dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Co to jest pochłaniacz

    Witam,

    mam pewien problem z kominem w kamienicy i chyba nie będę mogła zrobić wyciągu. Słyszałam, że jest coś takiego jak pochłaniacz, ale nie mogę tego nigdzie znaleźć. Czy ktoś z Was się z czymś takim spotkał? Jakieś opinie? Marki? Skuteczność? Jak to oceniać? Na co zwrócić uwagę?

    Dzięki,

    Joxanna
    joxanna

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o pochłaniach nad kuchnie, to są one bardzo popularne w blokach, gdzie też nie możn zrobić wyciągu.
    Ja mam Whirlpoola i jakoś działa.

    Pozdro.

    T.

  3. #3

    Domyślnie pochłaniacz

    Napisz prosze cos wiecej - jaki model, gdzie kupiles. Internet wyrzuca tylko wyciagi, nie wiem, gdzie szukac. Czy jest to jakas nowoczesna konstrukcja? Jak czesto trzeba zmieniac ten filtr?
    joxanna

  4. #4

    Domyślnie Re: pochłaniacz

    Cytat Napisał joxanna
    Napisz prosze cos wiecej - jaki model, gdzie kupiles. Internet wyrzuca tylko wyciagi, nie wiem, gdzie szukac. Czy jest to jakas nowoczesna konstrukcja? Jak czesto trzeba zmieniac ten filtr?
    Praktycznie każdy wyciąg można zainstalowac w dwojaki sposób:
    - do komina
    - bez komina zasysane powietrze przepuszczać przez filtr, który jest standardowym wyposażeniem

  5. #5

    Domyślnie

    Może ja czegoś nie rozumiem, ale jeśli chodzi tu tak jak myślę o wyciąg nad kuchnie, to można to kupić w każdym sklepie z AGD. Zobacz czy chodzi Ci o coś takiego: http://www.whirlpool.pl/katalog.xml?...4-195602-74248

    Pozdrawiam

    T.

  6. #6

    Domyślnie Re: pochłaniacz

    Cytat Napisał Pucek
    Cytat Napisał joxanna
    Napisz prosze cos wiecej - jaki model, gdzie kupiles. Internet wyrzuca tylko wyciagi, nie wiem, gdzie szukac. Czy jest to jakas nowoczesna konstrukcja? Jak czesto trzeba zmieniac ten filtr?
    Praktycznie każdy wyciąg można zainstalowac w dwojaki sposób:
    - do komina
    - bez komina zasysane powietrze przepuszczać przez filtr, który jest standardowym wyposażeniem
    Niektóre wyciagi mają tylko filtr metalowy , aby mogły działać jako pochłaniacz potrzebny jest filtr węglowy.

  7. #7

    Domyślnie pochłaniacz

    Czy dobrze rozumiem, ze nie ma odrebnych urzadzen pt. pochlaniacz? Ze bedziemy musieli zainwestowac w okap z wyciagiem i wykorzystywac tylko pochlaniacz?
    Joanna
    joxanna

  8. #8

    Domyślnie

    joxanna Wg. mnie wyciąg może być pochłaniaczem. Ale też może być tylko pochłaniacz. Nie wiem czy o takie chodzi, ale wejdź na tę stronę producenta, którą Ci podałem i zobacz czy to ma być takie coś. Jeśli tak, to pójdź do najbliższego salonu AGD to będziesz miała takich dostatek.

    T.

  9. #9

    Domyślnie

    Racja, wyciąg może być pochłaniaczem. I to nie musi być masywny wiszący "namiot" nad kuchnią. Ja mam OTB415I Amiki, jest schowany w szafce nad kuchnią i pracuje tylko jako pochłaniacz z filtrem węglowym do niczego dalej nie podłączony (poza prądem oczywiście), wylot powietrza jest nad szafką (niewidoczny z wysokości wzroku), w pobliżu wyciągu rekuperatora.

  10. #10

    Domyślnie

    Magdzia,
    ja pracuje twój pochlaniacz? Czy jest skuteczny? Czy faktycznie wyciaga zapachy? Jak czesto wymieniasz filtr? Czy to sie wlacza i buczy, czy samo z siebie wyciaga kazdy zapach, jaki poczuje?

    Tommco, dziekuje za link. Otwiera sie dosc ogolna strona z okapami (bez wyszczegolnienia samych pochlaniaczy). Nie denerwuj sie, ja po prostu nie wiem. W pobliskim Euro tez niczego sie nie dowiedzialam, tzn nie uzyskałam informacji, czy jest cos takiego, jak pochlaniacz, ktory nie jest jednoczesnie wyciagiem. Nigdy sie z tym nie spotkalam i tak na wstepie jestem do tego raczej uprzedzona . Dlatego szukam informacji i opinii.

    pozdrawiam,
    joxanna

  11. #11

    Domyślnie

    Może to ja za bardzo się nie orientuję. Myślałem, że okap i pochłaniacz to to samo. Ale jeśli chodzi o coś innego jak okap, to poprostu nie za bardzo zmieściłem się w temaci

    Daleko mi od denerwowania się. Serio

    Pozdrawiam

    T.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał joxanna
    Magdzia,
    ja pracuje twój pochlaniacz? Czy jest skuteczny? Czy faktycznie wyciaga zapachy? Jak czesto wymieniasz filtr? Czy to sie wlacza i buczy, czy samo z siebie wyciaga kazdy zapach, jaki poczuje?
    Moim zdaniem okap i pochłaniacz to co innego - okap jest to nazwa jakby obudowy w której może być wyciąg (czyli urządzenie wyciągające zapachy i osady znad kuchni i wyrzucające je do systemu wentylacyjnego, podłączony więc do jakiegoś kanału went.), pewnie też wyciąg z pochłaniaczem (np. żeby się syf nie odkładał w rurach wentylacyjnych), albo sam pochłaniacz, niepodłaczony do niczego jak u mnie, a którego zadaniem jest tylko wyłapywanie cząstek tłuszczu, czy co tam lata nad kuchnia przy gotowaniu.
    Mój działa tak, że sam się nie włącza, trzeba do wyciągnąć z szafki (jest teleskopowy, składa się) i to równa się jego włączeniu, przy tym zapala się światło nak kuchnią. Ma 3 "biegi" wyciągu, oraz możliwośc pracy samego światła, wyciagania ze światłem bądź wyciagania bez światła. A co do jego skuteczności - to raczej tak, nie śmierdzi mi w całym domu strasznie, ale nie ma chyba takiej możliwości, żeby w ogóle nie było czuć. Natomiast jest dość głośny - my mamy kuchnię połączoną z salonem w którym stoi TV, i jak chodzi pochłaniacz, to zagłusza TV, trzeba dawać głośniej. Nie mam jednak porównania, czy ten mój chodzi bardzo głośno, czy to norma. Wejdź na stronę np. Amiki (http://amica.com.pl) i tam sobie pooglądaj, jest ten mój model, są cenniki. Ale wydaje mi się, że nie ma urządzenia tylko i wyłącznie pochłaniającego, bo to zależy tylko i wyłącznie od tego, czy podłączysz swój wyciąg do wentylacji, wtedy wyciaga powietrze na zewnątrz, albo Ci go nie wyciąga, bo powietrze zostaje w pomieszczeniu, ale oczyszczone z brudów, czy może pary w POCHŁANIACZU. Taka jest moja teoria.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony