dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 80
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Wizualizacje zapowiadają się ciekawie, nowoczesna stodoła to styl który bym wybrała, gdyby na mojej działce nie dało się wybudować domu z płaskim dachem.
    Rzuty są mało czytelne, nie widzę wielkości powierzchni pomieszczeń, domyślam się co do funkcji pomieszczeń. Ale podoba mi się: duuuży salon, fajnie że kuchnia jest odsunięta od części wypoczynkowej. Góra wydaje się dobrze rozplanowana, symetryczny, logiczny układ pomieszczeń. Plus fajne osobne garderoby dla dzieci i rodziców. Niestety, nie widzę szczegółów, na rzutach, więc tyle w temacie pozdrawiam .
    U.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stalowarurafi6

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    71

    Domyślnie

    B_i_U dzięki za uwagi, wgrałem poprawione rzuty, chyba czytelniejsze już. Coś sobie forum z plikami png nie radzi.
    Wykaz pomieszczeń poniżej:

    Nazwa pomieszczenia Powierzchnia
    [m2]
    PARTER
    1.1 Wiatrołap 3,84
    1.2 Hol 4,64
    1.3 Strefa kuchenna 9,50
    1.4 Strefa jadalniana 13,08
    1.5 Strefa salonowa 31,60
    1.6 Gabinet 8,47
    1.7 korytarz 5,74
    1.8 Łazienka 5,67
    1.9 Pom. Tech. (pralnia) 6,55
    1.10 spiżarnia 1,50
    1.11 Garaż 39,66
    Suma 130,25
    PIĘTRO
    2.1 Komunikacja 6,77
    2.2 hol 6,66
    2.3 Garderoba 4,47
    2.4 Sypialnia rodziców 13,22
    2.5 Pokój dziecięcy_1 13,70
    2.6 Garderoba dla dzieci 6,17
    2.7 Pokój dziecięcy_2 13,70
    2.8 Pokój gościnny 9,88
    2.9 Łazienka 7,64
    Suma 82,21

  3. #43

    Domyślnie

    Bryła mi się podoba i to nawet bardzo.

    Rzut pomieszczeń....hm...każdy ma swoje wymagania i potrzeby.
    Ale skoro wystawiasz na "obstrzał" to pozwolę sobie na 3 uwagi:
    1. salon to część parteru, która jest komunikacją do kuchni, jadalni, wyjścia na taras, schodów i części z gabinetem, sporo tego, ustawność będzie cierpiała,
    2. zmieniłbym bieg schodów (na górze wielkiej różnicy nie będzie), a w przedsionku pod schodami zabudowałbym szafę-garderobę - chyba, że chcecie mieć widok na schody z salony w pełnej krasie...
    3. wejście do garderoby w sypialni małżeńskiej raczej na środku, będzie więcej miejsca na szafki, a mniej komunikacji.

    Takie tam tylko, powodzonka

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stalowarurafi6

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    71

    Domyślnie

    ProStaś - dzięki za uwagi. Oczywiście, każdy pod siebie robi.
    1. jesteśmy świadomi tego wyboru i ustawności
    2. tutaj nie zmienimy raczej, bo bardzo nam zależało na wygodnym przebiegu schodów, by nawet na starość dało się wejść spokojnie, więc muszą być duże i bez zachodzenia na siebie. Poza tym teraz to trochę chyba za późno na to... a może zwyczajnie nie rozumiem Twojej sugestii
    3. to jest zdecydowanie dobry pomysł i na 95% go wdrożymy... pod warunkiem że zgra nam się to z schodkami na poddasze - tzn nad garderoba u siebie i u dzieciaków robimy biblioteczke/ miejsce do czytania i wypoczynku a u dzieciaków zamek, musimy wykombinować jak u siebie zrobić wygodne wejście. bo ogolnie będą 2 pełne kondygnacje bez skosów + ten dach

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Patrzę i patrzę w te rzuty i nie mogę się dopatrzeć dziwnych pomieszczeń, błędów komunikacyjnych, wszystko logiczne, symetryczne. Owszem można się przyczepić, że ze schodów wpada się na sofę, ale co z tego, schody może będą piękne więc po co je ukrywać , sypialnia rodziców mniejsza niż pokoje dzieci, ale może tyle wystarczy. Moim faworytem jest ogromny salon i układem jadalnia - kuchnia, symetryczne jak od linijki pokoje dzieci, duży garaż.
    U.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  6. #46

    Domyślnie

    Rozkład w moim guście

    Jedyne dwie kwestie, które by mi trochę przeszkadzały, to:
    1) wejście na schody niemal centralnie z salonu. Mam troszkę podobnie i już wiem, że biegające po schodach dzieciaki zakłócają spokój w salonie. Może jednak rozważysz jakieś przegrodzenie?

    2) za mały gabinet na dole (u mnie służy jako pokój gościnny dla starszych gości, którym trudno biegać po schodach).

    Natomiast zazdroszczę dużego garażu, bo chyba tylko tego mi brakuje w moim domu. Niestety nie starczyło nam funduszy, a może przede wszystkim wyobraźni na etapie budowy aby wybrać wersję dwustanowiskową

    Pozdrawiam i trzymam kciuki
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stalowarurafi6

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    71

    Domyślnie

    @B_i_U - sypialnia rodziców celowo jest mniejsza, wychodzimy z założenia, że cały dom dla nas i tego nie widać na tych rzutach ale cała przestrzeń nad garderobą i pewnie nad schodami bedzie jako antresola, wiec tez troche przestrzeni dojdzie.
    Haha - schody będą piękne , ale jakby nam przeszkadzało... to wstawimy duze akwarium w sciance - mialo byc tak poczatkowo, ale szkoda nam bylo przestrzeni.

    @cypryski - ad. 1 - tez sie nad tym zastanawialismy i jak widac nie tylko my, jednak jak wspomnialem wyzej w razie uciazliwosci - dostawimy scianke z akwarium, ale raczej zostanie tak jak jest. obecnie nie mamy odgrodzonych przestrzeni od dzieciaków i dajemy jakoś radę, jak się orientujesz z pewnością, trzeba ciągle coś wybierać i nie wszystko da się pogodzić

    ad. 2. u nas ten gościnny to będzie pewnie biuro dla mnie w większosci, a prawdziwie goscinny bedzie ten na pietrze - schody beda typu wygodnego, wiec i osoby starsze dadza sobie radę, jednak gdyby nie, to zamienię moje biuro z pokojem . Jestem obecnie dobrej mysli.

    Garaż chciałem taki od początku, planuję pobawić się w stolarza więc przestrzeń się przyda. Chcieliśmy kompaktowe pokoje z kilku przyczyn, zaczynając od ekonomii budowy, a kończąc na energooszczędności - ta wyszła całkiem fajna <45,9 KWh/m2

    Moi drodzy, bardzo dziękuje za wasze uwagi i spostrzeżenia, są dla nas cenne, i mimo, że wydaje się nam, że przemyśleliśmy już wszystko to każdy nowy punkt widzenia jest cenny. Oczywiście, niby projekt gotowy, ale dopóki nie zbudujemy dopóty zmieniać możemy.

  8. #48

    Domyślnie

    Mi brakuje drugiej łazienki na górze. Ale jednocześnie nie widzę miejsca gdzie by można ją było wcisnąć.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał stalowarurafi6 Zobacz post

    @cypryski - ad. 1 - tez sie nad tym zastanawialismy i jak widac nie tylko my, jednak jak wspomnialem wyzej w razie uciazliwosci - dostawimy scianke z akwarium, ale raczej zostanie tak jak jest. obecnie nie mamy odgrodzonych przestrzeni od dzieciaków i dajemy jakoś radę, jak się orientujesz z pewnością, trzeba ciągle coś wybierać i nie wszystko da się pogodzić

    ad. 2. u nas ten gościnny to będzie pewnie biuro dla mnie w większosci, a prawdziwie goscinny bedzie ten na pietrze - schody beda typu wygodnego, wiec i osoby starsze dadza sobie radę, jednak gdyby nie, to zamienię moje biuro z pokojem . Jestem obecnie dobrej mysli.

    Garaż chciałem taki od początku, planuję pobawić się w stolarza więc przestrzeń się przyda. Chcieliśmy kompaktowe pokoje z kilku przyczyn, zaczynając od ekonomii budowy, a kończąc na energooszczędności - ta wyszła całkiem fajna <45,9 KWh/m2
    Akwarium to fajny pomysł Ale patrząc jeszcze raz na rozkład salonu - rozumiem, że TV nie jest priorytetem? Bo jest tylko 1 wolna ściana - od gabinetu. Czyli niewygodne oglądanie dla większości osób na narożniku... Ewentualnie możesz umieścić TV w ściance przedzielającej salon od schodów
    Ostatnio edytowane przez cypryski ; 14-11-2016 o 13:13
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stalowarurafi6

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    71

    Domyślnie

    no wlasnie nie wiemy czy wogole bedzie tv.... prawdopodobnie bedzie wysuwany ekran + rzutnik, ale to jeszcze chwilke, z pewnoscia porobie wyjscia i pod tv i pod rzutnik jak i pod ewentualny ekran - tą sprawę rozkminiamy jeszcze.

    Ogólnie unikamy kultu tv, ale film lubimy sobie obejrzeć więc taki wysuwany ekran robiłby robotę.

  11. #51

    Domyślnie

    Jestem akurat na etapie urządzania kina domowego (rzutnik + ekran elektryczny) My uwielbiamy kino, a muszę przyznać, że TV też jest zawsze włączony kiedy ktoś jest w domu. Tak więc starannie przewidziałem w projekcie zarówno ścianę, jak i wszystkie wyjścia pod TV/KD.

    Polecam każdemu, żeby przemyśleć miejsce na TV na etapie projektu. U Ciebie jest jeszcze opcja wysunięcia ekranu "na tle" schodów (tylko nie wiem jak będzie z odległością od narożnika do ekranu).

    Pozdrawiam!
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stalowarurafi6

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    71

    Domyślnie

    Dzięki .

    mnie zastanawia inna rzecz. w projekcie mam policzona charakterystyke bliko 47. niby na ogrzewanie 23 ale dziwne mi sie wydaje to duze zapotrzebowanie bo.
    Styro 25 grafiy, okno wszedzie 3 szybowe - z tym ze w charakterystyce maja UW 1,1 no i drzwi maja 1,5 podane, ale raczej cieplejsze damy.
    bo i reku jest i styro pod posadzka 20cm
    Nie wiem, nie wydaje sie wam to dziwne?

    Bo niby nf 40 to jest energooszczedny, a tu wychodzi ze ten moj domek nie bardzo jest...

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stalowarurafi6

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    71

    Domyślnie

    Poniżej wycinek z charakterystyki Sprawdziłem NF równa się EU co+w czyli mam około 23 to mnie uspokoiło

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	charak.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	373020
    Ostatnio edytowane przez stalowarurafi6 ; 14-11-2016 o 15:04

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sylwia $
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    No to niezła "chałupa" się nam szykuje Dla mnie piętro w 100% strzał w dziesiątkę
    czekamy na wiosnę i realizację. Powodzenia

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stalowarurafi6

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    71

    Domyślnie

    hej Sylwia $! Ciesze się, że się podoba . Nam też pasuje . Nie mogę się doczekać pozwolenia na budowę, mam nadzieję, że nie będą mieszać i tak po prostu wydadzą. Poszukuję teraz ekip, już rozmawiam z jakimiś, ale to jeszcze chwile zajmie

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stalowarurafi6

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    71

    Domyślnie

    Ogólnie to chyba jest czas żeby pochwalić moich architektów - jestem bardzo zadowolony ze współpracy, dom wyszedł tak jak chcieliśmy. Jak wyjdzie kosztowo budowa, chętnie się podzielę jak już będę wiedzieć. Ale już wygląda na to, że niektóre rozwiązania pozwoliły zaoszczędzić więcej niż kosztował projekt no i dom jest naprawdę niskooenergetyczny - 22,5 kwh/m2 (przy liczonych oknach i drzwiach U=1,5) a okna bedziemy raczej pasywne montować, więc kto wie, czy niechcący nie wyjdzie nam prawie nf=15 .
    Jakby ktoś szukał to zapraszam na priv!

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stalowarurafi6

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    71

    Domyślnie

    No to się wydarzyło.

    Nie wiedziałem, że to tak z tym wyjdzie. Ja rozumiem, że inni mają problemy z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Że muszą chodzić wiele razy, robić poprawki itp. Byłem na to przygotowany.

    A tymczasem... po 10 dniach od złożenia zostałem poproszony o uzupełnienia formalne, nie zostawiłem WZ oryginału tylko poświadczone kopie.

    Tydzień później, a dokładnie to dzisiaj... odebrałem pozwolenie na budowę . A decyzja była już gotowa 28 listopada.

    Jestem w pozytywnym szoku, toteż muszę:
    Podziękować!
    Moim wprawnym architektom Danielowi I Jackowi. Szczególnie Danielowi, udało nam się opracować z jednej strony prosty w formie projekt, ale nowoczesny w podejściu i o bardzo dobrych parametrach energetycznych.
    Muszę też przyznać, że jestem miło zaskoczony traktowaniem petentów przez Grodzisk Mazowiecki - uzyskanie WZ czy PNB okazało się dużo łatwiejsze niż przypuszczałem.

    Teraz zaczęła się nowa droga, mam już sporo ofert i kontaktów do polecanych wykonawców, jednak jak kogoś macie do polecenia to oczywiście dajcie znać.

    No to teraz wszystko ruszy - zaczynamy zabawę z kredytem itp będzie ubaw

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sylwia $
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Świetnie! Gratuluję pozwolenia. Faktycznie udało się to wszystko w ekspresem. Moja gmina i powiat niestety nie działali aż tak sprawnie. Wydanie WZ zajęło im 9 miesięcy a później kolejne 6 miesięcy czekania na pozwolenie. Ale udało się.
    Powodzenia w wyborze wykonawcy, kredytodawcy i wszystkiego co będzie potrzebne

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar minimoni
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    k/Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    64

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy projekt Będę obserwować
    Budujecie systemem gospodarczym czy zlecacie budowę firmie ?

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stalowarurafi6

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cześć minimoni, dziękuję.
    Będziemy budować systemem gospodarczym, wyceny firm były bardzo niedokładne i przeszacowane.
    W projekcie mamy wiele rozwiązań sprawiających, że budowa będzie stosunkowo niedroga jak na standardy energetyczne itp. a generalny wykonawca te oszczednosci sam by przytulil. Np samo rozwiazanie przy wiezbie dachowej da oszczednosc kilkua ladnych m3 drewna.


    Dlatego wieksza walka, ale o wiekszą nagrodę

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony