dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 80
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar minimoni
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    k/Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    64

    Domyślnie

    3mam kciuki
    Macie już pozwolenie na budowę?
    W Grodzisku ponoć w mniej niż miesiąc potrafią zatwierdzić budowę

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stalowarurafi6

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    71

    Domyślnie

    Tak, zajęło to nam 2,5 tygodnia a 19 grudnia już się uprawomocni.

    Z tego co miła Pani mówiła, to ważne by projekt był zgodny z wz i dobrze zrobiony, to wystarczy.

  3. #63
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stalowarurafi6

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    71

    Domyślnie

    Tak mam jakoś wrażenie, że sprawy nabierają tempa.
    Mamy już wykonawcę stanu surowego otwartego do więźby włącznie.
    Ba! Nawet już dostaliśmy pierwszą listę materiałów do zakupienia .
    Start budowy - od marca, jak tylko warunki pogodowe pozwolą.
    Właśnie prowadzimy dyskusję z zakładem energetycznym co by może nie robić tymczasówki, tylko odrazu docelowy prąd. Zobaczymy co z tego wyniknie.

    Pracuję właśnie nad kosztorysem budowy i... włos staje dęba .

  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar minimoni
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    k/Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    64

    Domyślnie

    Super więc może na święta dostaniemy prezent w postani pozwolenia na budowę

    My odrazu wnioskowaliśmy o docelowy prąd, bo prąd na budowę, będziemy mieć od sąsiadów.
    Termin podłączenia prądu... uwaga... 30.12.2017 ) Szaleństwo!

    A fundamenty robicie tradycyjne czy płytę?

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stalowarurafi6

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    71

    Domyślnie

    Początkowo pomysl byl na plyte, ale ze budynek wysoki to plyta by duze obciazenia przejmowala co wiazaloby sie z:

    1. jakies +30k w kosztach

    2. moze i wiecej bo wykonawcy slyszac ze plyta fundamentowa odrazu wiekszy przelicznik wszystkiego robią - traktują jak grubego misia .

    3. zyskow wzgledem rozwiazania mojego - by nie bylo znaczacych, a juz wogole takich co by uzasadnialy plyte bo ocieplam fundamenty i pod posadzka idzie 20cm .

    a i tak mi dom wyszedl Eu =22,5

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Noo, fajne Eu Wam wyszło
    Fundamenty ocieplasz też od środka? Ile cm?

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stalowarurafi6

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    71

    Domyślnie

    Pod posadzka 20cm, i
    tyropian XPS 15cm (ocieplenie fundamentów zewnętrzne): 49,51m2 x 0,15= 7,42m3

    Styropian XPS 10cm (ocieplenie fundamentów wewnętrzne): 41,92m2 x 0,10= 4,19m3

  8. #68

    Domyślnie

    o ciekawie, ciekawie... ja już jestem na finiszu tj. za jakies 2 miesiące się przeprowadzamy...
    jeśli będziecie budowac metoda gospodarcza znaczy się roznymi podwykonawcami to wspolczuje... poltora roku z zycia wyjęte... ale efekt zadowala wiec teraz mysle ze chyba warto było

    ten grafit 20cm to nie wiem czy warto, ponoc jest problem z układaniem tego bo przy nasłonecznieniu się kurczy i szpary się robia a poza tym roznic w zysku już chyba nie duza vs 15cm.
    WM - fajny pomysl, teraz trochę zaluje ze nie zrobiłem...
    akwarium - tez fajne, ja chciałem cala sciane ale musiałbym zwezyc korytarz i doszliśmy do wniosku ze szkoda $$$
    okna polecam MS - fajnie wykonane i dobre wspolczynniki.
    strop polecam lany

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stalowarurafi6

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    71

    Domyślnie

    Hej Sancho80 witam w mych skromnych progach
    No zdajemy sobie sprawe, ze latwo nie bedzie - ale to byla swiadoma decyzja .
    Grafitu na scianach bedzie 25 :> 20 jest xps pod posadzka. Roznic nie ma prawie miedzy 20-25 ale miedzy 15-20 sa. Poza tym my bedziemy mieli rynny w warstwie izolacji i zeby elementy konstrukcyjne ukryc te 25 po prostu lepiej spełni swoją rolę.
    Znam kilkanaście domów z grafitem i te mity o kurczeniu - a wlasciwie rozszerzaniu sa roztaczane przez tych co go nie kladli dobre ekipy radza sobie z tym poprzez zacienianie - ale jak wiadomo, kazda decyzja niesie wady i zalety. Nie ma idealnych, najlepszych jedynych slusznych rozwiazań.
    No slyszalem wlasnie ze ludzie chwala te okna MS, masz jakiś namiar do dobrych wykonawców?

    Z tym akwarium to ja sie jeszcze waham troche, pewnie w ten weekend zdecydujemy bo to i kasa i pewna przestrzen jest poswiecona, a jakbym robil to akwarium to i kanalizacje zeby latwo sie wode wymienialo. A zrobiłem magicznego excela i mnie trochę poraziło ile to kosztów na każdym kroku jest i będzie .
    Co do stropu robimy lany, taki mamy w projekcie i nie chce tego zmieniać, zresztą już z wykonawcą stanu otwartego jest dogadane wszystko.
    Zazdroszcze, że już się wprowadzacie, i domyślam się, że bardzo dużo pracy i wysiłku Was to kosztowało!

    A wracając do kosztowego excela to pewnie mnie tak poraziło, bo wpisuje wszędzie najwyższe stawki, ale nie mogę inaczej dopóki ofert nie znam.

    Jak masz jeszcze jakieś uwagi cenne to dawaj je tu, są na wagę złota!

  10. #70

    Domyślnie

    Z płytą fundamentową masz blisko do Thomasa Birkmanna, więc możesz jego poprosić o wycenę. No chyba, że chcesz wszystko jedną ekipą robić.

  11. #71
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Kujawa się specjalizuje w płytach - u mnie ćwiczył swoją pierwszą.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #72

    Domyślnie

    różnica w cenie grafitu 15 do ceny 20 cm jest znikoma - daj 20. Jak chcesz wykonawce to napisz do Bartka z Astrobud - umnie robili 20 grafitową i nie mieli żadnych problemów. Okna MS masz w nadarzynie - firma była polecana na forum - z tego co kojarze to kopuła Autorusa ma okna z tej firmy - ale nie dam sobie za to ręki uciąć.

  13. #73

    Domyślnie

    Ja kojarzę, że Autorus na jakąś firmę z Nadarzyna narzekał. Ale nie wiem czy na tą od okien

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stalowarurafi6

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    71

    Domyślnie

    jak_kolwiek - ja daje 25, odnosilem sie tylko do poprzedniej wypowiedzi.


  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sylwia $
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Autorus to chyba miał przeboje z firmą, która szkła w środku miała montować, balustrady i takie tam.

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stalowarurafi6

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    71

    Domyślnie

    Dzisiaj był ciekawy dzień, pełen różnych spraw.
    Uruchomiłem sprawę przyłącza wody - z tego się cieszę, chociaż wielkiego ciśnienia nie miałem, mam studnię na budowę starczy.

    Mam też uzupełniony i podbity przez KierBuda dziennik budowy - można normalnie ruszać z koksem.

    Poszukuję ciągle: Tynkarza, kogoś kto zrobi wylewki, firmy od okien, glazurnika, speca od elewacji, i dachu

    Jakieś wstępne oferty mam, jednak ciągle szukam, jakbyście mogli kogoś polecić to bardzo chętnie się zainteresuje.

    A znacie może kogoś od aranżacji wnętrz kto zaprojektuje wnętrze i meble - ale meble zaprojektuje tak, że dostanę gotowe formatki ? Jak tak to proszę namiar tutaj, bądź na priv

  17. #77

    Domyślnie

    wylewki - teka
    tynki - anatak (u mnie nie robili i żałuję)
    okna, drzwi zewnętrzne - aprel Krzysztof "Stary" Wycech - robili u mnie okna, drzwi zewnętrzne, bramę garażową - nie mam zastrzeżeń
    elewacje - astrobud i bartek fighter
    dach - Diabeł - poszukaj na forum

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stalowarurafi6

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    71

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za namiary jak_kolwiek. Juz zapytania poleciały do części.

    Mam pytanie jeszcze czy ktoś z was użytkuje świetliki tunelowe, ma wiedzę lub doświadczenie jak się to sprawdza. Mojej Żonce się spodobały i się zastanawiam jak to się użytkuje - pod względem izolacji przede wszystim czy nie jest to dziura w dachu i izolacji powodująca duże straty cieplne.

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stalowarurafi6

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    71

    Domyślnie

    Jakże to pełen emocji czas!
    Nie wiedziałem, że będę miał z tej budowy taką frajdę! Obawiam się, że czar pryśnie jak to ruszy i zaczną się prawdziwe problemy.
    Ale wygląda na to, że wszystko idzie powoli, ale do przodu. Przed startem ograniczają nas tylko dwie rzeczy - temperatura i kredyt .

    Ale liczę, że z kredytem wszystko dobrze się rozegra .

    Mam wielką nadzieję, że po każdym etapie, będę mieć ekipy do szczerego polecenia

    Na razie to tyle, zdjęcia się pojawią, jak tylko ruszymy !

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stalowarurafi6

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    71

    Domyślnie

    Wstępny termin rozpoczęcia budowy już mamy - będzie to 6 marca .

    Być może ten dziennik czytają osoby co są na mniejszym stopniu zaawansowania niż ja, toteż napiszę już kilka doświadczeń, które wyniosłem do tej pory.

    Budżet:
    Zacznij od budżetu. Ja wiem, niewiele osób go prowadzi w życiu codziennym. Zrób go jednak. Z pewnością się pomylisz, ale go zrób. Na początek wykorzystaj kb.pl, i wyniki wklej sobie do excela. Później zacznij go robić coraz bardziej szczegółowo. Zapisuj i notuj też każdy wydatek.
    Powstrzyma Cię to przed łatwym dodawaniem a to tysiąc do drzwi a to 2 tysiące do okien i nagle z 700000 na dom robi sie 900000... tak tylko mówię...

    Projekt:
    Jeżeli zdecydujesz się na projekt indywidualny to zaangażuj się w jego powstawanie i bądź przygotowany do tego procesu. Nam przykładowo, dzięki uproszczeniu konstrukcji, pilnowaniu odpowiednich rozmiarów itp. udało się zmniejszyć zużycie stali, drewna na więźbę itp. Oszczędności przekroczyły koszty indywidualnego projektu a przy okazji wyszedł (narazie teoretycznie) ciepły dom.
    Wybierając architektów oprócz ich fachowości zwróć uwagę jak Wam się rozmawia. Ja jestem zadowolony z moich architektów, kontakt mam naprawdę dobry i co najważniejsze ciągle jesteśmy w kontakcie i dyskutujemy różne rozwiązania... mimo, że już dawno zapłaciłem za projekt. Jak coś to na priv polecę.

    Materiały:
    Tutaj to jeszcze dopiszę niejedno. Ale tak z grubsza co już zauważyłem:
    Ceny materiałów budowlanych to rzecz totalnie względna. Można często znaleźć materiały w internecie taniej np. stal. Problem zaczyna się gdy dochodzą koszty transportu. Bo np. Dysperbit dosyć dobrej firmy ze składu dostałem oferte 54pln za 20kg w necie ten sam znalazłem 49-51zł potrzebuje 10 takich wiaderek. Dostawa 10 to 120-150pln . Jak widać zysk zjedzony, ba nawet kupując tańszy cały efekt jest praktycznie zjedzony. Co ważne przy wyborze składu, jedno to cena materiałów, a drugie to warunki dostaw.
    No i jeszcze coś. Dużo sprzedawców internetowych bazuje na niewiedzy inwestora. Np. ja dowiedziałem się, że bloczki h+h nie zawsze są takie same. I nie mówię tu o różnicach między klasą 500, 600 itp. Występują w wersjach gold +, gold i silver i różnią się one tolerancją wymiarową i ogólną jakością.
    I tak np. w internecie znalazłem bloczek 24/24/59 za 6,5 z vat 8% a ja ze skladu dostalem 7,9 vat 23%(przed większą negocjacją). Przy 1600 bloczkach to juz niezla roznica? No nie bardzo, bo dostawa z "internetu" to 1,1 na kazdy bloczek wychodzi (2 tiry) no i dopiero gdy dopytalem wyszlo ze w skladzie to mam gold a w necie silver.

    Zwracać więc trzeba uwagę na to czy rzeczywiście porównuje się cenę tego samego towaru. Może oczywiste, ale diabeł tkwi w szczegółach.

    Nie wspominam już, o możliwości lepszej negocjacji w miejscu w którym kupujesz sporo.

    Wykonawcy:
    Wydawało mi się, że znam dobrych negocjatorów w biznesie. Jednak muszę przyznać, że to co potrafią ekipy napawa mnie podziwem. Bez mrugnięcia okiem zawsze walną Ci cenę zaporową, jak ją łykniesz super, często jednak wiele ekip ma swoje widełki. Ważne jest by bardzo doprecyzowywać zakres robót i odpowiedzialności, ot tak, by uniknąć rozczarowań i nieporozumień. O wykonawcach napiszę później, niech już coś powstanie, jednak to co widzę to polecane ekipy dzielą się na : OOOO z polecenia to cenę Ci walnę +50%/OOOO z polecenia, to się łatwiej dogadamy. No ale tu wraca problem widełek no i terminów, a te u dobrych ekip nie są z gumy...

    To tak na szybko
    Miłego dnia!

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony