dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 16
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 319
  1. #141
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    drag45

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Chechło Drugie
    Kod pocztowy
    95-082
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Wraz z żoną planujemy budowę Lisandry malej 2m. Jeśli ktoś ma możliwość podesłania zdjęć/ wizualizacji w szczególności salonu i kuchni ( największe zmartwienie żony) bylibyśmy b. wdzięczni.

    Jeśli ktoś buduje Lisandrę małą w okolicach Łodzi i ma chęć pokazania domu, było by super!

    podaję mail do kontaktu: [email protected]
    pozdrawiamy

    Marta& Grześ

  2. #142
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ozzmozis

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Osielsko
    Kod pocztowy
    86-031
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam.
    Gdyby kogoś interesował koszt budowy Lisandry 2M. Stan od wykopu po zalane wieńce. Robocizna + materiał 88 500 zł.

  3. #143
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Hudas

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Mamy zamiar zakupić ten projekt Lisandra 122,24 m2, Jeśli jest możliwość to prosiłbym o przesłanie zdjęć z budowy na emalia bo na forum bardzo mało [email protected] Super było by obejrzeć jeśli ktoś buduje w Małopolsce pozdrawiam.

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzmozis Zobacz post
    Witam.
    Gdyby kogoś interesował koszt budowy Lisandry 2M. Stan od wykopu po zalane wieńce. Robocizna + materiał 88 500 zł.
    Witaj ozzmozis
    Na jakim etapie już Jesteś? My stawiamy ściany nośne i działowe w tym tygodniu.
    Masz już skończone stropy nad parterem? Jeśli tak byłbym wdzięczny gdybyś napisał ile cię to kosztowało. Pozdrawiam wszystkich inwestorow

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzmozis Zobacz post
    Witam
    Mam pytanie. Jak rozwiązaliście temat łańcucha przy wejściu? Nie ukrywam, że wolałbym rynnę spustową. Mogę prosić o jakieś zdjęcia?
    [email protected]

    Pozdrawiam
    Witam, jeśli chodzi o łańcuch przy wejściu też nam się to nie podobało, może i wygląda nieźle ale przy wietrznej pogodzie woda rozbryzguje się na elewacji. My przedłużyliśmy dach nad wejściem i dodaliśmy dwa betonowe (kwadratowe) filary.

  6. #146
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mercii85

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzmozis Zobacz post
    Lisandra 2M.
    Koszty jakie ponioslem do tej pory za roboty i materiały:
    - kopanie ziemi pod fundamenty,
    - stal na zbrojenie,
    - beton na ławy,
    - cement,
    - żwir,
    - bloczki betonowe,
    - dysperbit,
    - styropian na fundamenty,
    - rury i rozprowadzenie kanalizacji,
    - piach na zasypkę,
    - koparka,
    - beton na wylanie płyty,
    - murarz.
    Kwota około 25 tys. zł
    Dla projektu Lisandra (powiększona o 1m ) naszego koszty stanu 0 to również 25 tys zł.

  7. #147
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ozzmozis

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Osielsko
    Kod pocztowy
    86-031
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adamski1990 Zobacz post
    Witaj ozzmozis
    Na jakim etapie już Jesteś? My stawiamy ściany nośne i działowe w tym tygodniu.
    Masz już skończone stropy nad parterem? Jeśli tak byłbym wdzięczny gdybyś napisał ile cię to kosztowało. Pozdrawiam wszystkich inwestorow
    Strop teriva + kształtki L i U pod wieńce około 10 tys.

    Teraz deskuję dach. W przyszłym tygodniu wchodzi dekarz.

  8. #148
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Edi147

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    3

    Domyślnie Lisandra

    Witam,

    Jesteśmy zdecydowani na zakup projektu Lisandra 2M.

    Czy jest może ktoś kto buduje lub zbudował ten dom w woj. śląskim???

    Jeżeli ktoś z Państwa może napisać odnośnie kosztów związanych z budową tego projektu będziemy wdzięczni.

    [email protected]

    Dziękuję za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Edi147 ; 25-07-2017 o 14:44

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edi147 Zobacz post
    Witam,

    Jesteśmy zdecydowani na zakup projektu Lisandra 2M.

    Czy jest może ktoś kto buduje lub zbudował ten dom w woj. śląskim???

    Jeżeli ktoś z Państwa może napisać odnośnie kosztów związanych z budową tego projektu będziemy wdzięczni.

    [email protected]

    Dziękuję za pomoc
    Podbijam pytanie, jestem z małopolski, ale śląsk mam za miedzą
    [email protected]

  10. #150

    Domyślnie

    Witam - interesuje mnie lisandra Mała 2M - w zasadzie to prawie to samo co Lisandra.
    Czy moglibyście bardziej zobrazować to przeniesienie drzwi do garażu pod schody, ewentualnie zmiana lokalizacji schodów?

  11. #151

    Domyślnie

    witaj Karwos00. Nie ma sensu robić takiej zmiany, popełnisz błąd jak to przerobisz bo powiększasz (i to główna wada moim zdaniem wprowadzania takiej zmiany) strefę butów, czyli strefę brudną. Uważam, że rozwiązanie strefy schody-hol-wiatrołap-garaż jest optymalne takie jak w oryyginalnych projektach Lisandra. Gdzieś tam na forum wcześniej załączałem też obrazek tej fajnej garderóbki w wiatrołapie. Także nic nie zmieniaj, jeżeli już, a masz szerszą działkę, to można poszerzyć garaż.

    pozdrowienia

  12. #152
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kasia&darek

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    10

    Domyślnie

    My również nie zmienialiśmy wejścia do garażu, a braliśmy to pod uwagę.

    Fajny temat to zrobić obniżenie podłogi pod schodami do poziomu garażu. Zyskujemy wtedy wyższy schowek pod schodami. Ja tak nie zrobiłem i teraz jak sobie chodzę i patrzę to żałuję, że tak nie zrobiłem, bo trochę niski ten schowek.
    Trochę roboty dochodzi z szalowaniem no i dochodzą schodki, które zabierają powierzchnię, ale jak bym robił stan 0 teraz to i bym tak zrobił.

    Ze zmian to poszerzyliśmy garaż i bramę garażową. Bramy miałem nie poszerzać, ale jak już były murowane bloczki to wydała mi się za wąska. Pobiegałem po sąsiadach, pomierzyłem ich garaże, pogadałem i wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że 450cm to za wąsko. Zmieniłem dziurę w murach na 500cm. Odejdzie ocieplenie po bokach i mam nadzieję, że będzie wygodnie.

    Podnieśliśmy również ścianę kolankową o 24cm, zmniejszyliśmy okna w pokoju na dole i kuchni z 230 na 200 bo wydawało się za wielkie jak już były mury . No i zrezygnowaliśmy z drzwi tarasowych w ścianie szczytowej na rzecz okna 230cm.

    Jeszcze ze zmian:
    zrezygnowaliśmy z drzwi w kotłowni a dałem duże okno i dodałem 2 okna w garażu na ścianie szczytowej

    https://zapodaj.net/images/fea0d9cb36a41.jpg


    https://zapodaj.net/dc05b084bca2d.jpg.html



    Teraz szykuję się do zalewania stropu na domem (nad garażem już jest). Mam nadzieję, że do końca tygodnia uda się przygotować i zalać.

  13. #153

    Domyślnie

    Generalnie rozwiązanie z drzwiami do garażu wg oryginału mi pasuje - chciałem tylko zobaczyć jak by takie przeniesienie wyglądało.

    Co do poszerzenia garażu - nigdy nie wiadomo jaki samochód przyjdzie do głowy żonie i może rzeczywiście chociaż o te 0.5m go powiększyć.

    Co do stropów - czy terriva to dobry pomysł czy lepiej robić tradycyjnie ??

    Zastanawiam się też nad tarasem - czy nie zmieniać tylko na słupy pod taraz drewniany - ale to jeszcze w fazie myślenia.

    Ten łańcuch - czy można go zasąpić przedłużonym łącznikiem do rynny nad garażem ??

  14. #154

    Domyślnie

    Witam, Teriva jest najbardziej popularna, tradycyjny monolityczny to archaizm, trochę popytałem i takie są opinie, choć często projektanci adaptujący proponują przeprojektowanie, zapewne żeby dodatkowo zarobić na delikwencie. Odnośnie łańcucha- fajnie takie rozwiązanie wygląda, widziałem coś takiego ale na rzucie dachu masz tez alternatywę, czyli żygacz lub rura spustowa, ja to właśnie tak rozumiem, że można zrobić łącznik do rynny nad garażem, ile tam jest, chyba nie całe 40 cm.

    pozdrawiam.

  15. #155
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzysiek87
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    96

    Domyślnie

    @Robermaki - strop tradycyjny to archaizm? Dawno takiej bzdury nie słyszałem, to że teriva jest najbardziej popularna, to też. Każda technologia stropów ma swoje zalety i wady.

  16. #156
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kasia&darek

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    10

    Domyślnie

    Co do stropu to sam się długo zastanawiałem jaki wybrać. Po przeanalizowaniu zdecydowałem się na terivę.

    Moja architekt stwierdziła, że strop lany musiałby być mocno zazbrojony i sporo grubszy niż zwykle się robi z racji na poszerzony garaż Musiałbym robić osobny projekt stropu nad garaż a to wiązało się z kosztami dodatkowymi. Tak mi powiedziano, nie wiem czy to prawda.

    Koszt całego materiału (belki i pustaki Teriva 4.0/1 8-komorowe) na strop nad garażem i nad domem wyszedł 6308 netto/ 7759 brutto z transportem.
    Myślę, że to dobra cena...

    Pomysłu na taras też jeszcze nie mamy z żonką. Na razie nie zrobiliśmy z nim nic . Czekamy aż najdzie nas jakiś pomysł .

    Ten łańcuch też nam nie pasuje...

  17. #157

    Domyślnie

    Gdzieś czytałem że przy terivie dobrze jest mieć sufit podwieszany bo te pustaki po otynkowaniu widać, albo tworzą się pęknięcia przy belkach. Ale to chyba raczej przy dobrze położonym stropie się nie zdarza.

    Na pewno szybciej się to montuje i nie trzeba deskowania. Same podpory wystarczą.

    Monolit jest tańszy ale czas na jego wykonanie na pewno jest większy.

  18. #158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karwos00 Zobacz post
    Generalnie rozwiązanie z drzwiami do garażu wg oryginału mi pasuje - chciałem tylko zobaczyć jak by takie przeniesienie wyglądało.

    Co do poszerzenia garażu - nigdy nie wiadomo jaki samochód przyjdzie do głowy żonie i może rzeczywiście chociaż o te 0.5m go powiększyć.

    Co do stropów - czy terriva to dobry pomysł czy lepiej robić tradycyjnie ??

    Zastanawiam się też nad tarasem - czy nie zmieniać tylko na słupy pod taraz drewniany - ale to jeszcze w fazie myślenia.

    Ten łańcuch - czy można go zasąpić przedłużonym łącznikiem do rynny nad garażem ??
    Jeżeli chodzi o poszerzenie garażu to my poszerzyliśmy o 90 cm bo jekoś wychodziło,że bedzie 320cm a to jest mało.Co do stropu to wybraliśmy tradycyjny ,bo murarz tak doradził ,że bedzie lepszy i serio jak widziałem ile było żelastwa zalewane to az sie za głowe złapałem.Taras u nas bedzie z kostki ,bo wydaje mi sie ze bedzie najlepszy ale to już kwestia gustu.Co do tego łańcucha to ostatnio mi żona coś mówiła o tym ale nie wiem co to w ogole jest.Teraz jesteśmy na etapie dachu myśle ze bedzie w nastepnym tygodniu gotowy

  19. #159

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących Lisandre jestem na etapie dokumentacji i lada chwila otrzymam pozwolenie kto może podesłać fotki z budowy domku z zewnątrz jak i wnętrza budynku byłbym wdzięczny posiadam kosztorys inwestorski do projektu Lisandra 2m jakby coś mogę się dogadać [email protected]

  20. #160

    Domyślnie

    Witam jestem zainteresowana zakupem projektu lisandra mała, czy mógłby ktoś przesłać mi na maila zdjęcia swojego domku i odpowiedzieć mi na kilka pytań? Pozdrawiam! [email protected]

Strona 8 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony