dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 16
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 319
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablo0187 Zobacz post
    Witam. Koszt budowy na poziomie 36 tys, to uważam super cena. Ja miałem wyceny, które oscylują pomiędzy 50 a 60 tys. więc jest spora różnica. My poszerzyliśmy garaż o 90cm i dodaliśmy zadaszenie nad tarasem, ale nie wydaje mi się, żeby to było powodem wzrostu ceny za robociznę. Duże znaczenie ma pewnie region, w którym się buduje.
    Cześć Pablo0187. Mam pytanie czy już budujesz czy tak jak ja jesteś na etapie dokumentacji? Również poszerzam garaż ok. 1m, żona chce jeden balkon od strony pokoi w ścianie szczytowej, rezygnuje z okien połaciowych w tych sypialniach oraz na strychu (będą okna w ścianie szczytowej), planuję garderobę w części strychu tylko zastanawiam się czy wpiąć ja do wentylacji czy zamontować w tej części jedno okno połaciowe. Ponadto tak jak ty planuje zadaszenie tarasu z tyłu budynku. Mam w związku z tym pytanie czy będziesz zadaszał cały taras czy jego cześć. Opisałeś krótko jak to planujesz zrobić ale czy masz jakieś zdjęcie? A tak ogólnie czym będziesz krył (dachówko czy blachodachówka) bo mój projektant sposób zadaszenie tarasu warunkuje pokryciem domu. Dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam wszystkich.

  2. #82
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablo0187

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cześć Jacek 27. Aktualnie dopinamy do końca wszystkie niezbędny rzeczy. W przyszłym tygodniu zgłaszam rozpoczęcie budowy i po tygodniu zaczynamy budować. My zrezygnowaliśmy całkowicie z jakichkolwiek balkonów. Idzie na nie dużo kasy, a naprawdę używa się ich sporadycznie. Wydaje mi się, że nie ma sensu dawania w garderobie dodatkowego okna. Będziesz tam wchodził na chwilę i do tego celu w zupełności może wystarczyć Ci światło. Każde okno to większy koszt budowy. Oczywiście żadne oświetlenie nie zastąpi okna więc to kwestia waszych oczekiwań. My zadaszymy jedynie część z tyłu budynku, od rogu budynku do okna w gabinecie. Taras planujemy drewniany więc rezygnuje z płyty betonowej, a wykonam jedynie stopy betonowe pod filary. Zdjęć jeszcze nie mam ponieważ jak pisałem wcześniej dopiero niedługo będziemy ruszać z budową. Dach pokrywamy dachówką i zadaszenie nad tarasem będzie jedną połacią razem z dachem. Zmieniony zostanie tylko kąt nachylenia dachu nad tarasem względem reszty budynku - mniej więcej coś takiego to będzie http://www.wirtualnapraga.pl/taras/1.jpg W razie pytań służę pomocą. Pozdra

  3. #83

    Domyślnie

    Witam budowniczych
    ja poszerzyłem garaż o 60cm, jak ktoś ma szeroką działkę można poszerzyć jeszcze bardziej, prosta zmiana do wprowadzenia także jedynym limitem jest tutaj szerokość działki... Co do kabiny prysznicowej w łazience na parterze- to tutaj mam super rozwiązanie, które na pewno zrobie u siebie- odpływ liniowy w posadzce ceramicznej i jedna ścianka szklana oczywiście ze szklanymi drzwiami. Także mam nowocześnie - jednolita posadzka w łazience i bardzo wygodnie, taka kabina wyjdzie 75 na 140cm, można nawet zrobić 80 na 140 bo okienko jest na wysokości 190cm, ale po co aż taka wielka kabina w małej łazience , jeden bok jest mega długi więc ergonomicznie bedziesz korzystał z kabiny stojąć frontem do tej szklanej ścianki.., ze względu na dłuższy wymiar chyba zrobie w kabinie też krzesełko do posiedzenia pod prysznicem, korzystałem z czegoś takiego i fajnie tak można odpocząć...
    pozdrawiam Bobów Budowniczych

  4. #84
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Basziel

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Świebodzice
    Kod pocztowy
    58-160
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę o przesłanie zdjęć z realizacji budowy, szczególnie wnętrza. Nie mam zbyt dużej wyobraźni,a jestem ciekawa jak się ten projekt prezentuje realistycznie. Mail [email protected]
    Pozdrawiam

  5. #85

    Domyślnie

    Witam Wszystkich.
    W najblizszym czasie zamierzamy zaczac budowe domu Lisandra. Postanowilismy z zona dokonac kilku zmian korzystajac z tego forum (dzwi do garazu, zamiana okna tarasowego na zwykle a co za tym idzie skrocenie tarasu, zmiana okien balkonowych na zwykle). Mamy tez zamiar zamienic bloczki Ytong na ceramiczne, czy ktos z Panstwa dokonywal takiej zmiany i czy jest to dotatkowy koszt jezeli chodzi o architekta adaptacyjnego?
    Bardzo prosze Panstwa o przeslanie jak najwiekszej ilosci zdiec badz filmikow na moj adres mailowy [email protected]. Bede bardzo wdzieczny......Jestesmy bardzo ciekawi jak wygladaja poszczegolne etapy budowy
    Pozdrawiam,
    Marek

  6. #86

    Domyślnie

    Witam, zamierzam budowac ten domek, projekt bardzo nam sie spodobal i mysle ze spelni nasze oczekiwania. Jezeli ktos juz wybudowal lisandre prosilbym o foto z realizacji poniewaz ciekawi jestesmy jak sie prezentuje w realu.z gory dziekuje i pozdrawiam. [email protected]

  7. #87
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    anfieldfan

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Pławna
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Zdecydowaliśmy się z żoną na ten projekt. Będziemy chcieli poszerzyć garaż o około 1 metra i przenieść schody do garażu. Zastanawiam się także czy nie zrezygnować z jednego okna dachowego w pokoju, w którym są dwa takie. Proszę o zdjęcia na [email protected] sugestie i porady mile widziane

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mercii85

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    43

    Domyślnie

    Witam
    Jeżeli ktoś potrzebuje kosztorys inwestorski z przedmiarem w wersji elektronicznej to mam taki do sprzedania.
    Szczegóły na PW.

  9. #89
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kasia&darek

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ma ktoś może pomysł w którym miejscu w garażu zrobić kanał?
    Mam projekt z garażem dwustanowiskowym poszerzony o 0,5m. Brama garażowa zostaje w rozmiarze z projektu (nie zwiększałem jej szerokości). Do ścianek przy wjeździe do garażu zostało dodane po 25cm zamiast poszerzać drzwi garażowe.

    Zastanawiam się czy robić na środku garażu czy może po środku jednego z aut... Ma ktoś jakieś sugestie?

  10. #90
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bincia8

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Palowice
    Kod pocztowy
    44-246
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    wraz z mężem jesteśmy zainteresowani projektem Lisandra. W przeciągu miesiąca chcielibyśmy już zakupić projekt. W związku z tym jeśli ktoś byłby tak uprzejmy to serdecznie proszę o zdjęcia z realizacji budowy (mail: [email protected]). Chciałabym jeszcze się dowiedzieć czy może buduje ten dom na śląsku w okolicach Katowic?
    Z góry bardzo dziękuję

  11. #91

    Domyślnie

    Witam was.mam pytanko czy ktoś juz zaczął budowe domu lisandra xs bo my zamiezamy kupic projekt i zacząć budowe latem.chcemy kupic teraz materialy takie jak beton komórkowy bloczki i stal,bo mają byc podwyżki w kwietniu,wiec prośba moja jest taka czy ktos ma kalkulację ile czego trzeba zamuwic,prosze na emaila [email protected]
    Dzieki i pozdrawiam

  12. #92

    Domyślnie

    Prosił bym o zdjecia z budowy lisandry a super by bylo jak by koś miał już wykonczone w srodku.

  13. #93

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanko czy morze ktos buduje lisandre na pomorzu bo chętnie bysmy podjechali i obejzeli,bardzo nam zalezy,pozdrawiam.

  14. #94

    Domyślnie

    Ja przymierzam się do zakupu projektu LISANDRA 2M, rozmawiałam już z architektem o zmianach jakie chcemy wprowadzić i koszt tych zmian wynosi u nas 4200. Co chcemy zmienić? Chcemy wyrównać część garażową z resztą domu, żeby tworzyło jedną prostą bryłę. Chcemy podnieść ściankę kolankową w garażu i wyrównac ją z pozostałą częścią dachu. Chcemy wygospodarować na górze miejsce na jeszcze jeden pokój, a tam gdzie jest strych powstanie sypialnia z własną garderobą i sypialnią. Chcemy zmienić strop z monolitycznego na ytong. Mam nadzieję, że na wiosnę zaczniemy budowę. My budujemy systemem gospodarczym i na pewno troszkę się przeciągnie w czasie, ale dużo zaoszczędzimy. Zapomniałam o oknach, jeżeli będzie wystarczająco jasno to będziemy chcieli zrezygnować z części okien dachowych na rzecz okien w ścianie. Mała ciekawostka - pytałam na targach budowlanych o to drewniane wykończenie elewacji. Koszt około 160 zł/mb nie jest źle Aha, pokrycie dachowe to będzie u nas blacha na rąbek.
    Jeżeli będziecie mieli jakieś materiały odnośnie projektu to byłabym wdzięczna za przesłanie na adres [email protected] ja również prześlę jeżeli coś będę już miała.
    Pani Żaneto w jakim mieście stawiacie Lisandrę?

  15. #95

    Domyślnie

    Anetka, nie wiem naprawdę co do tych zmian o których piszesz... moim zdaniem z projektu o idealnej funkcjonalności robisz trochę mniej funkcjonalny domek. Zastanów się jeszcze nad nimi.
    Zauważyłem inną sprawę, mianowicie odwiedziłem kilku projektantów i każdy proponował jakieś zmiany, ale jak zacząłem się dokładnie dopytywać a nie jestem "w ciemię bity" i wykształcenie inżynierskie się przydaje w takich rozmowach, to właściwie nie do końca mieli Ci projektanci uzasadnienie dla wprowadzanych zmian i liczyli tylko na swoje "gadane". Moim zdaniem niektórzy projektanci celowo namawiają na zmiany żeby zarobić na inwestorze. Ale to tylko moje zdanie
    Ja poszerzałem garaż ze względu na szeroką działkę, innych zmian bym nie wprowadzał.
    pozdrawiam Bobów Budowniczych

  16. #96

    Domyślnie

    Robermaki, dziękuję za odpowiedź. Zaczęliśmy zastanawiać się nad projektem indywidualnym, ponieważ faktycznie te zmiany całkowicie zmienią naprawdę fajny wygląd domu. Problem polega na tym, że chcemy budować systemem gospodarczym i bazujemy na prostej bryle. Większość tych zmian wychodzi z inicjatywy męża. Musimy jeszcze to "przegadać".

  17. #97

    Domyślnie

    Witam
    Pani anetko89 również wydaje mi się że dość duże te zmiany proponowałabym przemyśleć projekt lub zaprojektować właśnie indywidualny ale wszystko zależy od Państwa na co się zdecydujecie. Odezwę się również na podanego maila.Pozdrawiam

  18. #98

    Domyślnie

    Lisandra ma prostą bryłę ale przy tym bardzo fajną architekturę i jest bardzo funkcjonalna.
    Anetka, zrobisz jak zechcesz, dołączysz do naszego grona budujących Lisandrę lub pójdziesz w stronę indywidualnego, ja zrezygnowałem z projektu indywidualnego po tym co zobaczyłem u znajomych, niestety w projekcie indywidualnym narobili tyle błędów że trochę teraz klną i żałują a projektant mówi, że przecież tak było ustalone i podpisane, ehhh
    W projektach jak Lisandra przekonuje mnie też fakt, że pracownia wypuszcza na rynek np. 5 wersji projektu więc na pewno to jest bardziej przemyślane niż przy indywidualnym projekcie, cytując znajomych "prowincjonalnego projektanta"
    pozdrowienia, miłego weekendu

  19. #99
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    taras92

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-215
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam przymierzam się do zakupu projektu lisandraxs jeśli jest ktoś kto mógł by wysłać zdjęcia z budowy był bym wdzięczny [email protected]

  20. #100
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AnSol

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie!
    I my przymierzamy się do Lisandry Bardzo nam się podoba i zapewne też skorzystamy z niewielkich zmian, o których już wspominaliście. Nie mam jeszcze szczegółowego projektu, więc zapytam - dlaczego poszerzacie garaż? Planujemy wersję Lisandra Mała 2M, albo Lisandra 2M.
    Bardzo chętnie obejrzymy również zdjęcia z Waszych realizacji. Gdyby ktoś chciał się "pochwalić", to my bardzo chętnie: [email protected]
    Pozdrawiamy!

Strona 5 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony