timer. Owszem, można zaprogramować start i stop, ale urządzenie załącza się w dziwnych ustawieniach startowych - poza temperaturą.
    ...
    Cześć,

    Czytając twojego posta, przypomniałem sobie że mój U Crown ma ten timer i postanowiłem spróbować. Niestety jest tak jak piszesz, nie pamięta poprzednich ustawień.
    Ciekaw jestem czy da się wgrać jakiś nowy firmware do niego co by to naprawiło?

    Próbowałeś grzać tymi zdefiniowanymi krzywymi grzewczymi?
    Na tej aplikacji na Androida można sobie zdefiniować to w okienku 12h z tego co pamiętam.
    Wtedy można ustawić na stałe 22 stopnie i tylko w nocnej taryfie podbijać na wyższą temperaturę np. do 24 stopni....
    Muszę to wypróbować szybko.

    A teraz w ramach uzupełnienia, jako jednostkę na piętro mam Samsunga Premium 3,5 KW z Wifi.
    To wifi w Samsungu jest trochę lepsze niż w moim U Crown, bo mogę się połaczyć się klimą do mojego routera ( w gree działą tylko jako host do którego muszę się połaczyć). Programowanie tygodniowe przez aplikację z Androida jest całkiem fajne i bardzo przyjemny jest licznik zużycia energii w rozbiciu na miesiące/tygodnie/dnie. Może uda mi się kiedyś zrobić screena to wrzucę.

    Pozdrawiam

  6. #46

    Domyślnie

    i jak tam testy? z tego co pamiętam, wcześniej dogrzewałeś kominkiem. Można to porównać? Jakie masz odczucia? Właśnie sie zastawiam czy jest sens kupować kominek czy może wystarczy mi właśnie dogrzewanie klimą. Kominek + obudowa + własna praca liczę na ok 5.500 Klimę można sporo taniej kupić ale czy jest sens??
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    i jak tam testy? z tego co pamiętam, wcześniej dogrzewałeś kominkiem. Można to porównać? Jakie masz odczucia? Właśnie sie zastawiam czy jest sens kupować kominek czy może wystarczy mi właśnie dogrzewanie klimą. Kominek + obudowa + własna praca liczę na ok 5.500 Klimę można sporo taniej kupić ale czy jest sens??
    Czy jest sens... pewnie że jest. Tyle że pamiętaj kominek to jakaś atmosfera, przyjemność czy nieprzyjemność z palenia w nim... A wiadomo, klima to klima. Nie ma jednak sensu na takie dogrzewanie jakie zapewne masz w zamiarze kupować czegoś z najwyższej półki... Wrzuć sobie takie Lomo od Gree i też będzie Ci robotę robić mając nawet wysokie parametry przy -22'C. Jak wiesz lub nie wiesz ja głównie ogrzewam pompą p-p. Teraz mam w zasadzie 2 jedna kanałówka a 2ga to split ścienny midei właśnie do dogrzewania w większe mrozy zamiast grzejników elektrycznych. Wczoraj wieczorem jechał sam split pobierając sobie średnio 260W i trzymał na parterze od 23-21'C. Na piętrze nawet było 20,5-20,9'C.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Grzesiu, możesz mi polecić dobrego multisplita na 3 konsole, każda około 1,5kW przy -22?
    Coś co sprawdzi się u mnie czyli raczej cold region.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  9. #49

    Domyślnie

    właśnie o Lomo myślałem.... tylko nie wiem czym różnią się wersje Luxury i Economic... Jaki mniej więcej mogą mieć te klimy COP przy np. -10??? Swoimi grzejesz w II taryfie??
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Grzesiu, możesz mi polecić dobrego multisplita na 3 konsole, każda około 1,5kW przy -22?
    Coś co sprawdzi się u mnie czyli raczej cold region.
    Witam

    Niech Ci jednak poda, jaka moc, COP i jakie natężenie dźwięku będzie przy tych -22*.
    Ale tak naprawdę. Najlepiej z podaniem poważnych źródeł.
    To, że przy -22 działać będzie - wierzę.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Zygfryd_ Zobacz post
    Ciekaw jestem czy da się wgrać jakiś nowy firmware do niego co by to naprawiło?

    Pozdrawiam
    Pytałem u instalatora, a ten u importera, ponoć nic z tym nie można zrobić.


    Cytat Napisał _Zygfryd_ Zobacz post

    Próbowałeś grzać tymi zdefiniowanymi krzywymi grzewczymi?
    Na tej aplikacji na Androida można sobie zdefiniować to w okienku 12h z tego co pamiętam.
    Wtedy można ustawić na stałe 22 stopnie i tylko w nocnej taryfie podbijać na wyższą temperaturę np. do 24 stopni....
    Muszę to wypróbować szybko.

    Pozdrawiam
    Nie próbowałem, w zasadzie to dopiero niedawno zauważyłem, że pisemną instrukcję obsługi mam kompletnie pozbawioną sterowania smartfonem.
    Dopiero jak zassałem z netu instrukcję, to tam jest opis jak tego używać.
    Popróbuję i dam znać.

    Pozdrawiam.


    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    i jak tam testy?
    No cieplej się zrobiło, więc tak naprawdę wszystko wróciło do stanu poprzedniego.
    Rano sprawdzałem licznik, jest ok. 390 kWh, czyli od 07.10 do 24.11 zjadł praktycznie 300 kWh (3 razy było palone w kominku w długi weekend, więc wynik trochę wypaczony). Jak dla mnie bardzo dobrze.

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    z tego co pamiętam, wcześniej dogrzewałeś kominkiem. Można to porównać? Jakie masz odczucia? Właśnie sie zastawiam czy jest sens kupować kominek czy może wystarczy mi właśnie dogrzewanie klimą. Kominek + obudowa + własna praca liczę na ok 5.500 Klimę można sporo taniej kupić ale czy jest sens??
    No ciepło z kominka to fantastyczna rzecz, jak dla mnie nieporównywalna z niczym. Ja lubię palić i nie zrezygnowałbym za nic z niego. Ale to rzecz indywidualna.
    Klima daje praktycznie natychmiastowe ciepło i spokojnie można podbić temp., kiedy sytuacja tego wymaga.
    Nie wiem jak to będzie w mrozy, bo to dopiero mój pierwszy sezon, więc trudno jednoznacznie coś doradzić.

    pzdr

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    właśnie o Lomo myślałem.... tylko nie wiem czym różnią się wersje Luxury i Economic... Jaki mniej więcej mogą mieć te klimy COP przy np. -10??? Swoimi grzejesz w II taryfie??
    Lomo economy jest teraz w bardzo dobrej cenie. Przy -10'C katalogowy COP? Postaram się jutro sprawdzić jeżeli są dla niego dostępne tabele. Mogę Ci podać ile mój mission przy nominalnym poborze w podanych warunkach temperaturowych:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	midea_wyd.JPG
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	69,4 KB
ID:	374164

    Mam też np. pod ręką dla kanałówki toshiby o wydajności 4kW:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	toshiba-grzanie.JPG
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	374165
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Grzesiu, możesz mi polecić dobrego multisplita na 3 konsole, każda około 1,5kW przy -22?
    Coś co sprawdzi się u mnie czyli raczej cold region.
    Dla cold region masz mideę missiona z tańszych ze wszelkimi zabezpieczeniami w razie "W" czyli podgrzewana taca czy nawet grzałka karteru a cenowo wychodzi dużo taniej niż jakiś daikin czy toshiba czy inne cold regiony. Ja mam missiona extreme u siebie na testach teraz i czekam na większe mrozy jak będzie radził sobie. Ale przy Twoim dobrze zaizolowanym domu niewiele potrzeba. Powyżej masz wykresy katalogowe dla mocy nominalnych obliczeniowych.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Witam

    Niech Ci jednak poda, jaka moc, COP i jakie natężenie dźwięku będzie przy tych -22*.
    Ale tak naprawdę. Najlepiej z podaniem poważnych źródeł.
    To, że przy -22 działać będzie - wierzę.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Mój Kanałowy Gree z katalogowym grzaniem do -10'C grzał w mróz -24'C zeszłej zimy! Nie wiem jaki był COP, dmuchał ciepłym powietrzem. Przy -18'C temperatura nawiewu wynosiła 39'C. Przy -24'C 33'C. Co do hałasu, to nie ma co ukrywać słabiutkie jakby nie było gree słychać było ale jakby postawić na gruncie to w zasadzie ujdzie. Będę zmieniał gree na Toshibę ponieważ ta potrafi bardzo nisko schodzić z poborem więc gdy są małe potrzeby zachowuje komfort w domu a jednocześnie niewiele pobiera.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Witam

    No i mamy tabelki, choć bez podania źródeł.

    Lomo dla mnie no name, mimo iż, tu polecany okazuje przy -20 moc rzędu 1,2 kW, a COP bliski 1,9
    Renomowana Toshiba nie deklaruje wyników przy -20, ale przy -15 moc = 1,47 a COP, jak szybko wyliczyłem ok.2,57.
    W zbliżonych warunkach Lomo, co nie dziwi jest nieznacznie gorszy od Toshiby, choć metoda podania wyników w obu jest w obu przypadkach inna.

    Szkoda, że nie mamy tu wyników forsownie to promowanego Gree, lecz pewien jestem, że nie będą znacząco odbiegać od wyżej ujawnionych.
    Można żonglować Copami przy obciążeniach częściowych. Przy -15-20 żarty niestety się kończą a rezultaty marketingowe podlegają brutalnej weryfikacji
    Brak danych dotyczących natężenia dźwięku przy pracy z pełnym obciążeniem.
    Stawiam $ p-ko orzechom, że będą jeszcze bardziej brutalne niż spadek mocy.

    Wnioski; Wbrew pozorom optymistyczne.

    Do pracy w warunkach niewielkiego zapotrzebowania na moc klimatyzatory nadają się idealnie.
    Wskazują na to uwagi prezentowane wyżej jak i moje własne obserwacje poczynione w trakcie eksploatacji w nader róznych warunkach.

    Przestrzegałbym przed traktowaniem klimatyzatora jak zasadniczego źródła ciepła na cały sezon.
    W skojarzeniu z kablami są idealnym ich uzupełnieniem.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Ja w pracy w biurowcu mam już drugi sezon panasy P/P Paci Elite- działają wg dtr do -20 st z 80% mocą znamionową( wydusiłem od dystrybutora tabeleczki)
    Dzisiaj sprawdzałem zużycie od 14.11- ok 100kW przy 500m2 ( temp od 22 do 24 st u dziewczyn)
    Jestem mega zadowolony
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Witam



    Przestrzegałbym przed traktowaniem klimatyzatora jak zasadniczego źródła ciepła na cały sezon.
    W skojarzeniu z kablami są idealnym ich uzupełnieniem.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dokładnie, moje rozwiązania opierają się na kanałówce plus backupie elektrycznym o czym piszę w wątku tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C3%B3wk%C4%99

    Tabelki pochodzą od producenta. Własne obserwacje też są istotne. Tak jak pisałem moje gree przestałoby chodzić zgodnie z instrukcją a dmuchało ciepłym. Są też typowe Cold Regiony ale czy warto za nie płacić... nie wiem, moim zdaniem najlepiej zrobić właśnie tandem! W dobrze izolowanym domu przez znakomitą część sezonu pompy p-p dadzą radę a tylko przez parę dni trzeba by dogrzać...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    O co kaman z taktowaniem klimatyzatora ? Szkodzi czy sprawność spada ?
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    O co kaman z taktowaniem klimatyzatora ? Szkodzi czy sprawność spada ?
    "Taktowanie" klimatyzatora to zjawisko naturalne, przewidziane przez producenta.
    Zarówno w ON OFF jak i inwerterach.
    W tych ostatnich układ sterujący, w miarę osiągania założonej temperatury stopniowo zmniejsza moc, dochodząc do minimalnej wyłącza sprężarkę i wentylator jednostki wewnętrznej.
    Nie wystąpi jedynie wówczas gdy uda nam się zrównoważyć straty ciepła z bieżąco dostarczaną energią. Bedziemy mieć wówczas pracę ciągłą.
    W ON OFF odbywa się to skokowo, z uwagi na brak modulacji mocy.

    Schemat pracy i sterowania analogiczny do tego jaki mamy w powietrznych PC.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Dzięki- tylko nawet nie wiem kiedy są przerwy, muszę poczytać w instr ( jest czasem ikonka zamniętego układu)
    Od lipca br użytkujemy- zimą była wykończeniówka.
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony