dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 92
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naLeśnik
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Czy ktoś może się pochwalić "swoimi" przepisami które robi w Thermomixie?

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubaimycha
    Mając więcej czasu były również jogurty, ale teraz ...
    Bardzo ułatwia codzienne czynności w kuchni, łatwo się myje ( szkoda tylko, że nie można w całości w zmywarce )...
    Wadą jest tylko cena...dość zaporowa...
    jogurty -zachęcona zrobiłam ....ale chyba gdzies popełniłam błąd bo nie wyszedł moge poprosic o nauczenie mnie

    od lipca mam TX i ten mozna myc w zmywarce w całosci

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Ja mam Thermomix od lipca ubiegłego roku.Byłam na wczasach z odnową biologiczną gdzie stosowano dietę rozdzielną i wszystkie potrawy były przygotowywane własnie w Thermomixie.Przyznam,że bardzo mi to wszystko smakowało.Dlatego też, o prezentacji(ale nie bez obaw-cena) zdecydowałam się go zakupić.Wcześniej sprawdziłam cenę w interniecie-podobna.serwis jest we Wrocławiu-można zakupić części.Pytałam też Panią,która zakupiła go wczesniej i jest zadowolona.
    Natomiast moja znajoma ma sprzęt od ok.9 lat i robi bardzo wiele-ciasta,smaży konfitury,robi soki,zupy,miele mak itd.
    W zestawie mam Varomę.Mięso zawsze robię na parze,plack ziemniaczane,rybka na parze,soki- pycha.Najbardziej jednak ułatwia mi robienie surówek.Oczywiście trzeba nauczyć się odpowiednio dobrać obroty.Ja np pierwszy raz chciałam ubić śmietanę 30%, i...wyszło mi masełko Ale też bardzo pyszne
    Narazie używam go rzadko-głównie w przygotowywaniu obiadów na niedzielę(w tygodniu gotuje mój małż -i nie może się jakoś przekonać do maszyny).Ale myślę,że w nowym domu gdzie będzie duża kuchnia i Thermomix będzie miał swoje stałe miejsce,będzie używany częściej.
    Przede wszystkim dzieki Thermomixowi oszczędzam dużo czasu.
    Myślę,że mimo dużej ceny warto kupić.
    Pozdrawiam Bogusia

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    jogurty -zachęcona zrobiłam ....ale chyba gdzies popełniłam błąd bo nie wyszedł moge poprosic o nauczenie mnie

    od lipca mam TX i ten mozna myc w zmywarce w całosci
    mleko niepasteryzowane zastosowałaś? jogurt naturalny? podgrzewanie do temperatury jak w przepisie?

    mi się nie udało nie zrobić jogurtu w termomiksie


    Co do warto-nie warto. Na szczęście dostałem w prezencie. Sam za taką kasę nie kupiłbym tego urządzenia. Dlaczego? Stosunek cena-możliwości zbyt duży po stronie ceny.

    Jeśli ktoś znajdzie urządzenie które miesza i jednocześnie podgrzewa z regulacją temperatury w cenie np do 500 zł, to lepiej kupić np. takie mieszanie z podgrzewaniem i robot Kasia - duuuużo taniej, a funkcjonalność będzie większa co w termomiksie za 3.5 tys. Tak naprawdę cały pic polega na tym, że termomiks po zmieleniu/wymieszaniu/usiekaniu potrafi to zagotować lub podgrzać w zadanym czasie. I to jest rewolucja, a ja nie znalazłem zamiennika w robotach konkurencji za 2-3 tys które by miały płytę grzejną, a szukałem.


  5. #45

    Domyślnie

    Jogurt musi być "tłusty" i "gęsty" ( tak bez reklam to np: BaKoma), mleko 3,2.

  6. #46

    Domyślnie

    Mam go juz kilka lat i jest używany sporadycznie,najchetniej do malibu ( lód z mlekiem i rumem ) oraz placków ziemniacznaych.Fajny ale za te pieniadze to lekka przesada...Poczatkowe zauroczenie przeszło w "szorstką przyjażń"..

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał blady
    Cytat Napisał Ew-ka
    jogurty -zachęcona zrobiłam ....ale chyba gdzies popełniłam błąd bo nie wyszedł moge poprosic o nauczenie mnie

    od lipca mam TX i ten mozna myc w zmywarce w całosci
    mleko niepasteryzowane zastosowałaś? jogurt naturalny? podgrzewanie do temperatury jak w przepisie?

    mi się nie udało nie zrobić jogurtu w termomiksie
    ups .....dałam mleko z kartonu
    ok .....sie poprawie
    wszystko oprócz mleka .....jak w przepisie czyli powinno sie udać ?
    zamelduję o efektach ....i jeszcze jedno - napisano ,żeby trzymać w ciepłym miejscu ....gdzie w takim razie trzymacie przez kilka godzin ?

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mocca
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    491

    Domyślnie

    jeszcze go nie mam, ale kto wie kto wie... ?
    byłam kiedys na prezentacji, zupa ogórkowa i sok z natki pietruszki były wspaniałe. Kiedyś go sobie sprawię, może jak dostane zwrot ulgi na dzieciaki

    póki co zamieszczam kopalnię przepisów, przydadzą się na pewno, na święta również
    http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...236&w=29043018

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Mam pytanie do użytkowników tego fajnego urządzenia .Otóż użytkuje go od 11lat.Do tej pory sprawował się o dziwo bez zarzutu.W tej chwili ,mam problem i właściwie nie wiem ,co z tym fantem zrobić .Minęło już tyle czasu i nie mam kontaktu ze sprzedawcą.Objaw jest taki ,że w momencie montowania garnka ,rozszczelnia się i płyny powoli przelatują.Nie wiem ,czy warto zajmować się remontowaniem tego ,czy nie lepiej kupić nowy sprzęt? A może znacie jakieś adresy serwisu.Mieszkam w okolicach Konina

  10. #50

    Domyślnie

    Ups, nie wygląda to dobrze..może jakąś uszczelkę pod śrubę z nożem trzeba włożyć ..
    Ja też mam mały problem z TM, mianowicie odnoszę wrażenie, że waga mi się zwichrowała..np. raz szklanka cukru waży 250 g, a czasem 300 g...Też zastanawiam się, czy da się coś z tym zrobić (też mam go już parę lat)

  11. #51

    Domyślnie

    a pilnujesz zeby podczas wazenia stał idelanie płasko?
    bo jak mi kabel sie podwinie, albo tył postawie na desce, to waga sie zaburza.

    Ja ostatnio z kolezanka robiłysmy impreze z thermomixem, ona przywiozła swoj jako drugi, nic wczesniej nie szykowałysmy, wszystko podawałysmy na zywo dla 8 osob dorosłych i 5 dzieci!
    Swietnie sie bawilismy przy tym, zrobiłysmy na 2 urzadzenia 16potraw!!! Goscie byli objedzeni, na pamiatke nie posiadacze dostali po przyprawie uniwersalnej, czyli ekologiczna wegete

  12. #52

    Domyślnie

    Mam, dostalismy w prezencie slubnym od Tesciow. Jest super, ale sama tyle kasy bym za nie go nie dala
    Plusem jest ze stoi na wierzchu - innych robotow nie uzywam, oddalam albo wywiozlam, bo mi sie ich wyciagac nie chcialo z szafek, a potem myc tych wszystkich czesci. Tutaj do mycia jest tylko podstawowe naczynie plus noz. Nadstawke do gotowania na parze am, ale jeszcze nigdy nie uzylam ups, od 8 lat prawie!!!
    A urzadzenie dziala, kilka razy w tygodniu uzywane. Robie w nim wszystkie ciasta (drozdzowe, a nawet kruche, ostatnio faworki) - stolnica potrzebna mi tylko do walkowania teraz. Genialne paczki, ajerkoniak, placki ziemniaczane (chociaz tu trzeba sie przyzwyczaic do drobniejszego zmielenia ziemniakow). Nie uzywam juz wyciskarki do czosnku, szatkownicy, suszarki do salaty

    Jak corka byla mala robilam jej wiekszosc zupek, przecierow, kaszek w nim - genialna ksiazka z przepisami dla dzieci z podzialem na miesiace zycia dziecka.
    Soczek Kubus - dla mnie porazka, czuc drobinki marchewki - ktos umie zrobic zeby nie bylo czuc, zeby sie zupelnie rozdrobnil?

    Zup w nim nie gotuje - bo gaz mam w czynszu, a gar troche za maly - gotuje zupe na 2 obiady zwykle, w duzym garnku. Surowki super, chociaz trudno wyczuc jak dlugo miksowac zeby sie pacia nie zrobila. Ale wczoraj genialna surowka z selera z dodatkami w 40 sekund - jakbym miala to recznie trzec to surowki by nie bylo
    Ale 4 tysi chyba bam nie dala osobiscie...

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beauty
    Mam pytanie do użytkowników tego fajnego urządzenia .Otóż użytkuje go od 11lat.Do tej pory sprawował się o dziwo bez zarzutu.W tej chwili ,mam problem i właściwie nie wiem ,co z tym fantem zrobić .Minęło już tyle czasu i nie mam kontaktu ze sprzedawcą.Objaw jest taki ,że w momencie montowania garnka ,rozszczelnia się i płyny powoli przelatują.Nie wiem ,czy warto zajmować się remontowaniem tego ,czy nie lepiej kupić nowy sprzęt? A może znacie jakieś adresy serwisu.Mieszkam w okolicach Konina
    Znalazłam już serwis w Łodzi , wysłałam zapytanie i czekam.Sądzę ,ze naprawa nie będzie tania ,ale na pewno mniej mnie to wyniesie niż zakup nowego sprzętu,tym bardziej teraz ,kiedy sie wykańczam ,, a z urządzenia też jestem bardzo zadowolona ,.Kupiłam go 10 lat temu ,kiedy córeczka wchodziła w okres zupkowy i papkowo-owocowy. Wykorzystywany był i jest na maxa.Teraz to nie tylko obsługuje go ja ,ale zabawę mają moje dzieci

  14. #54

    Domyślnie

    WItam, thermomix mam od 5 lat, używany bardzo czesto, nic mi się z nim nie dzieje. Co mogę powiedzieć - czy warto> oczywiście, że warto. Dla mnie to prawa ręka w pieczeniu, gotowaniu, przyrządzaniu napojów, ogólnie, uwielbiam go. Pomaga mi na co dzień. Polecam, choć cena dość wysoka, ale za tym naprawdę idzie jakość. Jedyny minus tego zestawu to niezbyt dopracowane przepisy na niektóre potrawy. Biszkopt nie wyszedł mi jeszcze ani razu. Za to sosik koperkowy, zupa krem z sałaty, wyrabianie ciasta na chleb czy kawusia wychodzą cud miód. Oczywiście, nie jest to urządzenie bez którego nie przyrządzimy tych potraw, można się bez niego obejść, ale jest po prostu dużym ułatwieniem w pracy w kuchni. Ja polecam!

  15. #55

    Domyślnie

    A jak wam idzie mielenie mięsa? Jak dla mnie -tragedia Prawie nie zmieliło a jeszcze pół godz. wyciągałam kawałki wkręcone pod śrubę

  16. #56

    Domyślnie

    Musisz mięso podmrozić i powinno wyjść Co do wagi ktoś zadał pytanie to podpowiem, że nóżki na których stoi tm powinny być czyste,wystarczy mały okruch i juz ważenie jest ,,oszukane"( dotyczy to wersji tm31-aktualnej, czy to w tm21 się sprawdzi ?? tego nie wiem). Jak coś się dzieje z tm (choć to jest mało prawdopodobne) i nie ma się kontaktu z przedstawicielem to dzwoni się do firmy we Wrocławiu (nr dostępny w instrukcji obsługi) i oni przysyłają serwisanta. Jak dla mnie TM to najlepszy sprzęt,mój ulubiony
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  17. #57

  18. #58

    Domyślnie

    A jak z głośnością tego urządzonka? Mam wrażenie że mielenia to mały odrzutowiec w okolicy nie zagłuszy, ale widziałam u znajomej dawno temu i może nie pamiętam...
    Mam kuchnię otwartą na salon i już malakser wszystko zagłusza, a to ma chyba więcej decybeli?

  19. #59

    Domyślnie

    Glosny jest jak i inne urzadzeni kuchenne tego typu.
    Pytasz sie o mielenie,hmm glosny ale przez doslownie pare sekund bo tyle trwa mielenie.
    Tak samo zrobienie surowki to moment.
    Bardzo przydatna funkcja jest waga, ktora po dodaniu kazdego skladnika sie resetuje i nie trzeba kombinowac z liczeniem przy dodawaniu kolejnych produktow.
    Ktos wczesniej pisal, ze bierze duzo pradu, z tym bym sie jednak nie zgodzil. Ugotowanie w nim obiadu nie bedzie kosztowalo wiecej, a bym powiedzial nawet ze mniej niz na indukcji, albo plycie elektrycznej.
    Zupy i kremy z niego sa rewelacyjne, sa one dyzurna potrawa na wszystkich imprezach.
    Wyrobimy nawet w nim ciasto na chleb poczawszy od mielenia ziarna.
    Mamy og juz od pary lat i poza peknietym motylkiem za parenascie zlotych nic nam sie nie przydarzylo.
    A z tego co wiem to na czas ewentualnej naprawy, czy to gwarancyjnej, czy juz pogwarancyjnej dostaje sie inny egzemplarz.
    A jak sie do tego wszystkiego doda jego gabaryty i to ze zastepuje powiedzmy 95% urzadzen w kuchni, ktore w jakims tam stopniu zagracaja szafki, czy blaty to cena za niego nie wydaje sie az taka wygorowana.

  20. #60

    Domyślnie

    Nigdy nie byłam na pokazie, więc tak dopytam - jakiej wielkości jest misa (są chyba dwie?). Rozumiem, że zupka szybka, ale czy wyjdzie jej choć ze dwa litry?

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony