dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 10
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 191
  1. #141

    Domyślnie

    A jak sprawa wygląda u pozostałych chińczykow czyli Lomo?

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    @ProStaś jak masz ustawione na chińczyku grzanie na ile stopni? Masz real feel?

    21 lub 20,5 C Idzie na auto.

    Próbowałem funkcji I feel, ale coś nie teges. Ustawiam na 21C, pilota kładę 4 m od klimy i.......grzeje bez przerwy. W salonie robi się 23C (termometr jest dużo dalej od klimy niż pilot) i jest do bani.
    Nie wiem o co chodzi.

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Grzejesz tylko klima? A jak zużycie prądu?
    Oprócz klimy w całym domu (rzut w pierwszym poście) chodzą:
    - kabel w hallu 0,5 kW
    - kabel w pralni coś ok. 0,8 kW
    - kabel w łazience ok. 1 kW
    - piece akumulacyjne Duo Heat (bez promiennika) w ostatnich dwóch pokojach 1,95 kW (w środkowym pokoju nawet nie odpalam bo najczęściej tu przebywam i temp, jest dla mnie OK).

    Ładowanie od 22.00 do 23.59 i od 03.00 do 06.00 oraz 13-15
    W weekend podobnie.

    Nie wiem ile te pozostałe urządzenie żrą prądu, nie mam ich opomiarowanych.
    Dzięki klimie (no nie przy tych mrozach) piece były zdecydowanie mniej gorące aniżeli dotychczas.
    Szacuję, że przy ok. 0 *C wszystko poza klimą zjadało jakie 15 - 18 kWh/dzień. Plus klima.
    Przy czym u mnie jest to mało reprezentatywne, bo część tego ciepła przewala później PC do CWU.

  3. #143
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pio_tr-1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-746
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    21 lub 20,5 C Idzie na auto.

    Próbowałem funkcji I feel, ale coś nie teges. Ustawiam na 21C, pilota kładę 4 m od klimy i.......grzeje bez przerwy. W salonie robi się 23C (termometr jest dużo dalej od klimy niż pilot) i jest do bani.
    Nie wiem o co chodzi.
    Od kilku dni mam U Crown, przeniosłem się z Lg Deluxe Sirius i równiez z funkcja I Fell nie wiem o co chodzi.
    Na papierze i w reklamówkach sprawa jest jasna. W praktyce to tak nie działa. Jest jakaś logika, wyłącza ale sensu w tym brak.

    Spore różnice w działaniu pomiędzy LG DS, a U Crown na plus tego drugiego. Póki co obserwuje. Więcej za jakiś czas.
    Na razie więcej plusów niż minusów.

    Na szybko dwie różnice na plus i minus.
    Jednostka zewnętrzna jest bardzo cichutka w porównaniu do LG. Może nie tyle chodzi o głośność wentylatora/agregatu co minimalne wibracje w porównaniu do JW LG. Jak LG wchodziła w obroty powyżej 800W to kondygnacja się trzęsła, mimo podłożenia dodatkowych gumowych tłumików. W Gree mógłbym nic nie podkładać i było by ok. Wibracje nawet na najwyższych obrotach są minimalne.

    Na minus w porównaniu do LG to pobór prądu grzałki oleju. Poniżej temp +2, czy to w standby, czy to kiedy ma przerwę w pracy pobiera 90W.
    Rozumiem że ma to jakiś sens, ale w standby nie ma żadnego. Maszyna i tak nie uruchomi się zanim nie doprowadzi oleju do odpowiedniej temperatury.
    W LG to samo, ale pobierała tylko 40W.
    Zupełnie inna sprawą było to że chyba ze względu na jakieś uszkodzenie mojego egzemplarza grzałka pracowała bez względu na temperaturę. W lato też

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pio_tr-1 Zobacz post
    Zupełnie inna sprawą było to że chyba ze względu na jakieś uszkodzenie mojego egzemplarza grzałka pracowała bez względu na temperaturę. W lato też
    Grzałka pracuje zawsze gdy temperatura oleju spadnie poniżej zdefiniowanego poziomu (również latem)
    W nowszych rozwiązaniach, renomowanych producentów nie ma grzałek, sprężarki podgrzewają się wykorzystując uzwojenie silnika DC.

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Grzałka pracuje zawsze gdy temperatura oleju spadnie poniżej zdefiniowanego poziomu (również latem)
    W nowszych rozwiązaniach, renomowanych producentów nie ma grzałek, sprężarki podgrzewają się wykorzystując uzwojenie silnika DC.
    A mzoesz podac kilku producentow takiej klimy?

  6. #146

    Domyślnie

    Miesiąc temu (06.01.)

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post

    Licznik pokazuje 769 kWh.

    769-518 = 251 kWh/30 = 8,4 kWh na dzień.
    Dzisiaj 1138 kWh

    Zużycie 369 kWh, czyli 11,9 kWh/dzień

    Chodzi tak jak pisałem poprzednio, do tego od początku sezonu poszło ok. 1 m3 drewna.

  7. #147

    Domyślnie

    fajnie byłoby, gdybyś na koniec sezonu grzewczego napisał porównanie do poprzedniego sezonu (tego bez klimy), czyli zużycie prądu COP=1 w obu sezonach, zużycie prądu przez klimę w tym sezonie, zużycie drewna w obu sezonach. a jakby rozciągnąć to porównanie na więcej poprzednich sezonów...
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  8. #148

    Domyślnie

    imrahil postaram się, w miarę obiektywnie.

    Tymczasem przyszedł mi rachunek za prąd za pół roku (192 dni).
    Jako, że na tym forum metod liczenia kWh jest tyle, ile głów, to będę się trzymał teorii pt. złotówki z rachunku podzielić na ilość zużytych kWh.
    Ponoć to najobiektywniejsza metoda.

    No to licząc w ten sposób wychodzi mi 2520 zł za 5992 kWh.
    Czyli 1 kWh = 0,42 zł.

    Ergo. Jak ktoś chce to może sobie podstawić tą wartość do zużytych kWh przez Gree. I będzie miał koszt.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Miesiąc temu:

    Dzisiaj 1138 kWh
    Dzisiaj 1366 kWh.
    Zużycie 228 kWh za 28 dni. Dosłownie ze 3 razy palone w kominku.

    Od początku sezonu 1276 kWh. Jakby przyjąć cenę średnią z faktury 0,42 zł/kWh - przypominam, że klima chodzi bez łańcucha na taryfy - to:
    od 06 października do dzisiaj (06.03) chińczyk zjadł 536 PLNów, a za ostatni miesiąc 95,76 zł.

    Do końca sezonu jeszcze trochę, ale śmiało mogę postawić dwie tezy:
    1. udowodniłem sobie, że pompa ciepła to wspaniałe urządzenie - może nie samo Gree, ale na przykładzie tego urządzenia,
    2. mając dobrze dobraną PC PW do mojego domu zużycie na CO i CWU byłoby w zakresie 3-4.000 kWh/rok...
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  10. #150
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Witam

    Osiągów gratuluję, ale Ameryki nie odkryłeś.

    Przejrzyj posty użytkowników PC PW we właściwym wątku.
    3-4 tys. kWh na sezon to właściwie norma dla przeciętnego, współcześnie budowanego domu.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  11. #151
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Witam

    Osiągów gratuluję, ale Ameryki nie odkryłeś.

    Przejrzyj posty użytkowników PC PW we właściwym wątku.
    3-4 tys. kWh na sezon to właściwie norma dla przeciętnego, współcześnie budowanego domu.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Ale to taka norma przy PC P-W , przy gruntówce wtedy taka norma to 1,5-2 tyś kWh

  12. #152

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Dzisiaj 1366 kWh.
    Zużycie 228 kWh za 28 dni. Dosłownie ze 3 razy palone w kominku.

    Od początku sezonu 1276 kWh. Jakby przyjąć cenę średnią z faktury 0,42 zł/kWh - przypominam, że klima chodzi bez łańcucha na taryfy - to:
    od 06 października do dzisiaj (06.03) chińczyk zjadł 536 PLNów, a za ostatni miesiąc 95,76 zł.

    Do końca sezonu jeszcze trochę, ale śmiało mogę postawić dwie tezy:
    1. udowodniłem sobie, że pompa ciepła to wspaniałe urządzenie - może nie samo Gree, ale na przykładzie tego urządzenia,
    2. mając dobrze dobraną PC PW do mojego domu zużycie na CO i CWU byłoby w zakresie 3-4.000 kWh/rok...

    Tyle że za PW trzeba zapłacić więcej. Podam może zużycia z domów gdzie są zainstalowane kanałówki:

    Dom 100 m2 bardzo dobrze izolowany:
    24'C w domu.
    Kanałówka 207kWh
    grzejnik łazienkowy 10kWh
    Pompa ciepła do CWU 270 L ViviVerti - 56kWh
    reku - 16kWh
    Koszt: 167 zł za wszystko.

    Dom 180 m2 przyzwoicie izolowany:
    pompa plus grzejniki koszt 250 zł za luty.
    491 kwh pobrała kanałowa pompa ciepła
    kominek używany przez pierwszą część miesiąca co dwa dni na parę godzin.

    Dom 140 m2 dobrze izlowany:
    Kanałówka plus grzejniki koszt 350 kwh. Temperatury na poziomie 22-23'C.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  13. #153

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Osiągów gratuluję, ale Ameryki nie odkryłeś.

    Przejrzyj posty użytkowników PC PW we właściwym wątku.
    3-4 tys. kWh na sezon to właściwie norma dla przeciętnego, współcześnie budowanego domu.
    Nie miałem zamiaru odkrywać Ameryki.
    Wątki o PC PW znam, od bardzo wielu lat, wiem jakie tam są podawane zużycia prądu.

    Ale tam jest mowa o urządzeniach minimum 3-4 razy droższych od mojego.

    Tu chciałem udowodnić (lub zaprzeczyć) sobie i niedowiarkom, że pompa ciepła to super urządzenie. Jako takie, jako pewna zasada działania, nawet przy dużych mrozach, których wiele osób się boi.

    Jak komuś się ten wątek przyda to bardzo dobrze, bo najważniejsze jest podejmowanie świadomych decyzji.
    I tych na TAK, i tych na NIE.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  14. #154

    Domyślnie

    Odczyt z wczoraj: 1507 kWh.
    Zużycie za 31 dni 141 kWh.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  15. #155

    Domyślnie

    Tak się obecne zastanawiam pomiędzy U-Crown oraz LG Deluxe 3,5kW. Wiadomo GREE blisko 1000 zł droższe, więc nie wiem czy jest to warte dopłaty. Grzać raczej będę głównie przejściowo, bo głownie zależy mi na chłodzeniu.

  16. #156

    Domyślnie

    Nowy.

    Fajny wątek sporo informacji z pierwszej ręki, nie tylko suche dane z DTR ale opinie poparte faktycznymi zużyciami energii. Ja w tym roku mam zamiar ogrzewać
    1 Domek letniskowy rodziców licznik dwutaryfowy :
    Przedpokój: Gree Gree U Crown 3,5kw + plus dynamiczny piec akumulacyjny 2kw (raczej jako zabezpieczenie w razie W) do tego jest kabel w podłodze, Z przedpokoju ogrzeję otwartą kuchnię i dwa pokoje
    Sypialnia1 Piecyk akumulacyjny 0,8kw
    Sypialnia2 konwektor 0,6kw
    Jest jeszcze kominek ale daże do jego nieużywanie (rodzice nie młodnieja )

    2 Domek pod lokatora 56m2 ( na razie licznik jednotaryfowy)
    Piętrowy średnio zaizolowany, mieszkanie usytuowane na piętrze, parter ogrzewany przy większych mrozach z pieca CO.
    Chłodzenie i ogrzewanie LG delux 3,5kw. W założeniach ogrzewanie ma mi wystarczyć w okresach przejściowych jesień/wiosna, w zimę odpalę piec CO

    Jak się zacznie sezon na grzanie, napiszę jak to się sprawdza

  17. #157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robroy Zobacz post
    Nowy.

    Fajny wątek sporo informacji z pierwszej ręki, nie tylko suche dane z DTR ale opinie poparte faktycznymi zużyciami energii. Ja w tym roku mam zamiar ogrzewać
    1 Domek letniskowy rodziców licznik dwutaryfowy :
    Przedpokój: Gree Gree U Crown 3,5kw + plus dynamiczny piec akumulacyjny 2kw (raczej jako zabezpieczenie w razie W) do tego jest kabel w podłodze, Z przedpokoju ogrzeję otwartą kuchnię i dwa pokoje
    Sypialnia1 Piecyk akumulacyjny 0,8kw
    Sypialnia2 konwektor 0,6kw
    Jest jeszcze kominek ale daże do jego nieużywanie (rodzice nie młodnieja )

    2 Domek pod lokatora 56m2 ( na razie licznik jednotaryfowy)
    Piętrowy średnio zaizolowany, mieszkanie usytuowane na piętrze, parter ogrzewany przy większych mrozach z pieca CO.
    Chłodzenie i ogrzewanie LG delux 3,5kw. W założeniach ogrzewanie ma mi wystarczyć w okresach przejściowych jesień/wiosna, w zimę odpalę piec CO

    Jak się zacznie sezon na grzanie, napiszę jak to się sprawdza
    Powiem tak, nie wiem czy jest sens pchać się w U crown'a. Poprzedniej zimy zrobiłem instalacje u siostry na lomo economic i przy -27'C sprawował się bdb.

    Nie pchaj się w piecyki akumulacyjne. Wystarczą w zupełności konwektory byleby z precyzyjnym termostatem. Ja wrzucam atlanticki. Ważne by budynek był szczelny. Dlatego obowiązkowo wm z rekuperacją. Obecnie są nawet małe centrale które dla małego domku zrobią robotę i minimalizują koszty.

    Warto poczytać jeszcze tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...08#post7505808

    Jak możesz to podaj więcej danych odnośnie tego budynku.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  18. #158
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Jakie to są dostępne obecnie małe centrale wentylacyjne godne uwagi?
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  19. #159

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Jakie to są dostępne obecnie małe centrale wentylacyjne godne uwagi?
    Jak ktoś ma mały domek letniskowy to wrzuca sobie centralkę na małe obiekty chociażby ventsa. Są i drogie centrale np. thessla ma mieszkaniówkę do zabudowy w meblach kuchennych jak mikrofala czy piecyk... Często ludzie myślą o rekuperacji i o kosztach w granicach 10 tys. zł. a można to zrobić na małym domku w 2,5 tys albo i mniej. Piszę o tym, że przy grzaniu bezpośrednio powietrza ważna jest szczelność budynku i nie ma sensu wydawać kasy na piece akumulacyjne a lepiej zainwestować w uszczelnienie domku. Z resztą, jak dom ma być tani w ogrzewaniu to tak czy inaczej musi być szczelny a i o komforcie świeżego powietrza zapominać nie wolno.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  20. #160

    Domyślnie

    Witam serdecznie ,pytanie kieruje do Grzesia i Stasia
    model u-crown to urządzenie ma szeroki kąt nawiewu w 4 strony a to idealnie sprawdzi montując jednostkę na klatce schodowej. To miejsce wydaje się być idealne bo w upalne dni też złamie temperaturę która jest największa na poddaszu .Nawiew który jest precyzyjny poradzi sobie idealnie wiewając go na górę . Czy tak ? Chce kopić jednostkę 18-ke 5,3 kw czy poradzi sobie z dołem 70m2 +20 klatka i holem góra
    razem około 90m2. dom pasywny dodam tylko ,że są również rolety na poddaszu na oknach dachowych jest dobrze ocieplony. Ważniejszą wagę przykładam by chłodzić. Czy model z 2017 ma poprawione wi -fi by łączy się z ruterem tak by go załączyć po za domem ? A może inna jednostka z gree bo crown podwójna sprężarka wypasiony nawiew co w konsekwencji może szybciej się popsuć i większy koszt naprawy co proponujecie ?

Strona 8 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony