dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie ...A MOŻE NAJPIERW STAN SUROWY, A POTEM POSADZKA

    ZASTANAWIAM SIE NAD KOLEJNOŚCIĄ PRAC.
    SLYSZALEM ZE ZAZWYCZAJ PRZEWODY KANALIZACYKNE UKRYTE POD POSADZKĄ NIE PASUJĄ DO GUSTÓW UŻYTKOWNIKOW(ROZMIESZCZENIA URZĄDZEŃ W KUCHNI CZY LAZIENCE)
    ZAWSZE ZNAJDZIE SIE NOWA WENA TWÓRCZA
    DODATKOWO MOŻNA PEWNIE JESZCZE SCHOWAC JAKIES PRZEWODY POD POSADZKĘ.
    CZY JEST KTOŚ KTO POZOSTAWL SOBIE POSADZKĘ NA KONIEC?????

    STOJE PRZED DYLEMATEM

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Troszeczkę dziwny post ale ja sobie nie wyobrażam tego inaczej jak rozprowadzić kanalizację podczas robienia fundamentów w domku bez piwnicy. A może mam póżniej kuć, rozprówać i burzyć???? Nie to bez sensu. Masz projekt a w nim umieszczone odbiorniki wody, czy ujęcia kanalizacji. Jeżeli coś Tobie nie pasuje (a tak często bywa) to sam sobie to zmieniasz. Koniec i kropka.
    Ja tak sobie zmieniłem i nie mam zamiary wydawać paru tysięcy PLN na późniejsze rozłożenie kanalizacji zamiast zainwestowanych kilku setek ta etapie wznoszenia fundamentów.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wakmen
    Troszeczkę dziwny post ale ja sobie nie wyobrażam tego inaczej jak rozprowadzić kanalizację podczas robienia fundamentów w domku bez piwnicy. A może mam póżniej kuć, rozprówać i burzyć???? Nie to bez sensu. Masz projekt a w nim umieszczone odbiorniki wody, czy ujęcia kanalizacji. Jeżeli coś Tobie nie pasuje (a tak często bywa) to sam sobie to zmieniasz. Koniec i kropka.
    Ja tak sobie zmieniłem i nie mam zamiary wydawać paru tysięcy PLN na późniejsze rozłożenie kanalizacji zamiast zainwestowanych kilku setek ta etapie wznoszenia fundamentów.
    Według mnie budowa domu nie polega na radosnej twórczości , ale budowanie zgodnie z projektem
    Jestem za układaniem instalacji kanalizacyjnej przyłącza wodnego doprowadzenia powietrza do komina jesli ktos ma to w projekcie w fazie budowy fundamentów.
    Rozumiem Cię Wakmen budujesz systemem godpodarczym starasz sie jak najwiecej zrobić sam (tak jak ja) można popełnic błąd przy układaniu o pare centymetrów z wyliczeniem odległości od ściany np posadowienia sedesu .Zwałszcza kiedy np projekt jest wyrysowany w ceramice a zmienia sie rodzaj sciany i powstaja brakujace cm Przerabialem ten temat , zostawilem nie dobetonowane wyloty kanalizacji dla spokoju sumienia.
    Jestem zwolennikiem chudziaka przed stawianiem scian
    Po pierwsze
    Mozna wstawić cześc materiału na paletach do środka budynku za pomocą paleciaka poustawiac ich jak sie chce i przemieszczac jak sie wymarzy
    Po drugie nie czuje sie jak wielbład na pustyni i nie chodze czały czas po piachu
    Buduje z Ytonga palety służą mi jako rusztowanie przy murowaniu wyższych parti ścian
    Na budowie jest ład i porządek
    Potrzebuje krótszych stępili przy szalowaniu stropu
    Nie mam problemów z robieniem chudziaka pożniej mam na mysli przeganianie betonu po całym budynku jak są juz sciany zewnetrzne i wewnętrzne

    Oszczedzam na pomocniku który musi mi doniesc materiał do budowania
    przy tej technologii nie potrzeba mi zaprawy więc nie musze krazyc taczkami po całym budynku, jezeli juz małbym dostarczac zaprawe w taczkach to tez było by mi łatwiej
    Większosc towaru budowlanego jest na paletach wiec nie mam problemu z przetaczaniem ich wewnatrz budynku
    Pracuje z kolega na budowie jako ekipa dwu osobowa i staram się najpierw pomyslec potem dopiero podzwigac to taka moja sugestia do budujacych samemu
    Inwestorzy którzy zlecaja budowe ekipie prawie zawsze robia wylewke chudziaka po postawieniu scian zaobserwowałem to w praktuce jeżdżąc po budowach oni poprostu nie musza tego dzwigac wykonuja to za nich ludzie którzy biora za to pieniadze mieszkam w regionie gdzie kruluje czerwony materiał na sciany i fachowcy sa przyzwyczajeni do tradycyjnej ciękiej pracy
    Próbowałem w pierwszej fazie budowy doradzac inwestorom kolejnosc prac ale juz przestałem jeden na dziesieciu moze cos zkorzystał , jest zasada ze sasiad i ojciec tak budowali wiec poco ja mam wydziwiac
    kontakt 502080438

  4. #4

    Domyślnie

    a to mnie zdziwiliście że w ogóle można pomyśleć o wykonaniu chudziaka PO wymurowaniu ścian nadziemia jeżeli można przed. Jakie zalety miałoby takie rozwiązanie? Ja widzę same kłopoty.

    Polecam wszystkim Kompletny harmonogram prac nieocenionego Bartta
    Inwestor to brzmi dumnie....

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekS
    ... jestem za ...doprowadzenia powietrza do komina jesli ktos ma to w projekcie w fazie budowy fundamentów.
    Ja mam kominek w saloniku ale doprowadzenia powietrza do komina niestety w projekcie nie zauważyłem ale na właściwym etapie budowy położyłem i doprowadziłem.

    Cytat Napisał JacekS
    ... można popełnic błąd przy układaniu o pare centymetrów z wyliczeniem odległości od ściany np posadowienia sedesu .Zwałszcza kiedy np projekt jest wyrysowany w ceramice a zmienia sie rodzaj sciany i powstaja brakujace ...
    Mój projekt był w ceramice 25 a buduję w silikatach 18 i te parę centymetrów zawsze można zniwelować. Kiedyś usłyszałem stwierdzenie, że "budowa to nie apteka" oraz dokładność na budowie liczy się na "koński pazur".[/quote]

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiM
    a to mnie zdziwiliście że w ogóle można pomyśleć o wykonaniu chudziaka PO wymurowaniu ścian nadziemia jeżeli można przed. Jakie zalety miałoby takie rozwiązanie? Ja widzę same kłopoty.

    inni niestety widza to innaczej
    http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=36449

    Polecam wszystkim Kompletny harmonogram prac nieocenionego Bartta
    kontakt 502080438

  7. #7

    Domyślnie

    Ja chciałem zrobić chudziaka przed ścianami ale sie nie wyrobiłem i po zasypaniu fundamentów żwirem zacząłem dalej stawiać mury. Teraz dostrzegam zalety takiego przypadkowego posunięcia, po pierwsze rzeczywiście zmieniła się koncepcja ustawienia łazienki i kuchni czyli usytuowanie kanalizy, po drugie woda deszczowa wsiąka a nie stoi jak u sąsiada i namacza mury, po ubitym żwirze chodzi sie jak po betonie, nie miałem problemu z ustawieniem palet z materiałem lub przejazdem z pełną taczką, i w ogóle trzeba sie zastanowić czy taki chudziak to nie wyrzycanie pieniędzy - tańsze rozwiązanie to wyrównać i ubić żwir posypac cieńką warstwą cementu i polać wodą (jak czasami robi się chudziak pod fundamenty), na to folia lub papa, styropian i 5 cm mocnego betonu zbrojonego siatką, ale pod działówki zdało by się na samym początku zrobić płytkie zbrojone prętami fundamenty - ciekawe co myślicie o tym rozwiązaniu.

    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    [quote="amys"]Ja chciałem zrobić chudziaka przed ścianami ale sie nie wyrobiłem i po zasypaniu fundamentów żwirem zacząłem dalej stawiać mury. Teraz dostrzegam zalety takiego przypadkowego posunięcia, po pierwsze rzeczywiście zmieniła się koncepcja ustawienia łazienki i kuchni czyli usytuowanie kanalizy, po drugie woda deszczowa wsiąka a nie stoi jak u sąsiada i namacza mury, po ubitym żwirze chodzi sie jak po betonie, nie miałem problemu z ustawieniem palet z materiałem lub przejazdem z pełną taczką, i w ogóle trzeba sie zastanowić czy taki chudziak to nie wyrzycanie pieniędzy - tańsze rozwiązanie to wyrównać i ubić żwir posypac cieńką warstwą cementu i polać wodą (jak czasami robi się chudziak pod fundamenty), na to folia lub papa, styropian i 5 cm mocnego betonu zbrojonego siatką, ale pod działówki zdało by się na samym początku zrobić płytkie zbrojone prętami fundamenty - ciekawe co myślicie o tym rozwiązaniu.

    polemizowałbym aby tak właśnie robic chudziak sam beton nie składa sie z cementu i żwiru ubity zwir trzeba wymieszac z cementem jak chcesz to zrobic ? zeby było równo
    Jak połozysz na takim ostro wydeptanym chudziaku folie, przecież poprzeciera się w milionach miejsc
    Jestem za tym żeby dokładnie przemyśleć rozmieszczenie wewnętrzne w fazie projektu i kupic taki żeby go nie przerabiać .
    Każda przeróbka wychodzi później bo np komin wychodzi nie tam gdzie trzeba nie pasuja piony z poddasza itp prawie po każdej przeróbce są kłopoty ,ale człowiek zafascynowany budową patrzy na to co chce w danym miejscu zmienic widzi to jak juz są postawione sciany i nie zastanawia się co bedzie w następnym etapie wyzej .Nie mysle nawet o zmianie lokalizacji Scian konstrukcujnych bo potem to już wychodzi naprawde radosna twórczość i taki inwestor jak przebrnie do fazy końcowej to może się smiało nazwac architektem z uprawnieniami
    Myślę ze takich dylematow nie mają ludzie którzy się buduja po raz któryś Moze się jednak myle?
    ale to są moje wewnętrzne rozterki kazdy ma swoj dom i widzi tą wizje innaczej
    kontakt 502080438

  9. #9

    Domyślnie

    Amys
    rozumiem, że i tak nie masz jeszce wylewki a masz juz sciany: podobnie proponowała moja pani architekt (bo piasek może się naturalnie lepiej ubić) ale dałem sie przekonac swojemu wykonawcy (łatwiej budowac mając stała podłogę).
    Oczywiście po zaypaniu fundamentów zastosowałem podlewanie i zageszczarke. Przed scianami zrobiłem wylewki z chudziaka.

    Dzisiaj znów wybrąłbym pzrygotowanie (ubicie) pisku ale potem od razu wylewka. Dużo łatwiej sie buduje. A rozmieszcenie elementów kanalizacji o czywiście sie nieco zmieniło ale przewiduje grube warstwuy w podłodze i stąd będzie miejsce na poprowadzenie korekt. Ostatecznie wykuje 0,5m2 chudziaka i przeniosę 2 rury zamiast całej instalacji. Bo wiesz, że jak nawet wszystko ci sie pieknie ułoży to rozkopując piasek i zasypując kanalizacje znów bedziesz miał miejsca gdzie piasek nie będzie uleżały.
    Wojtek

    GWC + rekuperator obrotowy + ogrzewanie podłogowe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony