Witam.
Otrzymałem od ojca dom, który muszę wyremontować. Do tej pory zmieniłem dach i ociepliłem go szalówką. Dom jest drewniany.

- Muszę w nim wykonać ogrzewanie - chciałem stawić piec na ekogroszek i zrobić rozprowadzenie rur po całym domu.
- Odprowadzenie ścieków - będę szedł w stronę przydomowej oczyszczalni ścieków, bo nie mam możliwości podłączenia się do sieci i nie będę miał takiej możliwości na przestrzeni około 20 lat, tak przynajmniej usłyszałem w gminie.
- Muszę także wylać posadzkę i ocieplić podłogę
- Postawić ścianki działkowe, bo obecny układ pomieszczeń mi nie pasuje.
- Muszę też zamontować system uzdatniania wody albo wykopać nową studnie głębinową bo zepsuła mi się ta obecna.

Kolejne prace będę wykonywać dopiero od przyszłego roku bo muszę nazbierać trochę środków, ale chcę się do tego przygotować za wczasu.

Nie wiem czy dobrze myślę, ale ja chciałem zrobić to w ten sposób.
Najpierw ścianki działkowe i rozmieszczenie pomieszczeń -> potem ocieplenie podłogi i wylanie posadzki -> następnie rozprowadzenie centralnego ogrzewania -> i na koniec podłączenie oczyszczalni i zamontowanie systemu uzdatniania wody/wykopania nowej studni.

Jeżeli myślę coś nie tak prosiłbym o poprawienie mnie. Dziękuje za porady.

PS: Znalazłem inny temat w otchłani internetu tylko dotyczący budowy domu i tam jest napisane, że najpierw się wykonuje Instalacje Wodno - Kanalizacyjne, ale nie wiem czy w moim przypadku to będzie obowiązywało.