dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 16
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 319
  1. #101

    Domyślnie

    Dzień dobry wszystkim,

    jestem już tuz tuż od zakupu projektu Lisandry 2M. Tym czasem przeczytałam wypowiedzi na forum i te nieszczęsne schody do garażu nie dają mi spokoju. Gdybym nie trafiła na ten wątek, w ogóle pominęłabym ten element projektu Generalnie nie przeszkadza mi ich lokalizacja, ale zastanawiam się nad jedną rzeczą - drzwi do garażu otwierają się do wiatrołapu, a z rysunku wynika, że w zasadzie aby je otworzyć stojąc w wiatrołapie trzeba by chyba stać na pierwszym stopniu, bo nie ma miejsca na samym dole. Czy faktycznie dobrze to sobie wyobrażam? Bo jeśli tak, to bez sensu jest to pomyślane. To już by trzeba chyba jeden stopień przenieść do garażu. Liczę na Państwa przemyślenia.


    pozdrawiam

  2. #102

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lisandra szafa 1.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	386536
    Witaj AnnToll, zobacz na mój zamieszczony juz wcześniej obrazek pokazujący ten wiatrołap, będę się upierał że jest to bardzo fajnie zaplanowane bo i też dzięki temu że są 3 stopnie to wygodniejsze są schody na poddasze bo nie ma jednego wyjątkowo długiego biegu ze stopniami jak widziałem u znajomych tylko dwa wygodne ze spocznikiem i wejściem na strych. Z mojego "widzimisię" wynika że spokojnie staniesz tam i otworzysz drzwi tylko musisz je zlicować ze ścianą garażu, czyli maksymalnie odsunąć od wiatrołapu w stronę garażu i będzie OK. Ewentualnie można rzeczywiście jeden stopień umieścić w drzwiach garażu, to też nie problem, ale to już moim zdaniem najlepiej zobaczyć na budowie przy stanie surowym zamkniętym. Przesunąć wtedy ten jeden schodek to nie problem, takie drobiazgi tylko na budowie bym robił.
    pozdrawiam budowniczych Lisandr
    Wesołych Spokojnych Świąt Życzę!

  3. #103
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ozzmozis

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Osielsko
    Kod pocztowy
    86-031
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam. Mogę również prosić o zdjęcia z budowy, przede wszystkim z wewnątrz. Pozdrawiam

  4. #104
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzysiek87
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cześć.

    Czy mógłby ktoś podać przybliżony koszt budowy takiego domu? Chodzi mi o realnie wydane pieniądze na całą budowę.
    Kosztorysy, które znalazłem do Lisandry Małej (114m2) są tak rozbieżne, że szok - dochodzi do tego, że różnice są nawet do 150 tys. zł.
    Wiadomo, że różnice mogą być duże, w zależności od województwa, czy technologii, no ale bez przesady.
    Wraz z żoną planujemy zacząć inwestycję w przyszłym roku, projekt już kupiony.

    Będę wdzięczny za pomoc.

  5. #105

    Domyślnie

    Robermaki, dzięki za sugestie. Jakby się zastanowić, to faktycznie może nie ma tam aż tak mało miejsca. Ja sobie jeszcze tak wymyśliłam, żeby można te schody przesunąć dalej od drzwi wejściowych - czyli zrobić je dokładnie na przeciwko wyjścia z wiatrołapu do holu, a wtedy można zrobić w wiatrołapie zabudowę tylko z jednej strony - taką większą szafę, która byłaby moim zdaniem wygodniejsza.

    A zmieniając temat - czy ktoś zastanawiał się nad zadaszeniem tarasu tego z boku budynku, od strony okna z jadalni? Ja mam akurat działkę szerszą niż głębszą, więc zadaszenie chcę zrobić właśnie od tej strony (zresztą wypada ona na południe), a z tyłu jedynie pergolę. Chyba najprościej zrobić na drewnianych filarach dach łamany dwuspadowy, żeby to się jakoś komponowało z resztą.

    I jeszcze ostatnie pytanie - techniczne - czy ktoś z Państwa, kto już kupił projekt, mógłby podać daną o powierzchni całkowitej budynku? Nie ma tego na stronie, a z kolei u mnie jest odpowiedni wskaźnik w MPZP odnoszący się do tego parametru (nie chodzi mi o powierzchnię zabudowy).

    pozdrawiam

  6. #106

    Domyślnie

    AnnTol rzeczywiście można i tak zrobić tzn. przesunąć trochę schody. Ja jednak robię tak jak w projekcie i na moim obrazku, ale pamiętaj, że to sobie tak naprawdę, tzn. decyzję, możesz zostawić na czas budowy , w końcu takie trzy schodki to kilka pustaków, żaden skomplikowany element. O powierzchnię całkowitą możesz zapytać bezpośrednio w pracowni Domplan np. mailowo, znajdziesz adres na www.domplan.pl.

  7. #107

    Domyślnie

    Witam, mam zamiar zaczac budowe lisandry mala 2m,czekam na wycene dwoch firm za stan surowy otwarty, czy ktos moglby podeslac kilka zdjec z budowy, jaki koszt stanu surowego, doradzic, z gory dziekuje i pozdrawiam, moj email- [email protected]

  8. #108

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Zakupilismy projekt lisandra 2m bedziemy budowac sie w zachodniopomorskim. Obecnie czekamy na mape do celow projektowych i zostaje jeszcze adaptacja. Zmian raczej nie robimy szukamy juz ekipy ale na ta chwile jedna tylko podala koszt samej robocozny do stanu surowego otwartego 65 tys zl. Szukamy dalej co by porownac bo na ta chwile nawet nie wiemy czy to duzo czy malo. Gdyby ktos mial juz jakies zdjecia z budowy. Rady na co zwrocic uwage lub gdzies buduje sie w poblizu prosze o kontakt prosze [email protected]

  9. #109
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzysiek87
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    96

    Domyślnie

    @Marys1324, w małopolsce pierwsza ekpia wyceniła mi budowę lisandry małej (114m2) do stanu surowego zamkniętego na 35-40 tys. zł.
    2 domu w rodzinie budowane w podobnych rozmiarach i robocizna tak samo, koło 40 tys. zł.

    Też szukam różnych wycen i opini ludzi, którzy już wybudowali.

  10. #110

    Domyślnie

    Roznica ceny jest dosc duza. Zobaczymy moze cos taniej znajdziemy ale tak liczac martwie sie ze 400 tyś moze byc malo zeby wykonczyc dom

  11. #111
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ozzmozis

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Osielsko
    Kod pocztowy
    86-031
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja zacząłem właśnie budowę. Lisandra 2M. Umowa z murarzem na 27 tys. (fundamenty, mury, strop, ścianki działowe, schody i tarasy). Cieśla i dekarz 20 tys. (więźba, deskowanie, położenie dachówki, 5 okien dachowych, orynnowanie). Materiały dla murarza 55 tys. Materiały dla cieśli i dekarza (w tym 5 okien Velux z elektr. roletami) 47 tys. Takie na razie mam koszty. Powiat bydgoski.

  12. #112

    Domyślnie

    Super ze zaczyna sie cos dziac na tym forum takie informacje na temat kosztow sa bardzo pomocne. Ja postanowilam prowadzic bloga dp tego projektu poniewaz nigdzie nie moge takiego znalezc. Niestety z racji ze jestesmy jeszcze na etapie dokumentacji i szukania ekipy nie wiele na nim jest. Ale napewno z czasem bedzie przybywac a i tu bede zagladac

  13. #113
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzysiek87
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    96

    Domyślnie

    @Marys1324 - mogłabyś dać adres tego bloga?

  14. #114

    Domyślnie

    http://lisandra-2m.mojabudowa.pl tylko na ta chwile sa tam tylko 3 wpisy.

  15. #115

    Domyślnie

    Witam my właśnie skończyliśmy fundamet w lisandrze małej i jestem w szoku,bo kupiliśmy projekt rok temu i nic nie było na temat ,że ktoś się buduje a tu proszę . Co do zmian jakie dokonaliśmy to poszerzyliśmy garaż o 90 cm, wstawiliśmy okan balkonowe w ścianie szcytowej nad garażem, okna w garażu.Jeżeli ktoś ma zdjęcia z lisandry bylibyśmy bardzo wdzięczni o przesłanie ,bo jak wiadomu ciekawi nas jak to wygląda w środku i na zewnątrz. Pozdrawiamy

    Krzysiek 87 jeżeli chodzi o koszty samego fundametu to u nas pomimo, że murarz tani to wyszło prawie 40 tyś. a to dlatego, że mieliśmy na działce samą gline i trzeba było wywieść i przywieść piasku na czym straciliśmy 10 tyś.

  16. #116

    Domyślnie

    Witam,

    Jestem zainteresowana projektem Lisandra XS i będę wdzięczna za jakiekolwiek zdjęcia z budowy.
    Chciałam jeszcze zapytać, jak z kosztami do stanu surowego zamkniętego? Ile Was to mniej więcej wyniosło?

    [email protected]

    Pozdrawiam,
    Karolina

  17. #117
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    elcia2602

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-829
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzmozis Zobacz post
    Ja zacząłem właśnie budowę. Lisandra 2M. Umowa z murarzem na 27 tys. (fundamenty, mury, strop, ścianki działowe, schody i tarasy). Cieśla i dekarz 20 tys. (więźba, deskowanie, położenie dachówki, 5 okien dachowych, orynnowanie). Materiały dla murarza 55 tys. Materiały dla cieśli i dekarza (w tym 5 okien Velux z elektr. roletami) 47 tys. Takie na razie mam koszty. Powiat bydgoski.
    Witam. Czy jest możliwość obejrzenia Pana domu? My również będziemy budować Lisandre 2M w okolicy Bydgoszczy ale ruszamy dopiero w sierpniu. Będę wdzięczna za odpowiedź na maila [email protected] Poxdrawiam

  18. #118

    Domyślnie

    Cytat Napisał elcia2602 Zobacz post
    Witam. Czy jest możliwość obejrzenia Pana domu? My również będziemy budować Lisandre 2M w okolicy Bydgoszczy ale ruszamy dopiero w sierpniu. Będę wdzięczna za odpowiedź na maila [email protected] Poxdrawiam
    Witam,
    Ja w zasadzie z takim samym Pytaniem, pozwoliłem sobie na prv napisać zarówno do ozzmozis i elcia2602.
    Wraz z żoną także rozważamy zakup tego projektu i budowę domu jakoś latem w okolicach Bydgoszczy.
    Jakiekolwiek informacje mile widziane a zobaczyć dom w budowie byłoby naprawdę ekstra.
    Pozdrawiam, RObert [email protected]

  19. #119

    Domyślnie

    Witam Sąsiadów

    Ja też przymierzam się do budowy Lisandry 2M w Osielsku koło Bydgoszczy.

    @ozzmozis
    Dobrze podsumowuję czy SSO z oknami dachowymi to około 150 tyś?

    Jeśli ktoś posiada zdjęcia to przyłączam się do prośby i proszę o wysłanie na [email protected]
    Z góry dziękuje.

  20. #120
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ozzmozis

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Osielsko
    Kod pocztowy
    86-031
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    Witam Sąsiadów

    Ja też przymierzam się do budowy Lisandry 2M w Osielsku koło Bydgoszczy.

    @ozzmozis
    Dobrze podsumowuję czy SSO z oknami dachowymi to około 150 tyś?

    Jeśli ktoś posiada zdjęcia to przyłączam się do prośby i proszę o wysłanie na [email protected]
    Z góry dziękuje.
    Taka kwota mi wyszła z obliczeń wykonawców i hurtowni.

Strona 6 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony