dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Tani agregat malarski - warto sie zainteresować?

    Na początek przykładowa linka. http://allegro.pl/agregat-malarski-8...254710840.html
    Dla poszukiwaczy sensacji - nie chodzi konkretnie o ten produkt tylko o produkty tego typu czyli metalowa beczka , kompresor i pistolet do malowania.
    Myślałem o takim rozwiązaniu zamiast machania wałkiem. Jest sens sie w to pakować? Ma ktoś doświadczenia z agregatami tego typu?
    Przyznam że było by to dla mnie idealnie rozwiązanie.
    Jedna sobota, pomalowany jeden pokoik itd.
    Kompresor mam, sprzęt nie jest drogi, a po wymalowaniu chaty poszedłby jeszcze do ludzi na jakimś olx-ie albo innym alledrogo. Wyszło by pewnie taniej niż zakup wałków do malowania
    Alternatywą jest wypożyczenie agregatu hydrodynamicznego, ale wtedy musiałbym sie spinać i malować jak najwięcej za jednym podejściem.
    Do wymalowania ma ponad 1000m2 w 2 warstwach wiec na samą myśl o machaniu wałkiem boli mnie ręka

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar c32bud
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    Na początek przykładowa linka. http://allegro.pl/agregat-malarski-8...254710840.html
    Dla poszukiwaczy sensacji - nie chodzi konkretnie o ten produkt tylko o produkty tego typu czyli metalowa beczka , kompresor i pistolet do malowania.
    Myślałem o takim rozwiązaniu zamiast machania wałkiem. Jest sens sie w to pakować? Ma ktoś doświadczenia z agregatami tego typu?
    Przyznam że było by to dla mnie idealnie rozwiązanie.
    Jedna sobota, pomalowany jeden pokoik itd.
    Kompresor mam, sprzęt nie jest drogi, a po wymalowaniu chaty poszedłby jeszcze do ludzi na jakimś olx-ie albo innym alledrogo. Wyszło by pewnie taniej niż zakup wałków do malowania
    Alternatywą jest wypożyczenie agregatu hydrodynamicznego, ale wtedy musiałbym sie spinać i malować jak najwięcej za jednym podejściem.
    Do wymalowania ma ponad 1000m2 w 2 warstwach wiec na samą myśl o machaniu wałkiem boli mnie ręka
    Nie znam tego konkretnego agregatu ale ja malowałem farba wapienną kilka pomieszczeń takim pseudo agregatem z alle z otwartym zbiornikiem za kilkadziesiąt pln. Jest tego pełno na tym portalu do kupienia.
    Omalowane szybko i bezboleśnie, jedyny problem jaki zanotowałem to malowanie sufitu z tym otwartym zbiornikiem (możliwość wylania farby przy przechyle).
    To czego dotyczy temat zbiornik ma zamknięty więc jeżeli będzie działać prawidłowo to powinno się tym fajnie malować.
    Co do kupowania versus pożyczania zawsze stawiam na to pierwsze ale to moja subiektywna opinia
    buduję C32b Ustronny - wariant II (podpiwniczony) lustro, płyta fundamentowa

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Kupiłem taki do malowania silosu farbami epoksydowymi.
    1. farbe trzeba rozcieńczać i to znacznie - nie podasz jej w takiej formie jak masz w kubełku. To dyskwalifikuje go jako sprzęt do malowania ścian.
    2. Kompresor - taki o wydajności na tłoczeniu 230 l minutę, 2 cylindry silnik 2,2 kw nie dawał sobie rady. Musiałem się podpiąc pod instalację w hali pędzoną kompresorem 600l/min.

    Reasumując - lepszym będzie zakup taniego agregatu hydrodynamicznego (np. Dedra za około 1100 zł) lub wypożyczenie profesjonalnego urządzenie za około 100 zł / dobę.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony