dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Siouxsie

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Aneks kuchenny. Wymarzony, a same problemy ;)

    Być może ktoś świeżym okiem na to spojrzy.
    Śmieją się ze mnie że na etapie projektu mebluję kuchnię, ale jakoś później nie mam ochoty targać instalacji dookoła.
    A że chyba mi się skończyły pomysły, proszę Was o radę.
    Co na pewno musi zmieścić się w kuchni. A przynajmniej bardzo bym chciała żeby się zmieściło
    Lodówa - SAMSUNG RL58GPGIH
    Spiżarka Blum - są w wymiarach 40/50/60 cm (fajnie byłoby gdyby udało się wcisnąć najmniej 50tkę)
    Piekarnik/mikrofala do zabudowy słupkowej
    Zmywara -12/13 kompletów
    Zlewozmywak

    ------
    Za kominkiem są umieszczone kominy i wentylacje. Zabrały mi tyle kuchni :<


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2016-05-05 10.20.08.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	17,3 KB
ID:	354947

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo dobrze, że planujesz kuchnię zanim staną ściany - będzie można uniknąć błędów typu "okno w rogu" co np. uniemożliwi pociągnięcie szafek wiszących na całej ścianie.
    Wstępna propozycja - płyta na półwyspie( zasłoniętym od strony jadalni murkiem trochę wyższym niż blat), wydzielona mini-spiżarnia(zamiast tej konstrukcji bluma), okna w kuchni i jadalni 150cm.



    A może lepiej byłoby w ogóle przenieść kominek gdzie indziej? Na przykład w miejsce narożnika, obok telewizor a sofa na środku pomieszczenia(a nie na wylocie schodów). Komin służyłby też łazience na poddaszu oraz łazience i aneksowi w drugiej części parteru - o ile oczywiście nie zmieniliście diametralnie układu funkcjonalnego projektu DUO. Możesz zamieścić rzuty całości(parteru i poddasza)?

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko nie skośne szafki,ani to ładne ani praktyczne.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kuchnia z wyjściem na taras śniadaniowy:


  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Siouxsie

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jesteście wspaniałe!
    Poświęciłam tej kuchni cały dzisiejszy dzień i mogę powiedzieć, że nabrałam przekonania że jednak uda się jakoś poustawiać szafki.
    Pozbierałam wszystko do kupy, włącznie z dzisiejszą wizytą w Ikeii - gdzie trafiło do mnie jedno z ustawień mebli. Podobne do Waszych rad.
    Wyszło mi tak:

    1. Spiżarka, jak poradziła Alicyja - super pomysł, przy czym ta nieszczęsna kosteczka za kominkiem, okazała się być piecem gazowym. Pobrałam wymiary ze strony producenta i wsadziłam ją do spiżarki. To będzie wymagało zapewne dodatkowej wentylacji, ale w spiżarce ma być chłodno więc dobrze wyszło.
    Sam komin pewnie by przeszedł, ale tam jeszcze wentylacje i piec dwufunkcyjny.

    2. Elfir, przeniosłam taras zupełnie na tę stronę którą mi doradziłaś, a później z nim wróciłam. Jedne i drugie drzwi bardzo mi się podobają, ale zastawię wszystko stołem i będzie nie do użytku, a ja się będę irytować
    Telewizor powiesiłas mi na schodach Myślę że te miarki tutaj mogły być mylące.
    Natomiast zapomniałam o ich istnieniu, a przypomniałaś mi. Te wysepko-stoły. Muszę taki mieć

    W sumie, w moim salonie nie ma miejsca na tv Powiedzcie mi, co myślicie o kuchni po zmianach.

    Parter



    Poddasze



    I modelową ikeową kuchnię, której układ bardzo mi się podoba. Posiada właśnie tą jadalną wysepkę



    Jeszcze wizualizacja kuchni po zmianach. Pierwszy raz mi się podoba
    Ostatnio edytowane przez Siouxsie ; 05-05-2016 o 22:22

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak odwrócisz bieg schodów to telewizor wyjdzie pod górnym biegiem a część pod schodami możesz włączyć w spiżarkę.


    Płyta przy oknie to zły pomysł - chyba , że lubisz ścierać tłuszcz z szyb.

  7. #7

    Domyślnie

    I to jest najlepsze rozwiązanie,a płytę możesz dać też zaraz za wysoką zabudową.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Siouxsie

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Zdecydowanie nie lubię myć okien

    Wyszło tak:


    Nie widzę tam tej płyty. Dzieciaka w domu mam, więc wspólne robienie czegoś na blacie roboczym, albo jej malowanie/wyklejanie/innecudatakie - samodzielne, w momencie jak coś tam się gotuje. Osiwiałabym
    Okno w kuchni na 60cm wysokie pomiędzy szafkami.

    Wyszły mi tylko dwie narożne szafki <3

    Muszę zapytać Pana z Abakonu o te schody. W projekcie jest konstrukcja osb, muszę ogarnąć jak włączyć tę połowę schodów do spiżarni.
    Kurcze, nawet o niej nie marzyłam, a teraz zapowiada się kawał spiżarenki ^^


  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Siouxsie

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Będę Wam wdzięczna za rzucenie okiem na resztę domu.
    Nie wszystkie pomysły Wasze wykorzystuję, ale lwią część tak.
    Ja już chyba mam ma tapecie jedną wersję domu i innych pomysłów brak.

  10. #10

    Domyślnie

    A może dałoby się kominek wbudować pod schodami(jeśli odwrócić ich kierunek)?
    2) Przesunęłam ścianę spiżarni na równo z kominem skoro chcesz wykorzystać przestrzeń pod schodami(jak tam wysoko będzie?) - słupek z piekarnikiem niestety nie wyjdzie tak ładnie we wnęce ale lodówka jest bardziej odsunięta od okna i tym samym przedłużony blat między nią a zlewem(dla mnie to chyba najważniejszy odcinek blatu). Obok piekarnika wąskie(30cm) wysokie cargo. Dwa wąskie okna po obu stronach płyty(IMHO lepiej to będzie wyglądać niż jedno okno w kącie). Ewentualnie można na ścianie nad płytą wstawić poziome, niskie ale długie okno, kilkadziesiąt centymetrów nad blatem ale tu trzeba by okap dość wysoko zamontować.



    3) Lodówka obok słupka z piekarnikiem a dalej ściana z drzwiami do spiżarki, zlew pod oknem a płyta pod szafkami wiszącymi.



    4) I jeszcze taki luźny pomysł ze zmianą umiejscowienia kuchni i kominka(komin na poddaszu wypadnie częściowo w łazience). Jeśli taka opcja wchodzi w grę to trzeba trochę układ dopracować, m.in.przydałoby się postarać o jakieś okno w kuchni np. skracając nieco część mieszkania Mamy(może da się powiększyć gdzie indziej).

    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 06-05-2016 o 15:11 Powód: dodana wersja 4

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Siouxsie

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jej, muszę to przetrawić

    Plany 3 i 4 są super.
    Schody nie mam pojęcia jaką mają wysokość, ale bezpośrednio pod schodami chciałabym poustawiać przetwory po które nie sięga się często. Półki nawet na szerokość stopni schodów, dżemy poustawiać soki itp.
    A w tej części spiżarki gdzie nie obtłukę głowy o stopnie, będą półki na rzeczy po które częściej się sięga.

    Ta zamiana salonu z kuchnią jest ciekawa bardzo.
    Trochę się co prawda przyzwyczaiłam do tej kuchni w kąciku. I że jak nie będę miała ochoty na nią patrzeć, to nie będę szła tak daleko
    Natomiast rozwiązuje wszystkie problemy kominkowo telewizorowe a sam salon jest przytulniejszy.
    Co tutaj tylko mi się jeszcze nie ułożyło, to ten nieszczęsny piec gazowy, który w okolicy komina się znajduje (muszę zapytać czy można go przenieść do pokoju wspólnego), no i to że komin wlazł mi w prysznic

    Wpakuję to wszystko w sweethome i przejdę się po salonach

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Siouxsie

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kombinowałam, kombinowałam i guzik z tego wyszło.
    Poustawiałam sobie kuchnie, jakie mi wyżej dziewczyny podały, ale jak elementy ustawiam rozmiarami (lodówka, odpowiedniej szerokości zmywarka), to wszystko się rozkłada.
    Lewa strona - pięknie, nie planowałam tam słupków żeby nie przytłaczać salonu lodówką i piekarnikiem. Chciałam schować je za ścianą.
    Ale tak mi się spodobała opcja wejścia pod schody z kuchni, że doszło jeszcze jedno 'jak zrobić.'
    Wkleję 'aktualną' kuchnię, może ktoś tu zajrzy, coś podpowie a mnie olśni ))
    W zasadzie z tym kominkiem same problemy










    Bt. tam gdzie 61 wymiar to słupek z kuchenką, a 44 lodówka
    Ostatnio edytowane przez Siouxsie ; 16-08-2016 o 21:01

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    masz zmarnowaną powierzchnię pod schodami?
    Wbuduj przynajmniej pod schody kominek, by ci nie wystawał na pokój.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Siouxsie

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Szukam wzoru, jak to mogłoby wyglądać. A pod schody, chciałabym jakoś uzyskać wejście z kuchni

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przy takim układzie nie uzyskasz, bo przeszkadza komin.
    Musiałabyś zmienić ustawienie kominka.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Siouxsie

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ha! Udało się!

    W zasadzie coś mnie tknęło, i tak myślałam że najlepiej będzie przesunąć ścianę przy której stoi stół, o metr w dół Rymowanki


    Co pozwoliło mi na ustawienie ciągu mebli w kuchni i wydzielenie spiżarki z dostępem pod schody <3



    Martwiłam się dużym kosztem. Bo na parterze ściany trzeba tylko wydłużyć o 1m każda + płyta. Ale poddasze!
    I ściany dorobić i cała konstrukcja dachu do zmiany.
    Przypomniałam sobie że nasze poddasze wystaje metr poza obrys parteru z drugiej strony domu!


    A to znaczy że finansowo będzie tylko dodatkowy koszt po 1m2 ścian z dwóch stron i jakieś 3,5m2 Mamowego dachu <3
    A ja mam i więcej miejsca między stołem i kanapą, spiżarkę i meble się mieszczą.

    No rany, co za frajda

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak chcesz wejść do spiżarki przez drzwi wysokości 1,4-1,6 m?

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Siouxsie

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A skąd wzięłaś wysokość drzwi? Planuję tam standardowy wymiar

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wydaje mi się, że schody w tym miejscu w którym planujesz drzwi są mniej więcej na tej wysokości

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony