dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 92
  1. #1

    Domyślnie Thermomix, Thermocoocker - opinie użytkowników

    witam ,użytkowników i zainteresowanych tym sprzętem firmy VORWERK.czy warto wydać tyle kasy i kiedy to się zwróci (czy kiedykolwiek) pozdrawiam ana

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie



    nie mam , nie używałam , ale moje 2 znajome bardzo sobie chwalą

    zresztą poza ceną ..... ma same zalety
    Thermomix jest precyzyjnym urządzeniem, które na początku było prostym mikserem kuchennym - teraz jest "najmniejszą kuchnią świata", podporą w przygotowaniu wszelkiego rodzaju potraw i napojów.

    Thermomix TM21 zachwyca funkcjonalnością i prostotą użycia. Zastępuje niemal wszystkie urządzenia, które dotychczas posiadało tradycyjne gospodarstwo domowe. Spełnia funkcję ponad 20 urządzeń. Może gotować, podgrzewać, miksować, ubijać, homogenizować, pasteryzować, siekać, wyrabiać ciasto, gotować na parze. Wszystkie czynności wykonuje się dużo krócej niż w innych urządzeniach.

    Posiadając TM21 oszczędza się czas, energię, pieniądze, zyskuje zdrowe, pełnowartościowe posiłki, więcej miejsca w kuchni i ... zadziwia się wszystkich kulinarnymi umiejętnościami.
    To zaawansowane technicznie urządzenie powstało przy współpracy takich firm jak niemiecki Bayer czy francuski Du Pont. Kiedy tylko chcesz zamienia się w automat do kawy cappucino, jogurtownicę, sokownik, naczynie do gotowania itp. - możliwe jest ustawienie temperatury od 40 do 120 st. C.
    nie wiem ile obecnie kosztuje , ale jakieś dwa lata temu chyba ponad 2 tyś

  3. #3

    Domyślnie

    na jakiej zasadzie to ustrojstwo działa? ile czerpie prądu jak często się psuje?

  4. #4

    Domyślnie

    Posiadam Thermomix od kilku lat. Wypróbowałam większość jego funkcji. Nie wszystkie przypadły mi do gustu. Nie robię w nim np.jogurtów bo wygodniej je kupić, nie gotuję zup bo za mała pojemność na moją rodzinę, nie robię surówek bo trudno utrafić z długością mielenia itp. Używam go do rozdrabniania suchych bułek, wyrabiania ciasta gł.drożdżowego, mielenia orzechów, gotowania kaszki i budyniu bo nie trzeba stać i pilnować, do koktajli owocowych, do ajerkoniaku. Główną zaletą tego urządzenia jest to, że jest ciężkie więc musi stać na wierzchu, a jak jest pod ręką to się go chętnie używa. Jest łatwy do umycia - tylko metalowy dzbanek z nożykami na dnie. Ogólnie jestem zadowolona.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie zepsuł sie ani razu przez 5 lat. Prądu zużywa dużo zwłaszcza do gotowania. Toteż nie polecam nadużywania tej funkcji. Oszczędność to własna tarta bułka, przedtem zawsze dawałam sasiadom dla kur...
    Chyba warto kupić, chociaż porządny mikser jest tańszy kilka razy i to też warto wziąć pod uwagę. Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Ok 4 tysiące PLN.
    Po prezentacji, podczas której byłam zauroczona możliwościami urządzenia, stwierdziłam że nie za te pieniądze, i tego samego dnia kupiłam Malakser Kasia za 350 PLN - robi soki, ma blender, robi surówki, mieli mięso, ciasto drożdżowe, każde inne ciasto, ciasto na placki ziemniaczane, frytki ... Faktem jest że np. sokowirówką można zrobić te soki lepiej, więcej soku wycisnąć z warzyw, ale za 350 PLN?
    Na wakacjach korzystałam kiedyś z Termomiksa, pani powiedziała że bardzo chwali, ale nie jest to cudowne urządzenie które sprawi że ktoś kto nie gotuje, nagle zacznie. To jest dla ludzi którzy cenią sobie zdrowie (faktem jest - jak zupę gotujesz 10 minut, to jest ona zdrowsza niż ta gotowana 40 minut)
    Jak do tego kupisz garnek do gotowania na parze, to będzie taka sama funkcjonalnośc za prawie 10 razy mniej

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Właśnie wczoraj mieliłem mięso na pasztet, zajęło to może 10 min. ( z myciem gara ) ok. 3,0 kg, kawałki mięsa wielkości pięści ( poza wątróbką ).
    Powiem tak
    gar idealny dla osób :
    - lubiących zawiesiste zupy ( z zielonego ogórka pycha ! ), sosów
    - robiących dużo przetworów,
    - uwielbiających ciasta, placki, ew. ciasto na chleb ( zmieli ziarno i wymiesi ciasto )
    - no i soki - oczywiście sokowirówka zrobi to równie dobrze - ale czy sok z natki pietruszki też
    Co do gotowania na parze, może być ale na pewno są wygodniejsze naczynia.
    Odradzam wydatek komuś kto w kuchni spędza mało czasu.
    .. a i robi naprawdę niezłe capuccino !
    Pozdro
    J
    I kosztuje rzeczywiście coś koło 4 tys. , ale chyba w dalszym ciągu sprzedają na raty

  8. #8

    Domyślnie

    My bylismy ok. rok temu na prezentacji. Oczywiscie jak kazdy podczas pokazu bylismy zachwyceni. Pani zrobila zawiesista zupke - krem pieczarkowa (zawisina powstala z serka topionego - fuj. gdzie to zdrowe zywienie), chleb, lody, sernik i pare innych rzeczy (wszystko dobre musze przyznac). Zachwalala np. ze gotuje sie tak szybko i latwo, ze ona robi sernik co pare dni. Nie zdazylismy dojechac do domu a przeszla nam calkowicie chec na to urzadzenie pomimo, ze tesciowa zaoferowala sie kupic w prezencie slubnym. Moj mezczyzna (wielbiciel sernikow) tylko stwierdzil, ze on nie chce wygladac jak 'ta gruba foka' od thermomixa i sernikow co pare dni, do tego (co jest prawda) wszystko to potrafie ugotowac korzystajac z wlasnych lapek, misera recznego, garnkow i piekarnika a lody mozna kupic w sklepie. A do tego szkoda kasy.

    Wiec kupilam sobie robota wieloczynnosciowego Boscha (za duzo mniej) z maszynka do mielenia miesa, mam osobne urzadzenie do gotowania na parze, kiedys moze dokupie sokowirowke, bo tego akurat robotowi brakuje i na razie mam wszystko co w kuchni jest potrzebne.

  9. #9

    Domyślnie

    Dostaliśmy Thermomix w prezencie. Działa coś koło dwóch lat. Bardzo fajne urządzenie (choć tak naprawdę wszystko co umie robić to ciąć, mieszać i podgrzewać - w różnych konfiguracjach - aha, jeszcze ma wbudowaną wagę i timer), ale cena chyba cokolwiek przesadzona - sam bym chyba nie kupił. Najlepszy jego produkt (załączona książka z przepisami) to niewątpliwie likier adwokat - genialny!
    Tomasz M.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Prawdą jest że kupując mikser, gar do gotowania na parze, sokowirówkę, etc. zapłacicie mniej, jest tylko jedno zasadnicze ale - ile to wszystko zajmuje miejsca i w sumie "żre" więcej prądu niż TM.
    pozdro
    J

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzysio
    Prawdą jest że kupując mikser, gar do gotowania na parze, sokowirówkę, etc. zapłacicie mniej, jest tylko jedno zasadnicze ale - ile to wszystko zajmuje miejsca i w sumie "żre" więcej prądu niż TM.
    pozdro
    J
    prawda ..... ale jak sie popsuje to .... wszystko zepsute

    i tak sobie kiedyś kupie ....

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Wiesz mamy już z 5 lat i nawet próbe suchego maku ( do 3/4 objetości )wytrzymał to i chyba będzie dalej działał
    Pozdro
    J

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzysio
    Prawdą jest że kupując mikser, gar do gotowania na parze, sokowirówkę, etc. zapłacicie mniej, jest tylko jedno zasadnicze ale - ile to wszystko zajmuje miejsca i w sumie "żre" więcej prądu niż TM.
    pozdro
    J
    Ale tez z drugiej strony jestem w stanie przygotowac pare rzeczy naraz. Robot mieli miesko na kotlety mielone, potem rozdrabnia warzywa na surowki, w miedzyczasie parowar gotuje jarzynki, a w garnkach gotuje sie zupka i inne rzeczy. Chcac robic wszystko w jednym urzadzeniu trzeba by spedzic nad nim pol dnia.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Ola, tak naprawdę to w tym samym czasie można gotować zupkę i warzywka. Pozostałe czynności ( siekanie, mielenie mięsa, etc. ) wymagają pomocy drugiej osoby
    Pozdro
    J

    A przygotowując zupkę wrzucam umyte warzywa do TM, siekam, dolewam wody, daje przyprawy, nastawiam parametry i...... idę smażyć kotlety, a za 15 min. gar sam zawoła, że gotowe

  15. #15

    Domyślnie

    witam ! czym różni się TM od innych robotów? co jest w nim wyjątkowego ?na jakiej zasadzie działa? pozd.ana

  16. #16

    Domyślnie

    Jak wspomniałem wcześniej, urządzenie to umie tylko ciąć, mieszać i podgrzewać - w różnych konfiguracjach - ponadto ma wbudowaną wagę i timer. Jest to wysokie naczynie pojemności chyba ok. 3l ze stali nierdzewnej oz sadzonymi na dnie nożami z podobnej stali, które mogą obracać się z różną prędkością (czyli tak jak malakser), naczynie ma pokrywę. Na nożach można montować "motylki" itp. mieszadła. Jednocześnie zawartość naczynia może być podgrzewana do wybranej temperatury. Wszystko to bardzo łatwo się rozbiera i składa i dość łatwo myje. Załącznikiem jest książka z przepisami na bardzo szybkie i dobre dania, surówki, desery itp. Moi faworyci to wspomniany wyżej likier jajeczny, kawa amareto i kaszka manna. Umie też zrobić np. ciasto drożdżowe na pizzę i wiele innych rzeczy, w zasadzie wszystko co wymaga mielenia, cięcia na drobno, gotowania, mieszania.
    Tomasz M.

  17. #17

    Domyślnie

    dzięki wszystkim za odpowiedzi ! nie mogę zrozumieć jak może być gotowa zupa w 10 min !? mięso gotuje się 2 godz. żeby było miękkie ! pozdrawiam ana

  18. #18

    Domyślnie

    Taka bez mięska może w 10min A na skrocenie czasu gotowania mięska swietny jest garnek cisnieniowy. Po 30min + stygniecie mięsko jest tak miekkie, ze sie rozpada.

  19. #19

    Domyślnie

    Tez nie mam termomiksa, tylko robot i zaletą tego pierwszego wydaje mi się dużo łatwiejsze mycie.
    A moze znacie roboty, które nie wymagają mycia co najmiej 4 elementów?
    Ja jakoś mojego robota za to mycie właśnie, nie polubiłam.
    Bo albo trzeb te części myć ręcznie, albo zajmują pół zmywarki.

  20. #20

    Domyślnie

    Hmm... Minimalnie w moim jest miska i hak do wyrabiania. Albo dzbanek i pokrywka. Tarcie i plasterkowanie to juz niestety 3 plastiki + tarcza + miska. Maszynka do miesa nawet wiecej.
    Ale co tam - pomysl ile zaoszczedzilas nie kupujac thermomiksa a od razu spojrzysz laskawszym okiem na swojego robota

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony