dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 191

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Miesiąc temu (06.01.)

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post

    Licznik pokazuje 769 kWh.

    769-518 = 251 kWh/30 = 8,4 kWh na dzień.
    Dzisiaj 1138 kWh

    Zużycie 369 kWh, czyli 11,9 kWh/dzień

    Chodzi tak jak pisałem poprzednio, do tego od początku sezonu poszło ok. 1 m3 drewna.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Miesiąc temu:

    Dzisiaj 1138 kWh
    Dzisiaj 1366 kWh.
    Zużycie 228 kWh za 28 dni. Dosłownie ze 3 razy palone w kominku.

    Od początku sezonu 1276 kWh. Jakby przyjąć cenę średnią z faktury 0,42 zł/kWh - przypominam, że klima chodzi bez łańcucha na taryfy - to:
    od 06 października do dzisiaj (06.03) chińczyk zjadł 536 PLNów, a za ostatni miesiąc 95,76 zł.

    Do końca sezonu jeszcze trochę, ale śmiało mogę postawić dwie tezy:
    1. udowodniłem sobie, że pompa ciepła to wspaniałe urządzenie - może nie samo Gree, ale na przykładzie tego urządzenia,
    2. mając dobrze dobraną PC PW do mojego domu zużycie na CO i CWU byłoby w zakresie 3-4.000 kWh/rok...
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Dzisiaj 1366 kWh.
    Zużycie 228 kWh za 28 dni. Dosłownie ze 3 razy palone w kominku.

    Od początku sezonu 1276 kWh. Jakby przyjąć cenę średnią z faktury 0,42 zł/kWh - przypominam, że klima chodzi bez łańcucha na taryfy - to:
    od 06 października do dzisiaj (06.03) chińczyk zjadł 536 PLNów, a za ostatni miesiąc 95,76 zł.

    Do końca sezonu jeszcze trochę, ale śmiało mogę postawić dwie tezy:
    1. udowodniłem sobie, że pompa ciepła to wspaniałe urządzenie - może nie samo Gree, ale na przykładzie tego urządzenia,
    2. mając dobrze dobraną PC PW do mojego domu zużycie na CO i CWU byłoby w zakresie 3-4.000 kWh/rok...

    Tyle że za PW trzeba zapłacić więcej. Podam może zużycia z domów gdzie są zainstalowane kanałówki:

    Dom 100 m2 bardzo dobrze izolowany:
    24'C w domu.
    Kanałówka 207kWh
    grzejnik łazienkowy 10kWh
    Pompa ciepła do CWU 270 L ViviVerti - 56kWh
    reku - 16kWh
    Koszt: 167 zł za wszystko.

    Dom 180 m2 przyzwoicie izolowany:
    pompa plus grzejniki koszt 250 zł za luty.
    491 kwh pobrała kanałowa pompa ciepła
    kominek używany przez pierwszą część miesiąca co dwa dni na parę godzin.

    Dom 140 m2 dobrze izlowany:
    Kanałówka plus grzejniki koszt 350 kwh. Temperatury na poziomie 22-23'C.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony