dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    qwinto

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-087
    Posty
    39

    Domyślnie Drukarka 3DGence w domu

    Witam wszystkich,
    Chciałem zapytać, co sądzicie o zakupie drukarki 3D do domu? Sporo czytałem na ten temat i korzystałem z takiego sprzętu tylko że w pracy.
    Wiem, że można na nim dużo wydrukować niskim kosztem. Pomyślałem sobie, że też kupię taką drukarkę nawet po to aby w przyszłości nie jeździć po drobnostki do Castoramy tylko sobie je wydrukować.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ale co wydrukować co dostaniesz w Castroramie? Kołek rozporowy?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Jakoś ja też tego nie rozumiem

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    qwinto

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-087
    Posty
    39

    Domyślnie

    Wszystko co można wydrukować a jest potrzebne podczas przykładowo remontu i ogólnie w domu.[moderowano] . Podany przykład może być w sumie jednym z, bo jest ich setki.
    Powiem jeszcze, że ostatnio robiąc remont kuchni w domu na wszystkie plastikowe, gumowe i inne szczegóły wydałem 1200 zł jak nie więcej. Myślę, że jeśli wydrukowałbym to wszystko sam, połowę tej kwoty miałbym w kieszeni.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 28-11-2016 o 06:31 Powód: link reklamowy

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ale co gumowe i plastikowe kupiłeś za 1200 zł do kuchni? Konkretnie poproszę bo na razie snujesz fantazje jakieś.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #6

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc, to nie wydaje mi się, abyś wydrukował to wszystko o połowę taniej.
    Z tego co wiem, to póki co wydruk 3d nadaje się głównie do prototypowania, bo trwa długo to i nie jest zbyt tanio
    Dolicz do tego jeszcze czas potrzebny na zaprojektowanie w programie tych dupereli i myślę, że gra nie warta świeczki.
    Co innego gdybyś potrzebował jakąś część, której nie można już dostać albo trzeba na nią czekać/sprowadzać/płacić dużo.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Przypomina mi to robienie listy na zakupy przez moja małżonkę. jest komputer, jest drukarka a ona bierze kawałek papieru i długopisem robi listę. Szybko i bezproblemowo. Mam wrażenie, że podobnie jest z drukarkami 3D. Drukowanie kołków czy uszczelek to może fajna zabawa ale jednak trzeba trochę czasu poświęcić na zaprojektowanie tego a wyrób, siłą rzeczy nie będzie równie dobry jak wykonany z dedykowanego materiału. Takie trochę dorabianie na siłę filozofii - "zrobię sobie wszystko sam". Tak ale, po pierwsze kup drukarkę, potem materiały eksploatacyjne, zaprojektuj to co chcesz wykonać i drukuj. Moim zdaniem, do domu to przerost formy nad treścią.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    lub po prostu zwykły spam - ostatnio jakos kilka tematów o drukarkach 3D migneło mi na forum.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony