dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janekws

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    20

    Domyślnie Pomoc przy wyborze pompy ciepła

    Witam,
    W przyszłym roku chcę ostro ruszyć z budową dlatego teraz muszę zdecydować co z ogrzewaniem aby projekt domu dostosować do ogrzewania.
    Na działce nie mam gazu, myślałem o eko groszku ale bardziej o pompie ciepła.
    Miałem wrażenie, że muszę zdecydować się na pompę gruntową ale jak czytam to typu powietrze chyba by wystarczyła, a fundusze oczywiście są ważne. Pompa oczywiscie również do c.w.u.
    Dom będzie: 160m, podłogówka na całości, dom na płycie, ściany prawdopodobnie keramzyt, ściany styropian - 20cm, dach wełna 25cm lub 30cm.
    okna trójszybowe, rekuperacja mechaniczna. Dom rodzina 5 osobowa.
    i tak moje przemyślenia,
    Jak pompa to chyba zrezygnuję z komina i odpusczę kominek bo to za duży wydatek i dodatkowo gdyby pompa miała funkcje chłodzenia to odpuszczę klimatyzację więc już ten koszt nie będzie tak strasznie duży. Proszę o porady jaką pompę można zastosować oraz jaki jest koszt.
    Gdybyście mieli sprawdzone ekipy to proszę o jakieś info gdyż będę potrzebował kogoś do:
    -pompy ciepła
    - podłogówki
    -rekuperacji
    -odkurzacza centralnego.
    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    jak możesz dać 30, zamias 25, to daj
    jak styropian na ściany, to grafitowy
    i też dodaj ile możesz


    a co do firmy
    napisz o wycenę do 20, zobacz co się stanie

    policz OZC, wtedy będziesz wiedział np. jakiej mocy potrzebujesz

    a co do firmy mogę jedynie polecić tą, co mi robiła jak chcesz namiary to na PM
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witam!

    Co powiesz o powietrznej pompie ciepła firmy Viessmann model: Vitocal 200-S

    Pompa ciepła powietrze-woda typu Split, o znamionowej mocy grzewczej 5,6 kW, zasilanie 230 V:
    • temperatura wody grzewczej: do 55°C
    • o modulowanej mocy grzewczej w zakresie: 1,3-7,7 kW
    • typ AWB-AC - z zabudowanym elektrycznym podgrzewaczem przepływowym i z funkcją aktywnego chłodzenia pomieszczeń
    • łatwy w obsłudze regulator pogodowy Vitotronic 200
    • z funkcją optymalizacji zużycia prądu fotowoltaicznego na własne potrzeby
    • z możliwością sterowania pracą rekuperatora Vitovent 300-F- piszesz że planujesz rekuperacje więc może warto to spiąć w jeden system a akurat to urządzenie może to zrobić.


    Jeśli mowa o kosztach: podaje oczywiście ceny katalogowe:
    • typ AWB 230 V - cena netto: 17 460 PLN
    • typ AWB-AC 230 V -cena netto: 19 837 PLN


    Więcej informacji o pompie: tutaj

    Zawsze możesz również zadać zapytanie ofertowe bezpłatnie: TUTAJ
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klimon
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    152

    Domyślnie

    Pompa ciepła razem z całą kotłownią i zbiornikiem CWU ~ 25.000zł brutto. Możesz spokojnie zrezygnować ze wszystkich kominów. Chłodzenie przez podłogówkę jak najbardziej możliwe, więc i z klimatyzacji można zrezygnować.

    Ogólnie jak na działce nie ma gazu to tylko pompa ciepła.
    Powietrzne pompy ciepła z montażem od 19.900zł netto.

    Klimon.pl - nowoczesne ogrzewanie

    www.klimon.pl - pompy ciepła od 7 do 200kW


    Usati.pl

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Kolega pisze, że możesz spokojnie zrezygnować ze wszystkich kominów.
    Tak, można ale..... Co do tych kominów - to zastanowiłbym się jeszcze nad kwestią wentylacji - jak nie zrobi się żadnych kominów, ani kanałów wentylacyjnych to wyjdzie zamknięta puszka. Więc albo jednak wentylacja grawitacyjna i kominy wentylacyjne, ale wentylacja mechaniczna może z rekuperacją?

    Czy myślałeś nad tym już?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    witam, od jednej z firm dostałem ofertę pompa gruntowa ale z chłodzeniem pasywnym albo powietrzna z aktywnym, co waszym zdaniem lepsze specjalnie nie podaje wyceny bo nie chcę żeby cena wpłynęła na wybór

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    witam, od jednej z firm dostałem ofertę pompa gruntowa ale z chłodzeniem pasywnym albo powietrzna z aktywnym, co waszym zdaniem lepsze specjalnie nie podaje wyceny bo nie chcę żeby cena wpłynęła na wybór
    Uważam, że opcja z chłodzeniem jest bardzo przydatna, a inwestując w pompę ciepła żal nie korzystać z takiej możliwości jak chłodzenie.

    Funkcja chłodzenia realizowana jest przy zastosowaniu dwóch różnych metod. Chłodzenie pasywne: solanka lub wody gruntowe odbierają ciepło z obiegu grzewczego za pośrednictwem wymiennika ciepła i odprowadzają je na zewnątrz. Metodę tę określa się także jako „natural cooling”, ponieważ do chłodzenia wykorzystywana jest tutaj naturalna temperatura otoczenia. Za wyjątkiem regulatora i pompy obiegowej pozostałe podzespoły pompy ciepła pozostają przy tym wyłączone. Chłodzenie aktywne: pompa ciepła działa w sposób odwrócony. Efekt chłodzenia uzyskuje się dzięki trybowi pracy odwróconej. Oznacza to, że obieg czynnika chłodniczego zostaje wewnętrznie odwrócony lub następuje przełączenie przyłączy układu pierwotnego i wtórnego na zewnątrz. Wówczas podobnie jak lodówka pompa ciepła aktywnie wytwarza chłód. Proces ten określany jest jako „active cooling”.

    Co lepsze? niech się wypowiedzą Ci, którzy taką funkcję użytkują, a jeżeli jestem zainteresowany jak funkcję chłodzenia realizuje Viessmann zapraszam TUTAJ

    Pozdrawiam i pozostaję do dyspozycji!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał janekws Zobacz post
    Witam,
    W przyszłym roku chcę ostro ruszyć z budową dlatego teraz muszę zdecydować co z ogrzewaniem aby projekt domu dostosować do ogrzewania.
    Na działce nie mam gazu, myślałem o eko groszku ale bardziej o pompie ciepła.
    Miałem wrażenie, że muszę zdecydować się na pompę gruntową ale jak czytam to typu powietrze chyba by wystarczyła, a fundusze oczywiście są ważne. Pompa oczywiscie również do c.w.u.
    Dom będzie: 160m, podłogówka na całości, dom na płycie, ściany prawdopodobnie keramzyt, ściany styropian - 20cm, dach wełna 25cm lub 30cm.
    okna trójszybowe, rekuperacja mechaniczna. Dom rodzina 5 osobowa.
    i tak moje przemyślenia,
    Jak pompa to chyba zrezygnuję z komina i odpusczę kominek bo to za duży wydatek i dodatkowo gdyby pompa miała funkcje chłodzenia to odpuszczę klimatyzację więc już ten koszt nie będzie tak strasznie duży. Proszę o porady jaką pompę można zastosować oraz jaki jest koszt.
    Gdybyście mieli sprawdzone ekipy to proszę o jakieś info gdyż będę potrzebował kogoś do:
    -pompy ciepła
    - podłogówki
    -rekuperacji
    -odkurzacza centralnego.
    Z góry dziękuję za pomoc
    Witam Janekws,

    Jeżeli poszukuje Pan sprawdzoną powietrzną pompę ciepła, marka Buderus posiada w swojej ofercie Logatherm WPL AR, która dostępna jest w zakresie mocy 6-14kW oraz występuje w czterech wariantach:
    - z wbudowanym 184 litrowym zasobnikiem c.w.u. z wężownicą solarną
    - z wbudowanym 190 litrowym zasobnikiem c.w.u bez wężownicy
    - w wersji naściennej do samodzielnej pracy
    - w wersji naściennej do współpracy z innym urządzeniem grzewczym. W naszej ofercie znajdują się również gruntowe pompy ciepła.
    W sprawie doboru oraz montażu pompy ciepła polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    witam, od jednej z firm dostałem ofertę pompa gruntowa ale z chłodzeniem pasywnym albo powietrzna z aktywnym, co waszym zdaniem lepsze specjalnie nie podaje wyceny bo nie chcę żeby cena wpłynęła na wybór
    to zależy czego oczekujesz. gruntową z pasywnym da ci możliwość chłodzenia domu latem

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    elrow23 ale powietrzna z chłodzeniem aktywnym też mi da taką możliwość na piętrze wtedy klimakonwektory

  11. #11

    Domyślnie

    ironsmith ok tego nie wiedziałem. generalnie cieżko doradzić, bo każdy oczekuje czegoś innego. ja np pewności działania, a zdecydowanie większą przy -30 daje ci grutnowa

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał debora999 Zobacz post
    M....... Mąż obliczył, że inwestycja zwróci się w ciągu 2 lat najpóźniej. [usunięto reklamę firmy) dzięki jego argumentom skusiliśmy się na taki zakup i raczej nie będziemy tego żałować
    Mąz niech sie nie bierze za liczenie opłacalnosci bo nie ma o tym zielonego pojęcia.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał elrow23 Zobacz post
    ironsmith ok tego nie wiedziałem. generalnie cieżko doradzić, bo każdy oczekuje czegoś innego. ja np pewności działania, a zdecydowanie większą przy -30 daje ci grutnowa
    -30? to chyba budujesz na Syberii
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Mąz niech sie nie bierze za liczenie opłacalnosci bo nie ma o tym zielonego pojęcia.
    Toż to kolejne konto założone na potrzeby marketingu szeptanego, dwa posty promujące cośtam i cisza....
    Szkoda komentować, dziwne że jeszcze nie skasowali moderatorzy.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Czortek

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ja laik....

    Czy ktoś ze Śląska poleci jakąś dobra firmę do zakupienia i montażu pompy ciepła?

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czortek Zobacz post
    Ja laik....

    Czy ktoś ze Śląska poleci jakąś dobra firmę do zakupienia i montażu pompy ciepła?
    Witaj,
    Przeglądnij TUTAJ nasze firmy instalacyjne i salony firmowe. Może znajdziesz coś odpowiedniego, blisko Ciebie. Pozdrawiam!

    Gdyby były pytania o konkretne urządzenia i naszą ofertę - jestem do dyspozycji!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janekws

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam,
    Prace już ruszają , mam wyliczenia od asolta z forum, szukam oferty na podłogówkę i pompę ciepła, wybór padnie na jakąś powietrzną.
    Zaczynam szukać ofert, jeżeli możecie coś poecić to mile widziane, konsultant viessmann również proszę o ofertę, jakie dane potrzebujesz ?
    Pozdrawiam

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał janekws Zobacz post
    Witam,
    Prace już ruszają , mam wyliczenia od asolta z forum, szukam oferty na podłogówkę i pompę ciepła, wybór padnie na jakąś powietrzną.
    Zaczynam szukać ofert, jeżeli możecie coś poecić to mile widziane, konsultant viessmann również proszę o ofertę, jakie dane potrzebujesz ?
    Pozdrawiam
    a proszę bardzo - polecam tych co mi robili
    innych de facto nie znam, bo co najwyżej robili wrażenie wiedzą lub ceną...

    a moich jestem pewien, więc publicznie podam
    GHS z Rudy Śląskiej
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał janekws Zobacz post
    Witam,
    Prace już ruszają , mam wyliczenia od asolta z forum, szukam oferty na podłogówkę i pompę ciepła, wybór padnie na jakąś powietrzną.
    Zaczynam szukać ofert, jeżeli możecie coś poecić to mile widziane, konsultant viessmann również proszę o ofertę, jakie dane potrzebujesz ?
    Pozdrawiam
    Witam !

    W celu otrzymania oferty zachęcam do skorzystania bezpłatnej wyceny. Wypełniając formularz na stronie masz pewność, że wycenę przygotowujemy indywidualnie. Pamiętaj, że to nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje. Wszystkie dane dotyczące budynku (w tym OZC), wybranego systemu grzewczego proszę wpisać w informacjach dodatkowych.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janekws

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam,
    Decyduję się na pompę gruntową,
    Mam teraz takie pytania:
    Czy zbiornik niecałe 183L starczy na rodzinę 2+2 a być może 2+3, często też wpada duża rodzinka o nasi boję się, że to za mało, taki jest zbiornik wbudowany, czy lepiej zrezygnować z niego i wziąć 300 L ?
    Oraz czy potrzebny jest bufor ?
    Jedni mówią, że tak że przedłuża żywotność pompy.
    A drugi instalator , że nie ma takiej potrzeby.
    W domu będzie podłogówka na cały dom, innego źródła ciepła nie będzie.
    Proszę o podpowiedzi
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony