dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzycho14

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-363
    Posty
    2

    Domyślnie Będę spawał barierkę na balkon - kilka pytań

    Będę sobie sam spawał barierkę na balkon, w kształcie litey L, wymiar 256X103 cm wysokość 100 cm, Materiał stal czarna, profile zamknięte. Słupki pionowe 50x50x3 mm poziomo będą profile 80x20x2 mm w odległości od siebie 80 mm.

    Moje pytania:
    1. Słupki będą od góry miały takie kapsle z plastiku jak się stosuje w ogrodzeniach, natomiast nie wiem czy profile zamknąć od dołu - zaspawać na szczelnie czy zostawić otwate??
    2. Mocowanie bariery. Chcę przykręcić słupki boczne bezpośrednio powierzchnią boiczną do ściany w taki sposób że w powierzchni bliższej ściany otwór fi8 a w powierzchni dalszej od ściany fi 14 i łeb śruby w słupku przykręcony kluczem nasadowym, jest już zrobiona elewacja styropian 15 i tynk stukturalny. Środkowy słupek przykręcony do podłoża jedną srubą z kotwą.

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	barierka.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	62,5 KB
ID:	362605

    Przepraszam za jakość szkicu robiony na szybko w paincie.
    Ostatnio edytowane przez krzycho14 ; 29-07-2016 o 16:15

  2. #2

    Domyślnie

    Profili nie zamykaj, zastosuj mały otwór w dolnej części słupka z boku tak aby nie gromadziła się tam wilgoć, tak samo można zrobić od góry tuż pod zaślepką, coś w rodzaju mini komina . Taką metodę zaobserwowałem w ogrodzeniach panelowych i widzę że się sprawdza. Dostęp powietrza ogranicza kondensację pary wodnej na wewnętrznych ścianach profili. Ja kiedyś miałem parę słupków szczelnie zamkniętych i po przecięciu rura była skorodowana w środku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony